Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 9:43 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Съобщение, към всички потребители на форума:

Форумът е затворен!


Последна промяна akulata на Пон Окт 24, 2005 8:37 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 9:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
*( е защо така?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 10:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
:shock: :shock: :shock:
Ко стаа бе хора?

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 11:15 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
Акула недей така де :( неможе да е толкова кофти положението винаги има начин да се оправят нещата :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 11:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2005 10:54 pm
Мнения: 60
Местоположение: Русе
Мда....

Сетих се за Господари на Ефира - "Гледам и не вярвам на ушите си"....


Вярно е, че напоследък не пиша много в този форум...
Но то е просто защото няма събития за които да споделя :oops:
Напролет живот и здраве няма да може да се отървете от моите въпроси ! Това не означава, обаче, че не го посещавам всеки ден и чета с интерес всичко каквото се пише.

Но да минем по темата.... Споделих с Акулата, че има два пътя, които може да поеме - лесен и труден.

Лесния е ясен - затваря форумите и точка по въпроса. Това, обаче означава, че се е предал, че е предал идеята заради която е направил всичко това.

Трудния начин е да продължи напред. Трябва да има предвид, че потребителите на форума са различни хора, с различен манталитет и характери. Не може да иска всички да мислят и пишат еднакво. Нормално е да има спорове, изострянето им, тежки думи, сърдене, доволни и недоволни. Това е положението. Трябва да се въоръжи с търпение, да разяснява, убеждава, даже да заплашва, ако трябва :oops: но да продължи да поддържа форума


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Споделям мнението ти Павка.
Форума (след близо година доста труд на Акулата) стана приятно място за събеседване.Верно ,че като има по-малко излети човек по-малко пише.Но има и други неща за обсъждане покрай риболова.Дори и само да се "срещнем" тук и да си кажем по две думи.
Затварянето в момента малко ми прилича като "наказание " за непослушните деца,да си вземат поука и т.н.Например аз понякога се отплесвам в приказки не точно по поставената тема и есетествено тя се "разваля",а това не се харесва на Акулата.После се местят или трият мненията и диалога с еди кой си за момента се прекъсва - това според мен е неправилно защото така диалога изчезва.Само ако се наруши добрия тон( обиди,явно предизвикване на дрязги и т.н) приемам да се трият мненията незабавно.Разбирам желанието на Акулата за изключително тематичен форум, но диалога между различни (често и съвсем непознати ) хора не може да се моделира.Ако се правят опити за това вече е близо до цензурата.А тя е неприемлива за мен.
Всичко това съм го обяснил(доколкото мога ) на Радо и тук го пиша като лична позиция , понеже днешното "затваряне" на форума ще предизвика още куп въпроси.
Не виждам какво толкова има ,та да се стига до подобни разговори.

Живи и здрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 12:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
D-r Misho написа:
Разбирам желанието на Акулата за изключително тематичен форум, но диалога между различни (често и съвсем непознати ) хора не може да се моделира.


Защо да не може да се моделира ?
Сам каза че фирума е сьздаден с много труд, време, пари емоции...
Ако тона не е приемлив или просто се пише безцелно "не по темата" защо да не се мести или трие ?
Сам казваш че ЗАТВАРЯНЕТО на форума е наказание и аз мисля така НАКАЗАНИЕ Е, явно заслужено!
Ако никои не отстьпва няма разбирателство .
Наи лесно е хора да се изпокарат и нагрубят.
На кому е нужно?
Нима не е по добре да си лафим без да спорим, сьрдим, подиграваме един на друг и .... ?
Според мен много по добре е да се трие незабавно някоя тема която да доведе то подобни ситуации, а вие ?

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 1:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 12:17 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Предложих на Радко да отвори нова стая "Изтрезвителя". В нея да прехвърля всички неетични изявления, за да не се стига до триене. Ако някой иска да се скара с някого отива в изтрезвителя и се кара. Еми кво ся то и от това явно има нужда, макар че и на мен не ми харесва.
Нещо друго искам да споделя с вас. Очевидно мухарските традиции и опит не са достатъчни у нас. Няма много какво да се каже по същество всеки път, но нека се опитаме да не превръщаме специализираните теми в празни приказки. Щото така форумът деградира.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 1:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
ААа, бреее, гюбре, паре ли нема, окни.....!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 2:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ей хора, каква стана тя?? Направи ми впечатление, че напоследък всяка втора тема / образно казано /, завършва грозно, но в общи линии се въздържах от коментари, за да не се нагнетява излишно напрежение. Явно обаче има някакви по-сериозни проблеми, които следва да бъдат изчистени. Не познавам лично никого от вас, с изключение на д-р Косьо / ако разговор от около 15 минути може да се нарече познанство /, но не се съмнявам, че всички сте стабилни пичове. Бих ви задал такъв въпрос - ако влезете в някой от световните форуми за мухарски риболов, дали ще се натъкнете на "тоналност", която все по-често се долавя тук?? Аз лично никога не съм влизал в такъв форум - просто езиковите ми познания са слаби :), но съм на 100% сигурен, че не си позволяват такива диалози. Шапка свалям на Красимир / или Радостин /, не мога да си спомня името, а и не мога да влеза :? , за да го посоча със сигурност, единственият човек, който специално си направи труда да драсне извинение за избухването си преди време във връзка с цената на една пръчка. По този повод хората са казали - първата крачка е най-трудна. Е, човека я направи и предполагам, че нито е боляло, нито е било страшно. Още веднъж - евала на човека!!. Ако не друго, поне уважавайте и щадете бате ви Радо - Акулата - почти нищо не разбирам от компютри, но предполагам, че поддържането на такъв форум най-малкото "яде" от времето му, е, запитайте се тогава ако сте на негово място и всеки ден ви се налага да "режете" скандали, нападки и всякакви подобни излияния, колко ще ви издържат нервите? Съгласен съм с д-р Мишо, че понякога темите се разводняват, но пък погледнете на това от друга страна - колко от нас могат да се похвалят, че мухаренето / муховръза / - е едва ли не основното им занятие, не забравяйте, че в световните форуми вероятно участват много хора, за които мухаренето е професия в най-чистия смисъл на думата. От тази гледна точка не може да се очакват някакви изключителни дискусии при нашето ниво :wink: , но... "апетита идва с яденето" нали!? Лично аз никога не съм участвал например в директориите / или както там се казват :lol: / по муховръз, тъй като още се чудя за комплект за връзване :wink: , но пък всеки като каже по нещо интересно и форума става интересен , а нали в крайна сметка всички влизаме тук - и регистрирани и гости, защото е интересно!! Ей, заболяха ме пръстите от писане, тъй че в заключение бих казал - поне за мен Радо постъпи стратегически, като остави достъпна само тази директория / или както се казва, мамка му и прасе :wink: / - преценете сами, ако се продължава в същия дух, всичко се обезмисля, затова нека "преспим", да премислим и ако / или когато / Радо отново пусне достъпа, помислете дали да го караме по стария начин. Пожелавам на всички ви успешни почивни дни и се надявам, че в понеделник ще имам възможност да ви разкажа каква съм я свършил.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 2:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
Цитат:
Предложих на Радко да отвори нова стая "Изтрезвителя". В нея да прехвърля всички неетични изявления, за да не се стига до триене. Ако някой иска да се скара с някого отива в изтрезвителя и се кара.
Александре то си е така но нали си имаме телефони имели и т.н. става и там що да занимаваме всички с това.Аз друго неразбирам неможе нещо създадено с цел обединение на хора с различни професии и работа в името на нещо ,хоби спорт или нещо друго да води до такива дразги нали всеки влиза тук с една цел да сподели опит и да си драсне някой ред с другите тук място за дразги няма и неможе да има тук съм напълно съгласен с Радо.Всеки има Л.С като не ти харесва нечие изказване просто пишеш на въпросният човек и така.Ей така се закри излизането на цяло едно списание просто заради караници не за нещо друго :D
а иначе за темите да така е :D


Последна промяна mawro на Пет Окт 21, 2005 2:38 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 2:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 24, 2005 2:48 pm
Мнения: 54
Местоположение: Sofia
Нещата явно загрубяха, щом русначета взеха да ни пращат оферти за квартири! :D Дали не е предложение за нов Кемп Дейвид? Или че е време да се изнасяме на квартира?

Да вземем да се кротнем, да заровим томахавките, да изровим червеи /да се чете да си вържем мухите!/ и да ходим на риба!

Заприличахме на ограничен Биг Брадър!

_________________
Fata viam invenerunt!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 3:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Евала Бат Райко !
:!: РЕСПЕКТ :!:

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 4:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
dzaekov написа:
ААа, бреее, гюбре, паре ли нема, окни.....!


Появила се е една МОМА дето му е пийнала мозъко :):):).

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2005 4:47 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здравейте на всички!

Най-напред се извинявам, на тези от вас, които са загубили от това, че реших да заключа форума - извинявайте момчета, виновен съм пред вас

В момента в главата ми се върти едно единствено решение, дали да продължа да се занимавам с този форум.
Два дни съм на риболов, там на чист въздух и с мухарка в ръка ще прецена какво да правя, как да продължа...

От това което прочетох горе, мога да заключа, че някои от вас мислят като мен, някои все още има дето не ме разбират. Точно това ще преценя - дали това, което аз съм решил, че е правилно, наистина е правилно, или съм в заблуда, и ако съм в заблуда, как да си променя решението.

Благодаря на всички, които се изказахте до тук с мнение, трябва да ви уверя, че всяко едно от тях ще ми помогне да реша, разбира се ще се надявам и на още предложения, колкото повече толкова по-добре.

Форумът сега ще го отворя, защото ми е криво цял ден заради това, че го затворих, болно ми стана от всяко писмо, което получих с въпрос дали ще го отворя.

В понеделелник ще ви съобщя какво съм решил като окончателен вриант.

Поздрави и наслука през почивните дни!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов