Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2014 9:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Привет на всички колеги,

Пиша в тази секция защото искам да адмирирам усилията на няколко души. Става въпрос за директорите на ИАРА, Есиен Вълева от Стара Загора и Борислав Бояджиев от Сливен и група доброволци от Твърдица.

Тази събота и неделя бях в Стара Загора. Със съпругата ми решихме да се разходим до язовир Жребчево. Около 14:00 часа в неделя вече бяхме на язовира и си харесахме един ръкав на язовира с хубава панорама и решихме да слезем до него. Когато стигнахме до язовира видя трима мургави „братя” със скутери на брега на язовира. Носеха чували и ни гледаха подозрително. Веднага разбрах, че искат да пускат мрежи. Исках да остана на място, за да се откажат от идеята си, но съпругата ми искаше да се махнем от там когато „братята” станаха 7-8 човека с три скутера. Тръгнахме си и когато минахме покрай тях ги поздравих, а те ме гледаха лошо докато помпаха малка надуваема лодка. Около тях имаше няколко чувала с мрежи. Бяха доста напрегнати. Помолиха ме да дам ток с колата на един от моторите им. Може ли да им откаже човек?

След като излязох на главния път веднага извадих телефоните за контакти с ИАРА. Почудих се дали да се обадя в Стара Загора или в Сливен и в крайна сметка се обадих в Стара Загора. Вдигна ми Есин Вълева. Опитах се да обясня възможно най-подробно къде се намирам и какво точно съм видял. Жената при сигнала ми с видима заинтересованост и ми обясни, че поема нещата в свой ръце и ще направи каквото може. Аз от своя страна продължих по пътя си и на излизане от село Паничерево видях патрул с полиция. Спрях при тях и им обясних, че съм видял бракониери с мрежи в язовира. Първите няколко минути тяхната заинтересованост беше на ниво все едно съм им казал, че в центъра на селото две деца се карат за близалка и ги моля да въдворят ред между децата. Докато разговарях с полицията ми се обади Борислав Бояджиев от ИАРА Сливен. Есиен Вълева му беше дала телефона ми, за да мога по-точно да му обясня от първо лице цялата ситуация. По телефона си личеше, че този човек не е там заради заплата, а вярва в това което прави. Това ме накара да остана на място и да продължавам да говоря с полицията, за да съдействат с каквото могат. След няколко обаждания между полицайте и „шефа” им те се решиха да тръгнат с мен, за да им покажа мястото. По пътя докато караха през село Паничерево полицайте се отделиха и спряха пред една къща. В момента, в които патрулката спря 5-6 човека избягаха от къщата. Показа се една стара циганка и полицая я попита „Кои бяха тези хора”, а тя отвърна „Не ги знам, вратата ми е отворен и те влезнат да пият вода”. В същото време обаче скутерите им бяха отпред. Точно след 5 мин. до полицията спря едно Порше Кайен и един Сеат Ибиза (на 1-2 год.). Вече имаше около нас около 20 циганина. Единия от моторите нямаше регистрационен номер (този, на който давах ток на язовира). Циганите се държаха адски нагло с полицайте. Настана страхотна суматоха за която не ми се разправя. След като чух как единия от полицайте казва на „началника” си „Е какво да прааа? ТОА дето ни извика е още тук и не иска да си тръгва”. Тогава ТОА разбра, че повече работа там нямам.

След като си тръгнах се обадих на Борислав Бояджиев и го попитах дали мога да съдействам с още нещо или да си тръгвам? Човека ми каза, че една група доброволци от Твърдица ще тръгнат към мястото, за да съдействат на ЙАРА и ако може да изчакам да им покажа точно къде се намира. Доброволците дойдоха след около 40 мин. Обясних им къде точно е мястото, а те от своя страна минаха на около 100 м. от мястото където бяха мрежите и извадиха въдица все едно ще ловят риба. В същото време една тумба братя седеше на един хълм близо до ръкава в един ван и си наблюдаваха мрежите. Всичко беше като на филм.

Не мина много време и на мястото с една малка лодка дойде Борислав Бояджиев с негов колега и на място събираха мрежите. Слънцето се скриваше, но за тях това не беше проблем. Те продължаваха да си вършат работата. Най-вероятно в този дени хората са се прибрали по нощите.

По обратния път към Стара Загора премислях целия ден. Всичко беше като на филм. Зададох си въпроса дали да се ядосвам на бракониерите и безсилието на държавата ни или да се зарадвам, че има хора като Есиен Вълева от Стара Загора, Борислав Бояджиев от Сливен и незнайните доброволци от Твърдица? Реших, че тези хора заслужават само адмирации и за това ви разказвам историята в секция „Шапки долу”, а не акцентирам върху бракониерите защото тогава трябва да пиша в „О, неразумни юроде...”


Този път добрите победиха!

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2014 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
=D> Повече такива хора трябват!
И като тях и като теб. Защото ако не си се обадил едва ли е щяло да се стигне до прибирането на мрежите. Трябва всики по често да го правиме, за да има резултати, а не само да псуваме, че никой нищо не прави.
Поздавления!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2014 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво , Жоре ! Това добре , за пълно оправяне друго трябва , но го отрекоха, 45-та година .

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2014 6:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
=D> :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 08, 2014 7:43 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Браво за постъпката.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 08, 2014 7:45 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Това село Паничерево трябва да стане част от язовира, ако ме разбирате правилно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 09, 2014 12:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Леле Жорка, добре че не сте пострадали.

Проблема с мрежите няма скоро да се реши... това според мен е добре организирана група от хора, които реализират печалби като буквално крадат ресурсите от водоемите.... достатъчно е да видите малките магазинчета за риба, по София да речем.... костурите, таранките, каракудите и шараните които се предлагат в тях, със сигурност идват от подобни места.
Ще кажете че те си имат документи за произход.... да, но това е повече от елементарно, то и онзи кмет си има документи, демек, той е държавата и Луната даже може да си узакони.
Играта на мишки и котки ще си продължава, кой ще загуби и кой ще спечели, ни е ясно на всички, ощетен ще е само редовият риболовец.
Акциите които се провеждат напоследък са похвални.

Поздрави за постъпката Жорка!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2014 9:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Жорка, браво за акцията! Хвала на хората от ИАРА, които са си свършили докрай работата! Всички трябва да правим това, ако искаме да имаме успех в борбата с браковците!!!!

Сега обаче ще сипя и катран в кацата - добрите не само не са победили, те губят от Родната Милиция с технически нокаут!!! "Ми шефе ТОА не ще да си ходи, ми шефе требе да работиме, ми сега ше си развалим отношенията с малсинствата, мо може да ни бият..."! ](*,)
Не е зле една жалба до РДВР Ески Заара, по мейла и описание на тия "Радини вълнения" на родните милицаи и нежеланието има да прилагат записаното в Закона за МВР....

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2014 10:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Достойна постъпка, колега! И браво за това, че не си устанал безучастен към произвола. Ако можеше само повече нормални хора да не остават безразлични - има някаква надежда!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов