Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 3:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
http://iara.government.bg/?p=1414
Е те това ме уби.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 5:42 pm
Мнения: 139
Сливналии си вършат работата! Браво на тях! Познавам ги всичките! Евала момчета! 99% познавам и харпунджията ... ако е същия!?! Той обезриби Червенаково, изби всички щуки! Отдавна го дебнат...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 2:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Инспекторите от Шумен и Търговище охраняват камионите на местен бабаит по време на забраната,докато вадят риба.Местните споделят за над 200км. мрежи и 20 камиона с риба.Язовир Тича е бил отарашен от до.Естествено всичко под закрилата на местните власти.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Много се извинявам, че се набърквам в темата, ама според мене "светлина в тунела" няма. Досега поне осем пъти съм звънял на разни областни ИАРИ-а / за последно тая събота / и как поне веднъж някой не вдигна..?
Няма лошо от промотираните навсякъде акции, но страшно ми напомнят тия на Цвъ-Цвъ, а сеира на последните тепърва почваме да го гледаме.

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 7:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Markony_RS написа:
Инспекторите от Шумен и Търговище охраняват камионите на местен бабаит по време на забраната,докато вадят риба.Местните споделят за над 200км. мрежи и 20 камиона с риба.Язовир Тича е бил отарашен от до.Естествено всичко под закрилата на местните власти.


Значи заловиха инспекторите от Шумен, заловиха и най-големия бракониер от с. Ловец. Бранко ти ходил ли си някога на Тича да ми кажеш къде точно може да се съберат 20 камиона и имаш ли представа колко са 200 км мрежи? Я дръпни една черта от Русе на запад по Дунав да добиеш реална представа за 200 км . 200 км са ти от Тича до Русе а 20 камиона първия яко е на Ивановския ръкав и товари рибата то последния трябва да чака 2-3 километра под стената, пък ако спазват дистанция последния го пиши в Преслав.

Жосефин - сега има акции били и те покзни. А хич? досега какво имаше - знаех за двама инспектори които се вършеха работата и това е. Системата работи, от раз няма как да стане, за 2-3 месеца неможе да се изловят всички с мрежи, ток, парашути. Конкретно за подаваните сигнали - и аз съм подавал, звънял съм лично на инспекторите но като не са в региона. Просто не могат всичко да покрият, но за Струма бъди сигурен че дебнат, още от зимата. Просто региона е голям и немогат да го покрият целия, но аз съм доволен, че ме провериха. Инспектора каза дори че първо са ни гледали с бинокъл и знаят на какво, как и какво ловим още преи проверката. Така, че нека оставим хората да работят. Ясно е че като във всяка една система си има и черни овци но поне се работи в някаква посока.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Драго, въобще нямам намерение да споря или да се заяждам. Само споделям личен опит. И понеже на повечето ни е ясно, че акт означава наказателно постановление а то /при обжалване/ минава през съд, нека на сайта на ИАРА да вземат да публикуват и присъдите. Иначе какво, м? Много изгорени мрежи, много хванати бракониери, много актове а накрая - нихт наказаниен! Айде да видиме.... Иначе, грях ми на душата, и мене да ме сбарат през гламавия ми период преди повече от 15 годин, по сигнал, с бинокъл, че и с полиция. Ама нямаше въдици-то беше ясно къде са но на никой не му се газеше. Откакто ми дойде акъла са ме проверявали десетина пъти - любезно, по закон. Браво за което. Но при цялата показност и "настойчивост" от последните месеци, в деня на откриването да не ти вдигнат мобилното телче ... кажи какво да си помисля ?

_________________
http://granichar.org/


Последна промяна josefin на Вто Юни 15, 2010 8:04 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 7:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Нали знаеш че се работи по промяната на закона? на есен най вероятно ще има нов закон. До тогава нека се научат че биг брадър дебне да ги ебне.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 8:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Ами, не знаех. Но предвид правната култура и практиката в тази насока на сегашния парламент, нов закон ми звучи притеснително. Дано не се стигне до принцип от рода на "всеки на водоема-виновен до доказване на противното". Не виждам какво му е на сегашния закон, изключая прилагането му, което е друга тема. Айде че се отплеснахме.

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 12:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
http://gallery.nariba.com/showgallery.p ... user=24562
Насладете се добре на тези , и всичко това се случва във форум , аз оставам безмълвен :( .
Материала е от Манията.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
sote-full написа:
http://gallery.nariba.com/showgallery.php?cat=500&ppuser=24562
Насладете се добре на тези , и всичко това се случва във форум , аз оставам безмълвен :( .
Материала е от Манията.


:smt075 :smt075
Боже, Боже, накажи ни заради тия идиоти, Боже !!!!
Що за форум може да поощрява публикуването на подобни "месарски" кадри????? :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Тези трябва да са ненормални.Изродска работа!Що не вземат да се гръмнат!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 9:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: Перник
ето защо намаме риби във водоемите


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 7:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Това ми прилича на клипчето с тюлените,ако си спомняте..... Но във вариант с риби ... И то пак в български вариант,защото не са могли да го направят да изглежда толкова ужасно,а по-скоро идиотско....

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 8:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Толкова "вълнуващи" снимки не бях виждал отдавна.......Петима такива "рибаря" могат да обезкостят водоемите на цял бивш окръг.....
Ако тези снимки не са правени по повод професионални задължения - в смисъл да е сниман резултата от някакъв законен промишлен улов от частен водоем, то поне лично аз, по-голяма нашенска касапница от тази не съм виждал....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Има и снимки, които са след промишлен риболов, но някой са откровено бракониерски и те си личат!
Ако не греша, снимката с грамадните сомове е правена на язовир близо до Хасково, арендован язовир.
Но като цяло си се знаем, просто има бригади, които работят неуморно!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов