Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Дек 13, 2014 8:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Здравейте Колеги,

Бих искал да Ви занимая с едни мои "размисли и страсти".
Има една малка река, която много обичам да посещавам. За жалост нейната съдба е подобна на множеството такива в нашата родина. Следващите няколко реда са кореспонденцията ми с ИАРА от изминалия сезон. Изпратено до регионалното звено:

Цитат:
Здравейте,

Бракониерските набези на река xxxxxx придобиват впечатляващи размери.
Събирането от "рибари" на маломерни риби при откриването на сезона е нещо доста по-малко в сравнение с това, което видях събота (07.06.2014). В разстояние 300-400 метра в двете посоки по течението считано от моста над реката, до село xxxxxx (главен път xxxxxxx-xxxxxxx) се натъкнах на следното:
-Група младежи с ръце и чували обграждаха подходящите места и вадеха каквато риба успеят да стиснат.
-Двама бракониери със специално приготвени приспособления (огромни правоъгълни кепове) загребваха каквото могат точно под прага.
-Над моста по посока на течението се движеше човек с т.н. парашути и "облавяше" цялата река

Всичко това се развива в ранния следобед и поведението на тези хора за мен лично говори за крайна наглост и чувство на безнаказаност.

Моля ако работното Ви време и организацията на работа позволяват да направите проверка на въпросните места в почивните дни.

С уважение
Xxxxxxxx


Последва напразно очакване на отговор (за резултати не съм и очаквал), което ме накара да препратя писмото до централното им управление. В резултат след няколко дни получих следния отговор:

Цитат:
По повод вашето писмо на електронната ни поща искам да ви уведомя ,че инспекторите към отдел "РК" xxxxxx на ИАРА извършват почти ежедневни проверки по план-график за всеки месец на водоемите в областта.Своевременно бяха изпратени и на посоченото от вас место-по течението на р.Xxxxxxx от моста над реката до с.Xxxxxxx.В момента на проверката не са намерени нарушители по ЗРА.Поради това за в бъдеще при такива случаи,когато сте свидетел на такива ситуации,моля сигнализирайте компетентните органи.Телефоните на които можете да ни уведомявате са:.....

С уважение и благодарност:д-р Xxxxxx Xxxxxx -нач.отдел "РК"-гр.Xxxxxxxx


До тук с кореспонденцията с компетентните органи.
По същество: според мен единия от праговете е прекалено висок, без проход, което може би е причината за значителната разлика в количеството риба над и под прага. Прилагам едно клипче на въпросния праг (показва опитите на мрени да го преодолеят и е точното място, където бракониерите използват правоъгълните кепове).

https://www.dropbox.com/s/5t0tr5i92mexjdn/20140614_115814.mp4?dl=0

Без да съм специалист мисля, че тук трябва да има проход, височината е около 80 см. Какво е вашето мнение и може ли посредством помощ от клубовете и/или федерацията да направим нещо по въпроса?
Имената на реки, местности и участници в кореспонденцията са умишлено цензурирани.

Поздрави.

ПП:Ще напрвя детайлни снимки на този и останалите 2 прага.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 13, 2014 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 9:46 pm
Мнения: 52
Значи правилно си се ориентирал. Сам човек може да направи само едно - да отиде до тоалетната. На мен са ми известни две инстанции, които имат правомощията да се заемат с въпроса. ИАРА и Басейнова дирекция. Ако си член на някой клуб може да се изпрати писмо от федерацията или някой клуб, но по-добре е да има повече писма. Така като гледам този праг ми се вижда безстопанствен (останал от соц.реализма) т.е няма инстанциите към кое юридическо или физическо лице да отправят предписанията за разрушаването му или направата на рибен проход.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов