Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
radoslav1951 написа:
mecho puh написа:
Аз точно това обяснявах... :roll:


Като това си му обеснявал , това ли са селяците... Извинявай , ама селянин не е ставал още бизнесмен с Мерцедес и други екстри... сори че се намесих , но прекалихте . Да наричаш съгражданите си селяци си е жив расизъм !!!

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Сещам се за два случая от Панега. Първия - виждам на Румянцево масов риболов с парашути. Около 7-8 деца и един възрастен, звъннах на Ванката Пигов, за съдействие. Какво обаче биха сторили на местните лапетииот селото които дори закона "не ги хваща".
Втория случай Ванката видял токджии на Панега, звъни ми. Подавам сигнал обаче като не съм аз човека който ги е видял какво да обяснявам. Звънна на инспектора на ИАРА. Човека не беше в региона,но вика, ще помолел кварталния да идел да провери. Но това не води до актове, и съд и глоби. Ами като държавата бездества, ние как да се борим. Аз не ходя с тумба от 5-6 човека за риба, че да се репча и да влизам в ролята на правораздаващ орган, но когато мога и има повод подавам сигнал. Значи хем ме е еня какво се случва, хем не мога да сторя нищо - ами това е положението Минке. Иначе пускам в касичките, чат пат и някой лев за зарибяване се дава, но като няма държава .......

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
А на задните седалки на G класите сигурно се търкалят и РПГ-та.......
Ще замълча.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 11:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
radoslav1951 написа:
mecho puh написа:
200 000 население, ние тук на 700-800 кв.км. сме почти 2 000 000! Заобиколени сме от тълпи диви, алчни и безотговорни селяци, потърсили тук "мекото и лекото"!!!


Замисли се над думите си ! Ако не бяха тия "диви , алчни и безотговорни селяци " щяхте да си умрете от глад ... Извинявай , но кой ви храни толкова години .... жълтите павета ли... 30 години работих със софийски фирми , нямаше по некоректни от тях... , като са ви диви и алчни , ловете си риба на жълтите павета , не да обикалята селяците и да се чудите как да ги плюете ! От всички които съм посрещал , само ваши съграждани вземат риба , а иначе много пишат.... :sram :sram :sram

Бай Ради - не ме познаваш, не те познавам - извини ме ако съм те обидил, но аз правя разлика между "Селянин" ( месторождение) и "селяк" (морална категория, една идея над орките на Толкин!). Не ми обяснявай какво се случва в града, в който аз съм роден, живял достатъчно дълго и страдал именно от дивотията и алчността на търсещите мекото!!! Аз не ти давам акъл относно твоето населено място! Криворазбран регионален "патриотизъм" е това... Вреден е!
И - мен лично ме хранят двете ми ръце и главата ми... :wink: Нямам роднини на село да ми носят с дисагите армагани!
Бъди здрав!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 11:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Значи как да реагираме когато видим Г-класа е тема която ми харесва и можем да дискутираме.Може би най-здравословно е да се направим на невидели и да подминем.Както казва Драго те ходят по 3-4-ма и си знаят работата.В смисъл нещата са отработени.Ама сега като се замисля тя тая кола нали има рег.номер....
От друга страна вандализъм ни поставя от другата страна...на бариерата.
Пък като сметна боя и гуми са към 7-8 хилки :).Едва ли ще избият толкоз от пъстървата...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 12:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Бай Ради,хващаме и селяни и граждани да бракониерстват.Не мисля,че тук спора е кой от къде е.Имам даже приятели дето ходят със серкмета.Вярно крият се от мене ,щото аз си пропагандирам,ама знам че си ходят .По другия въпрос ...няма нищо лошо да вземеш риба.Коментирали сме го много.Редовно си вземам 1-2 рибки.Не е това проблема.С три думи,трябват ни клубове,контрол и в бъдеще... закони.Дай боже един ден да стане федерацията....Останалото се саморегулира.Както се вижда реката ни бъка от риба напук на всички браковци,вярно не като едно време,ама не можем да се оплачем.За сметка на това в страната е плачевно.Най вече по язовирите.Сегашното ни положение е преходно така да се каже.Каквито и да сме вандали,европейците ще ни сложат прангите.Виждам го в другите области,бавно и методично как ни "оправят".Банковата система,данъците,законите,социалното осигуряване,сивия сектор.....всичко не е както беше преди 10 години.С кризата се очкаваше бум в престъпността,ама то не се случи.Щото едни закони влязоха в сила.Преди карах с 180-200,ама сега не мога да си го позволя :)....и други примери подобни всеки ще се сети.Дали си от село и ли град ,той закона е един.Стига да го има де ...и ние малко да му помогнем в правилната посока....
Затова мисля ,че никой няма да ми опонира...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 7:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пичове, пак ще се изпокараме без никаква логика и смисъл - граждани - селяни, мизерни браковци - елитни браковци....
Лично моето морално задължение / и такова, като на законопослушен гражданин, както казва другаря Златев /, при констатиране на бракониерство, е да вдигна телефона и да сезирам компетентния за това орган. Последният пък е длъжен, по силата на закона, тук вече морала не играе, да провери подадения сигнал и да предприеме определени действия при потвърждаването му! Както казва поета - това е толкоз просто и логично!
Вижте обаче какво имаме у нас - и преди / и след сформирането на риболовен клуб /, участниците в същия помагат на ИАРА, спонсорират ИАРА, правят съвместни проверки с ИАРА....Добре, браво, евала.....но възниква въпроса - в крайна сметка правим клуб, защото сме риболоци, или за да "тикаме" ИАРА-джиите в посоката, която им е очертана пределно ясно в нормативните документи??!! Ами инспекторите от ИАРА да вземат да помятат малко шнурове, да дръпнат някоя и друга риба и да почнат да пишат в мухарските форуми....Усещате ли колко парадоксално попадаме в някакъв типичен български миш-маш - да се занимаваме с непривични дейности!!
През цялата седмица си имам своите служебни ядове - несравними с тези на бившата ми работа, но все пак ядове! Едно от нещата, които ме поддържат в отлична психическа форма е очакването, че в съботата ще отида на риба с някоя от убавините си!! И когато дойде съботата, аз просто искам да отида на риба, не искам да правя "съвместни проверки" с когото и да било, ако ще и да е от агенцията по опазване на рибните ресурси на Щатите - просто искам да взема своите четири-пет часа релакс!! Сложете си ръка на сърцето и ми кажете - има ли нещо лошо в това ми желание....И ако за тия четири-пет часа не желая да правя нищо друго, освен да махам с убавинята, и не искам да виждам никого, дори и родната си майка, това прави ли ме "Лошият лейтенат" / участва Харви Кайтел :D /.
Та мисълта ми беше следната - въздържайте се от крайни констатации и нападки - монетата винаги има две страни!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 7:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Да, Бранко, така е! При нас е удивително лоша черта това, че не четем писаното докрай и не го анализираме а направо почваме да громим... :-k
Другото, което ни пречи е, че винаги чакаме някой или нещо да ни "оправи"! И често ни оправят, но след това пискаме като ощипани моми. :D И накрая всичко е "оти ручааме жабетата?"! Всички разбират, че няма как в ЕС да сме идиотите на съюза, всички виждат какво се случва с мързеливите гърци, на всички им е ясно, че ни предстои да си съдерем задниците от работа, но всеки таи скришом надеждата, че с "принизяване" пак ще мине метър!
А всъщност всичко си зависи от нас! Не да се делим и да си ги "мерим", а да се организираме и да си помагаме със споделен опит, приложими идеи и контакти! Иначе ще продължаваме да сме самотни и да тъпчем на едно място!
Регионът и произходът в случая нямат никакво значение!
Вие се справяте добре - браво, продължавайте, това е заразително за всички!!! Успех!

Батка, няма нищо лошо в това да "ръчкаме" ИАРА! Те са просто едни хора на заплата...Така се ражда гражданската будна съвест и гражданското общество! А и е нашето висше право - да следим за прилагането на закона навсякъде и за всички! :D
Иначе и аз искам просто да си ходя на роба и само да размахвам гегата! Е - и да има риба за която да ходя с гегата... :roll:
П.П. Тия дни имам идея за Лесновска - ако ти се ходи - драсни ЛС... \:D/

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 1:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
БАте,не говори така.Преди бях запалянко футболен мач не испусках....намразих го.После Формула 1,сън не ме фащаше...опорочиха я.Сега като не ме пускат на реката...и нея трябва да намразя.... [-X

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 2:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
radoslav1951 написа:
mecho puh написа:
Аз точно това обяснявах... :roll:

Като това си мобеснявал , това ли са селяците... Извинявай , ама селянин не е ставал още бизнесмен с Мерцедес и други екстри... сори че се намесих , но прекалихте . Да наричаш съгражданите си селяци си е жив расизъм !!!


Тука влизаме в некви страшни полемики ама в думите селянин и селяк или селтак (както по те кефи) влагаме различно значение ние от "големата работа" София :wink:

Цитат:
простак
Съществително нарицателно име, мъжки род
Човек, чието възпитание не отговаря на възприетото от обществото. Вулгарен човек.

Синоними:
дебелак, недодялан, прост, глупав, глупец, глупак, тъпанар, груб, гащник,селяк,


Кой кого храни също е предмет на адски дълъг и безмислен спор. Разделението на софянци и други е само във вашите глави. Всъщност аз за некой бит от провинцията без нищо в дискотека в София не съм чул ама за софиянец бит у селската дискотека само защото е от София и това го прави страшно отворен съм чул хехе. Проблема е недоимъка, който по неволя докара доста хора без друг избор тук което пък от своя страна адски обезцени труда и изнерви доста обстановката. Това е проблема, но не обвинявайте моля софиянци за това. И ние се борим за насъщния като вас. И ние живеем тежко като всички останали не сме на отделна планета. И не си мисли че когато дадена фирма е регистрирана в София то непременно собственика е софиянец. Твърде често е "софиянец" повярвай ми.

Лично аз никога не съм разделял хората най-малкото че на мен нито един от родителите ми не е "кореняк" 20-то поколение както се казва хехех.
Винаги съм го казвал. В 21 век в страна в която образованието е безплатно до край, когато живеем във века на компютрите, интернет и информацията, където телевизора е на цената на замразено пиле, а националните канали са безплатни, където всеки който е пожелал дори "селтаците" (форумните културисти и герои) имат лаптопи и интернет, в свят без граници където другия край на света е само на няколко часа да си тъп, прос' , ниско-образован, нелогичен, аморален, арогантен и агресивен няма оравдание. Когато сами си слагате граници и прегради не е нужно друг да ви ги слага, вие вече сте в плен на собственото си съзнание.


Нека да не си говорим глупости ....

ААааа забравих най-важното: "Само в българския език има израз, в който сравнителната степен е по-силна от превъзходната. Това е изразът: "Най ми се ебе, ама по ми се пие" <occasion

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 4:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Момчиле, за да е "вързан попа" ще уточня, че аз правя разлика и между "софиянец" и "столичанин"... :D И по принцип употребявам "столичани", за да не обиждам без повод софиянците! :D :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 7:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Аз го написах да се види колко абсурдно звучи. Далеч съм от мисълта въобще да споря за ние и вие :) а и в умерения расизъм няма нищо лошо. А може и така както казваше покойния Питър Стил: "Аз не съм расист аз просто мразя всички" :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов