Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Свалям шапка!!!
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2004 2:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Чичо докторе Свалям ти шапка и ръка ще целувам ако трябва!!!

Значи днес ден Никулден отивам на водоема в с Бистрица,в който преди около 2 месеца бяха пуснати американски пъстърви между 200-2000гр Обаче като, че ли много бързо се изловиха!Все пак има някоя и друга останала риба!На всичко отгоре от 1 седмица водоемът не се стопанисва!
Та тая сутрин още по тъмно бях тав и съм заметнал с един директен телескоп на 7 м със стръв бял червей,или тесто -да тесто понеже като пуснаха рибите много се ловеше на това! Още щом се развидели ми клъвна и извадих 200-300 грамова американчица!Като за начало добре!Само че после като рече Не и Не!Неще пустата та така до към 12 часа когато пак се разкълва и успях да извадя още две риби от същия калибър!НА водоема имаше още трима колеги обаче при тях пък си остана пълно къпо до края!
И тук идва развръзката!! По едно време на 3 метра пред мен се показа една глава и като че засмука водата!След около пет минути рибата пак цамбурна над водата и това се повтори 4-5!Мятах точно там дето цопваше обаче тя не щя червей!И в тоя прекрасен миг се сещам за мухичката дето ми я подари-бръмбърчето -викам си я да направя аз една импровизацийка! И махам плувката оловото и куката и на 6 метра валкно 0,18 завръзвам мухичката! МЯтам я във водата пред мен и почвам съвсем бавно да я водя по повърхността! Не се наложи да я изваждам и да презамятам защото едва изминала 1 метър по водата и отново се покза онова ми ти главище и я смукна!Засичам и като се почна една борба -20 минути докато я вкарам в кепа -добре че в телескопа имаше вграден ластик! В крайна сметка -2кг басамурник!!!
Да занете че като си купя мухарката няма да поглдна жива стръв!Щом само с една муха в кутията се лови така представям си какво става с 10 например!!!
Още веднъж благодаря за мухата!В най скоро време ще постона и някоя снимка на красавицата ! А ако ви интересува нещо за вдоема пишете лс! Щото може и да няма много риба ама с мухите на Доктора и последната риба във водема се хваща с първото мятане!!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2004 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Браво Мънков,
ей тв е да знаеш работата с мухите. А на чичо доктор мухите са трепачи и дума да няма. Тази година на друг водоем се ловеше само на муха. И то пак на доктроски комари. Бях написал тема " На доктора прекаляващите комаретки". А тва си е сериозна риба 2-та килограма-мале. Значи трудна риба спор няма- представи си само колко червеи е пренебрегвала.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2004 9:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бравос юначе - кефиш ме !С 0.18 такъв рибок да гепсаш значи имаш усет.Находчивост също.
Щом веднаж си усетил тръпката на мухата ,няма връщане назад.Този водоем често го посещавам и на нимфа съм хващал доволно пастърви в дни когато двайсетина колеги наоколо нямат никакво кълване на стръв.Сега не е изяснена собствеността му,а арендатора(Тошко) се чу че го е приключил.Иначе природата там си е екстра за отмора.
Успехи и притуряй в касичката за оборудване за напролет :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 12:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Някои от колегите беше написал ,че чара вриболова се кри в ловенето и не ловенето.Когато един риболов е бил неуспешен тои те зарежда с допълнителна енергия за следващия р.
И аз заставам зад това мение.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 4:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Контрата написа:
Някои от колегите беше написал ,че чара вриболова се кри в ловенето и не ловенето.Когато един риболов е бил неуспешен тои те зарежда с допълнителна енергия за следващия р.
И аз заставам зад това мение.

Е по тва мнение мое се разбере кой оди за пъстри риби с мухарки. И както е казал бай Вътьо Фенуика от Мухарско: Всите арни мухари са Кич и Рилизиори, не че не са месарчета щот като седнат на масата и паржолоте свършват, а от желание и следващият пътд а я закачат тази красива риба.
Тъй Контра, аз една риба все ми е в главата. До година па....

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 4:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Ivan VP написа:
Тъй Контра, аз една риба все ми е в главата. До година па....

Тая риба в река Рилска ли плува ?
Айде да си я хванеш догодина :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 5:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Росен написа:
Ivan VP написа:
Тъй Контра, аз една риба все ми е в главата. До година па....

Тая риба в река Рилска ли плува ?
Айде да си я хванеш догодина :)

Здрасти Росене,
точно така там е рибата. Два пъти я закачам и съм писал. Това е по така нареченият от мен Виа Тротика :D Щот става мноо добра екскурзия да се тръгне от гр. Рила след това по реката до границата на Парка. От там и още нагоре се прехвърля билото и от другата страна има едни интересни реки. Мисля, че бях предложил на С-тиФлая но тогава нямаше време долколкото си спомням. А сам не ми се тръгваше. Но до година по живо здраво пак става. Ти си планинар и знаеш, че в планината шега не бива.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Иване,и на мен като на теб планината е в главата ми-само да се запролети и тръгваме,нали.Само че пред нас са няколко зимни месеца,ама така по се настървяваме за излети в планината.Тя твоята риба си стои и изобщо на всички нас рибата си стои,планината ни чака и никой не може да хване "нашата" риба,дали е в Рилска река или в някоя друга няма значение...Така че твоята риба е там,закъдето си тръгнал....Пък живот и здраве може и да се засечем някъде,защо пък и нарочно да е това;а и Контрата е навит,доколкото знам.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 10:51 pm 
Ей, Иване гледам че често се отбиваш до река Рилска. Аз по-голямата част от лятото я прекарвам там /имам роднини в село Пастра-баба и дядо/, тъй че може да се отбиеш ако случайно имаш работа на там. Може да направим някой съвместен излет, малко опит да обменим и т.н., ако немаш ништо напротив.
А между другото до гр.Рила слизам най-вече за мренки, а за любимата ми пъстърва ходя над водохващането на реката/викат му Бента/, където реката е по пълноводна и където изпуснах един титан сред пъстървите на Драшкович/е разбира се малко преувеличавам де, като казвам титан/.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 11:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
LaFontaine написа:
Ей, Иване гледам че често се отбиваш до река Рилска. Аз по-голямата част от лятото я прекарвам там /имам роднини в село Пастра-баба и дядо/, тъй че може да се отбиеш ако случайно имаш работа на там. Може да направим някой съвместен излет, малко опит да обменим и т.н., ако немаш ништо напротив.
А между другото до гр.Рила слизам най-вече за мренки, а за любимата ми пъстърва ходя над водохващането на реката/викат му Бента/, където реката е по пълноводна и където изпуснах един титан сред пъстървите на Драшкович/е разбира се малко преувеличавам де, като казвам титан/.

Eheeeee Гари ми ние комшии ша излеземе бре пич. На бащами родът е от гр. Рила и горе долу го знам районът около Жабокрек. Ще се радвам да направим съвместен риболов- мисля, че е отлична река. Можеш да минеш доста метри без калвино и в даден момент си изненадан от некой рибок. Велика река бих казал, според един познат иследовател на титановите риби/ пъстърви/ Рилска И Въча са в първите места до Панега. Както и с други колеги.
Поздрави!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 08, 2004 4:00 pm 
Право казваш, че Рилска река е супер. А пък за прироидата да не говорим; направо ми изпълва душицата и ме зарежда с положителана енергия.
Ама лошото е че много я морят горката с риба-то не беше с ток, то не беше с негасена вар, а пък през това лято хит беше тровенето на рибата с белина АЧЕ. Страшно племе са тия-варварско ще да е. :x
А иначе до Жабокрек се отбивам главно за мрена, но и пъстървата я има. За пъстърва ходя над Горхим и около Елешница. Там вече не смеят да припарят пустите им бракониери.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 11, 2004 12:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
LaFontaine написа:
Право казваш, че Рилска река е супер. А пък за прироидата да не говорим; направо ми изпълва душицата и ме зарежда с положителана енергия.
Ама лошото е че много я морят горката с риба-то не беше с ток, то не беше с негасена вар, а пък през това лято хит беше тровенето на рибата с белина АЧЕ. Страшно племе са тия-варварско ще да е. :x
А иначе до Жабокрек се отбивам главно за мрена, но и пъстървата я има. За пъстърва ходя над Горхим и около Елешница. Там вече не смеят да припарят пустите им бракониери.

Тва с белината и аз го чух-баси уродите. добре, че има по-голям дебит щот ще им видят на всички риби сметките. Та до Елешница не стигнах. Бавно се върви по тази река. Но до година живо и здраво сме там.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов