Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 1:01 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Драги колеги и приятели,пиша ви щото безобразията там си нямат край значи,през миналата седмица бях по работа на Свидня там също имам вила,та реших малко да се разходя по реката,тъй като е забранена пъстървата малко разходка без сопата ми е добре дошло на здравето.Така,но какво става в крайна сметка,значи вървя си по реката и гледам реката е отбита от коритото си това е някъде от Ценин мост нагоре та в първоначалното си корито почти няма вода,но интересното е че видях двама плувкари и си ловяат хората без никаква грижа, баси кво правиме бре хора нали има забрана и е през седмицата е кво да ви кажа повече,нямах телефон да се обадя на Цецо да дойде да се разправя с тях,просто мисля, че никои не я интересува тая река няма проверки няма контрол как искаме да има риба е няма да има,да не говорим че всеки си хвърля боклука до реката и като придойде реката и просто не ми се говори кво става ами това е от мен.Има доста така хора с възможности финанси да видят нещо да направят така нестава всеки си лови когато иска еми поне да имат уважение към реката към себе си да се чукнат в тъпата глава и да си кажат ей чекай ся откъде идва тая риба а кой я зарибява, не само да ловят, всеки може да лови нали така, ама всеки не дава пари за зарибяване що да е така.Това е един от основните въпроси които хората трябва да се запитат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 3:33 pm
Мнения: 155
Местоположение: Своге
Здравей Алекс.За реката знам отдавна и доста се карах с месните.Отговора беше че кмета им е разрешил да я отбият за да не се заблатява че се въдели комари.Къде ли не звънях внимание никакво.При опит да разбутам дигата веднага излизат и я оправят.А преди две седмици ми казаха че е минал токаджия и е изтрепал около 5 кг малка пъстърва и мренки .Тъкмо бяха дръпнали от пролетното зарибяване

_________________
цецо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 2:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Вместо зарибяване трябва се извърши взривяване - ега тръгне от друга дупка пустия му карст , някъде далече от села и градове.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 3:08 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Е, това е вече прекалено, свърши се и с тая река еми така е като няма контрол,Цецо благодаря ти, че ми каза просто отдавна не бях ходил по реката и незнаех как е, но сега вече знам, просто и жаби няма да има по реката язък, че си купуваме толко скъпи такъми за този риболов и накрая става, че няма къде да ловиш и какво да ловиш направо станахме за резил една риба да не можем да опазим от бракониери ,ама ние не сме виновни ,кво да правим, такава ни е държавата, смотани закони.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 6:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Цецо, бате требваше да ме направиш един помощник ,щеше да обикалям реката с една камера па тогава да видиш ще има бракониери ли няма бате да има щото, всичко ще излезе наяве, тоест всичко ще е документирано- кой е ловил с мрежи, кой през седмицата и така, не ми пречи да обикалям реката ,щото съм свикнал и без това друга работа нямам.Останете си със здраве O:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Няма лъч в тунела, кой каквото и да ми говори, че тук имало доволно реки и риби да иде и да се гръмне. Идеалисти, комплексари или манипулатори... няма значение.
То бива бива, ама толкоз проклет и прост народ не знам дали има другаде, дето като че ли разрушаването му е в кръвта ..
Просто няма държава и това е,

Ето какво е написал Станил Йотов, един от малкото хора бунтуващи се реално срещу системата, преди 6 години.
на Май 15, 2005 Бат Стан написа:
...
Какво пречи да се направи един централен регистър на водоемите, където всички водоеми и водоемчета в Бг да бъдат описани много точно с текущия режин на риболов, примерно:
Река Искрецка, общ-. Своге:
- първа зона - от моста на Своге до картонажната фабрика - свободен риболов с такса 1 лев (ходи си лови мренки през лятото), талончетата се продават в денонощното кафене до автогарата.
- втора зона - от картонажната фабрика през землището на село Свидня до Ценин мост - разрешен е риболовът само с блесна с изпилена контра, изкуствена муха, както и естествена стръв с кука с изпилена контра с изключение на: хайвер, ручейник и малки рибки. Дневна такса пет лева (щото вече ще ловиш пъстърви) с право на задържане на пет пъстърви. Талончетата се продават от 7.00 до 19.00 часа в горско стопанско Свидня, заедно с тях получавате пет пломби, които поставяте на хрилете на уловена риба, която искате да завържите. Ако ви барнат, че имате повече риби или че имате непломбирана риба - 150 лева глоба.
- трета зона - от Ценин мост до моста на изхода на село Исрец - разрешен е риболовът само с блесна с изпилени контри и изкуствена муха. Такса пет лева. Талончетата се продават от 7.00 до 19.00 часа в селкоопа в село Искрец. Имате право да задържите пет пъстърви, пак пломби и т.н.
Забранен е риболовът от моста на изхода на селото до изворите на реката.
Сложничко нали? Ама като се размислиш, от тея пет кинта да остават 50 стотинки за дистрибутора, два кинта за охраната, и два за зарибяване и още 50 стотинки за общината, все е файда (данъци няма, щото тоя бизнес е в графата земеделие и е освободен). Може да се направи и схема с допълнително доплащане на по още два лева за риба с право на задържане, примерно ако ти трябват седем пъстърви. Може да има зона за три лева, ама с режим "но кил" и т.н., ама баш там да са свърталищата на най-големите риби и самият риболов да е атрактивен.
Та като се направи това, ще има и зарибяване, и охрана, и риби, и качествен риболов. В цялата работа мое да се включат и рибарски сдружения, и т.н. А не като сега.
Иначе си пикайте колкото искате по ИАРА, от това няма да последва нищо, абсолютно нищо. Безплатен обяд няма, не може да дърпаш риби целогодишно срещу 15 лева билет. Затова твърдя, че в този си вид ИАРА си върши работа - толкова са й възможностите. Някой ако си мисли, че ИАРА трябва да реагира като Бърза помощ или полицията, е в много груба грешка.

Да има някаква промяна до днес - не, дори още по-зле е май. Язък за така красивата и удобна Искрецка река. Няма ли действие на местно ниво нищо не се получава, щото от далеч лесно се дава акъл.

Сега ме яд и за креативни момчета като Cene, дето хабят нерви и сили да направят нещата по-добри...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 7:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
D-r Misho написа:
Язък за така красивата и удобна Искрецка река. ....


То вода не остана ний риби търсим..... за жалост.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Докотре,както беше казал един колега по-горе: "..си плюят на ръцете и хващат лопатата.."-има начин-решаваме, правим списък, и сме с кола на реката-ВСЕКИ ДЕН,по график-и така, достатъчно години, може да стане Градац.Събота и неделя ,ходят наследствените лордове.След като не сме такива, трябва да покажем, че ни пука. Само със зарибяване не става-най-малкото защото ни се присмиват"свободните" мухари, ходещи през седмицата.
За да не си говорим глупости-знаете ,какво е да си домоуправител, как се събират такси, и колко обича българина дружните работи-пример комитетите, и Априлското въстание.Така че, ясно е-ще е трудно,но-трябва...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Данчо, то хубаво, но колко имат финансов ресурс и време да пътуват през ден по 200 км до реката... Ся, ако имаш служебен автомобил и покрай работата като ти пълнят резервоара да прескачаш става, ама само в сънищата ни в тая криза..
Навсякъде където съм видял нещо направено то е от местните хора от съответното селище близко до реката. Барабар с еколози, рибавъди и т.н.
И всеки ще дава своя дан като си плаща съответната дневна такса за риболов. Дори и за най-обикновена река с диви риби, но пазена и чиста.
Свърши времето на масовия спорт за без пари, освен ако не стане модерно гъбарството :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 10:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Това с "лопатата" беше от мен в темата за Монтенегро - бат'Дане :wink: , така вече ми харесваш, позитивно и решително... :smt023
В една друга тема бях писал за нагласите на група колеги от Радуил - там хората вече са разбрали, че рибата не пада от небето и търсят начини да възпират "месарството"! В Искрец явно няма колеги или ако ги има то малцина от тях са "узряли" за идеята!
Признавам, че преди да почна да чета страниците на форума (всъщност на трите форума, които дават сериозна трибуна на нашето хоби!) и аз не съзнавах какво е хубавото на това да върнеш живота на друго живо същество и някой ден пак да влезеш в честен двубой с него, "за спорта"! В момента се опитвам да "вкарам в релси" приятелите си - много е трудно и то при положение, че става дума за добре възпитани, интелигентни и улегнали хора, а не диви необразовани балкански субекти... Примитивността в мисленето НА МАСАТА от сънародниците ни е отчайваща! Ние тук ( във форума) сме от хората с погрешна представа за тая маса - нашата среда и познати са качествени и ни заблуждава относно същината на проблема - както Док го е описал: народ създаден да руши ( или поне да търси най-лекия път!)!!! Трябва адски много работа, усилия, жертви и просвета сред "другите", за да постигнем нещо! Трябва най-вече да се обоснове и акцентира върху възможността за "алтернативен" поминък за тях!!!
Като бях в Лясковско си говорих с един местен, който бе адски изненадан от въпроса ми има ли стая за летовници... :D И същевременно се кахъреше, че нямало един свестен хотел около Златарица за туристите!!! Кахъри се , вместо да хване лопатата... :wink:

П.П. Преди две години на гости на приятелите ни от Долна Баня беше техен испански колега, който каза, цитирам по памет :" Вие сте много странен народ - при такъв хубав климат да имате толкова пустеещи земи?" !!! ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 11:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Това е нищо.През 90-те ,един италианец наивно реши да отваря магазин за обувки тук. Мухар, м/у другото.Един "познат" помогна после мутрите да му "избомбят" магазина.. Та човека, карайки покрай яз.Искър, възкликна: "Колко много хора!! Какво правят тук, работен ден!?"-"Ловят риба" -" Е, хващат ли!?"-Не , няма много риба.."-Ми, тогава, защо не ходят на работа, да изкарват пари!!?"

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 8:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
D-r Misho каза:
Цитат:
То бива бива, ама толкоз проклет и прост народ не знам дали има другаде


Няма ... [-X

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2011 8:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Това е нищо.През 90-те ,един италианец наивно реши да отваря магазин за обувки тук. Мухар, м/у другото.Един "познат" помогна после мутрите да му "избомбят" магазина.. Та човека, карайки покрай яз.Искър, възкликна: "Колко много хора!! Какво правят тук, работен ден!?"-"Ловят риба" -" Е, хващат ли!?"-Не , няма много риба.."-Ми, тогава, защо не ходят на работа, да изкарват пари!!?"


На мен пък това западно "учение" дори ми е противно. Всичко да се свежда само и единствено до пари. И да ти обясняват как върха на човешкото развитие е да работиш по 16 часа на ден за благото на някоя компания и на собственика и. Аре нема нужда. Предпочитам да кесим и нищо да не хвана отколкото дните ми да са изпълнени с мисълта за пари пари пари и някой от позицията си на собственик да си мисли, че и ти си му собственост и на всичкото от горе си му голям длъжник и ТРЯБВА да му работиш без пари, защотот видиш ли той идвал от западна европа, а на тях всички сме им длъжни най-малкото за демокрацията дет я разпръскват.
Видяхме до къде го докараха. Още повече изсмукаха хората и станаха още по-богати, а обикновенните хора пак изядохме фекалките. Па ти ми говори за пари. Взимаш точно толкова колкото ти позволят и никога няма да ти позволят да се почувстваш човек докато съществува настоящата система .... "демокртично"-монетарна. Парите не са избавление, а робство ....

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2011 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
На мен пък това западно "учение" дори ми е противно. Всичко да се свежда само и единствено до пари. И да ти обясняват как върха на човешкото развитие е да работиш по 16 часа на ден за благото на някоя компания и на собственика и. Аре нема нужда. Предпочитам да кесим и нищо да не хвана отколкото дните ми да са изпълнени с мисълта за пари пари пари и някой от позицията си на собственик да си мисли, че и ти си му собственост и на всичкото от горе си му голям длъжник и ТРЯБВА да му работиш без пари, защотот видиш ли той идвал от западна европа, а на тях всички сме им длъжни най-малкото за демокрацията дет я разпръскват.
Видяхме до къде го докараха. Още повече изсмукаха хората и станаха още по-богати, а обикновенните хора пак изядохме фекалките. Па ти ми говори за пари. Взимаш точно толкова колкото ти позволят и никога няма да ти позволят да се почувстваш човек докато съществува настоящата система .... "демокртично"-монетарна. Парите не са избавление, а робство ....
Данчо Савов написа:
Това е нищо.През 90-те ,един италианец наивно реши да отваря магазин за обувки тук. Мухар, м/у другото.Един "познат" помогна после мутрите да му "избомбят" магазина.. Та човека, карайки покрай яз.Искър, възкликна: "Колко много хора!! Какво правят тук, работен ден!?"-"Ловят риба" -" Е, хващат ли!?"-Не , няма много риба.."-Ми, тогава, защо не ходят на работа, да изкарват пари!!?"


На мен пък това западно "учение" дори ми е противно. Всичко да се свежда само и единствено до пари. И да ти обясняват как върха на човешкото развитие е да работиш по 16 часа на ден за благото на някоя компания и на собственика и. Аре нема нужда. Предпочитам да кесим и нищо да не хвана отколкото дните ми да са изпълнени с мисълта за пари пари пари и някой от позицията си на собственик да си мисли, че и ти си му собственост и на всичкото от горе си му голям длъжник и ТРЯБВА да му работиш без пари, защотот видиш ли той идвал от западна европа, а на тях всички сме им длъжни най-малкото за демокрацията дет я разпръскват.
Видяхме до къде го докараха. Още повече изсмукаха хората и станаха още по-богати, а обикновенните хора пак изядохме фекалките. Па ти ми говори за пари. Взимаш точно толкова колкото ти позволят и никога няма да ти позволят да се почувстваш човек докато съществува настоящата система .... "демокртично"-монетарна. Парите не са избавление, а робство ....

Здрасти ,Момчиле! Напълно, ама напълно споделям мнението ти.Написах това, за да покажа катилъка ни,и неспособноста да направим нещо съществено,не -да възвеличавам капитализма.ще го избием на социално -утопични идеи, но мога да ви кажа,че като цяло всичко хубаво на тоя свят е ставало и става във изблик или порив на чувства-радост, възторг, любов..Всичко хубаво е случайно, малко късче-докато злото действа по план-железен, многогодишен,стриктно изпълняван..
"Прекрасният живот" през 60-те, или по-рано, се дължеше до голяма степен и на двуполюсният свят-богатите ги беше страх от нашите права и детски градини,нашите тука-от рекламата , музиката и живота /макар че у нас съвсем не беше черно, вервайте ми/. Сега сме в матрицата- без любов, без надежда , без природа, където да избягаш- гледайки само изгодата, живеейки ден за ден. Това е едно Средновековие. Изчел съм всичката стойностна фантастика- и гледайки "Междузвездни войни", си казвах-не може да има напред в бъдещето робство и императори-сега се убеждавам, че не сме мръднали от времето на римската империя-и никакви технологии не ни помагат...
Обичайте хората, които обичате, не мислете за нищо-защото няма смисъл, правете добро ,защото живота и така е отвратителен, за да си го втежняваме, и мислете за парите като за средство да отидеш на някое стойностно място за риболов... :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2011 8:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо написа:
Цитат:
и мислете за парите като за средство да отидеш на някое стойностно място за риболов... :D :D

Евала брат!!! Аз отдавна мисля така!Трудно намирам сподвижници,но търся непрекъснато! [-X
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов