Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 3:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
И като вникнете какво ще стане? Ще ти стане по-добре на душата ли? Историята помни дела.....не приказни и вниквания!

Поздрави
Д.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 3:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Подозирам, че и тая тема ще се изроди по познатия начин...
salmonman, идеята ти е хубава, но много хора явно не я намират за сериозна - за тях няма значение какви са причините, по-важно им е да изтъкнат какво са направили...Браво на тях - да продължават по правилния път, за да имат всички пример и модел на развитие! И толкова - паметниците ще ги вдигаме след време. :D

А причините наистина са важни, защото ако искаме да направим нещо наистина значимо трябва да знаем с какво точно се борим! За мен основната причина е чувството за безнаказаност! В комбинация със слаби морални устои това е катастрофално за природата ни, в каквато и да е насока! Дали ще е риба, дървесен фонд или горски животни/растения няма значение - вандализмът си е вандализъм!
Чувството за безнаказаност е резултат от липсата на държавност и неефективната или дори отсъстваща работа на институциите! Тоест преди да мислим как да променим масата с възпитателни мероприятия и агитация, трябва да потърсим пътя за реално сътрудничество с ИАРА, МЗХ и полицията. А за целта най-първо трябва да се съюзим помежду си в името на това дело! По тоя въпрос досега не сме постигнали почти нищо! :-k

Честно казано малко съм несъгласен с тезата, че по места хората гледат лошо на реките си - НАВСЯКЪДЕ има гадове, които вредят на всички, но много хора "на село" осъзнават реално, че рибата намалява, че някой трябва да я отгледа и да зариби , че всичко това струва пари и т.н. ... И ги боли за случващото се, и скачат нерядко на нагли пришълци дошли да им "обезкостят" "рячката"... Хората вече не са чак толкова прости!
Обобщаването не е хубаво, напротив - добре е когато има примери на екологосъобразно поведение сред "аборигените" :wink: да му даваме гласност!!! ДА поощряваме у всекиго желанието да бъде нормален!!!

Преди да ме нападнат "можещите" - досега съм се борил на лично ниво - няколко нарязани парашута, една запалена мрежа и една предизвикана проверка на Пънча от РПУ Искър ( благодарение на братовчеда!!!!) и ИАРА... Малко, но от сърце. И ясно осъзнавам, че сам няма да постигна нищо!!! Простете ми нескромността... :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 3:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Димо,пак те питам брат- какъв ти е проблема?като те слушам имам чувството че всичко ти е криво.Или ние не разбираме.Е,осветлини,нас балъците.А ако темата не ти харесва-игнорирай я и не пиши.Не съм те карал насила.А ако модератора сметне че с темата си предизвиквам някакъв конфликт-нека я заключи и толкоз.Няма смисъл да се дразним еднин друг.Какво казваше котарака Леополд-"Момчета,нека бъдем приятели". :wink:

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 6:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Колега,не се пали!Димо е добро момче.Само се изразява по-направо.Съответно се разбира грешно.Та мислите и страстите,които ви терзаят в темата сме ги говорили много,анализирали много и накрая нищо не се променя.Защото обичаме да пишем много,а малко работа да свършим.Затова Димо пише с такъв тон.Естествено не обвинявам никой.Вие сами се обвинявате с думите "риби няма".Е при нас има,щото не приказваме.
Изображение

Ей го Димчо вчера......разваля си риболова с гимнастика с обръчи \:D/

Мир на Всички!И викайте неволята.......
Бранко

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Еми незнам кое не е ясно в първия ми пост? Въпроса е конкретен и ясен.Единствено Mecho puh е отговорил какво е правил.И в последния ми пост въпросите ако не са ти ясни........за толкова години виждам само шепа хора да работят за нещо стойностно и креативно за мухарското общество.Мнозинството от останалите вниквате,търгувате,давате акъл,анализирате,само празни приказки.А в същото време изисквате от шепата хора които градят нещо да ви го направят така,че да ви е удобно на Вас.И ако не Ви хареса почвате да виете като вдовица за ....... ясно какво.Като Ви се каже нещо право без недомлъвки и мъмрене и веднага конфликти ставали......все не Ви е ясно.....по-скоро не Ви е удобна реалноста.Колко от Вас са направили някакъв опит примерно да се срещнат с инспекторите от ИАРА, а не с шефовете им? Да обсъдят варианти как да работите заедно, да направите някоя акция заедно, нещо да се организира......но не пречи Ви на риболова на пъстърва щото само пъстърва сте ловели,другото било за плебеите.Незнам как се възхищавате и прекланяте на нещо направено изкуствено в западните ни съседки и плащате луди пари да ходите там а не сте отделили 2% примерно да направите едно дарение на ИАРА.Само анализирате какви бракониери имало и как трябва "бездържавната" Ни държава в лицето на ИАРА да се справи със всичко, щото така било в Австрия и незнам къде си.Как ще се справи ИАРА примерно в Русе с 5 инспектори при положение че участъка от Дунав е само около 100 километра ако не ме лъже паметта?
Сега по-ясно ли ти е? Ако ще ти стане хубаво може да анализираш по колко винтера,и защо ги слага тази личност?
Изображение
Аз и друг път съм го казвал ама за пореден път.......що ли се мъча да Ви обяснявам каквото и да е......резултата е все един същ.

Поздрави
Д.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 7:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Димо, както писах - уважение за това, което правите на североизток!
Но е хубаво да четеш спокойно написаното - аз твърдя, че ПЪРВО НИЕ трябва да се обединим и организираме и после да търсим взаимодействие с ИАРА, МВР и МЗХ!!! Държавата - това сме ние! Търпиме ли гадовете - няма да има държава! Спрем ли да търпим и съюзим ли се - всичко ще почне да се променя бавно и мъчително, но необратимо!!! Аз лично първо искам от себе си и после от държавата!
Лошото е, че пишем за едни и същи неща, спорейки... :D
Бъди Здрав! Иван.

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Е не сте ли съюзени? В София нали си имате клубове. Правете още на местно ниво.Аз няма да дойда да ви оправям вашите проблеми, Вие трябва да си ги оправите.Мислите ли ,че като има федерация или някакъв съюз ще стане по-добре.Съюзът трябва да е резултат и инструмент на нещо......първо се започва отначалото не от края.А моите постове мисля Ви е ясно към кого са адресирани ама нещо мълчат.......или пишат правилата как ще сертифицират кастинг инструктори, и как ще се състезават да ловят лесни риби. И все излизате че говорим едно и също......ама черното си е черно а бялото си е бяло.И накрая само приказки........и въпроси останали без отговор.
Живота е прекрасен колкото и лош да е той.Живейте днес, миналото няма да се върне и не виждам смисъл само да въздишате по него, но поне се опитайте да направите бъдещето да ви харесва.......има НАЧИН!!!! С приказки не става.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 8:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Димо, моите уважения, но си малко самовлюбен и се приемаш прекалено насериозно! Това, което намекваш за "мълчащите" явно не касае мен, но тонът ти е обиден! Не е лошо да изпуснеш парата и да помислиш, че цялата ви област е колкото жк.Люлин тук и ако вие трябва да озаптявате вандалските мераци на 100-200 000 население, ние тук на 700-800 кв.км. сме почти 2 000 000! Заобиколени сме от тълпи диви, алчни и безотговорни селяци, потърсили тук "мекото и лекото"!!! Радвай се, че при вас са останали кротките и благите, та им устоявате...Нащата слабост е, че при толкова население не можем да се съберем поне 1000 свестни човека тук и да почнем работата сериозно и това се дължи само на тъпи амбиции и глезотии!
Иначе клубове си имаме (поне на хартия) предостатъчно, ама нещо дейността ни е предимно на маса и то през зимата... :sram
Не искам да те обидя, просто ме подразни начина на изразяване "ние тук - вие там"! Докато си играем на ние-вие; нас-вас; наше-ваше ще сме толкова зле и така разединени!
Начини за успех винаги ще се намерят, няма спор по това!
Хайде лека, че и англичаните нещо ни гърбят и почвам да се нервирам - ти не си ми виновен за нищо! <occasion
Бъди Здрав!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
София,местните клубове,елит... Това което правите в Русе е готино,убеден съм че сме на една вълна относно опазването на рибите,природата и отношението към бракониерите.Просто диалогът ни не тръгна.Не искам да обиждам русенските колеги,нито Вас конкретно.Но оставам с впечатлението че Сте насъбрал много негативна енергия,по чий адрес-незнам.Делението на софийски клубове и останали е нелепо.Членувам в "Стари видри" от доста време,но да съм споменавал това?Или че смятам себе си за някакъв измислен елит?Или хората от софийските клубове?Не.Виждам че ви дразня с нещо,не зная с какво.Нека спрем с безсмислените спорове.Не София ви е проблема... Искренно се надявам следващата ни среща да е свързана с по-позитивни емоции.Аз ще почерпя,стига домашнярката на моя многоуважаван баща да Ви хареса.
Поздрави,Цветан

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 9:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
То си е дразнещо.Имаме много работещи групи,които дефакто са клубове,ама без регистрация.С малко ентусиазъм Пловдив,Плевен,София....сещам се поне за 10-на групи.Ама тия въпроси ги бистрят в другата тема....Пък тук,Цецо...да ставаме профайлъри на браковците,аре друг път.Всичките под един знаменател,че по-лесно.... <occasion

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 9:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Нека и с това да приключим спора <eating

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Разликата е, че при мен бракониерите не ползват винтер и стара лада, а G клас на Мерцедес, и токов генератор. В момента в който бръкна за телефона дори за да звънна на ИАРА, гушвам букета by AK-47.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Аз точно това обяснявах... :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
mecho puh написа:
200 000 население, ние тук на 700-800 кв.км. сме почти 2 000 000! Заобиколени сме от тълпи диви, алчни и безотговорни селяци, потърсили тук "мекото и лекото"!!!


Замисли се над думите си ! Ако не бяха тия "диви , алчни и безотговорни селяци " щяхте да си умрете от глад ... Извинявай , но кой ви храни толкова години .... жълтите павета ли... 30 години работих със софийски фирми , нямаше по некоректни от тях... , като са ви диви и алчни , ловете си риба на жълтите павета , не да обикалята селяците и да се чудите как да ги плюете ! От всички които съм посрещал , само ваши съграждани вземат риба , а иначе много пишат.... :sram :sram :sram

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 10:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
mecho puh написа:
Аз точно това обяснявах... :roll:


Като това си мобеснявал , това ли са селяците... Извинявай , ама селянин не е ставал още бизнесмен с Мерцедес и други екстри... сори че се намесих , но прекалихте . Да наричаш съгражданите си селяци си е жив расизъм !!!

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов