Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:08 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: ?
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 9:27 pm
Мнения: 11
Какво е това затварям, отварям, това тук да не е детска градина?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 6:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 9:30 pm
Мнения: 1
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,защо е затворено,толкова интересни неща имаше.това започва да ми прилича на селския ХОРЕМАГ ту затворен ту отворен,кога както кръчмарката е на кеф.
НАСЛУКА радо,дано ти дойде малко акъл през тези два дни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Бат Радо ако затвориш форума убиваш всичко детско в мен!!! НЕ знам дали съм ти казвал, но съм ти СТРАШНО благодарен за всичко в този форум и за това че въобще го има -този форум ме направи това което съм като мухар!
Поздрави: Стани


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
S.Mankov написа:
Бат Радо ако затвориш форума убиваш всичко детско в мен!!! НЕ знам дали съм ти казвал, но съм ти СТРАШНО благодарен за всичко в този форум и за това че въобще го има -този форум ме направи това което съм като мухар!
Поздрави: Стани


<great <great <great


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 8:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
D-r Misho написа:
После се местят или трият мненията и диалога с еди кой си за момента се прекъсва - това според мен е неправилно защото така диалога изчезва.Само ако се наруши добрия тон( обиди,явно предизвикване на дрязги и т.н) приемам да се трият мненията незабавно.Разбирам желанието на Акулата за изключително тематичен форум, но диалога между различни (често и съвсем непознати ) хора не може да се моделира.Ако се правят опити за това вече е близо до цензурата.А тя е неприемлива за мен.
Здравейте!Не знам как точно да го кажа,поне ще се опитам.Цитирал съм по-горе д-р Мишо,защото съм изцяло на неговото мнение,сякаш мислим по един и същи начин.Тук пиша от време на време,от дъжд на вятър,както се казва,но думата цензура,е най-вярната,най-точната,за която се сещам,когато стигна до постовете на Акулата,да не говорим за триенето на постове от негова страна.Не съм очаквал,че тук и по този начин ще има такава показност на нетърпимост към чуждото мнение,без значение вярно или не.Липсата на уважение към хората,пишещи тук,доста от които познавам,е наистина учудваща....Даже самото формулиране на тази тема-'Затварям..." говори за това.Потребителите на сайта са тези,които ще кажат кога да се затваря сайта.Може би нямам право да говоря така,защото не/или почти/не пиша тук,но все пак...И не е въпрос на време на Акулата да премисли,това той си решава,а е въпрос за смяна на мислене...С уважение към всички потребители на форумът!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 8:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Дреме ми на жилетката, че щели да затворят форума. Голям праз, има си такъв форум във Фишинг мания, и в На риба, не е като да няма никъде. Акула, извинявай, ама тази твоя закана за затварянето на форума я приемам като фръцкане на госпожица от прогимназията. Аз мисля, че тука сме се събрали все пичове с корави мъдури, дето трошим лешници с тях, и сега ... иде ми, дойде ми, затварям форума. И каква е причината: доктор Косьо казал нещо, Пигов бил в атараксия и се обидил, трети решил да цензурира форума, и в крайна сметка - ще затваряме форума. Много чувствителни станахме нещо...Аре или да се държим както трябва, или кой откъде е. В моя случай - обратно в мухарския форум на Манията, там не са толкова тънкообидчиви люде да си играят на "Дай си ми куклите, на си ти парцалките". Разбирам да сте в пети клас, ама ви познавам всичките и на години сте достатъчно големи. Засрамете се...Аре със здраве, пийте по една ракия и в понеделник наново.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 9:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Аз искам да благодаря на Д-р Мишо, Радо, Ст. Филипов и всички останали колеги, защото благодрение на ВАС аз научих за мухарския риболов почти всичко което знам. Още веднъж искам да кажа, че съм Ви благодарен за това, което ми дадохте с такова желание и разбиране. Благородно е да споделяш с таква готовност това което знаеш ( и си събирал късче по късче, а после просто го подаряваш на другите) с начинаещия, вместо ехидно да махнеш с ръка с думите "Бе тоя не знае как да си хване въдицата, кво ще му обяснявам..."
Същевремено съжалявам , че самия аз съм повече консуматор на инфорамция, отколкото да споделям такава, ала това се дължи на невъзможността ми да ходя за риба-тази година само 4-5 пъти. Но самото ми общуване с Вас, дори често и не на място, в значителна степен замества тази липса... За мен рибарството сега се свежда основно във връзване на мушици - нещо което правя горе -долу прилично благодарения на вашата отзивчивост, колеги. Затова искам да кажа, че затварянето на форума е достойно за съжаление, защото ще си отиде нещо уникално, градено с такова желание и старание от Вас...жалко и тъжно е...

Но същевременно не мога да не цитирам Валери, д-р Мишо и бат Стан, с чиито мнения съм напълно солидарен:
Валери написа:
D-r Misho написа:
После се местят или трият мненията и диалога с еди кой си за момента се прекъсва - това според мен е неправилно защото така диалога изчезва.Само ако се наруши добрия тон( обиди,явно предизвикване на дрязги и т.н) приемам да се трият мненията незабавно.Разбирам желанието на Акулата за изключително тематичен форум, но диалога между различни (често и съвсем непознати ) хора не може да се моделира.Ако се правят опити за това вече е близо до цензурата.А тя е неприемлива за мен.
Здравейте!Не знам как точно да го кажа,поне ще се опитам.Цитирал съм по-горе д-р Мишо,защото съм изцяло на неговото мнение,сякаш мислим по един и същи начин.Тук пиша от време на време,от дъжд на вятър,както се казва,но думата цензура,е най-вярната,най-точната,за която се сещам,когато стигна до постовете на Акулата,да не говорим за триенето на постове от негова страна.Не съм очаквал,че тук и по този начин ще има такава показност на нетърпимост към чуждото мнение,без значение вярно или не.Липсата на уважение към хората,пишещи тук,доста от които познавам,е наистина учудваща....Даже самото формулиране на тази тема-'Затварям..." говори за това.Потребителите на сайта са тези,които ще кажат кога да се затваря сайта.Може би нямам право да говоря така,защото не/или почти/не пиша тук,но все пак...И не е въпрос на време на Акулата да премисли,това той си решава,а е въпрос за смяна на мислене...С уважение към всички потребители на форумът!

Според мен основния проблем тук не е свързан с някакви преекспонирани конфликти между потребителите, които са интелигентни хора и евентуалните дрязги бързо биха отшумявали по естествен път...проблемът е друг. По-горе колегите ясно са го посочили...Това е прехвърляне на проблема от болната на здравата глава...

...но все пакк форума си е на Радо и той има право да стори с него каквото желае...убден съм, че и самия той знае, че със затварянето му ще остави и част от себе си, като се има предвид с какъв хъс се грижеше за него...

п.с. Искам да изразя възхищението си от Ст. Филипов - той продължава да качва снимки и да ни учи с ясното съзнание , че утре всичко това може би няма да го има. Някой би казал:..."смехотворни усилия - тоя налива вода в каца без дъно..."...РЕСПЕКТ!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 11:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:08 pm
Мнения: 136
Местоположение: Луковит
Ще изкажа моята лична позиция, относно затварянето на форума.Ще бъда кратък: Благодарение на този форум, получих много информация, относно мухарския риболов, която едва ли в провинцията човек има от къде да черпи. От същия този форум, видях етапите за изработване на много от мухите, които в момента ме радват с успехи. Благодарение на този форум, присъствах на събиране , организирано от колеги, с които се запознах. Това важи както казах за мен лично, но съм сигурен, че касае и голяма част от участниците във форума, така че, затварянето му :cry: , ще бъде само във вреда на всички тези, за които този риболов е хоби , и дори превърнало се в някои от нас в маниакалност.

Поздрави!

_________________
Обичам да я ловя тая пущина!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2005 8:24 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Защо затворих форумът, причините за да взема това решение?

Привет на всички, ловящи с мушички,

Затворих форума, защото не исках да го гледам това, на което заприлича, и не желаех да продължавам неговото поддържане, писна ми на перката...

Нещо като предисловие...

Надявам се всеки от вас вече е разбрал основната цел която преследвам, изграждайки този сайт и форум – популяризиране на мухарския риболов в БГ.
Като човек болен на темата мухарски риболов и развитието му в БГ, реших, че мога, да поддържам един сайт, който да помогне за това.
Започнах с един каталог с мухи, които да продавам за да препечелвам някой лев. Мои верни приятели ми помогнаха за това, безвъзмездно, предлагайки ми помощта си, в изграждането на сайта, от който да ги предлагам.
В самото ми появяване в интернет, започнах от форума фишинг-мания, където историите ми, в които споделях преживяни риболовни случки се приемаха добре, въобще отношението на хората към мен беше добро. От една страна имах подкрепата на приятелите ми, от друга страна имах внимание от аудитория към нещата които пишех, пред мен се оформи предизвикателството - да направя сайт за мухарския риболов в БГ.
Правейки този сайт и слагайки името си зад него, си казах едно нещо, което да ме води през целият ми път - това трябва да бъде най-добрия сайт за мухарски риболов в БГ, и аз не трябва да се проваля, хех, предвид на това, че много такива нямаше до тогава, до известна степен бях улеснен.
Започнах постепенно проучване на форумите в чужбина за мухарски риболов. Открих няколко от тях и започнах да участвам в тях, с цел да се поуча как да направя своя сайт и форума към него хубав, това са форуми като – форума на www.flyanglersonline.com, www.flytyingforum.com и други, които вече не си и спомням.

Участвайки в тези форуми се сприятелих с мухари от цял свят, мухари от САЩ, Англия, Франция, Ирландия, Холандия, Швеция, Русия, Босна и Херцеговина, Словения, Румъния и др. Интернет приятелството ни се крепи изцяло и предимно на доброто отношение помежду ни и информацията, която си споделяме постоянно...
Едно от нещата, които ми направи огромно впечатление в сайтовете, които вече споменах е отношението на хората един към друг - цари истинска хармония и уважение между хората, които забележете, не се познават, но са се регистрирали и участват във форума с една единствена цел – да споделят своя опит със останалите, помагайки си взаимно за израстването на всеки един от тях като по-добър мухар.

От самото начало решавайки, че сайта който правя ще си личи моето отношение към риболова в БГ, започнах да споделям личния си опит, от риболовните ми излети из БГ, и чуждия опит, превеждайки интересни за мен статии на известни мухари от цял свят. В това начинание се включиха и мои приятели, които ми помогнаха със свои и преведени от тях статии, за което винаги ще им остана благодарен.
Но освен сайта, изникна нуждата и от форум – форум за мухарски риболов в БГ.

Същината не нещата...

Форумът, който направих трябваше да има свои модератори, тогава реших, че трябва да бъдат хора, в които имам доверие и вярвам, че ще ми помогнат в начинанието.
Тук е моментът да отбележа, а сигурен съм, че повечето от вас са го разбрали, че сайтът www.akulata.com и форумът към него са с информационна цел и приходите от спонсорите, които в момента са само в лицето на АЛЕМ ООД, за което съм им благодарен, отиват за покриване на част от разходите по поддържането на сайта и форума. Останалата част от парите които отиват за поддържането на сайта и форума ги давам аз, решил съм, че колкото и да ми е трудно, мога да си го позволя. Прецених, че ако форумът към сайта бъде строго профилиран, строготематичен, форум в който няма място за празни приказки, много повече ценна информация ще се събере и идеята ми ще се осъществи по-бързо.
Нарочно избегнах формата под която са създадени повечето форуми у нас, а именно издръжка на форума от участието на потребителите. Ршеших, че форумът ми няма да има брояч, който да отчита мненията съгласно, които ще получавам пари от фирмите, които рекламират - избегнах комерсиалността. Твърдо реших, че мога да си позволя да поддържам форума, бъркайки от собствения си джоб, за да платя тази цена, която си струва, а именно - развитие на мухарстовото в БГ.
Сега идва основният момент създаването на правилника за писане във форума тук – Правилника за писане във форума www.akulata.com.
Написах този правилник (един приятел ми подсказа да погледна във други форуми как стоят нещата, за което разбира се му останах благодарен) използвайки правила от вече съществуващи форуми и добавих правила от мен, воден от идеята, която исках да реализирам – най-добрия форум за мухарски риболов.

Правилника за писане в форума всички го знаят, той стои като първа тема във форума и всеки новорегистриран потребител бива известен от мен на лично съобщение за него.
Нещата потръгнаха добре, за една година форума се разрастна, постяонно се регситрират нови и нови потребители, желаещи да участват във форума, до като не дойде денят, в който се появиха проблемите във форума...заради, които взех решение да го затворя...
За мен проблем във форума е всяко нещо, което съществува и което не отговаря на правилата.
Единият от основните проблеми във форума, с който се мъча да се преборя откакто бе направен форума е отклоняването от темите, нещо което много рядко забелязвам в форумите, които посещавам в чужбина.
Другият значително по-голям проблем на форума, от който ми дойде до гуша е лошото отношението на определен потребител към негов колега във форума.
1. Отклонения от темите
Според мен, поставянето на дадена тема на обсъждане от човека, който иска да я предложи за разискване предопределя включването по темата на потребители, имащи какво да кажат по нея. Човекът поставил темата, го прави с надеждата, че другите потребители ще се включат и ще се получи една добра дискусия по нея – ще се получи форум за мухарски риболов.
Факт е, че в България все още мухарстовото е на ниско ниво и малко са хората, които могат да пишат по всички теми, отворени във форума, изказвайки компетентно мнение. За сега не съм забелязал такъв човек. Но не рядко се забелязват хора, пишещи в дадената тема, просто защото искат да се намерят на приказка, а не заради това, че имат какво да кажат по нея, което автоматично спира развитието на темата. Такива спирания на развитието на темите проваля идеята ми за по-бързото развитие на форума, от там и на мухарския риболов, което би се получило от строго тематичния вид на форума, който толкова много се старая да поддържам. За тези хора, реших, че правило което да забранява писането на мнения не носещи информация по темата, ще ги накара да спрат да го правят.
2. Лошото отношението на потребител към друг негов колега във форума - проблем номер две.
Основната ми идея, триейки теми със скандали възникващи във форума още по време на тяхното заформяне, е мотивирана от желанието ми да спра тези скандали. Всеки скандал е съпроводен с отрицателна емоция, която остава след него. Такива теми за мен са изключително недопустими за форума. Разбирам, че това се дължи на манталитета, характера на дадения човек. Заради такива хора, които си позволяват такова отношение към останалите потребители реших, че трябва да има правило, което ще ги спре, или поне няма да допусне развитието на скандал във форума.

Оказа се обаче, че скандали във форума продължиха да възникват, че това правило не се зачита, дори далеч повече, оказаха се хора които поканих за модератори и които трябваше да съблюдават спазването на тези правила хора в които вярвам, че ще ми помагат за форума, че и те не го зачетоха.

Взимайки това, а и първият проблем с отклонението на темите, реших че няма смисъл да отделям от вниманието, времето и парите си за да поддържам форума...заради което и затворих форума!
Може би ако го направя комерсиален, няма да има проблем с финансирането, но тогава, ще трябва да махна правилата за писане, за да мога да имам коооолкоото може повече теми и радостни хора, пишещи в тях, но не благодаря, това автоматично ще го превърне в една говорилня.

Заради тези от вас, които писахте, че форума не бива да бъде затварян, и сте загрижени за него, съм тук все още и съм готов с вашата помощ, да направим това, което заедно започнахме. Дължа ви извинение, за това, че реагирах импулсивно и затворих форума. Виновен съм пред всички вас, също и за неща, които написах в тема по-рано, използвайки грозен уличен език, но такъв съм си, Левакът го е написал, ехехее, гюбрето си е гюбре, като се нервирам, псувам като последния простак. Моля за вашата прошка!

И накрая, преди да приключа мнението си, искам да се обърна към хората, които не влизат често във форума, за да споделят опит в дискусионните теми (едни от тях заради това, че са ми обидени, че съм ги модерирал, изтривайки техни мнения някъде; други, просто от лично негативно отношение към мен, защото просто не ме харесват, трети просто, защото предпочитат да не пишат във форума), но си позволяват да отправят критики към мен и начинът на поддържане на форума, с една простичка молба:
Колеги, четете си спокойно това, което ви интересува в във форума, докато ви се предлага тази възможност, и много ви моля, не ме занимавайте мен и останалите потребители на форума с глупости. Като не желаете да помагате, недейте да пишете, няма проблем, но не пречете!
Ако още не сте разбрали, пак ще го повторя: във форума на Акулата се трият мнениея. Във форума на Акулата се трият цели теми. Във форума на Акулата се блокират потребители, пречещи на развитието на форума, и всичко това, не защото на Акулата му доставя удоволствие да го прави, а защото спазва правилата, които е избрал за подържане на форума.

Това е...

Поздрави на всички!

Радо Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов