Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Дърта слава
МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 5:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Да поразкажа и аз за най-големия си успех досега.
Като време-2001 година, лятото- нейде края на юли или началото на август, а като място - така наречените Кочериновски бистраци, доволно употрбни през студенстките ми години.
Та, в един слънчев и отвратително жегав ден, заедно със студентската ми партия по мухарлък, напитки и приключения, решаваме че ще се ходи на риба из благоевградско през уикендово време а нощем ще затвърждаваме забравената слава по заведенията. С бърз пробег в събота около обяд се стоварихме на мястото, навлякохме бързосъхнещи екипи и със самочувствието на дърти мухари – специаисти нагазихме в един от гьоловете. Сега не бих го направил доброволно – все пак са бивши баластриери – но с жонглиране по коренищата на папура и туфи водорасли се добрахме до 1/3 от ширината на гьола и започнахме да вадим кленчоци в рамките на 25-35 санта. След около час на мене ми писна и се върнах през тинята и папура до брега, като продължих бавно успоредно на него. Пушейки цигарка и бавно замятайки съхнещи крачета, се насочих към края на гьола, който образуваше малък залив, заключен между метрова дига с черен път, от лявата ми страна и пред мен и израсъл нависоко папур вдясно, естествена преграда за всякакви риболовни опити. И както бавно си ходих ГО видях. Огромна сянка, на 10 санта под повърхността, обърнал опашка към мене и бавно захождащ към папура вдясно. Вцепених се и песимистично отчетох че ме е мернал и сега бавно се покрива. Все пак, пуснах цигарката и продължих да го фиксирам, като леко откачих мухата от пръчката и издърпах половин метър шнур. Клена стигна до папура, лекинко и царствено се врътна и пое в посока към мене. За миг осмислих ситуацията – стоя пред чакълест насип с трева отгоре, облечен съм със светлосиви къси гащи и камуфлажна фланелка и ако не мърдам, едва ли ще ме отбележи. Рибата бавно приближи моя бряг до към около метър и половина, после направи завой и пак тръгна към папура отсреща. Като ми обърна гръб, размятах във въздуха шнура и нервно метнах напред. Мухата /на нищо неприличаща самоделка/ цопна на около два метра зад клена без да предизвика реакция. Докато псувах наум, рибока пак стигна до папрура и се врътна обратно към мене, в посока около метър встрани от мухата ми. Тогава желанието да заметна пак отстъпи на разума и вместо това леко подръпнах шнура, колкото мухата да мръдне с няколко сантиметра. Рибата бавно промени посока и се насочи към нея. Света притаи дъх. Под мухата се показа розова уста, бавно се сключи около нея и сянката леко тръгна встрани. Засечка, пръта се огъна неестествено и аз задърпах шнура за да не позволя на рибата да избяга в папурите пред мене.Нямах кеп и я изтеглих наповина на брега, тогава повода се скъса. Захвърлих пръчката и подобно хищна птица сграбчих клена и го метнах на пътя над мен.
После...нова цигара, усещане за жегата наоколо, свиренето на щурците и лекия вятър.
На второ място – гаври с партията ми в стила „да си ходиме- риболова свърши“; „стига си ловил, стръв не ни трябва“ и т.н, контрирани подобаващо от „самотен клен-самоубиец“; „веднъж риба да хванеш – в тая жега и чудеса стават“ ....
Клена беше 54 сантиметра – измерени с шивашки метър, тегло – неизвестно.
Добре, че имаше лента у фотото.
Изображение
п.с. Са, на дърти години, съм мноооо по-убав 8)

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 6:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Колега , много готин разказ, искаше ми се да съм на твое място,
все пак това дето си извадил си е много сериознo :D .

Цитат:
п.с. Са, на дърти години, съм мноооо по-убав cool


Да знаеш всички сме убавци :lol: :lol: :lol: .
Поздрави , сигурно никога нема да пипна нещо подобно , тръпката е била невероятна.
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 11:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Жоси прекрасна риба си хванал.Дай боже всеки му такава годзила :D :D :D.Не съмнено тръпката е била огромна,за което ти завиждам благородно.
Соте,приятелю никога не казвай никога :D :D :D ти знаеш защо ти го казвам...папури,Струма,дървета :D :D :D :D :D :D .
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 27, 2010 6:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ей...ей....шо праите ве, пет раздела по-нагоре Веско, сега ти....Имам слабо сърце, ще взема да се гътна рано сабахлям :D :D \:D/ \:D/ !!
Сега сериозно - рибата е поне кило и пол,вина, казвам ти го от личен опит с 46 см.клян, изглеждащ по подобен начин. Соте,присъединявам се към Илиан - нейде там ни чакат нашите Годзили....рано или късно ще бъдем на точното място и в точното време \:D/ \:D/ \:D/ !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 27, 2010 6:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Бате Райко , Илияне благодарско за куража който давате
па дай Боже всекиму , а аз че чекам и у моя двор такава
ракета да се изсипе :lol: .
Поздрави и Жоси да ни радва с таквиз мутанти , имам съмнения
че семето му е от Чернобил :lol: .
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 01, 2010 7:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Мааах му Байката:
- Е, ТЕ, на тва се вика Дзвер!!! (имам в предвид ония с люспите не другия дето го държи и едвам се стиска да не се захили до уши). :D :D :D

Страхотна риба, страхотен риболов! Чак и аз, докато го четях от време на време несъзнателно затаявах дъх.

Цитат:
Света притаи дъх.


Много си омекотил краските, в такива моменти света се стопява и изчезва......... остава само мухата и рибата, дори и аз не се осъзнавам, че съм там.


Уфффффффффффф пак се размечтах.


Поздрави!!!



п.п. А на мен нещо ми се скапва мозилата, не ми отбелязва ако има нови мнения.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов