Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: за Банско
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2009 4:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
http://www.youtube.com/watch?v=aEcRbb8m ... _embedded# :cry:

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2009 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
:cry: Много гадно ми стана като го гледах това ...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2009 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 3:33 pm
Мнения: 155
Местоположение: Своге
Банско ,едно от местата на които вече не си струва да отиде човек.Жалко.Жалко и за хубавата ни планина

_________________
цецо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: безотговорност
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2009 8:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Малко от малко имаме и ние вина, защото не посещаваме редовно урните за гласуване, защото са още живи висшите чиновници ограбили българския народ, и защото бюрокрацията загнездила се в държавността и корупцията са издигнати на почит. Абе държава ли е то да му ебеш лелята.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2009 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Ботевград
Човешката алчност няма граници :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 3:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Аз не знам кое е по-добро: да се направят добри планински курорти, които да привличат чужди туристи, или планината да се остави дива и девствена ?

Диви и девствени планини има и в Монголия, и в Сибир и на много други диви места по света. Който иска диво - да ходи да ги обикаля и да им се радва там. Аз, май предпочитам Българските планини да се облагородят и цивилизоват до нивото на останалите класни Европейски планински дестинации.

Ние, българите все още имаме шанс да бъдем планинската перла на балканите, и да развиваме класен планински туризъм ?!? Това е нашият шанс, но няма как да се получи, ако не се създаде инфраструктура. Иначе ще продължим да ходим по Австрийските, Френските или пък по Швейцарските Алпи и ще си цъкаме с език, и ще се пулим като магарета, ще плюем по държавата, че нищо не е направила, ще споменаваме майките на политиците, ще си говорим за "българската работа"...

Според мен България е обречена да развива нискокласен морски туризъм. На море в България идва и ще идва единствено утайката на туристите (с много малки изключения).

А, не можем да развиваме класен морски туризъм по две непреодолими причини:

1. Липса на природни дадености ! Няма к`во да си мерим с останалите морски дестинации с нашите, има няма 400 км брегова ивица (пред 13500 км за Гърция и 6500 км за Турция например)

2. Това ужасно презастрояване, но и то е резултат от съотношението между брегова ивица и строителни апетити.

Много хора си мислеха, че от черноморието ще потекат реки от пари... Да, ама не ! Няма и да стане !

Друг е въпроса, кой или кои ще печелят от планинските ни курорти, произхода на парите им, техният морал, и дали е справедливо или не... Е, и на мен не ми харесва, че болшинството от тях са отявлени престъпници, но англичанина, който идва, за да кара ски у нас хич не го е еня кой го е направил и дали парите му ще отидат в джоба на Иван, Драган или Петкан...

Така е ! Живота е несправедлив !

Но, за всички нас, населяващите тази територия ще е доста по-полезно в планините да се създаде инфраструктура, писти, лифтове и хотели, да създадем добро име и да привлечем класни туристи, отколкото планините ни да останат диви резервати.

Може би природозащитниците ще скочат срещу това мое мнение, но това си е мое и аз си имам право на него :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 4:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Хора, изглежда малко ходите по планините! Това е стара история. Което разбира се не значи, че трябва да бъде забравена, напротив, Стефан добре прави, че я припомня. Заради тези изстъпления в Банско аз вече от няколко години минавам през града със стиснати очи и запушен нос. Нямам никакво желание да отсядам там или в околностите му.
Но не знам защо Калоян смята, че така развиваме качествен планиниски туризъм. Мисля, че за да се развива такъв туризъм, основна предпоставка е да остават диви и девствени планини. А у нас тях ги изравят с булдозери, справка - това клипче и историята с лифта на Паничище. Когато се създадат условия за нашенеца да си замъкне кирливия анцунг, заедно с платнените пазарски чанти на квадрати, на връх планината, за да си прави "барбекю" край Седемте езера или над х.Вихрен, това не е нито туризъм, нито качество.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 7:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Към Калоян- в клипа ставаше дума за нарушения на договора за концесия. Попитай Данчо Савов какви са цените на концесиите в класните европейски дестинации и дали концесионерите смеят да нарушават условията от договора. За да се получи това, за което пишеш, ни трябва силна държавна власт, която да срита задниците на тези мърди с пистата. Иначе Банско ще се запази от тези, колкото и Несебър се запази от Митьо-Очите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 9:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Калояне,не че нещо,ама на мен ми се струва,че си противоречиш малко.Даваш за пример Черноморието - било презастроено.Ами то така става и с планините.Всичко е добре,когато е премерено.
А за това,че нямаме природни дадености за Черноморието,в сравнение с Гърция и Турция - не съм въобще съгласен.На отделни места може,но като цяло - не мисля....
Но не това в случая е въпросът :wink: .....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 8:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Колеги искам да попитам някой може ли да ми каже колко процента от Българското население може да си позволи зимна почивка в България а да не говорим за класните курорти в Европа ? Имам познати които са виждали Боровец и Пампорово само по телевизията и на картичка.

Защо трябва да се ходи чак до Монголия да се види естествена природа като си я имаме тук ?

Кои класни туристи ще привлечем в България ! Тези които идват за да се напият и правят зулуми защото им позволява закона и ще им се размине или тези които са опитали да дойдат но на втория ден са останали без документи , автомобил и тн.

И аз съм за цивилизоването на планините ни но не като на морето ни , да се превърне в един голям квартал и да се къпем във вода в която плува какво ли не.

Европейците са създали класни курорти, но всичко е примерено , обмислено . Правят се на места на които най-малко ще се навреди на Природата , а каквото е повредено се възстановява двойно.

А тук всичко се прави на опъки , никой не го интересува нищо , всичко е за собствена облага на определен кръг ХОРА.

Незнам какво ще спечели от това обикновенния човек от народа???
Дали ще има и той шанса като европеец да се наслади на ЦИВИЛИЗОВАНАТА ни ПЛАНИНА??? :cry:

Поздрави .

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 10:22 am
Мнения: 127
Местоположение: Стара Загора
Колеги ,защо ви учудва ,че се пренебрегват закони в името на печалбата ?В момента ски туризма носи повече пари от стандартния туризъм или риболовния такъв.Ако не бяха забранени почти всички реки и езера в Пирин,и парите за строежа на ски писти бяха вложени в зарибяване на същите/ при условие ,че в няколко теми вече ,тук и във манията се споменава ,че повечето от тях са зарибени изкуствено/може би нещата щяха да са различни ,ние щяхме да се тълпим в хотелските масиви в Банско и Разлог ,а скиорите щяха да го духат.Между другото българските скиори на тези места са повече от чужденците според мен ,не подценявайте нацията ,вижте какви пръчки оглеждате-някои хора имат друго хоби и са не по-малко луди.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 10:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Е да де ама като се зарибят езерата не се съспват декари растителност.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 05, 2009 9:44 am 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 10:22 am
Мнения: 127
Местоположение: Стара Загора
Аз не одобрявам копането из планината и строежите ,само посочвам кои са причините за него , и изразяването на възмущение ми се види някакси самоцелно и неконструктивно.Пък и гледам има писано в темата и ми се дощя и аз да драсна нещо .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 11:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Цък 1
Цък 2
Цък 3
Ето и становището на Националния природонаучен музей по повод намеренията(които са вече за Пирин, които са вече реален факт. И вие ли си задавате същите въпроси, на които отговорите се знаят от всеки.

1 стр..Изображение
Изображение

2 стр.Изображение
Изображение

3 стр.Изображение
Изображение

Обърнете внимание на последното изречение на страница 3.

Изображение

Спомняте ли си този кадър от филма "Капитан Петко Войвода"?

За тези които не си го спомнят или не са го гледали този Български сериал:
Цък

След: 1:31:01

Изображение

Сега на знамето е извезано: "Те погребаха и продадоха (нейния гроб) България"
п.п."...Бедни, бедни, Македонски(народе)!..."

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: за Банско
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 12:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Еееххх, Стефчо....всуе се хабиш..."Такива" като Пирин са много, но Цеко, бате, е един и неповторим / както и Боцко и Цветелина, щото ако не знайш и те имат много сериозни вложения тамка /.....Даже бих предложил наместо Несебър них да обявят за "Юнеско Уърлд Херитидж"...А ако трябва да обобщя - сега е точния момент за лапаницата, щото след няколко часа не се знае кой кум, кой сват.....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов