Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Мар 10, 2012 10:29 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Към правилника за писане съм добавил ново правило, което отдавна трябваше да бъде добавено. То е под номер 13 и описва рекламните/търговските постове във форума. Ще помоля всеки да му обърне внимание.


http://forum.akulata.com/viewtopic.php?f=1&t=749

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 12:00 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Бих желал да напомня, че има промяна в правилника на писане. Добавено е правило 13, според което вече не се допускат употребата на рекламни постове в темите.

Много моля, обръщайте малко по-сериозно внимание на това!

Целта на правилото е да не се допускат рекламни постове във темите, което за съжаление наблюдавам, че е станало масова практика.
До сега можеше да се пише така, от скоро не може. И заради това, ще се опитам да обясня малко по-нашироко нещата.

Когато разисквате нещата около даден продукт, без значение дали е въдица, макара, шнур или какъвто и да е елемент от мухарската екипировка, много ви моля, старайте се да се ограничавате само до там - до характеристиките на дадения продукт.

Всякаква информация, която е свързана с търговеца предлагащ този продукт, вид услуга, контактна информация и т.н рекламираща търговеца, която бива публикувана от потребителите на форума в даден пост моментално ще доведе до изтриването на съответния пост, с която ще се загуби и част от информацията за продукта.

Затова, за да няма сърдити, неразбрали и т.н., от тук насетне, моля ви, бъдете по-внимателни!

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 11:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Здравей, Радо! Понеже няма смисъл да се "разраства" излишно темата за експериментите на Мунчо, реших да те попитам лично в тая - не е ли по-полезно в ситуации като тази( която аз пропуснах естествено :D ) да се коригира само част от поста - Ицето явно е имал за цел да сподели мнение за качеството на резултата, нежели да рекламира Некст... :roll: Така хем ще се запази ценната експериментална информация и ще се уважи труда на извършилия опитите, хем ще се избегне директната реклама, в случай че я има (понеже както писах аз не съм чел материала!)?
Подчертавам, че аз съм ЗА борбата със скритата и не чак дотам скрита реклама и нямам нищо против правило 13, просто предлагам то да е и да се прилага по-гъвкаво и полезно за потребителите на форума! Има разлика в "купих си еди-какво си от БФЦ (Бент, Пигов, Радо) и направих това и това с него" и "в БФЦ (Бент, Пигов, Радо) предлагат еди-кой си страхотен продукт, купете си го, супер е и т.н. ..." - предполагам всички сме зрели хора и можем да направим разлика? Отделен въпрос е колко често скритата реклама "минава метър", само и само да има мир... Давам пример - някой е купил нещо от някоя фирма, троши го и куп ревностни "помагачи" се втурват да му обясняват колко е "точен" вносителя и как веднага да го потърси, за да му бъде подменен или ремонтиран продукта! Реклама пар екселанс! :D Тънка е "червената линия" между доброто и не чак толкова доброто! O:)
Ние българите сме народ с "големи топки", "мерим си го" ката ден, обидчиви и дръпнати сме и е много трудно да се уцелва баланса в големи общностти, като този форум, примерно! Мунчо е уникат -чисто човешки погледнато - загубата му за форума ще е много по-голяма от тая на кой да е от едно 90% от останалите като цяло!
Бъди здрав и успех във форума и навсякъде!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 12:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Това попитах и аз в моя пост в първия абзац ама ми отговориха на втори абзац :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 12:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Мечо пух, хубаво хортуваш, особено за процентите :D :D :D

Но, до такива некомфортни ситуации винаги се стига когато има форум обвързан с комерсиален сайт или , както е в този случай, с онлайн шоп. То от споменаването на някоя фирма, или коментари по отношение дейността и, едва ли ще юрне народа да гребе с пълни шепи от нея... зора си мисля е, да се вземат едни пари за официална реклама, и точно това изкривява отношенията. Може пък и наличните рекламодатели да имат претенции, не ги разбирам тези неща.
Както и да е, когато хобито прерасне в бизнес често става така, въпрос на гъвкавост и уважение от страна на заинтересования търговец направил и форум като начин за евентуално привличане на клиенти.
Няма лошо, винаги собственика на сайта си води политиката, нормално..

Поздрав, че укаснявам за фърчилото :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 12:50 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Момчиле, извинявай, че съм пропуснал да ти отговоря за същото нещо, което си писл в първия абзац. На бачкане съм в момента и от време на време мятам по едно око на форума. Таа, както и да е, ще се опитам набързо да напиша няколко реда,взимайки предвид и мнението на Иван


mecho puh написа:
Здравей, Радо! Понеже няма смисъл да се "разраства" излишно темата за експериментите на Мунчо, реших да те попитам лично в тая - не е ли по-полезно в ситуации като тази( която аз пропуснах естествено :D ) да се коригира само част от поста - Ицето явно е имал за цел да сподели мнение за качеството на резултата, нежели да рекламира Некст... :roll: Така хем ще се запази ценната експериментална информация и ще се уважи труда на извършилия опитите, хем ще се избегне директната реклама, в случай че я има (понеже както писах аз не съм чел материала!)?
Подчертавам, че аз съм ЗА борбата със скритата и не чак дотам скрита реклама и нямам нищо против правило 13, просто предлагам то да е и да се прилага по-гъвкаво и полезно за потребителите на форума! Има разлика в "купих си еди-какво си от БФЦ (Бент, Пигов, Радо) и направих това и това с него" и "в БФЦ (Бент, Пигов, Радо) предлагат еди-кой си страхотен продукт, купете си го, супер е и т.н. ..." - предполагам всички сме зрели хора и можем да направим разлика? Отделен въпрос е колко често скритата реклама "минава метър", само и само да има мир... Давам пример - някой е купил нещо от някоя фирма, троши го и куп ревностни "помагачи" се втурват да му обясняват колко е "точен" вносителя и как веднага да го потърси, за да му бъде подменен или ремонтиран продукта! Реклама пар екселанс! :D Тънка е "червената линия" между доброто и не чак толкова доброто! O:)
Ние българите сме народ с "големи топки", "мерим си го" ката ден, обидчиви и дръпнати сме и е много трудно да се уцелва баланса в големи общностти, като този форум, примерно! Мунчо е уникат -чисто човешки погледнато - загубата му за форума ще е много по-голяма от тая на кой да е от едно 90% от останалите като цяло!
Бъди здрав и успех във форума и навсякъде!


Здрасти, Иване,

По отношение на повдигнатия въпрос за това: дали не е по-добре да се трие само част от мнението, която е рекламно?

На този въпрос имам два отговора - първо, ако бях го формулирал така правилото и триех само изречения, предполагам, че тогава щях да бъда нападнат за цензуриране на текстове. И втория отговор - по-лесно е, от администраторска гледна точка, да се трие цяло мнение.

Заради това се спрях на този вариант, който е в момента.
Разбира се напълно осъзнавам и този момент, който казваш : "Тънка е "червената линия" между доброто и не чак толкова доброто!" И вероятно това ще обиди много хора, на които им е изтрито цяло мнение. Ще доведе до загуба на ценна информация. Но бих желал също така да проявите и разбиране, като се поставите на мое място. Всички риболовни форуми, които са в интернет а и не само риболовни, администраторите са повече от един човек, на места, десетки. Въпреки това има напрежение, караници, обидени и напуснали по собствено желание, понеже нещо не им е угодно. Някъде ще се случи да е прав модератора, другате потребителя.

А тука във форума, от известно време насам се опитвам сам да поддържам нормалния ред, изпълнявайки ролята на админ. Казах още от самото начало, като останах сам, че ще ми бъде трудно. Но какво да направя, винаги съм се старал което и каквото мога сам да свърша. В крайна сметка и цялата отговорност ще понеса аз. Когато няма да съм прав няма да бъда, ще се опитам да се поуча от грешките си. Но в случая след като изрично ви помолих да внимавате за това правило, мисля, че съм в правото си аз.

А на Доки ще му отговоря така, щото се познаваме добре и не вярвам, да ми се обиди: Ако можеш, Мишо, да ми отговориш, както е модерно да се казва, без да се е*еш :D ., преди да имам онлайн магазин, спонсори, рекламодатели ако щеш, искам да кажеш пред всички, не се ли опитах да въведа това правило още тогава?

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Радо, по тия въпроси с рекламите, ненам си какви неугодни постове и т.н. винаги с теб сме имали различни мнения, или почти различни :D
Да, по отношение на тия пусти реклами(а не вярвам някой да го прави чак пък толкоз умишлено, но не знам де), да - винаги ти си бил на по-твърдата позиция, както и в момента я отстояваш. Така са фактите, и преди комерсиалната активност, после след нея, и сега. Няма лошо.
Аз пък, знаеш, съм за по-либералното отношение към писането изобщо, единствено без явни обиди, политически и етнически глупости из форумите.

Както и казах, ти си водиш политиката и си знаеш най-добре. Единственото е да няма излишни дрязги за глупости, независимо къде.

Поздрав, и искрено ти желая успехи на всякъде!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 1:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Ти от самолета ли пишеш бре ? :-k

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 3:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Привет!

Имам уточняващ въпрос по отношение на правило 13.

От прочита му ми е ясно, че е напълно допустимо да се коментират свободно продукти и всякакви техни характеристики, и не е допустимо да се излага информация за търговец или вносител на съответния продукт.

Въпроса ми касае случая, в който се коментира продукт, който е собствена марка на конкретен търговец или вносител. В този случай, макар да се коментира само продукта, непряко става ясно (дори само от името му) кой е търговеца/вносителя, и това е един вид косвена реклама. От друга страна, технически погледнато, правило 13 е строго спазено. Получава се така, че е спазена буквата на 'закона', но е нарушен духа му.

В такъв случай, счита ли се за достатъчно техническото спазване на правилото, или поста ще се отчете като нарушение?


Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 4:19 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Цитат:
Въпроса ми касае случая, в който се коментира продукт, който е собствена марка на конкретен търговец или вносител. В този случай, макар да се коментира само продукта, непряко става ясно (дори само от името му) кой е търговеца/вносителя, и това е един вид косвена реклама.


Здрасти, Венци,

Не, тук няма място за притеснение, че е нарушено правилото.

Предполагам, че говориш за следното. Да приемем, че имаме фирма с името "Х". Неин модел продукт носи същото име "Х" и в дадено мнение, някой реши да коментира въпросния модел с име "Х", това не се приема за реклама до тогава, докато коментирите са насочени към характеристиките на дадения продукт "Х".

В момента обаче, в който започне да коментира неща около фирмата "Х", например нейни услуги, адреси, телефони и друга информация касаеща фирмата, тогава това се приема за реклама и въпросното мнение подлежи на триене.

Поздрваи,

Радо

П.С. Ако някой има по-ясен начин за формулиране на правилото, моля, нека го предложи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 5:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Привет, Радо!
Автоцензурата е изкуство, не всеки може да се самоконтролира надеждно и затова съм склонен да приема доводите ти и да не те упреквам за тях! :D
Идеята ми беше, че е добре в случаи като коментирания в момента да се приложи ЖЕСТОКА цензура към отделни пасажи от текста в името на това да се запази и оцени по достойнство положения и от други хора, освен теб, труд! За това, което ти и другите поддържащи такива полезни форуми правите - само адмирации и подкрепа! Но - доколкото е възможно и необременяващо - не е зле да има и някои "либерални" изключения в случаи като този!
"И най-лошият закон е по-добър от беззаконието..." Сайтът си е твой, правилата - също, но не се ли търси общуване преди всичко чрез него?
Бъди здрав!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 9:42 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
mecho puh написа:
Автоцензурата е изкуство, не всеки може да се самоконтролира надеждно и затова съм склонен да приема доводите ти и да не те упреквам за тях! :D
Идеята ми беше, че е добре в случаи като коментирания в момента да се приложи ЖЕСТОКА цензура към отделни пасажи от текста в името на това да се запази и оцени по достойнство положения и от други хора, освен теб, труд! ...Но - доколкото е възможно и необременяващо - не е зле да има и някои "либерални" изключения в случаи като този!
"И най-лошият закон е по-добър от беззаконието..." Сайтът си е твой, правилата - също, но не се ли търси общуване преди всичко чрез него?
Бъди здрав!


Здрасти, Иване,

Благодаря за изразеното мнение. Ще помисля над това, ако има начин да променя правилото така, че да не пречи на потребителите. Трябва да отбележа, че в този му вид го заимствах от форума на манията и до някъде се учудвам, че потребители, които пишата и там отправят упреци към мен, че се опитвам да го спазвам тук във форума. Но както и да е.

Винаги съм бил отворен към предложения, касаещи форума, стига да не бъдат "прекалено" либерални, не задруго, защото за съжаление много хора свободата я тълкуват като свободия...

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2012 9:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Привет Радо,
в един от сайтовете за акваристика, на които съм член, може да дадеш името на магазин с адрес и контакт и да дадеш мнение. Разбира се мнението е субективно, но всеки може да сподели собствени впечатления. Това в отделен раздел.

Мухарската общност в БГ не е толкова голяма, хората се познават и обменят ежедневно мнения и впечатления. Защо да не е в форума? По този начин ще има база за сравнение и всеки може да направи своя избор. Тук не говорим за реклама а за субективни впечатления на потребителя. Разбира се , в рамките на добрия тон. За мен е важно и отношението на търговецаа и личния контакт с хората. Не мисля е лошо, ако съм доволен да го споделя. Или обратното - ако не съм да го споделя обосновано. Да се учиш от проби грешки не е лошо, но е скъпо удоволствие.

Аз лично имам и Харди и Грейс и Сеидж и Сеинт Кроа и не робувам на марките. Всяки един мухарски прът е различен и индивидуален.

С изтриването на темата на Христо, не постъпи правилно според мен. Прочетох в другия форум въпросния пост и не мисля е казано нещо лошо. Ако има някой с противоположно мнение защо да не го сподели открито? Разбира се всяка от марките си има привърженици.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 10:02 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

За да няма излишно напрежени, което се забелязва около въпросното правило за скритата реклама, съм коригирал съдържанието на самият текст. Това е старата формулировка:

Цитат:
Под постове с рекламен или търговски характер се разбира:
- постове от вносители, търговци или производители с цел реклама на техни продукти или услуги;
- постове от трети лица с рекламно съдържание и контактна иформация за даден вносител, търговец или производител;
- постове от вносители, търговци или производители в теми, дискутиращи даден продукт, целящи конкретна продажба на продукт или услуга на участник в дискусията.

Изключения:
- когато самият потребител в поста си е поискал информация от вносител, търговец или производител за предлагани от него продукти или услуги;
- анонси и репортажи на мухарски мероприятия - сбирки, състезания и др.


А това ще е занапред новата:

Цитат:
Под постове с рекламен или търговски характер се разбира:
- постове от вносители, търговци или производители с цел реклама на техни продукти или услуги;
- постове от вносители, търговци или производители в теми, дискутиращи даден продукт, целящи конкретна продажба на продукт или услуга на участник в дискусията.

Изключения:
- анонси и репортажи на мухарски мероприятия - сбирки, състезания и др.


По този начин може свободно да се излага информация от трети лица за всеки кометиран в тема продукт.

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 4:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
<winers <eks :smt023

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов