Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:41 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 8:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Привет!

Простете ми, моля, неделикатната намеса в дискусията ви!
Мен ме човърка един страничен въпрос - какво би попречило на описаната от Ангел-Ачо
информация да достигне до vesko под формата на лично съобщение, заобикаляйки по този
хитър начин каноните на форума, явни и скрити?
Или и ЛС се цензурират и модерират?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 8:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре молодци!!!!! Докато уточнявате правилата некой отнесе тия убавини с 300 в час, дет се вика :lol: :lol: :lol: :lol: .....
Лично мен ме изненада тоя Парадигм, ма винаги съм казвал, че неведоми са потайностите в БГ мухарското съсловие :wink: :wink: :wink: !! Надявам се все пак да го пипна на живо на някоя сбирка!
Идват празници, не си разваляйте рахатлъка!! Поздрави и наздраве!!!
П.С.: Честито на новия собственик на тия убавини!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 11:25 am 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Пак драми от нищото! Да го отдадем на сезона :wink:

Само искам да кажа, че моята обява за Суифта също беше изтрита и то цялата, защото не бях сложил цена. Приех го съвсем нормално, защото все пак правилата са за всички и трябва да се спазват. Ето, че нищо не ме заболя и си я пуснах отново :D Не разбирам какъв е проблема да се трият постова, които не са по темата?

Ачо, съмнявам се Акулата да има тенденциозно отношение спрямо теб, така че не се впрягай толкова. Колегата Венци правилно отбеляза, че ако си искал да помогнеш си има ЛС за тези неща :wink:

Поздрави на всички!

пс: Я да видим дали можем да изкараме поне една зима без скандали :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 12:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Можем да минеме без скандали, разбира се ! Аз като си погледна първите ми постове в този форум от време оно и ми става жал за самия мен.Какви глупости съм ръсил, о Господи ... За Ангел мога да кажа, че е доста отзивчив, давал ми е винаги кратки, точни и ясни отговори.Не стои да ми разтяга локуми, а просто сяда и пише по това за което съм питал.Харесва ми така, така трябва да бъде.Относно форума и правилата - правилата ги има и трябва да се спазват.Мнението на Радо натежава разбира се, но той е Администратор, такава му е ролята.Правилата във футбола също се знаят от дооста отдавна, но това не означава, че се спазват на всеки футболен мач.И там идва мнението на съдиите, нали така ? Имат някакъв параван за собствена преценка и я правят според ситуацията.После ощетените ги псуват, ясно е, винаги ще има недоволни, но така преценил съдията, така свирил и така свършил мача.Поздрави !

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 1:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Хариус написа:
Пак драми от нищото! Да го отдадем на сезона :wink:
...
Ачо, съмнявам се Акулата да има тенденциозно отношение спрямо теб...

Гена, за мен няма сезон. Не знам дали знаеш, но аз не спирам да ходя за риба..

Инак не мисля, че Акулата има тенденциозно отношение спрямо мен.
Ставаше въпрос за мое мнение в дадена тема. Предварително бях прочел правилата. Като порядъчно културен и образован човек се постарах да ги спазвам. Да ги спазвам точно така както са написани! Забележи обаче, след това Акулата въвежда други правила под формата на тълкуване на дадена точка или какво било стояло зад нея?.. Еми като му се иска да е така, що не вземе и да го напише в правилата? Или така е по-удобно да мери за всеки според аршина?
Мисля, че имам всички основания да считам поведението му за некоректно и извън всякъкви принципи.

А за това неговото "Управление"..., като резултат от него му зададох няколко въпроса които той реторично ми върна поотделно, едва ли не готов да ми отговори.. Но не отговори на първия въпрос, където всъщност стоят отговорите на всички останали, а именно:
Цитат:
Не мислиш ли, че нивото на форума се определя от неговите членове и това "управлявам" не поставя ли форума на твойто ниво?
––––––––––––––––––––––––––
Жив и здрав
А.
п.п.Гена, на това дето му викаш "нищото", за мен е принцип, а това мисля, че е част от устоите на междучовешките отношения.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Ангел-Ачо написа:
Гена, за мен няма сезон. Не знам дали знаеш, но аз не спирам да ходя за риба...


Ачо, под "сезон" имах предвид, че сезона е спамаджийски! Никъде не съм изкалзвал съмнения около твоето ходене за риба, което пък си е абсолютно твоя работа. А и като цяло не виждам това какво общо има тук, и защо го спомена? Може би не си ме разбрал? Ако все пак те интересува - и аз не съм спрял да ходя.



Ангел-Ачо написа:
Гена, на това дето му викаш "нищото", за мен е принцип, а това мисля, че е част от устоите на междучовешките отношения.


Тук мисля, че лекинко преиграваш. Един изтрит пост ли е "част от устоите на междучовешките отношения"? Не го мислиш сериозно нали?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 8:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Ставаше въпрос за принципи. За мен те са от значение..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Целта на всяка нова обява в рубриката " Купувам, продавам, заменям", е да се свърши работа- покупка, продажба или замяна на конкретен такъм/такъми.

Ако не си купувач, не пишеш в обявата. Принципа е ясен.

При желание за коментар на такъми, се отваря тема в "Мухарско оборудване".

Всеки понякога се чувства недоразбран, но това не е фатално.
-"Хората трявба да си помагат, а не да се разбират". - Васил Гюров във филма „Директор на водопад”
Поздрави

ПП: И на мен ми изтриха коментар в един ловен форум (май го сметнаха за реклама), но това си е тяхна работа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 5:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Tazz написа:
Целта на всяка нова обява в рубриката " Купувам, продавам, заменям", е да се свърши работа- покупка, продажба или замяна на конкретен такъм/такъми.

Ако не си купувач, не пишеш в обявата. Принципа е ясен.

При желание за коментар на такъми, се отваря тема в "Мухарско оборудване".

Всеки понякога се чувства недоразбран, но това не е фатално.
-"Хората трявба да си помагат, а не да се разбират". - Васил Гюров във филма „Директор на водопад”
Поздрави

ПП: И на мен ми изтриха коментар в един ловен форум (май го сметнаха за реклама), но това си е тяхна работа.

Tazz, незнам дали се познаваме, но това няма значение.
Ясно е каква е целта на рубриката. Ясно е, че има и правила! Достатъчно грамотен съм за да мога да ги прочета. Прочети ги и ти.
Не смяташ ли, че правилата трябва да се спазват така както са написани, а не да се тълкуват? Ако си прочел развитието на темата, става въпрос за въвеждане на неписани правила постфактум!

И за да не се повтарям непрекъснато, ще го напиша с големи букви:
Не съм против правилата. Чета ги и ги спазвам така както са написани! Но съм против да се въвеждат НЕписани правила и то постфактум!
Ако Радослав (акулата) иска да въвежда допълнителни правила, еми да вземе и да ги напише и след това да се изразява като арбитър.


Поздрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 1:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Колеги, смешни ставате! За 1 изтрит пост колко се изписа! Така е преценил Радо, така е направил! Вместо да пишете нещо смислено вие се занимате с глупости! :wink:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 1:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Petar Iliev написа:
................ Така е преценил Радо, така е направил! ................


Аз мислех изобщо да не се меся, но ......
Петьо, с цялото ми уважение към теб, но това е най-безмисленото и дори арогантно нещо, което се е писало до момента в тази тема!

Не се явявам като защитник на Ачо, не ме разбирай погрешно!!!
И за това имам мнение по въпроса, но ще си го запазя за мене си!

Поздрави!

Ангел

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 1:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Виждам, че темата има потенциал да се развие как си трябва :D та да се намеся. Ачо след като не купува/продава или прави бартер в темата на Веско няма какво да дири в нея. Напълно е прав всеки един модератор да изтрие подобни мнения. Все пак това е за добро на всички нас. Утре Ачо ако почне да продава някоя сопа, бате Райко да се намеси с историята на сопата, Веско да каже, че е имал такава, Богомил да каже е който харесва такива сопи не разбира от кастинг, Борката от Варна да се изока и той че освен Орвис и таз Ачовата и тя е арна. И какво става. Дискусия вместо обява. Обявата трябва да изглежда точно така:

1. Продавам: - стока, цена
2. Евентуално запитване от купувач за детайли по стоката.
3. Купувам
4. Продадено ключ.

Всичко друго си е спам.

Та в случая това колко можеже да се вземе на Весковите колци из ебей на битака ми дреме на секурото на мен. Аз като потребител не желая да ми се разводняват обявите. Ма имало по евтино, ма имало ибей, - посни си стока и си пиши в твоята обява не трови хората със вътрешните си терзания или натрупан опит.

П.П. Нищо лично към Ачо, просто сега случая е с него, преди беше с други за това и се написаха правилата.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Последна промяна Драго на Сря Дек 16, 2009 2:30 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 2:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Petar Iliev написа:
Вместо да пишете нещо смислено вие се занимате с глупости! :wink:


Вероятно е така. Аз писах, за да може колегата Ачо да получи отговор от повече хора, като израз на уважение към въпроса и личността му. Доста колеги се постараха, за да се почувства по-комфортно. Резултата обаче не зависи от нас.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 4:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Колеги, не виждам смисъл да се препираме - по-скоро да извлечем полза от случая.
Доколкото мога субективно да преценя, и двете страни са прави по свой начин.
И akulata, и Tazz и Драгомир говорят за смисъла на правилата, т.е. 'духа на закона',
ако мога така да се изразя. Ангел-Ачо от своя страна в случая е спазил текста им,
т.е. 'буквата на закона'.
И ако се получава разминаване между текста и смисъла на правилата, може би е добре
те да се прецизират, с цел избягване на бъдещи недоразумения и конфликти.

Това обаче все пак е отнемаща време работа, и най-малкото което бихме могли да направим,
за да облекчим администраторите, е да обсъдим (необходими) допълнения на вече съществуващите
правила и да формираме някакви (поне приблизителни) текстове, помагайки по този начин
за развитието на форума ни.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 5:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ах, АХ, АХХХ......Венци ме връща в далечната 1987г., когато младият / тогава / и многообещаващ асистент от правната катедра на СУ по "Теория на държавата и правото" Тенчо Колев, се опитваше да налее в тиквите на курсантите от ВИ "Георги Димитров" / Симеоново :wink: / що е то право и има ли то почва сред бъдещите милиционери :lol: :lol: :lol: :lol: . От тогава изтече много вода..... Тенчо Колев е сред топ имената на правния свят, повечето бъдещи / тогава / милиционери сега са прокурори, съдии, видни столични и провинциални адвокати.... и май вече нито един милиционер :-s \:D/, но темата за буквата и духа на закона си остава вечна :wink: :wink: :wink: !!
Извинете ме за лирическото отклонение, ма то старите хора сме така вече :oops: :oops: :oops: . Съгласен съм с Венци - и Ачо и Радо са прави за себе си и е излишно да се нагнетява излишно обстановката. Между другото е интересен факта, че повечето търкания възникнаха именно в наглед "миролюбивия" подфорум 8) 8) . Присъединявам се към предложението на Драго - вече твърдо в този подраздел да се върви по последователността - обява, евентуални въпроси по такъма, продажба, ключ.../ до ключа са разрешени САМО поздравления към новия собственик на убавинята :wink: :wink: /. Това е пътя за разрешаване на форумните проблеми - слагаме нещата на масата и коментираме кое и защо, как и кога!! Поздрави и наздраве на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов