Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 11:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Според мен няма проблем да се прибират американките, тъй като те така или иначе не се размножават в Бг и пречат само на балканката. Но балканките трябва да се пускат! От много прибиране на риби затова все повече колеги се оплакват, че на Панега въртят валати. Аз по тази причина спрях да ходя там, има достатъчно други пъстървови реки с добра популация на риби и по-малко народ по брега.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
Според мен няма проблем да се прибират американките, тъй като те така или иначе не се размножават в Бг и пречат само на балканката. Но балканките трябва да се пускат!

Точно това имах предвид. Явно, смисъла на риболова е месото-всички приказки за отдих и възхищаване на природата са бла-бла.
Просто трябва пълна забрана, охрана, и по 300лв. дневен излет. Нашенеца започва да се възхищава на птичките, когато го одрусат качествено.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо:
Цитат:
Просто трябва пълна забрана, охрана, и по 300лв. дневен излет

Данчо,изхвърляш се и го знаеш :-s ,но си афектиран.Не знам защо въобще коментираш блесната в този форум.Тя,блесната във вида,в който е масово позната у нас си е отвсякъде тесла за рибите,били те пъстърви,кефали,костури или-Пази Боже!!!-бели риби...Не знам колко пъти съм го писал,но тройката нанася необратими поражения често водещи до смърт на нещастната риба.Пък била тя и пусната-Но кил!!!
Така че,ако искаме да сме по- по ,най ,първо трябва да забравим за всякакви блесни,воблери и всякакви подобни джунджурийки,оборудвани с френски тройки-оси,които не прощават на нищо около жилата им!
Абе не мога да разбера тези мухари,които практикуват и блесната/спининга/!?! Винаги си мисля,че нещо им липсва или по-точно имат нужда всячески да докажат,че трябва да хванат рибата. Имало такива места,където не си можел да подадеш мухата,клони отвсякъде и не знам кво си .Пълен ташак!Няма място,на което да можеш да водиш блесна и да не можеш да подадеш и водиш муха!!!
Темата е шибана,но такъв е живота!
Лека нощ!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 1:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
vesko написа:
Абе не мога да разбера тези мухари,които практикуват и блесната/спининга/!?! Винаги си мисля,че нещо им липсва или по-точно имат нужда всячески да докажат,че трябва да хванат рибата...

Прав си, и сред тях не рядко има и "мухарски божества" :D :D
Иначе споделям позицията на бат'Даньо че масовката у нас само парични бариери и тояга го прави "цивилизован"..

Поздрави Веско!

п.с. още няма нишан от Пенсилвания..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Истината е, че Catch&Release може да се практикува в абсолютно(така си мисля) всеки риболов.Принципите на човек са едно, начините на риболов, които практикува - съвсем друго.Блеснарите на мен специално никога не са ми пречили, нито стръварите стига да спазват законите.Да се ограничаваш само с един метод на риболов е неадекватно ... така са ми казвали.Рано или късно ще пощурее човек гонейки само пъстърва на муха.Особено в България, където я няма в задоволителни количества, а и въобще не се пази.Тук вече тръгвам да правя завой към една друга тема за това спирам.

Нека си лови кой както си иска! Да СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ!

:smt023

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 6:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Pileto написа:
Да се ограничаваш само с един метод на риболов е неадекватно ... така са ми казвали.



Кое му е неадекватното?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 6:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Не знам някой да се е родил мухар ,повечето колеги са практикували и други способи на риболовл.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 6:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
nmc написа:
Не знам някой да се е родил мухар ,повечето колеги са практикували и други способи на риболовл.


Аз разчитам контекста в това, да практикуваш и флай-фишинг и спинингов(и не само) успоредно, а не да си минал през даден вид в миналото и сега да си се ориентирал (правилно :smt023 ).....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:25 pm
Мнения: 48
Местоположение: с. Търнава, общ. Бяла Слатина
D-r Misho написа:
vesko написа:
Абе не мога да разбера тези мухари,които практикуват и блесната/спининга/!?! Винаги си мисля,че нещо им липсва или по-точно имат нужда всячески да докажат,че трябва да хванат рибата...


Привет от мене - може би най-новобранеца от всички!
Може би и мнението ми не е най-меродавното, ама според мене между спининга и ловенето на стример с мухарка границата е много тънка.
И ловенето на нимфи и ловенето на плувка и манисто на куката е същата тънка граница.
Както казва един приятел - разликата е като едно кравешко л..но, през което е минала каруца - от едната страна е едното, от другата страна другото.
Лично аз най-голям кеф изпитвам като ходя на муха, но не мога да кажа че на блесна и воблер изпитвам омраза от риболова...
От една-две години практикувам и спининг малко - да ви кажа, че кефа е еднакво голям, като пуснеш рибата, без значение с какво си я хванал.
Ааааааааа за малко да забравя - от миналото лято ходя и на Дунав за шаран и амур за по няколко дена - съответно и за сом, съответно и за щука на стример и изкуствени - това прави ли ме по-малко мухар, при условие че точно когато се очакват ударите на шаран и амур (рано сутрин и привечер), аз търся щука на стример?
Поздрави

_________________
И през зимата пак си ловя с мухарката - дупча си дупки в леда и после ги целя


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 10:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Аз лично от както веднъж Чипси ме убеди и пробвах с мухарката и не ми се ходи с друго. Не че нямам плувки, блесни, воблери и т.н. ама не ми е същия кеф. Успеваемостта ми е доста по-ниска, но не това е най-важното поне за мен. Аз съм свикнал да се движа и мухарството е само още една екстра и прекрасна възможност да останеш сам с мислите си.

Зловещи са ми тия тройки по воблери, блесни, клатушки .... за теб кефа е същия ама за рибата.... бе де да знам аз по принцип съм краен ама в скучая е въпрос на личен избор. Важното е колкото е възможно да се пускат рибите ако има желание някой да похапне поне да се придържа към закона. Мразя разкази от сорта: Вчера ходих и хванах 30 риби и съседите намазаха ...

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 10:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:25 pm
Мнения: 48
Местоположение: с. Търнава, общ. Бяла Слатина
Beherit написа:
Аз лично от както веднъж Чипси ме убеди и пробвах с мухарката и не ми се ходи с друго. Не че нямам плувки, блесни, воблери и т.н. ама не ми е същия кеф. Успеваемостта ми е доста по-ниска, но не това е най-важното поне за мен. Аз съм свикнал да се движа и мухарството е само още една екстра и прекрасна възможност да останеш сам с мислите си.

Зловещи са ми тия тройки по воблери, блесни, клатушки .... за теб кефа е същия ама за рибата.... бе де да знам аз по принцип съм краен ама в скучая е въпрос на личен избор. Важното е колкото е възможно да се пускат рибите ако има желание някой да похапне поне да се придържа към закона. Мразя разкази от сорта: Вчера ходих и хванах 30 риби и съседите намазаха ...


Ооооооооооо съседите одвна не намазват вече ....
Според мене зловещи са контрите на куките, а не броя на жилата!
И с единична кука с контра може да се нанесат безвъзвратни поражения по рибата

_________________
И през зимата пак си ловя с мухарката - дупча си дупки в леда и после ги целя


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 12:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Beherit написа:
Успеваемостта ми е доста по-ниска, но не това е най-важното поне за мен.


Това имам предвид. Не съдя никой, просто казвам, че като мухарски форум трябва да се държим като такъв, иначе щеше да е общориболовен.
Минал съм през останалите методи, сега искам две риби да хвана на година ама преди това да седна, да си вържа мухите, после да ида на реката и да си доставя удоволствие от цялата тази работа.
Да не говорим, че с мухарка можеш да ловиш почти всички видове риби!
Стример и воблер няма как да не си приличат, имитират рибка, нимфа и жив ручейник да не говорим - едното е имитация на другото(вързани от някои колеги незабелижима такава)...
Темата е за отношението към рибите принципно..Всеки да си лови както иска! Тук споделяме риболова с изкуствена муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 12:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
D-r Misho написа:
vesko написа:
Абе не мога да разбера тези мухари,които практикуват и блесната/спининга/!?! Винаги си мисля,че нещо им липсва или по-точно имат нужда всячески да докажат,че трябва да хванат рибата...

Прав си, и сред тях не рядко има и "мухарски божества" :D :D
...


Абе... мислех да кажа нещо, но се въздържах, защото е прекалено късно, а аз идвам от мероприятие, след което каквото и да кажа, ще прозвучи крайно. Но не мога да не вметна, че немалко светни колеги ловят на спининг, както и немалко боклуци(под такива визирам онази категория люде, която всички познавате) имат претенция да го правят само на муха...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 1:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ичо, сори че употребих "синонима" ти ... въобще не помислих за теб, мани..излагация в неотерминологиКата :D

Поздрави приятелю!
--------------
Но за едно си мисля по темата, че в риболова има ли догми вече клони към патология :D Всичко е личен избор относно удоволствието край реката, въпрос на култура, мироглед към природата като цяло. Отделно е спазването на закона, като вида риболов въобще не определя колко човек търси хоби и отмора, или приоритет ще бъде задоволяване на болно его и страсти от пещерен тип.
Няма лошо, хора всякакви, и като няма мяра ...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 10:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
С Валери Хинков сме дружки от над 10 години.
Никога не е бил с големи финансови възможности,нито е учил в Русия.
Такъмите не са му за хиляди левове,но и да бяха,все тая.
Снимките от излета ми ги прати още съща вечер,след него,едната риба е американка,така,че нищо страшно не се е случило.
Знам за излети на хора с такъми за наистина хиляди левове,проведени през забраната,завършека им е с 4 балканки по кило и канче.
Много неща се случват на Панега през забраната и делничните дни,но остават в тайна от повечето риболовци.
Моето мнение е,че всеки трябва да си решава какво да направи с уловените от него риби,по законен начин.

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов