Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 12:17 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички потребители на форума www.akulata.com,

Бих желал да ви кажа няколко много важни за мен неща...

От самото начало на сайта съм бил човек моралист – това е правилно, това не, това е черно, това е бяло, това е законно, това не е, и т.н. и т.н.

На базата на този морал написах и тези правила за писане тук във форума.

http://forums.akulata.com/viewtopic.php?t=749

Те са израз на моето отношение към риболова, към законите, към рибата.

От 3 Февруари е разрешен риболова на балканска пъстърва само през почивните дни и празници.

Законът за забраната за риболов на балканска пъстърва през седмицата го спазвам безусловно и моля всички потребители на форума да го спазват.

Към тези от вас, които не са съгласни със този закон и сте решили да ходите и ходите през седмицата за пъстърва, пишете и настройвате и други потребители на форума да го правят, имам една специална молба:

Моля ви, имате пълното право да не пишете във форума!

Всеки потребител, който ходи през седмицата за пъстърва и пише за това ще бъде блокиран.

Поздрави!

Радо Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 10:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 7:50 pm
Мнения: 125
Местоположение: СИМИТЛИ
РАДИ ОБИЧАМ ТЕ..................... :smt054 :smt054 :smt054 :smt049 :smt049


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Акулски ми ти работи \:D/

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 12:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 10:33 am
Мнения: 263
Местоположение: Сф.
Хи хи, Акул, ако беше мома непорочна щеше да си, деФственна ципка щеше да ти порасне след тоя пост....

Долу бракониЕрите!

Поклон, аплодисменти!!

_________________
със шнур и мухички- обичайте се всички!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 1:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Значи аз спирам да пиша в форума за да не бъда блокиран :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: бате много на сериозно се зимаш дай малко по по хари за по по дълго
Аз пък от малък не приемам да имам шеф и винаги съм правел това което намеря за добре в България има кой да прилага законите и не мисля че това си ти Радо така че аз отказвам да спазвам законите на твоя форум (живял съм без него 28 години )и затова спирам да пиша :wink:
Нищо лично просто бате много си повервахте ние пак ще сме си приятели но само на масата това е.

Повечето от хората с които съм говорил на темата са на моето мнение не е ли време да се замислиш :idea:
Поздрави от Шилето

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 1:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Колегата Любо от спининг-клуб "Стари видри" току що се е обадил в ИАРА относно въпроса с Панега. Ето какво е станало (цитирам го): "На Панега реката е официално разрешена от ИАРА през седмицата. Току що говорих с ИАРА лично в централата им на Христо Ботев. Вдигни телефона и запитай. Много изненадано ми отговориха на въпроса дали съм нарушител, ако ходя с въдица по реката. Отговориха ми че не съм, а ставам нарушител, ако имам пъстърва в кошчето. Това автоматично важи и за реки в които има само пъстърва. Така че викам да завъртиш телефона и да се осведомиш лично. Аз кошче нямам така или иначе пускам рибите по мое си решение."
Тоест - ако реката е със смесено съдържание на риба, може да се лови. Веднага давам за пример, че по тази логика не би трябвало да ходим от понеделеник до петък на река Струма на Земен, тъй като там има доста балканска пъстърва. Има още и кефал, мряна, пръскач...Много ме интересува Ники Алема дали възприема това да се ходи само с събота и неделя на Земен, при положение, че например има възможност да ходи в останалите дни там.
Също така законът може да се дебатира, в крайна сметка форумите са затова. Ние, като избиратели, не сме длъжни да се съгласяваме с всяка законова тъпотия, която ни натресат отгоре - трябва да я спазваме, но можем да я оспорваме и да настояваме тя да бъде променена!!!! Така че е по-добре да се направи група от риболовни клубове, специализирани в риболов на пъстърва, или дори асоциация на риболовците-пъстърваджии, която да предложи промяна в закона. Щото е факт - законът е от тъп по тъп в този си вид.
Крилов, напълно съм съгласен с теб в това отношение. Още повече, че самият риболовен орган ти казва: може да ловиш, но не бива да прибираш риба. Тоест - но кил.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Значи аз спирам да пиша в форума за да не бъда блокиран

Цитат:
и затова спирам да пиша

М,че ти до сега писал ли си?Нещо не съм разбрал. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Цитат:
ние пак ще сме си приятели но само на масата това е.

С това съм съгласен. \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Цитат:
Ние, като избиратели, не сме длъжни да се съгласяваме с всяка законова тъпотия, която ни натресат отгоре

Ееееех Станиле,Станиле.
Аз подкрепям Радо в това му начинание,на който не му харесва,еми здраве да е.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Такаааааа. Нека да си представим следната ситуация. Идва лятото, а с него тъй дълго планиваните отпуски. Всеки е решил къде ще почива и сигурно не малко от нас са решили да идат горе в планината с мухарка забита в раницата. Е и аз така съм решил и съм отишъл горе по Пирина с избран в дългите зимни нощи над картата маршрут за 5 дни. От хижа на хижа и така цели пет дни. Разбира се маршрута ми минава покрай езера и рекички, но....Идва това но. Виждаш ли днес не е събота и неделя, а някъде вторник или накъде другаде по средата на седмицата. Но аз цяла зима съм мечтал за този поход: Как, къде, каква муха да направя и т.н. И сега какво да не мятам защото видите ли днес не е събота и недяля и ако метна ставам бракониер.
И сега идва моят въпрос:

Как да постъпя? Да мятам ли с мухарката или не? Това е въпроса, както беше казал Хамлет много отдавна.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Крильов, ще ти стъпи каката на шията и тогава ще видиш една свобода ... през седмицата :D :D

П.С. Гледам описанието за този зимен излет на Панега
- що ми се струва , че имаше повече снимки на хванати рибки ... е може и да съм се заблудил 8)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Как да постъпя? Да мятам ли с мухарката или не? Това е въпроса, както беше казал Хамлет много отдавна.

Stflyfisher ти си един от хората който уважавам много.Затова ще ти отговоря така,всеки сам да си реши дали ще действа против закона.Това е въпрос на лично самосъзнание и морал.Никой на никого не може да му забрани още пък по малко ние,е по закон може ама като гледам никой или почти никой не ебава законите.Както и да е.
Акулата има предвид хората които ходят през забраните да не пишат за това във форума.Това е сичко.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: хай
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Бат Стан написа:
Ние, като избиратели, не сме длъжни да се съгласяваме с всяка законова тъпотия, която ни натресат отгоре - трябва да я спазваме, но можем да я оспорваме и да настояваме тя да бъде променена!!!!


Стояне, пълният текст е този, не е много коректно дето си го извадил само до половината. Не казвам, че не бива да се спазва законът, но като човек, свикнал да си търси правата, мен лично този закон не ме устройва в настоящия му вид и в частта му за пъстървовия риболов, и съм в правото си да искам да се промени. Без да се фукам, ама съм един от малкото в този форум, който е повдигал такива въпроси пред съответните институции - за Панега, колкото и да се говори, единственото реално нещо за ВЕЦ-а съм го свършил аз, в резултат на което си навлякох известни главоболия.
И понеже познавам много добре законотворците точно на този закон, мога да ти кажа, че са виждали риба само пържена и на фурна. Щото същите тези хора и по-конкретно депутатът Паница се пребориха да остане правото на риболов на пъстърва с естествена стръв. Ти такива уважаваш ли ги? Аз щото - не. Всичката тая пасмина ние я хрантутим с данъците си, и следователно бихме могли да изискваме от тях повечко активност и повече да се допитват до нас, като стане въпрос за промяна на закона.
А риболовът на пъстърва през седмицата се забрани по следната причина - горските ги мързи, а и нямат нужния състав, да пазят реките. Затова по-лесно им се видя да сложат забрана. Ето това е истината за този нормативен дукимент. То е чак обидно, разбираш ли?
Този тип нормативни актове разчитат изцяло на идиотския български рефлекс - абе, пише че е забранено, недей да мислиш...И другаря депутат се радва, че е свършил неква работа и ще отчете "Променихме закона за рибарство". Как си го променил бре, аланкоолу, и в името на чии интереси? И мислиш ли, че тоя закон, дето си го изкендзал, става за нещо? Работи ли ефикасно?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
що ми се струва , че имаше повече снимки на хванати рибки ... е може и да съм се заблудил

Док всеки може да сгреши,не мислиш ли?
Човек се променя и ако е за добро хубаво но ако е за лошо зле.
Дано всички се променим към добро. :wink:

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Стояне, пълният текст е този, не е много коректно дето си го извадил само до половината. Не казвам, че не бива да се спазва законът, но като човек, свикнал да си търси правата, мен лично този закон не ме устройва в настоящия му вид и в частта му за пъстървовия риболов, и съм в правото си да искам да се промени. Без да се фукам, ама съм един от малкото в този форум, който е повдигал такива въпроси пред съответните институции - за Панега, колкото и да се говори, единственото реално нещо за ВЕЦ-а съм го свършил аз, в резултат на което си навлякох известни главоболия.
И понеже познавам много добре законотворците точно на този закон, мога да ти кажа, че са виждали риба само пържена и на фурна. Щото същите тези хора и по-конкретно депутатът Паница се пребориха да остане правото на риболов на пъстърва с естествена стръв. Ти такива уважаваш ли ги? Аз щото - не. Всичката тая пасмина ние я хрантутим с данъците си, и следователно бихме могли да изискваме от тях повечко активност и повече да се допитват до нас, като стане въпрос за промяна на закона.
А риболовът на пъстърва през седмицата се забрани по следната причина - горските ги мързи, а и нямат нужния състав, да пазят реките. Затова по-лесно им се видя да сложат забрана. Ето това е истината за този нормативен дукимент. То е чак обидно, разбираш ли?
Този тип нормативни актове разчитат изцяло на идиотския български рефлекс - абе, пише че е забранено, недей да мислиш...И другаря депутат се радва, че е свършил неква работа и ще отчете "Променихме закона за рибарство". Как си го променил бре, аланкоолу, и в името на чии интереси? И мислиш ли, че тоя закон, дето си го изкендзал, става за нещо? Работи ли ефикасно?

Стенли прочетох ти целия предишен пост и това което показах най много ми допадна.
И на мен не ми харесват много простотии но.
Темата е просто да не се пише за риболови през които поне за сега не е разрешено по закон.
А сега да те питам,колко пъти ще идеш на риба ако глобата е 2000 лева и един път вече са ти я наложили,ще повториш ли?
Като глобата е по голяма и горските ще имат повече стимул да проверяват?
А пък от събраните глоби ще има и средства за по доброто функциониране на проверяващите служби.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 12:32 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Стоянчо аз съм писъл малко защо:защото вместо да се занимавам с простотий и да връзвам неизползваеми и ненужни мухи ходя за риба колкото се може по често а ти :?: не съм видял една твоя снимка с риба или на риба или просто на реката приятелю докато си правите услуги без ръце няколко човека в тоя форум нещата ще са на този хал .Аз не съм отличника на мама с който се гордее целия град мене ми е на манията за градо за калъфите в него и около него само ще ти кажа нещо много е изтъркано ама :
- Добрите момчета отват в рая а лошите кадето си искат
и запомни едно най-красивите девойки не ги шибат отличниците бате
Пак ти казвам ХОДИ ЗА РИБА ако нямаш възможност просто си отнеми живота по какъвто начин искаш(бесене.тровене, скок от високо и т.н.) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Извинявай за грубия език ма ми писна на кура да ви търпим манийте

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов