Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здрасти Док.
Значи за тия у парламента не ми дреме.
Обаче забелязвам една интересна тенденция по отношение на законите.
Когато закона има пропуски и ни разрешава да правим неща които не е редно еееее пишем за това с големи букви,че закона ни го разрешава,по-горния пост на Станил го потвърждава това,а пък когато не ни изнася е тогава закона бил насран.Значи хем така,хем иначе.

Поздрави и жив и здрав Док.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 2:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Крилов, ТИ СИ ПИЧ!
Кажи кога ще ги ловим пак без контри!
Нищо , че може и двойки да си имал в даскалото :D :D
-----------------
Не се напрегайте момчета, мислим за едно всичките - проблема е в подхода по въпроса.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Стоянчо аз съм писъл малко защо:защото вместо да се занимавам с простотий и да връзвам неизползваеми и ненужни мухи ходя за риба колкото се може по често а ти question не съм видял една твоя снимка с риба или на риба или просто на реката приятелю докато си правите услуги без ръце няколко човека в тоя форум нещата ще са на този хал .Аз не съм отличника на мама с който се гордее целия град мене ми е на манията за градо за калъфите в него и около него само ще ти кажа нещо много е изтъркано ама :
- Добрите момчета отват в рая а лошите кадето си искат
и запомни едно най-красивите девойки не ги шибат отличниците бате
Пак ти казвам ХОДИ ЗА РИБА ако нямаш възможност просто си отнеми живота по какъвто начин искаш(бесене.тровене, скок от високо и т.н.) LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Извинявай за грубия език ма ми писна на кура да ви търпим манийте


Даниелчо,бате ами като не можеш да връзваш кво да те праим.Все пак съм по голем от теб и не отива на един по-малък да говори така на един по-възрастен от него.Криловчо и на мен ми писна от профани като теб.А мухите ми ловят,жалко,че ти ловиш с чужди.А снимките на риби оставям това на теб.
Цитат:
докато си правите услуги без ръце няколко човека в тоя форум нещата ще са на този хал

Явно ного ги отбираш тия неща а,да не ги практикуваш тия услуги та си така добре запознат с тях?:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Колкото до това дали лова,еми не моем се мерим със спецове като теб.
И аз се извинявам за грубия ми език,по принцип съм готин човек ма такива изказвания Резко ме изнервят.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Последна промяна stoyan filipov на Сря Фев 14, 2007 3:42 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Здрасти Док.
Значи за тия у парламента не ми дреме.
Обаче забелязвам една интересна тенденция по отношение на законите.
Когато закона има пропуски и ни разрешава да правим неща които не е редно еееее пишем за това с големи букви,че закона ни го разрешава,по-горния пост на Станил го потвърждава това,а пък когато не ни изнася е тогава закона бил насран.Значи хем така,хем иначе.
Поздрави и жив и здрав Док.



Закона е насран не защото не ми изнася на мен лично, а понеже не работи. За тия у парламента може да не ти дреме, но на мен пък ми дреме, тъй като плащам данъци в тая страна, а депутатите се издържат от нашите данъци. Избрани са за това, да правят адекватни закони. Вместо това главите им раждат простотии по отношение на любителския риболов. Толкова е лесно - да видяткак е направено в чужбина и да го приложат тук. Е, има кушии - трябва да се съставя регистър на пъстървовите реки, да се мисли специфичен режим за риболов на всяка от тях съобразно рибно богатство, денивелация, разпределение на рибата в различните участъци и т.н. На тях с подобни неща очевидно не им се занимава и по тая една причина са турили едни десет реда за пъстървовия риболов и готово.
Затова съм против безропотното търпене на такива недомислени нормативни актове. Впрочем това е нормален принцип на всяко гражданско общество.
Колкото до призива в началото на темата, всеки админ може да си пусне призив. Друг е въпросът ква е файдата от него.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Закона е насран не защото не ми изнася на мен лично, а понеже не работи. За тия у парламента може да не ти дреме, но на мен пък ми дреме, тъй като плащам данъци в тая страна, а депутатите се издържат от нашите данъци. Избрани са за това, да правят адекватни закони. Вместо това главите им раждат простотии по отношение на любителския риболов. Толкова е лесно - да видяткак е направено в чужбина и да го приложат тук. Е, има кушии - трябва да се съставя регистър на пъстървовите реки, да се мисли специфичен режим за риболов на всяка от тях съобразно рибно богатство, денивелация, разпределение на рибата в различните участъци и т.н. На тях с подобни неща очевидно не им се занимава и по тая една причина са турили едни десет реда за пъстървовия риболов и готово.
Затова съм против безропотното търпене на такива недомислени нормативни актове. Впрочем това е нормален принцип на всяко гражданско общество.
Колкото до призива в началото на темата, всеки админ може да си пусне призив. Друг е въпросът ква е файдата от него.

Стенли съгласен съм с казаното от теб.
Обаче не ми отговори на въпроса ако глобата е 2000лева дали щеше да ходиш на риба през забраната?

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хаа
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Много ясно, че няма да ходя. Кой трябва да го въведе това нещо обаче? Законотворецът. Вместо това тука ме учат кога и къде трябва да ходя за риба.
Айде стига, че тука стана мазало. Особено като отворих един от постовете с препратка към една публикация, и се сетих кви снимки имаше в нея навремето. Не помня обаче тогава някой да е поучавал хората от снимките какво трябвало да направят с рибите и т.н. Нека не се правим на свети води ненапити, щото почва да писва. А и както пише Крилов, 28 години без форуми сме карали все пак...После ще се чудите защо с дни никой не пише в този форум.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
А бе пичове все културни хора сме се събрали тука защо трябва да се ядеме взаимно, на всички идеята е една по добре да се направи нещо а както каза Ванката Пигов в един негов пост на хората дето ходят на стръв не им дреме и няма такива дразги пълнят си кротко живарниците и хаиде в къщи, сигурен съм или поне се надявам че доста голяма част от съфорумниците пуска риби което все пак е някаква стъпка напред.
Поздрави на всички.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Значи за тия у парламента не ми дреме.
Обаче забелязвам една интересна тенденция по отношение на законите.
Когато закона има пропуски и ни разрешава да правим неща които не е редно еееее пишем за това с големи букви,че закона ни го разрешава,по-горния пост на Станил го потвърждава това,а пък когато не ни изнася е тогава закона бил насран.Значи хем така,хем иначе.

Поздрави и жив и здрав Док.


Стойне, на мене пък ми дреме и за парламента и за законите защото живея тук, тук растат децата ми , тук са ми повечето приятели.... Аз съм един изряден данъкоплатец в държавата и искам яснота и разум когато се прави закон дето ме засяга пряко!
Стига вече с тази ганьвщина и комплекси ...
------------------
Станил открито заявява личното си мнение по въпроса като никъде не съм видял да приканва други да правят като него.Когато е в нарушение - той си носи отговорността.Ся кво , датзибао за него ли да правим , що ли ...
Чрез оплюване работата до никъде няма да стигне ... слава върху пепел.

Е за това ще има празни редове "..."

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 12:36 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Мило момче може да съм по малък от теб обаче не съм профан и ако обичаш си мери приказките ловя само с мухи които съм вързал аз. това че не ги пускам в форумчето като теб не ме прави профан аз съм от Софето не от село миличък връзвам мухи гаранция по отдавна от тебе и не се дуя с тях . Дръж се прилично че летището е в София а от там до гарата има много път надявам се ме разбра.
Сладурче:lol: :lol: :lol:
КАПИШ :wink:

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Незнам защо се вдига толкова врява.Радо го е написал точно и ясно(има го и в правилата на форума) - просто да не се качват снимки и да не се описват излети през забранен период и т.н.Плюс това,Акулата и преди е банвал потребители и е трил мнения,така че нищо ново.Тогава,обаче,нямаше такива сътресения във Форума.Незнам защо сега някои се правят на "ощипани госпожички".Все пак Форума си има правила и трябва да се спазват.А писането не е задължително.
Бат Стан казва,че с дни не се било пишело във Форума.Ами бат Стане,чета и форума в манията и виждам,че там постовете ти са от съвсем друго естество.А тук напоследък се появяваш само когато водата се поразмъти,та и ти да пошляпаш в нея с крачетата....
Колкото до закона - тук мога да се съглася с д-р Мишо - наистина точно рибарските форуми са мястото,където трябва да се обсъжда.Друг е въпроса,че нас рибарите,никой не ни пита и не се съобразява с нашето мнение.Това за закона,обаче,е друго и мисля,че може да се пусни отделна тема...

А,Крилов,така не бях се смял доста отдавна :wink: !

Поздрави на всички и да не забравяме,че форума е хубаво нещо и е хубаво да го има с всички нас.И мисля,че към сериозните теми трябва да се подхожда сериозно и градивно....

Пак поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 3:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Мило момче може да съм по малък от теб обаче не съм профан и ако обичаш си мери приказките ловя само с мухи които съм вързал аз. това че не ги пускам в форумчето като теб не ме прави профан аз съм от Софето не от село миличък връзвам мухи гаранция по отдавна от тебе и не се дуя с тях . Дръж се прилично че летището е в София а от там до гарата има много път надявам се ме разбра.
СладурчеLOL LOL LOL
КАПИШ wink

Крилов бате ти нещо да не ме заплашваш а?
Малиии ма си страшен направо се разтрепервам,ша знаеш.
А да знаеш даже и у Софето ке се разшетвам.Ма нали съм отсело можеш ти да ми я покажеш Столицата.
А тва да си от село нема нищо лошо.
А тва кой от кога връзва нищо не значи,брат.А за да ти покажа,че не се дуя с мухите си сега ще изтрия всички които съм пуснал,ще оставя отсега само ти да пускаш.
Писна ми от сичко.
Не се нерви толкова и не ме заплашвай.А приказките първо ти си мери.
Остани със здраве.
Не съм искал да те обидя просто ме изнерви твоя пост.

Поздрави и жив и здрав.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Абе хора, какво става бре........... Погледнете форума и вижте по колко теми са ставали по две страници мнения и коментари и то за отрицателно време....за жалост ще установите, че караниците най ни се удават.....Искам да видя две и нагоре страници за излета на някой, или за мухата на друг...или за каквото и да било, стига да е приятно и / или продуктивно....Прави ли ви впечатление с какъв ентусиазъм се включват нови колеги и как след седмица - две изчезват от хоризонта. Е, бъдете сигурни, че не е само от непостоянство, а и такива "хубави теми" им влияят и хората си викат...абе и тия са си е..ли майката...Вероятно и това е една от причините да има грубо казано хиляда регистрирани и пет пишещи във форума. Честно да ви кажа, вече почти ми е неприятно да влизам във форума - видиш един - два интересни поста и третия - айде поредната караница...Много тъжно.... Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
stflyfisher написа:
Такаааааа. Нека да си представим следната ситуация. Идва лятото, а с него тъй дълго планиваните отпуски. Всеки е решил къде ще почива и сигурно не малко от нас са решили да идат горе в планината с мухарка забита в раницата. Е и аз така съм решил и съм отишъл горе по Пирина с избран в дългите зимни нощи над картата маршрут за 5 дни. От хижа на хижа и така цели пет дни. Разбира се маршрута ми минава покрай езера и рекички, но....Идва това но. Виждаш ли днес не е събота и неделя, а някъде вторник или накъде другаде по средата на седмицата. Но аз цяла зима съм мечтал за този поход: Как, къде, каква муха да направя и т.н. И сега какво да не мятам защото видите ли днес не е събота и недяля и ако метна ставам бракониер.
И сега идва моят въпрос:

Как да постъпя? Да мятам ли с мухарката или не? Това е въпроса, както беше казал Хамлет много отдавна.


Вчера се върнах от Пирин - имах огромното удовоствие да бъда в планината почти цели три дни. Запознах се с Банскалии - ГОЛЕМИ ХОРА! Бях на сватбата на Илийката, пиФтунихме с Кирето! Разходихме се и по реката - няма да пускам снимки, че ще ме баннат - беше понеделник. През лятото и със СентиФлая може и да се срешнем някъде ГОРЕ - в Пирин! На мен Банско, Родопите и т.н. са ми на 6-7 часа път - е, като отида за седмица, е, няма да гледам деня от седмицата. Аз ще ловя и ще пускам, независимо дали ще ми дават да пиша или не! И ако не сме ние да роптаеме срещу глупавите закони - няма кой!

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Извинявам се но аз никога не бих те нарекъл профан някак си май е доста обидно та ти дори не ме познаваш а за разшетването в София не разбрах какво имаш предвид :oops:
Повече няма да пиша и няма да пускам мухи

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2007 4:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Прав си бате Райко,ама я виж в съседния Форум,най-дейните в подобни теми,дали пишат и там така :-s :-s :-s ...
Дано да греша,но ми се струва,че всичко става целенасочено.
Аз Форума си го обичам :lol: :lol: :lol: и напротив - не ми става неприятно да влизам в него,а се амбицирам още повече и ми се иска да стане както преди - полезен,приятен,място където можеш да осъществиш контакти със себеподобни :lol: и т.н..... И ако всеки се стреми към това,работата ще стане....Баси колко сърцераздирателно го написах....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов