Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 12:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Привет!

Повече от седмица липсвах от интернет пространството, та снощи 'наваксвах', в частност прегледах темите из форума. Докато го правих, установих три неща:
1. Потребител/и, който/които е/са бил/и деактивиран/и преди време, е/са бил/и 'възстановен/и', един вид амнистия, което е похвално, и според мен позитивно.
2. Пак са 'врели и кипели' страсти, макар и не с най-висока температура. Явно това е процес, който периодично се повтаря.

Това ме подсети за една идея, която се опитвам сега да избистря в предложение към администратора/ите на форума.
А предложението е следното: да отпадне деактивацията за постоянно на потребители, и да остане само временна деактивация за различен период, според тежестта на провинението.

Идеята е от друг форум, като само ми е обяснена от негов потребител:
там съществува т.нар. 'Модул' (възможно е да бъркам наименованието), в който се 'хвърлят' прегрешилите; потребителите, които се намират в 'Модула', могат да четат всички теми във форума, но не могат да пишат мнения, докато са в него; останалите във форума могат да видят, че определен потребител се намира в 'Модула' - чрез поставена от администратор индикация върху акаунта му: аватар, описание... (индикация, която се показва до всяко мнение на въпросния потребител); пребиваването в 'Модула' е за различен срок - няколко дни/седмица/две/месец;

Отъждествяването на наказанието с място - 'Модула', не е важно в случая, по-важното е отпадането на постоянното наказание и замяната с временни такива, защото според мен деактивирането за постоянно е твърде крайна, 'фатална' и окончателна мярка - нещо като смъртна присъда. С временното наказание, колкото и дълъг да е срокът му, поне остава надеждата за 'осъдения'.

Давам си сметка, че реализирането на подобна идея е свързано с немалко работа по форума и софтуера му, грижи и главоболия; същевременно тя изисква и повече време от страна на администратора/ите.
Затова идеята за момента е само това - просто идея.


Поздрави!


п.с. Третото нещо което установих докато 'прелиствах' форума:
Връзвате и показвате страхотни мухи, хора!
Разноглед станах.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 1:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Аз също си мисля, че окончателното отстраняване на потребител от форума е крайна стъпка. И периодично такова е достатъчна мярка. Просто ако някой не се отнася с нужното отношение, може да бъде "деактивиран" до момента, в който осъзнае, че по този начин вреди на себе си. Ако обаче той бъде изгонен завинаги, по този начин просто се отнема шанса му да се промени в положителна посока...


п.с. Освен това, макар и не съвсем във връзка с тази тема, желая да споделя своето мнение, относно наказанието на Стоян Филипов. Не смятам, че той е бил по-виновен от останалите в някаква степен, за да бъде единствения санкциониран, след като така или иначе беше предприета тази мярка. От една страна трябва да има адекватност на наказанието, спрямо провинението, а от друга - еднакъв аршин за всички. Според мен, той е един от хората, дали най-много на колегите и Форума и в тази връзка заслужава пак да бъде негов администратор.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 1:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Венци, баце, нещо като "изтрезвител" - да отлежиш, докато ти се избистри отново мисълта и заприличаш на человек:D :D :D :D...
Майтапа настрана - никога не съм бил привърженик на крайните мерки / с изключение на май френд Баракудата, който обаче с ръка на сърцето трябва да си признае, че следваше определено разрушително поведение /!! Нека Радо да обмисли идеята - за мен тя е интересна! Поздрави!!
П.С.: Ся да не помислите, че не се уважаваме с Баракудски - винаги съм бил позитивно настроен към неговата персона :D :D :D !!
П.С.2: Виждам междувременно поста на Мунчо и се присъединявам категорично към неговото мнение - в крайна сметка "всички вкупом съгрешихме и ненужни вкупом станахме", а и Матея е рекъл - Не съдете, за да не бъдете съдени. Амиииинннн и наздравееее...... :D :D :D !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате Райко привет, кога ще хвърлиш баданарката :D (сори).
"Баракудата" както и да е писал, мисля че беше болезнено прав за много неща, уви. Просто той е без розови очила доста преди нас..

Колкото до Стоян, не ви ли е неудобно да пордължавате да го дъвчете... с какво толкоз ви притесни извисените души, или така забавлението продължава. Възмутен съм от манипулацията в която бе въвлечен, и беше употребена по най-перверзен начин от хора които явно с това задоволяват болното си его..
Колкото по-бърже игнорирате пагубното влияние на обиграните мухарски тролове , толкоз по чисто ще дишате защото каквото и да е по форумите у нас, с всичките им недъзи и т.н., мисля, че ползата от тях е много повече от недостатъците им.

Бъдете здрави скъпи форумни участници, пожелавам ви много приятни емоции с въдица в ръка!

Жив и здрав и ти Бате, няма да се забравяме :)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 2:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Наздраве Док!! Плювам три пъти за гърба да ни забрави злото :D :D \:D/ \:D/ !!
П.С.: Никога не съм си позволявал да кажа лоша дума за когото и да било от форума, защото това са временни размисли и страсти, а преди всякакви други сме Човеци!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 3:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 11:04 am
Мнения: 154
Местоположение: София
Ще споделя свой опит и свое виждане по въпроса.
Колкото повече модериране и цензуриране съществува, колкото повече правила и ограничения, колкото по-насериозно се взимат нещата в един форум, толкова повече губи той. Ролята на модератора не бива да надхвърля триенето на спам, противозаконни публикации и изнасянето на лични данни.

Доживотни банове, временни банове, амнистии – това са пълни глупости и безсмислици. Не можеш да създадеш форум и да очакваш да станеш негов собственик. В момента, в който всичко и всички ти харесват – това вече не е форум. Може да го кръстиш както си поискаш – клуб, кът, местенце – все тая.

Не можеш да очакваш от един форум да следва различна логика от тази на реалното междуличностно общуване. Тоест, съвсем нормално е да има спорове, разногласия и дори скандали. : )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 7:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
С нищо не ме е притеснил Стоян, споменах го тук, защото другата тема бе заключена и не можах да го направя там. Прецених, че въпроса в известна степен кореспондира с нейната идея, и по тази причина си позволих да го направя.
Винаги, когато съм вземал участие в скандалджийски теми, съм го правил с хумористичен поглед, воден от съзнателното желание поста ми да бъде нещо като своеобразен "клапан" на потенциално или насъбрало се напрежение, дори да е звучал несериозно за болшинството потребители, и откровено малоумно за някого. Всъщност това е била основната ми идея. Не ми е проблем да понеса подобни мнения. Никога не съм бил воден от елементарно сеирджийство, злорадство, желание за разкол между потребители, или мерак за "подливане на масло в огъня".
И за да предотвратя всякакви бъдещи спекулации и (евентуално) спрягане на името ми в някакви "конспирации" и нездрави въжделения, прекратявам завинаги участието си във форуми, блогове и прочие електронни форми, посветени на мухарска тематика, навсякъде в българското виртуалното пространство. Няма да си правя нови акаунти с различни имена и прочие недостойни прийоми Общуването ще извършвам чрез нормална комуникация. Аз съм живял близо двадесет години без форуми и мухарство.
Моят "принос" към това занимание е минимален, да не кажем с отрицателен знак и в тази връзка отсъствието ми няма да предизвика никакви "сътресения". Не мога да си позволя да трия постовете си, защото макар и нефелни и без особена стойност, те принадлежат на Форума и не желая да го осакатявам, дори и чисто семантично. Когато съм бил неправ, нека потребителите го видят - няма да се крия зад абстрактни многоточия.
Това е последното ми и окончателно изявление. Моля да не го анализирате и коментирате и довиждане!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 9:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Мунчо Президент !!!!!!!!!!!!!!!
Лицемерието продължава......ходете за риба и си гледайте гардеробите, другото са абсолютни глупости.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Във връзка с поста на Ventzi_A има и възможност ако някой потребител изперка да му се публикуват постовете след одобрение на модератор.
В моя форум аз съм админ но всяка тема си има отделен модератор. Така например в "Хей ръчички" може да е модератор д-р Мишо като един от корифеите във връзването. В "Маршрути" някой който много ходи и може да е адекватен и т.н.

Аз лично никога не съм гонил потребител освен един който всичките му постове бяха псувни без причина и смисъл и беше предупреден поне 10 пъти. Лично изчетох правилата и не видях кой знае какви нарушения, освен снимките които обаче са препратка от друго място, че чак да се отменят админски права ама кой съм аз да критикувам.

Мога да ви предложа и нещо друго. Ние в нашия форум имаме това ..... помислете за нещо подобно тогава ще си решите доста проблеми, а и теми които ви се струват неподходящи за където и да било се местят там и веднага си идват на мястото

Та това имам в предвид:

Цитат:
Кръчма накрая на Вселената...
НЕМОДЕРИРАНА

Организиране на кръчмонавтски вечеринки, бирени deathmatch-ове и т.н. За всякакви други теми, невлизащи в горните категории мястото е тук. Общи приказки, спорове за смисъла на живота, мерене на п?шки ;-) и т.н


Това с "Аз вече няма да пиша" също е малко тъпо и детско. Не мисля че някой би могъл да ме накара да не пиша каквото и да пише по мой адрес. Човек винаги има какво да каже. Моето обикновенно са глупости ама все нещо полезно може и да има за някой така че просто си пишете и ако не ви харесва някой или нещо просто го игнорирате. Това е форум не е съд или затвор ...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 12:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Бай Кольо, хем си прав, хем не си... :lol:
Прав си, че колкото повече ограничения съществуват в един форум, толкова повече те предизвикват затруднения в комуникациите! Форумът наистина трябва да е място за комуникация между различни хора - без спам, незаконни и общественоопасни информации и информации за личните данни...
Не си прав обаче за две от функциите на форума - да предпазва ползвателите си от лични обиди и нецензурен език от една страна и ограничаването на тролещите учстници! В това да влезеш в някоя тема и само да тролиш няма нищо полезно! А форумът е място, където ние хората се срещаме най-вече да обменяме мнения, информация с която да си облекчим живота и да си направи ежедневието по-лесно поносимо... :roll: Тези два аспекта от съществуването на форума са неизменно свързани с някаква форма на цензура и то не заради себичността и авторитаризма на някой админ, а преди всичко заради несработването на нашата собствена автоцензура...
Аз бих могъл да задръстя този форум с отчаяни, логични и безкрайни вопли колко зле ни е всичко наоколо, но от това нито ще открия топлата вода, нито ще я ползвам! Автоцензура, нали? :wink:

Д.Русев - това си е чисто тролене - или пишеш на съответния човек на ЛС "ти си лицемер, защото: ....", или излиза, че просто "въртиш блесната"! Май е второто...Извинявай, че не ти го обясних на ЛС!!! :oops:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 9:37 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Колега блесни и воблери нямам......само стримери.Стой си в заблуда и си повтаряй "колко ми е хубаво, колко ми е весело"

Поздрави

ПС:И кое по-точно не ти е ясно от моите постове? Задал съм конкретни въпроси но не съм получил отговор.И каквото съм имал да кажа го казвам с постовете си......ЛС са за свалки и флиртове.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 10:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Димо, здрасти! За разлика от Иван на мен са ми пределно ясни постовете ти. Всъщност приятелю ти задаваш въпроси, но игнорираш отговорите им - просто имаш увереността, че тук има негативно отношение спрямо Косьо и от там насетне отговорите нямат никакво значение.....Стоян ти отговори - той лично няма негативно отношение към Косьо. Ето, сега и аз ти отговарям - лично аз нямам негативно отношение към Косьо. Вероятно тук има хора, които имат негативно отношение към Косьо, но в крайна сметка всеки има правото да харесва или не определен човек.
П.С.: Кога ще дочакам един свеж репортаж от вашия край и от теб...Знам, че русенската група правите добри риболови. Ако не за друго, то поне за да освежиш "тъжния форум", чиито член си и ти. Или това е от второстепенно значение?? Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 2:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Димо, не ми е ясно какво целиш с изречения като :"пълно лицемерие цари в тоя форум; лицемерието продължава" и т.н. ...

Ако напишеш в прав текст "Пешо ти си лицемер, защото:..." това вече е ясна , категорична, определено насочена и все пак достойна позиция! По-лесното за мен е подобни лични уточнения да се правят на ЛС, за да се спестява на участниците влезли тук за друга информация да четат изясняването на взаимоотношенията на Пешо с Гошо, примерно! Щото това си е един вид свалка - Love/Hate... :lol:
Относно безсмисления спор около д-р Косьо - заявих го и го повтарям: не го познавам, нямам мнение за него, писах му го и му го обясних, заедно с мотивите за коментара ми относно цензурата и автоцензурата! С това, че ще нападна или защитя някого на страниците на форума няма да постигна нищо в личен план! Ти - също! Само ще се ядосваме и ще губим времето на другите да ни четат глупостите, вместо да идем на риба , да снимаме и после да споделяме тук с кадри!
Имам си право да съм колкото искам заблуден, нали?
Нищо лично, просто намерих позицията ти за леко деструктивна... :wink:
Бъди Здрав!!! Иван.

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 11:04 am
Мнения: 154
Местоположение: София
Цитат:
Бай Кольо, хем си прав, хем не си...


Такава е позицията ми по принцип. Не се ограничава конкретно с този форум, в който влизам сравнително отскоро и сравнително рядко... и вероятно не мога да бъда съвсем обективен.
Имам дългогодишен опит с други подобни форуми / и като админ, и като модератор, и като потребител/ и това, което казвам е проекция на наблюденията ми.
Когато става въпрос за форум с тясна специализирана насоченост по интереси модерирането създава много повече напрежение, отколкото налага " необходим порядък".
Възможно е да има периоди на по-интензивно спамене, тролене, простотии и така нататък, които форумът ще преболедува сам без никакви проблеми. Особено, когато не им се обръща внимание.
А това е още по-лесна работа от автоцензурата дори : )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 15, 2011 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
D-r Misho написа:
.."Баракудата" както и да е писал, мисля че беше болезнено прав за много неща, уви...


И за кои "много неща" по-точно?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов