Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:00 pm
Мнения: 132
...И още нещо да добавя,понеже повечето мухари едва ли джигват,но в студените месеци бялата риба влиза все по надълбокото и се търси на дълбочини 20-30 метра,където зимува,при ваденето и почти на 90% независимо от темпото,от декомпресията очите и излизат от орбита и много често плавателният мехур и се подава от устата,което е 100% сигурно,че няма да оживее при пускането. В този смисъл е по разумно да се забрани джигването,като цяло,защото самото пускане на рибата,няма никакъв ефект. Но както и при тройкаджиийте които ловят скобари по реките,пак намират вратичката в закона,няма ли самосъзнание,слагат една тапа на голяма дълбочина и си търмъчат необеспокоявани.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 6:24 pm 
Колеги къде мога да гледам видеата на С.Мънков които даваха по ХобиТВ?


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Ей Данчо,добре,че отвори тази тема.Бесен съм.За какво става въпрос.Не знам някой гледа ли,даваха тия нещасници филм за (да извиняват колегите,дето са ги снимали)пародия на мухарски риболов.Излагация.Регестрирах се в Хоби Тв.Във форума.И написах някои нещица.Няма отзив.Мълчат.
Ами абсолютни глупости говореха,нищо общо с тая красота.Направо и смешно и тъжно ми стана като видях линията.Преставяте ли си,шнура върви от вътрешната страна на макарата.Върти на обратно.Кастинг ли.Малееееееееееее.Ей навивам се сам в момента.Писах им ,да не се излагат,ами да се заинтересуват.Да индустрия.като всяко едно нещо.Мисля,че го спряха този филм,не са го повтаряли.Няма да пиша повече,че вдигнах кръвно!!!Но това е подигравка спрямо нас!!!Може би и другите колеги,специализирали се в някой друг риболов биха го споделили!Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Явно,са гладни хората-при 5-6 хиляди за лодка, мотор, сонар и екипировка-нямат пари да си купят риба!! Белополски бе един от основните борци за това, да бъде разрешен риболова от лодка-вижда се защо. Миналата година имаше 200 лодки на Жребчево! По -миналата ловяха по над 100 риби на лодка!!
"Нещо намаля, не кълве...бракониерите са виновни.." Изроди нещастни.. Това беше краят и на тоя вид риба. Един път като разбраха зимовищата и, и мръстилищата, и как да ги ловят ефективно-край..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 7:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
Снощи беше публикуван клипа и днес вече го нямаше във vbox,някой го бе качил и в youtube http://www.youtube.com/watch?v=HQAiQwikB5w

Аз не знам какво да кажа,потресена съм!!!!
А аз пък будалата заради тея смешници си вкарах булсата!!!! Още 2 месеца и ги режа....разочарована съм от хобито като цяло.... когато и да цъкна или си ловят "ухранени" каракуди (таранки) по 500г. или морунаж по гръцко... Ядовното от цялата работата е ,че точно тея пичове се бият в гърдите и говорят против бракониерите ,а именно те са такива!!! Луднаха и форумите и фейсбука ,че дори и булсата :
http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=22&t=15318

И тъй колеги......гледайте "Речни чудовища" по дискавъри ,оня ден пичовете вадеха сьомка с мухарка измежду едни мечки... ;) ма това си е друга тема,хоби.тв немогът и един филм да направят кат хората!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 10:40 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Да,ама от yotube,не ще го махнат,да се видят какви са хубавци.Нека да видят всички за какво става въпрос!!!Възмутен съм!!!Едва сега го видях клипа,наистина тоя канал ще го прехвърля в пета глуха!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 11:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
Смешното е че прочетох че това му било любителски риболов на свободна практика и той бил хванал 15 и си оставил само 7 и сега заради всички лоши неща които били по негов адрес щял да остане без работа.....Аз мисля че си го заслужава,ако си се захванал с нещо трябва да се съобразяваш с законите,с правилата иначе не ставаш и друг ще те замести,смешното още е че ме упрекоха че съм била завиждала ,затова съм била говорила такива неща,ОХ , та това си е моето мнение,живея в свободна държава,имам хоби и искам да си го практикувам.А ако такива хора са за пример .....някой казват "Това са 7 риби" ДА 7.....той 7,Гошо 8,Пешо 6....Мишо пущил мрежа да им покаже че може повече и така....(имената ги давам като пример,не назовавам никой) Всички практикуващи риболов имаме билети и за всички има едни и същи закони ...С нищо не е повече от мен ,нито аз от него,не бива да му се размине.Нека си носи последиците.Ако беше любителски риболов щеше ли да се прави че я пуска рибата?!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2012 11:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Страшното е друго-тези хора ""изграждат образ" пред хората! Калоян почна като пълен цървул, сега се опитва да върти магазини. И да учи, и проповядва "екология"!! Да пазим горките рибки...Повдига ми се от тия! По-страшни са от свещенник-педофил, ей-богу..Като им гледах клипа, как се подиграват, и хилят-откачих..И обикаля България-като проповедник, за да снима бездарните си филми..
Няма повече да коментирам, прекалено много се ядосах.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 11:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Най-интересното е, че го правеха сякаш да се подиграят с някой.Поне така ми се стори на мен.Онзи(не му знам името) се направи на интересен и уж да пусне рибата ама НЕ.Върна я обратно и се хилеше.Даже спомена някакво име.Дразнеха се, но не разбрах с кого и защо.
:smt064

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2012 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:27 pm
Мнения: 207
Местоположение: София
Малиииии, иииба...ти тъпаците ....е така се прави харакири.
Определено от Калоян съм страшно разочарован, макар по-дейния кретеноид е ония със санитарните маникюрчета на кутретата... Сега спокойно можем да си дадем равносметка, в какъв размер се е разширила простотията и пародия човешка в /БГ/ вариант. И тия ми говорят за норми ... ох защо не са пред мен та да ги наплювам по един път ...а... то па и че заваля ... <great наистина доказахте,че сте гуеми...
Много гадно, нали....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2012 11:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Нищо ново под слънцето!
Тия двамата откакто държат въдица не ги е напускал месарският манталитет.
Онзи ден се загледах в "уникалният" филм за риболов на едри кефали в Гърция, където Белополски и един други КУРифей обясняваха в началото целите на риболова и как рибите веднага след хващането им щели да бъдат пускани обратно, след което разпъна живарника :)

Един друг КУРифей - Папарака, който и той преди да стане софиеньец се "бореше" с бракониерското държание на останалите прибра цяла кофа дребни сиг-ове от яз. Кричим(преди доста години стана некъв бум и цялата околия се изнесе там да ги излови гадовете, че вода не остана от рибата).

Всеки е прибирал риби, аз също в това число, но винаги каквото и както е позволено.
А тези филми ги гледат хиляди.
Чудя се, СЕМ не е ли орагана, който да раздава правосъдие ако дадена медия разпространява подобни материали?! Както удрят солени глоби за използване на жаргон например..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2012 10:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Картинката или по-скоро месарницата става пълна, като до горните двама убавци добавим и Румен Монтанеца. По отношение на начина им на изразяване и на водене на предаванията просто нямам думи – пълно бездарие и неграмотност.

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Нед Фев 12, 2012 7:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 2:56 pm
Мнения: 78
Местоположение: Роман
Интересно-пуснах клипчетата във Форума на Фишинг мания и изтриха темата на десетата минута [-(

_________________
Не убивайте всички уловени риби,за да се насладите на риболова

http://ribolov-v-roman.ovo.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Нед Фев 12, 2012 9:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
nov написа:
Интересно-пуснах клипчетата във Форума на Фишинг мания и изтриха темата на десетата минута [-(


Защото си поне десетия човек който ги пуска от както излезнаха на бял свят, темата се дискутираше дълго и мъчително :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Хоби Тв...
МнениеПубликувано на: Нед Фев 12, 2012 12:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Имаше даже коментари във защита на "господата". И ,голям процент ,във личен разговор казват, че нямат нищо против да дърпат майки, -"само да си мълчат, да не снимат"....
Нищо ново.Едно време е имало един "велик бял ловец"-Walter Dalrymple Maitland Bell (1880–1954), познат още като "Карамоджо Бел",по името на областа, във която е действал, е убил 1100 слона-за да им вземе бивните..
Наистина, трябва да ни удари комета.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов