Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 12:23 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, пичове,

Радвам се, че стана дискусия, макар и отново гореща, този път на тема "Риболов на пъстърва през седмицата"

Благодаря на всички за изказалите мнения!

Надявам се, че сте ме разбрали правилно за правилото 9 от правилника. Нека занапред всеки си прецени, преди да пуска информация за риболовен излет през седмицата за балканка, ще бъда безкомпромисен.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 9:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Привет на всички.Аз си казвам правичката ,че ходя през седмицата,ловя с куки без контри и пускам АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ пъстърви ,били балканки или не.Нямам намерение да спазвам малоумщини.За това решението е просто-като пиша за пъстървов излет ,ще казвам че съм бил събота или неделя :wink: :lol:, за да не дразня другите и готово,спора се приключва.

И само да питам Стоян за въпроса му към бате Стан "Ако глобата е 2000 лв, ще ходиш ли?" следното:

Стояне ,ако забранят купуването и използването на пера със закон и наложат глоба за това 2000 паунда/заради птичи грип примерно/ ти ще връзваш ли мухи само от прежда? И ако въпроса ти се струва тъп сега,дали ако наистина се случи,няма да решиш ,че закона е тъп или ще го спазиш?

И не се дракайте за глурости,ами си връзвайте мухи, ходете си за риба, когато имате свободно време и се радвайте ,ако някой въобще ви провери през който и да е ден от седмицата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: хай
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Бат Стан написа:
Веднага давам за пример, че по тази логика не би трябвало да ходим от понеделеник до петък на река Струма на Земен, тъй като там има доста балканска пъстърва. Има още и кефал, мряна, пръскач...Много ме интересува Ники Алема дали възприема това да се ходи само с събота и неделя на Земен, при положение, че например има възможност да ходи в останалите дни там.


Станиле,Станиле даваш неуместен пример и понеже сам знаеш , че е неуместен / просто си говориш / и няма никаква връзка с проблема около Панега в частност и пъстървовите реки въобще , просто защото Струма в този участък не може да се приеме за пъстървова зона.Разбра ме , нали!
Аз ще ти отговоря така:
На Земен се влива р.Треклянска , която е типична пъстървова река и зоната за пъстърви е от Трекляно нагоре , надолу не е пъстървова зона до вливането в Струма :D Това са около 10км. с 99.99% пъстрвов превес над случайните кленчета и мренки :D
Е , аз не ходя през забраната там и ходя само събота и неделя :D
Това решение си е мое и не го налагам на никого :D Не съм съгласен със забраната през седмицата , но не съм съгласен и с това , че не е разрешен завоя надясно на червено , но ще го спазвам , защото вчера си взех Акта от Кат за същото :D
Е , оказва се , че трябва да ни се бръкне в джоба за да спазваме закон , крив или прав :D И това ще стане :D Не тази година и не другата , но до 5-10 години със сигурност \:D/

Станиле , само едно ще ти кажа - ти си журналист , доайен във Форумите в BG и много хора се водят по твойто мнение :D
Е , за тия хора ще кажа , че няма теза , която не може да се докаже и като пример ще им дам следното за размисъл:


МОГАТ ДА СИ КУПЯТ 2 ИЗЧИСТЕНИ АМЕРИКАНКИ ОТ МАГАЗИНА, СЛАГАТ ГИ В РАНИЦАТА И ДА СИ ХОДЯТ, КОГАТО РЕШАТ ПО РЕКИТЕ - ЗАЩОТО:

Ако ги спре горски през забраната за балканка - те пускат балканките , а всъщност са си хванали американка , която не е забранена , нали :?:

Всеки си решава какво да прави по СЪВЕСТ :D Ако хората , които имат целодневно компютър пред себе си , финансови възможности за добро оборудване за риболов и свободно време за любимото хоби не подведеме крак и не се обединиме с/у безмислиците в закона , мрежарите , бомбаджийте , тия които взимат по 100 риби на излет и пускат хлорна вар в реката - горко и на балканката :idea:
А сега сме уж на 2 лагера - само , че не е така - лагера е един и лошото , че ми прилича на КОНЦЕНТРАЦИОНЕН :idea: :shock:

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Стояне ,ако забранят купуването и използването на пера със закон и наложат глоба за това 2000 паунда/заради птичи грип примерно/ ти ще връзваш ли мухи само от прежда? И ако въпроса ти се струва тъп сега,дали ако наистина се случи,няма да решиш ,че закона е тъп или ще го спазиш?

Здрасти Робко.
Въпроса ти не е тъп,напротив.Но той означава за мен само едно,че въобще не ме познаваш.
Разбира се,че ще спра да връзвам мухи с перуш.Аз и сега не използвам естествени материали които са от застрашени животни не,че не мога да си ги купя.За мен живинките са преди личното удоволствие.
Перушината може да се замени и с други материали. :wink:
Цитат:
Ский са, колега, на тебе може и да не ти с смешно, и може би има за какво, само че мене ми е супер смешно. Не може ли ?

Ский са Пич не ми пука,че ти е смешно ама ич,така да знаеш.
Просто питах на какво се смееш?Инак смей си се колкото искаш.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
robko1 написа:
...Аз си казвам правичката ,че ходя през седмицата,ловя с куки без контри и пускам АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ пъстърви ,били балканки или не.Нямам намерение да спазвам малоумщини.За това решението е просто-като пиша за пъстървов излет ,ще казвам че съм бил събота или неделя :wink: :lol:, за да не дразня другите и готово,спора се приключва.

...


Eх, Роска, приятелю, остава и теб да те нарочат за бракониер. Нищо, че ще откриеш пъстървовия риболов на 15 март, защото добре знаеш, че рибките не се размножават по календар... И защото едва ли ще посетиш една река повече от един път месечно, за да не тревожиш излишно рибките. А това означава 2 излета на месец максимум... Респект, друже, щастлив съм, че пия заедно с теб!

Тук можем да перефразираме латинската сентенция: "Малоумен е Законът, но е Закон"...само се чудя за какъв уй са му тези главни букви...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 8:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
pantasy,предлагам ти да спреш персоналните закачки тъй като ти не беше въобще намесен в спора.Твоето желание да се заяждаш би било интересно на децата от детската градина ,а тука не е такава.Ако можеш да бъдеш полезен с нещо ще е добре ако ли не бъди така любезен да не влизаш в такива смешни закачки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2007 10:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Аз съм от тези,които правилно са разбрали Радо за правило номер 9 и обещавам да го спазвам безусловно,и вече няма да пускам репортажи от мои излети в неразрешени дни,почвам още от утре да си спазвам обещанието...,в сряда ще говоря и на колегите от Пловдив,с които се събираме...Призовавам и другите колеги да направят това...А Робко си е направо истински бракониер,мисля,че ще бъде добре приет в "пловдивската"ни група,поздрави Росене!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 16, 2007 3:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 12:23 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 16, 2007 10:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Валери написа:
Аз съм от тези,които правилно са разбрали Радо за правило номер 9 и обещавам да го спазвам безусловно,и вече няма да пускам репортажи от мои излети в неразрешени дни,почвам още от утре да си спазвам обещанието...,в сряда ще говоря и на колегите от Пловдив,с които се събираме...Призовавам и другите колеги да направят това...А Робко си е направо истински бракониер,мисля,че ще бъде добре приет в "пловдивската"ни група,поздрави Росене!


Благодаря ще се възползвам от поканата и после някой съботен ден :lol: ви каня в Габрово на ответен излет.Поздрави на пловдивските мухари!!!

За мене темата за спазване закона "събота -неделя" е толкова безсмислена ,колкото и дали да ловим с три нимфи по метода на чешка нимфа след като закона разрешава две куки.Ами дайте тогава да изтрием всички постове по темата /включително и на Радо дето подробно обяснява как се връзват ТРИ нимфи в не една и две теми и т.н./.Просто е глупаво.Не ние сме бракониерите и ако по някакъв начин нарушаваме административни закони ,то разберете ,че не нарушаваме ПРИРОДНИ закони ,които според мен са по-важни.Какво значение има ,че ще отида в петък/аз работя събота и неделя обикновено/, ще убода две риби и ще ги пусна,а в СЪБОТА ще мине бай...и ще задържи 10 бройки.Е, ако по тоя начин АЗ вредя на рибите...Ами какво да кажем за някой ,ако използва два стримера с по една тройка/примерно за распер/-колко куки са това :shock: ,айде и той бракониер.Дайте да не правим трагедии от изсмукани от пръстите неща ,а да видим как истински можем да помогнем на рибите.Защото със сигурност последното нещо ,което малоумниците мислят, когато пишат тия закони е за пъстървата.А колкото до това ,дали мислят за нас ,оставям на вас да прецените.Успешни риболови ви желая.Кога, вие решавате!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2007 3:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
robko1 написа:
Успешни риболови ви желая.Кога, вие решавате!!!


Е как кога - като почнем в понеделник и приключваме в неделя. Нема почивка, а свободно време - бол. Само за риба да ходи човек.
Закона да си го заврат отзад онези, които са го правили. Начело с бай Паница!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2007 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
robko1 написа:
...Ами какво да кажем за някой ,ако използва два стримера с по една тройка/примерно за распер/-колко куки са това :shock: ,айде и той бракониер...


Еееее, ей, стига си Фъргал камъни в мойта градина, т.е. мойта рекичка ... :lol: :lol: :lol:
Аз и за распер ходя само събота и неделя - само и само да съм съпричастен с Вас ... :lol: :lol: :lol:

Ся сериозно - от тройките за распера се отказах много отдавна, въпреки, че е по-ефективно и ловя само с единични куки, защото с тройката рилийза е доста труден, а понякога и невъзможен.
И се стягайте, че Април ще имате сериозни гости по Гостилица - наистина сериозни!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2007 11:44 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здравейте,

Бих желал да кажа още няколко думи по темата.

Това, което не бих желал да допусна е, от форума да се разпространява информация за риболов през забранени дни и места за риболов.
Надявам се всеки да ме разбере, след като съм собственик на форума, и администратор, така да се каже "редактор", че ще ми е много неприятно да чуя някъде, ей така случайно, "абее, може сега да се иде на еди коя си река, прочетох във форума на Акулата, че дърпат балканки, ама през седмицата, ного важно, че е забранен риболова, я, виж хората хващат и ги пускат, и ние ще ги пускаме :wink: "

Не ме ли разбирате, защо съм против разпространението на тази информация от тук?

Поздрави и моля, да ме разберете!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 18, 2007 12:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Робко какви тройки на стримери.
Я виж хората какви мухи праят:
Изображение
Ми мани па и пише муи за кефал.Ма не знам за драскане ли се ползват?
Само и една на гърба трябва да се сложи,за да нема пропуск.
Баси и мухите като Терминатор са.
Некой може ли да ми обясни защо са нужни толкова куки на тия мухи?


Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 18, 2007 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Росен написа:
robko1 написа:
...Ами какво да кажем за някой ,ако използва два стримера с по една тройка/примерно за распер/-колко куки са това :shock: ,айде и той бракониер...


Еееее, ей, стига си Фъргал камъни в мойта градина, т.е. мойта рекичка ... :lol: :lol: :lol:
Аз и за распер ходя само събота и неделя - само и само да съм съпричастен с Вас ... :lol: :lol: :lol:

Ся сериозно - от тройките за распера се отказах много отдавна, въпреки, че е по-ефективно и ловя само с единични куки, защото с тройката рилийза е доста труден, а понякога и невъзможен.
И се стягайте, че Април ще имате сериозни гости по Гостилица - наистина сериозни!



Адаш ,аз реших да не конкретизирам , а ти сам се издаде :lol: :lol: А за арни гости,па били те и сериозни, сме винаги готови,знаеш!

Стояне ,тия бръмбари са специално направени за ИАРА да ги влачат с лодка и да събират мрежите по язовирите :wink: :lol:.

Поздрави на всички!


Последна промяна robko1 на Нед Фев 18, 2007 10:28 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Нед Фев 18, 2007 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Робко какви тройки на стримери.
Я виж хората какви мухи праят:
Изображение
Ми мани па и пише муи за кефал.Ма не знам за драскане ли се ползват?
Само и една на гърба трябва да се сложи,за да нема пропуск.
Баси и мухите като Терминатор са.
Некой може ли да ми обясни защо са нужни толкова куки на тия мухи?
Поздрави.


Очевидно принадлежат на някой мухар-месар, който иска да направи "хаааарт!" (звуково изражение на силно засичане) и със сигурност да забоде двете джуки на големия кефал.
И на мен не ми е ясно от какъв зоре тая двойна кука, освен ако самото й тяло не е счетено от муховръзвача за по-подходящо, отколкото това на единичната кука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов