Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
pacho написа:
Прав си бате Райко,ама я виж в съседния Форум,най-дейните в подобни теми,дали пишат и там така :-s :-s :-s ...
Дано да греша,но ми се струва,че всичко става целенасочено.


Е, сега и в междуфорумно заговорничество едва ли не ни обвини. Изобщо не си прав. Да не говорим за "шляпкането с краченца" - на теб специално не съм ти направил нищо, за да говориш така по мой адрес. Жив и здрав.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:58 pm
Мнения: 190
Местоположение: Blagoevgrad
Здравейте колеги!
От всичките тея дискусии,дет ги правите нема никакъв смисъл.
Всички знаем какво означава думата закон.Дава права и в същото време ограничава.Нормално!Сега,кой как си тълкува закона ,кой как го спазва си е лично негова работа и освен властите никой не може да му се бърка .Ако некой не е съгласен с закона за риболова ,то си има начини човек да се бори срещу неправдата.Едни хора избират законов път за това,други не спазват просто закона и така изразяват несъгласието си.Лошо нема ,всеки си избира за него правилния път!
Не требва да забравяме обаче всички ние потребителите на тоя форум и сайт ,че сме гости и че за това, което получаваме тука ,имаме да се съобразяваме с определените във форума правила и принципи заложени в него.
Не разбирам защо некои хора подрипат заради нещо ,което е напълно нормално ,а именно желанието на Акулата да управлява форума си в унисон със законите на страната,каквито и да са те.Тва е толкова нормално ,колкото е нормален и факта ,че на никого от нас не би му било приятно ако некой на входната му врата лепне лепенка с надпис:"Внимание крадец" или да речем "Тук живее изнасилвач".
Така че ,целата тая дъндания е абсолютно излишна.
Поздрави !
Формата.

_________________
The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Съжалявам Крилов.
Пиши си спокойно.
Вече изтрих мойта галерия с мухите,и така вече няма да преча на никой.
До неколко дена ще прочистя и постовете си.
А за София казах,че имам планове да ходя на гости на Док,и никой не може да ме уплаши да ходя където ми душа иска.
Може даже там да се видим.
Извинявам се на всички потребители на форума,че до сега съм показвал такива мухи които не ловят и съм ви подвеждал с това.Извинявам се въобще,че съм ви занимавал с това да ви се налага да четете постовете ми.
Обещавам повече няма да ви преча.
Отсега нататък ставам активен читател.
Извинявам се и на Радо,че изтривайки моите постове донякъде го подвеждам.
Надявам се всички да ми простите.


Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Кво правите бе хора, пак се хванахте за гушите.За това което Радо изисква-той си е прав за себе си.Форумът си е негов , така че щом е забранил да се коментират риболовни излети на пъстърва в делничен ден, така ще е.За безумието на тази забрана, говорехме миналата година.Тя няма нищо общо със забраната по време на мръстенето на пъстървата и е просто една недодялана административна мярка.За тези които явно не са разбрали, ако реката изрично не е забранена със заповед то вече няма пъстървови зони и е разрешено да ходиш, да ловиш по-нея през седмицата-примерно клен и мряна :D :D Естествено, ако хванеш някоя пъстърва, си длъжен да я пуснеш.Друг е въпроса за това дали има такива риби там... :D Станил е прав в едно, законът не е добър в тази си част, така че дайте да направим нещо по въпроса......
Още веднъж повтарям, според мен като собственик на този сайт , Радо е в правото си да изисква, да не се коментират риболови в делничен ден, така че невиждам какво се палите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Стояне, МОЛЯ ТЕ НЕ ПРАВИ ТОВА!Ти си направил толкова много за всички начинаеши в този сайт, и не само за тях.Аз също съм почерпил идеи от някои твои мухи .Предполагам че и много други колеги също.Това, че някой те е обидил, не трябва да те кара да взимаш такова прибързано решение.Все пак ти си участвал тук не заради този който те обижда , а заради всички тези на които си показвал първите стъпки и които са ти благодарни за това.Мисля че форумът ще загуби много, ако ти спреш да участваш в него.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Бат Стане,не ме разбирай погрешно - не те нападам или нещо такова.За твое сведение,редовно чета статиите ти,свързани с мухарския риболов във вестника и списанието - това е единственото,което чета в рибарските вестници,друг риболов не ме интересува.Но това,което написах ми прави впечатление,а именно,че тук в Акулата си "друг".Както казах,иска ми се да съм се заблудил и да греша,но....

А пък Формата и Флайко направо ми "взеха думите от устата".Ако бяха писали преди моето мнение,аз нямаше да пиша нищо - просто мнението ми се припокрива с тяхното....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:49 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:28 am
Мнения: 115
Спазването на калпав закон за балканката с какво и помага?

Щом не ни дреме за законотворците в парламента защо безусловно да спазвам законите им?

Не е ли едно и също "бракониерстването" в понеделник/вторник вместо събота/неделя? Или закачена на куката преэ събота/неделя ривата е наранена по малко ? И това ни прави по -съвестни и отговорни??

Кой е лошия?- съботно-неделния мръвкар с маломерките в торбата или
делничен мухар без контри?

И още нещо ще ви питам - Ако риболова на балканка е разрешен целогодишно и ежедневно от закона по какви съвестно-морални критерии ще ходите/няма да ходите????

_________________
.....дзен...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 5:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 10:48 pm
Мнения: 8
Местоположение: София
Радо

Искам само да споделя моето мнение.
Сматам че прогресивната позиция по този въпрос е изразяване на недоволството към неадекватния закон, а не примиряване с мометния статут на нещата и в тоя ред на мисли тази твоя позиция не помага за разрешаването на проблема.
Няма какво да се лъжем и заблуждаваме - никой не спазва тази забрана, просто защото е малоумна.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 5:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Съжалявам Крилов.
Пиши си спокойно.
Вече изтрих мойта галерия с мухите,и така вече няма да преча на никой.
До неколко дена ще прочистя и постовете си.
А за София казах,че имам планове да ходя на гости на Док,и никой не може да ме уплаши да ходя където ми душа иска.
Може даже там да се видим.
Извинявам се на всички потребители на форума,че до сега съм показвал такива мухи които не ловят и съм ви подвеждал с това.Извинявам се въобще,че съм ви занимавал с това да ви се налага да четете постовете ми.
Обещавам повече няма да ви преча.
Отсега нататък ставам активен читател.
Извинявам се и на Радо,че изтривайки моите постове донякъде го подвеждам.
Надявам се всички да ми простите.


Поздрави и наслука на всички.


Стояне, това са глупости. Надявам се да преосмислиш решението си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Аз като привърженик на кефала искам да питам.Мога ли да посещавам река със смесено обитание? Нямам нито една пъстървова муха в кутията.Другото което ме интересува е следното:Когато дойде време за размножителния период на другите видове ,тези които ловят пъстърви ще ходят ли на реките/разбирай Зл. Панега/ в които има и кефал?Според мен след като в една река има от пъстърва до каракуда то тя неможе да се разглежда само от гледна точка на пъстървата. Там риболова е въпрос на лична гледна точка.

Радо,ти като създател на този сайт си определил правила ,но ние като ползватели имаме право на мнение.Отдавна отмина времето на Т.Живков.Тогава имаше само едно мнение и всички които не бяха съгласни с него бяха наказвани.Когато открих този сайт бях много щастлив,че нещата за кито съ си мечтал са реалност/състезанието на тунджа,срещата при нас на Вит,срещата на "Скандалото"...абе все хубави неща?.А сега какво...?

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ !!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:58 pm
Мнения: 190
Местоположение: Blagoevgrad
Мнооооо ЗЛОБА бе колеги!!!!!!!!!
Крилов,подобно поведение не ти прави чест.Тея заплахи и епитети дет сложи на масата отдавна принадлежат на миналото и въобще не са уместни.
Наистина се обеждавам ,че некои хора търсят само конфронтация и место за изява.Нищо конструктивно,никакъв диалог!!Монолози само и перчене безкрай.


--------------------------------------------------------------------------------

Спазването на калпав закон за балканката с какво и помага?

Щом не ни дреме за законотворците в парламента защо безусловно да спазвам законите им?

Чепо това ич не е по темата ама ...,ще ти отговоря!
Не мислиш ли ,че пътя да се оправят работите е да се обединят клубовете (в какъвто член си и ти) да се обединят и хората които не членуват никаде ,но под една или друга форма им пука ,да се излезе с единно становище ,предложение за промяна на закона и да се внесе кадето трябва .Не мислите ли ,че това е пътя ,по който може да се постигне нещо смислено!
Кво сте ревнали ,че човека ви помоли най-учтиво да се съобразявате със закона, докато сте във рамките на сайта и форума.Та той си е напълно в правото!После правете какво ви душа иска .Ако искате спете на реката.Никой не ви дава наклон на ...... .А ми е мноо интересно кво вие дет така устремно, да го нарека, критикувате това правило бихте направили в една такава ситуация.Надявам се ,че некой от вас все пак ще ми отговори на тоя въпрс?
Много още имам да пиша ма да ви кажа честно отдавна виждам ,че нема за оти.Само знаете да ревете ,да псувате тоя ,оня, съдбата си ,държавата ......,а не можете да разберете ,че всичкото това е така защото сами ...............

Ae нема кво да се обяснявам ,тва ..,ще каже някой,не е моя бира!
Формата.

_________________
The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 6:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Здравейте!Неприятно се разви тази тема наистина....Радо си е прав за себе си да си иска неща за форумът си,той си е админът тук....За мен най-точно го казаха бат Стан и flayko:"За тези които явно не са разбрали, ако реката изрично не е забранена със заповед то вече няма пъстървови зони и е разрешено да ходиш, да ловиш по-нея през седмицата-примерно клен и мряна Естествено, ако хванеш някоя пъстърва, си длъжен да я пуснеш."Това е законовото положение на нещата.Аз го спазвам определено.Не е приятно да разбера,че Стоян е изтрил снимките си от форумът и за постовете си мисли същото да направи....Стоимене,подкрепям призивът ти към Стоян да не прави това,но за себе си съм убеден че,той съвсем скоро ще се появи отново...негово си е решението все пак.Но да се сипят обиди от един на друг,не знам какво да кажа...Мисля,че форумът има нужда и от Дани Крилов/надявам се да се запознаем някой ден по балканите/,и от Стоян.Поздрави!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 6:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Още когато излезе темата, си помислих, че ще стане "Играчка - плачка", но ме беше страх да го кажа...оказа, че съм бил прав, майка му стара...

п.с. Сещам се и за поговорката "Прекален светец и богу не е драг"...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 8:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Колега кое е толкова смешно?
Че нещо не моем да схванем.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 10:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Колеги,имам идея.
Понеже общуването чрез интернет създава известни затруднения и някой НЕ разбират а други остават НЕ разбрани мися ,че е време за една "очна ставка "на колегите мухари,на някоя от милионите реки на нашата мила РОДИНА.Според мен така ще се разберем по-добре от колкото седейки зад комповете

Поздрави на всички <fishing_man


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов