Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Дълго време се чудех дали да пиша, но не можах да спя в ноща срещу неделя..
Един наистина "славен спинингист", изявен спортен риболовец, наистина разбиращ от риболов, със екипировка за хиляди левове, е направил "хубава работа" на Панега в събота. 3 пъстърви-балканка 51см.,втора 39см,.и американка 42,са успешно извадени ,и изядени.
Същият господин успешно уби една щука ,8кг.пълна с хайвер есента.Отявлен противник е да има платени реки,обикновенно не вади билет, ходи през седмицата..
Всичко трябва да се прибира, риба с въдица свършване няма.
Става въпрос за лицето Валери Хинков.Човек със образование,и добри доходи....Наистина, да се правят мухарски клубове, и да се събират пари за зарибяване е най-смешното нещо в света.
Няма кой да даде посока на мислене на тая паплач. Геноцид трябва,диктатура и концлагери.Това е...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 8:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 2:56 pm
Мнения: 78
Местоположение: Роман
Жалко,но има и такива.Широкия Г..З и лакомията са болест...

_________________
Не убивайте всички уловени риби,за да се насладите на риболова

http://ribolov-v-roman.ovo.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Излиза, че се прибират риби навсякъде...къде малко над мерни къде и по-големи. Спиниг, чръв или муха - закона позволява това и ората си похапват. Дори и иронизират кога стане приказка за нокил, велики спортни риболовци са все пак, налЕ ..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 9:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:27 pm
Мнения: 207
Местоположение: София
Данчо, Данчо, на какво ли още няма да станем свидетели... Аз не го познавам този 'господин', но явно се представя отлично. :no_talk
Страната ни е пълна с "Фалшиви герои" ......жалко ................................................


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 10:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
....Наистина, да се правят мухарски клубове, и да се събират пари за зарибяване е най-смешното нещо в света.
Няма кой да даде посока на мислене на тая паплач. Геноцид трябва,диктатура и концлагери.Това е...

Да мине там дет аз ходя да си тръгне без зъби пък после да разказва какви са на вкус пасирани .... При нас на любимата река е установен постоянен контрол! Проверки има вече редовни, но по закон този човек има право да вземе тези риби и да ги изяде. Това е. Може би не и трите, но 2 може със сигурност. Това не може да му попречиш. Другото, което става сега на нашата река е да се преборим еднолично и противно на закона да не се допускат хора с естествена стръв. Този човек е спазил и това "условие". Ако реката не е No kill, ако няма самосъзнание, пред закона той е прав.
Не коментирам, че е без билет и лови през седмицата. В този случай трябва друг вид контрол, който на Панега не знам да има, а този човек очевидно самосъзнание няма.

По-миналата седмица вече знаех за тази забрана за щуката и бялата риба и тя вече е факт. Увериха ме, че новия шеф на ИАРА е взел нещата присърце. Уволнени са над 100 души включително и хора които са били на работа по 15 години и повече. Отделно съвсем скоро бракониерството ще бъде криминализирано. Ще има здраво проверки. Джобене за рибки. Също така ще бъдат на ротационен принцип по 6 месеца, за да не завъждат приятелства и да си затварят очите. Дано да стане, но аз вече на нашия инспектор имам телефона и ако нещо не ми хареса в някой "риболовец" имам уверението, че 15 мин след обаждането ми той ще е там да раздаде правосъдие ... Лично бях свидетел как глоби свой колега от системата с акт за 50 лв. за сивенче 19 см., което уж било нагълтало и не могъл да спаси. Учудващо всички 16 човека на реката имаха валиден билет включително и 3-мата цигани! Бях изумен!

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 11:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Чел съм постовете на героя в манията.Не знаех,че е месар,но миналата година май имаше некви интриги с него относно големи щуки.ДО колкото си спомням работеше или учеше в Русия...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Beherit написа:
Данчо Савов написа:

Увериха ме, че новия шеф на ИАРА е взел нещата присърце. Уволнени са над 100 души включително и хора които са били на работа по 15 години и повече. Отделно съвсем скоро бракониерството ще бъде криминализирано. Ще има здраво проверки. Джобене за рибки. Също така ще бъдат на ротационен принцип по 6 месеца, за да не завъждат приятелства и да си затварят очите. Дано да стане, но аз вече на нашия инспектор имам телефона и ако нещо не ми хареса в някой "риболовец" имам уверението, че 15 мин след обаждането ми той ще е там да раздаде правосъдие ... Лично бях свидетел как глоби свой колега от системата с акт за 50 лв. за сивенче 19 см., което уж било нагълтало и не могъл да спаси.


Такова чудо ме изпълва с ентусиазъм!!! :smt038
Дано се получи по всички водоеми.. похвално е че все нещо започва да се случва!!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 4:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
И още нещо важно. Само 4-ма от всичките 16 ловяха на естествена стъв. Въпросния глобен господин и 3-мата цигани. Останалите бяха на изкуствени примамки. Точно когато отивахме към единия от риболовците да го проверим той хвана едно сивенче на границата на мерно и го пусна. Сега ако не бяхме там не съм сигурен дали щеше да го направи или да го пъхне в джоба, защото малко се зачуди първоначално, но факт е, че го хвърли обратно в реката. Пък и получихме благодарности от 7 човека, че най-после някой ги проверява и помолиха това да става по-често. Аз лично за жалост нямам възможност да ходя по реката непрекъснато, но ако има токаджии и други бракониери и бъдат забелязани то те ще бъдат наказвани своевременно с цялата строгост на закона на Р. България и ако нямат късмет и със закона на джунглата [-o< :wink:

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 5:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:27 pm
Мнения: 207
Местоположение: София
Цитат:
Увериха ме, че новия шеф на ИАРА е взел нещата присърце. Уволнени са над 100 души включително и хора които са били на работа по 15 години и повече. Отделно съвсем скоро бракониерството ще бъде криминализирано. Ще има здраво проверки. Джобене за рибки. Също така ще бъдат на ротационен принцип по 6 месеца, за да не завъждат приятелства и да си затварят очите. Дано да стане, но аз вече на нашия инспектор имам телефона и ако нещо не ми хареса в някой "риболовец" имам уверението, че 15 мин след обаждането ми той ще е там да раздаде правосъдие ... Лично бях свидетел как глоби свой колега от системата с акт за 50 лв. за сивенче 19 см., което уж било нагълтало и не могъл да спаси. Учудващо всички 16 човека на реката имаха валиден билет включително и 3-мата цигани! Бях изумен!

Леле,леле направо се просълзих .... дали и тия смешници от управата на ИАРА ще дойде време да си вършат работата ... направо не ми се вярва, това ако стане за мен ще просто сбъдната мечта ... нещо като панирана балканка -литровка. ) Мммм....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 7:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
И аз съм виждал как циганин идва при Левката в магазина, пита за цените и накря вади кинтите и си плаща годишен билет.По-редовни са от повечето наши "величества" колкото и да не ви се вярва.

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 8:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Данчо Савов написа:
Няма кой да даде посока на мислене на тая паплач...

струва ми се, че е изтървано времето за това..
Няма смисъл. По-добре да се заложи на тези след нас.

Поздрави,
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Е какво лошо е направил човека не мога да разбера........
Може човека - хванал всичко си е според закона.....никой не е задължен да пуска всички риби.Не парадирайте с тази мода Catch&Release това трябва да ти идва отвътре ,а не защото някой друг го прави или е модерно.
Абе що ли пиша и аз.....все същата работа.....


Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Димо, все си мисля, че изброените риби надхвърлят "нормата" от 3 кг., но щом казваш, че е нормално "можене" - ОК!
Някой ден и при вас "можещите" ще опоскат всичко...

Бъди здрав и - Наслука!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Цитат:
3 пъстърви-балканка 51см.,втора 39см,.и американка 42

Браво на "майстора" =D> Велик си


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 9:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:25 pm
Мнения: 48
Местоположение: с. Търнава, общ. Бяла Слатина
nmc написа:
Цитат:
3 пъстърви-балканка 51см.,втора 39см,.и американка 42

Браво на "майстора" =D> Велик си


Незнам за този майстор, ама на мен ми беше трудно да пусна първата си рибка - случи се доста одавна.
От тогава насам разбрах едно - колкото по-голяма риба пуснеш, толкова е по-голямо удоволствието от риболова. Незнам, може би аз съм повреден нещо :-k, ама си представям как тая пусната риба ще е по-предпазлива следвашия път като се храни, и ако я хвана отново - едно че ще е по-голяма, друго че ще съм задобрял в риболова за да я излъжа отново.
Мое мнение
Поздрави

_________________
И през зимата пак си ловя с мухарката - дупча си дупки в леда и после ги целя


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов