Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 1:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
...
Обичайте хората, които обичате, не мислете за нищо-защото няма смисъл, правете добро ,защото живота и така е отвратителен, за да си го втежняваме, и мислете за парите като за средство да отидеш на някое стойностно място за риболов... :D :D


Колко болка и нелепа истина има в думите ти, Данчо!
Наистина, когато всеки осъзнае написаното от теб ще започнат да се случват добри неща и у нас, но едва ли това ще е скоро като гледам самодоволния примитивизъм който дави обществото ни, ако не стане и още по-лошо..
Колкото до излетите по красиви чуждоземски реки и места, на фона на ставащото у нас, който е бил навън единствено за това сънува :D

Чий грях изплащаме тук мама му стара...

Жив и здрав да си приятелю!!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Пак сте добре, господа.Някои от нас са гледали само на снимки доста от местата на които сте били.А те са наистина прекрасни места с още по-прекрасни риби.Споделям мнението ви, че парите в крайна сметка са си просто едно средство за оцеляване.Да, ще отделям пари за да ида на някое такова прекрасно място за няколко дни и да се докосна до тая красота там, стига всичко друго да ми е наред ...

Дано сте ме разбрали!

Поздрави!

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 12:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Много жалко за реката.
Цитат:
Обичайте хората, които обичате, не мислете за нищо-защото няма смисъл, правете добро ,защото живота и така е отвратителен, за да си го втежняваме, и мислете за парите като за средство да отидеш на някое стойностно място за риболов...

Много си прав Баѝ Данчо.
Ето една рибка от едно прекрасно място:
Изображение
А приятните спомени от там ще ми останат за цял живот.
Аз предпочитам да бачкам яко половин или една година но да ида после на такива места отколкото да го карам аѝляк и само да въздишам по снимките във интернет!
Както и предпочитам да ловя с една две по ефтини въдички но да ловя на такива места с тях,а не да имам цял гардероб със скъпи въдици които обаче си стоят в него!
Един приятел англичанин казва:Важното е да сме на реката.
Цитат:
Да, ще отделям пари за да ида на някое такова прекрасно място за няколко дни и да се докосна до тая красота там, стига всичко друго да ми е наред ...

Светльо понякога човек докато чака всичко да му е наред и като се обърне назад се оказва,че живота му вече минал. :wink: :-k
Живота се живее навреме а не когато вече е минал и после да съжаляваме.
Винаги се нещо ще се намери което да не ни е наред.
Пожелавам ти един ден да отидеш и половиш на такива места.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 2:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
... или веднъж се живее...

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 3:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
savek написа:
... или веднъж се живее...

Според повечето религии това хич не е така :wink: :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 7:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Светльо, далеч съм от "господин".Изобщо нищо не е наред в живота ми-може би и затова съм се отказал да го оправям..Никога не съм бил мухар-маниак, който не може да мисли за нещо друго, освен за риболов-даже почти съм спрял риболова-тази година имам може би пет-шест излета..
Но, прекрасно осъзнавам ,че няма по-прекрасно нещо от пътуването-да видиш с очите си, а не по телевизията красотите на света, и да се потопиш в реки, които за съжаление нямаме у нас. Във това отношение действам като наркоман-всичко друго отива на заден план!! Както се казва, всеки луд-с номера си..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 7:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Ами хора ,доколкото видях по мненията ви нищо не можем да направим за тази река, а ми се иска ,щото не сме малко ние мухарите в София. По принцип аз ловя само на тази река, както и колегите от София на които им е удобна тази дистанция,но за жалост ето какво става. Не съм от хората с възможности примерно да ходя на Босна или Сърбия така, че дайте нещо да направим поне да се охранява примерно зоната от големия мост при селото където е до рибарника на Видрата знам, че е доста трудно със законите, но вие по разбирате от мен така ,че поне нека опитаме ако не здраве да е, ще ловим жаби там и това е O:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 8:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бе какво охраняване - трябва просто да се взриви от военните карста, да потече по другия баир, по далеч от селото и реката ще живне.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2011 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Батка,напълно прав си, няма какво да кажа вече.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 28, 2011 4:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Не знам само дали не са им изпокраднале експлозивите, да се не навият работа да свършат и после за срам да станат .... :D

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 29, 2011 4:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Поета го е написал още през далечната 66'та, третирайки съществуването ни, но колко жалко че е актуален и днес след толкова много години, както и проблема в дискусията тук по темата:

" ... Но, кажете ми:
какво ще правим с нашите души?
Какво ще правим с озъбената си алчност, какво ще пра - вим с братоубийствената си страст за власт, какво ще правим с избухналата като спукан цирей омраза, какво ще правим с нашата мъст, която като усойница показва съскащата си глава от ямата на устните ни - ако не й посочим жертва, тя нас ще удуши:
спасете нашите души!
Какво ще правим с празнотата, която зина в нас - ние сме като разсъхнали се каци: обръчите на диктатурата, които ни стягаха (и ни сплотяваха), са разкъсани -разпадаме се, виното на вярата ни изтече; всичко в нас - в сърцата, в мозъците ни, в лимфите, в кръвта ни, в червените и в белите ни кръвни телца, в клетките ни - всичко се руши:
спасете нашите души!
Както ембриона в мрака на утробата всмуква характера и навиците на майката, така и ние всмукахме в себе си миналото - всеки от нас е една тоталитарна мини държава: няма плурализъм, няма демокрация, няма свобода на мисълта, няма свобода на словото; във всекиго дебне един Сталин, един Хитлер (не си ли с нас - против нас си!) дай му власт и ще размаха брадва и камшик:
спасете нашите души!
Ние приехме свободата като свобода да грабим, като свобода да клеветим, да лицемерим, свобода да мразим, свобода да насилваме, да изнасилваме, свобода да убиваме - както слънцето, което дава живот на тази Земя, същото слънце може Земята да опустоши:
спасете нашите души!
Ние сме слънцето, ний сме земята, ний сме дъжда, ние сме вятъра, ние сме бурята; свободата ни лиши от утешението, че някой друг е виновен за нашите нещастия - от всички самоизмами, от всички заблуди, химери и утопии, от всички илюзии, от всички оправдания свободата ни лиши:
спасете нашите души!
...И чакаме с уплашена надежда глас Господен да ни напъти,
да ни утеши.
О, мъчна участ - да си свободен...
Спасете
нашите
души! "

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2011 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
[quote="stoyan filipov"]...
Както и предпочитам да ловя с една две по ефтини въдички но да ловя на такива места с тях,а не да имам цял гардероб със скъпи въдици които обаче си стоят в него!
...
[quote]

А туй-то - е*ахте мамата на фетишизма в мухарството! И сега какво - с лека ръка отбъснахте една трета от ловящите на муха у нас. :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2011 12:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ичо не се коси, направо вземай гардероб от махагон или тиково дърво :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2011 2:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
Ичо не се коси, направо вземай гардероб от махагон или тиково дърво
Ичо не се коси, направо вземай гардероб от махагон или тиково дърво :D

Абсолютно съм за, с две ръце.. :)) :)) :))

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2012 8:47 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Имам сведения, че реката почти е пресъхнала даже. кво ще правим тогава хора.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов