Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2005 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 8:46 pm
Мнения: 18
Местоположение: Wisconsin Dells
Винаги съм мечтал да стана и язе муарин - ми муарин не станах ама с 5ти клас мухарка в 80км/ч вятър вчера им разковах щайгите на малка силиконка обаче беше единствения метод да задържа стръвта в обсега на кълване...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
38см~48см~48см~43см~47см Не ми се сърдете, че ги запазих. Реколтата си е реколта.

_________________
Любака не обича да чака.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: nene
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2005 7:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Добре си ги насусуркал. Браво! А само на силиконка ли кълва?
Впрочем твоите силикони, дето ни ги изпрати преди година, работят много добре. Благодарско още веднъж.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: nene
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2005 5:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 8:46 pm
Мнения: 18
Местоположение: Wisconsin Dells
Бат Стан написа:
Добре си ги насусуркал. Браво! А само на силиконка ли кълва?
Впрочем твоите силикони, дето ни ги изпрати преди година, работят много добре. Благодарско още веднъж.


Върнах се днес на полигона за още малко стрелби с муарката...Изображение
Тука съм изпедепцал амунициите ама пак не стигнах до други методики освен жълтото туистерче (второ от ляво) и седефеното силиконово червейче (долен десен ъгъл).
Изображение
Инак бях готов с арсенала една пушка на воблер, една на туистер и мухарката със силикончето...
Изображение
Гепнах първата Бяла в 1655 на косъм от мерна беше така че отиде да си пасе...
Изображение
Това е първата ми Канадска Бяла Риба Sauger на мухарка - е%аси кефа! 8) Мерна 47см...
Изображение
И на тоя чешит му е сефте да го забода на мухарката ама не се много гордея с тоя факт щото после издърпах още 4-5 все същия калибър маломерки...
Изображение
Ей това е полигона - стар бент срутен и отмит обаче все още създава анафор на около 2-3м от брега...
Изображение
Качествените Бели риби не закъсняха и се появиха със стъмняването... същия порядък като вчерашните...
Изображение
Изображение
На финала тъкмо като взе да ми се вледенява сополя забодох и ей тая хубавица също на косъм от нормата на силикончето и я пуснах да си ляга - обаче колко риби изтървах не е истина направо ми идеше да си ударя сам шамар зад врата... удари като удари ама калпаво ли ги засичах кво ли беше не знам - едното добиче ми удари на туистера почти пред краката ми и се шмугна в бързея - разклати глава и изплю джига... Нищо следващия път ама тоя път с ръкавички и тн... че Северен Бахрейн ни е напитил...

_________________
Любака не обича да чака.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2005 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
Lyubaka написа:
Винаги съм мечтал да стана и язе муарин - ми муарин не станах ама с 5ти клас мухарка в 80км/ч вятър вчера им разковах щайгите...


Ауе Любак, ти бъзикаш ли съ бе младеж - ако ти не си муарин и дърпаш такива бели... Само кат си представя какво е усещането да вадиш такива риби с мухарка.. напълни ми душата...
поздрави!
п.с.
не знам кви ше ги дърпаш кат станеш муарин, ма аз ако ги надърпам такива рибоци, дано да съм с кафените гащи :lol:

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2005 4:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 8:46 pm
Мнения: 18
Местоположение: Wisconsin Dells
Върнах се днес на реката с муарката...

Изображение
Изображение
Изображение
Глей - ти и тука имало Михалца :!: :!: :!: :shock:
Изображение
Ура :!: Най-голямата ми Бяла Риба до днешна дата на мухарката 56см :!:
Изображение
Усмихнах са все едно видях майка си булка.
Изображение
Ей тука преди да я пусна за лека нощ (тя е в участъка от забранен размер 20 до 28 инча)
Изображение
Дръжте се на положение и Наслука :!:

_________________
Любака не обича да чака.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2006 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Здравейте юнаци,
с това лошо време човек не може да ходи на риба и в главата му започват да се въртят какви ли не щуротии или също може да се каже "идеи-открития".Тук до Хасково има един язовир фрашкан с бяла риба и се замислих дали да не я пробвам с мухарката.И така ми се роди една мисъл в главата с какво да пробвам да я излъжа.И го измислих,но ще споделя като пробвам и имам вече реални впечатления от "откритието"-ако може да се каже така.
А иначе има ли някой снимка на изпробваното вече от колегата Любака "силиконче" да го видя по-точно какво представлявя ?
И един въпрос към Любака - понеже почти всички снимки са направени по тъмно - хайванчетата вечер ли си ги натръшкал или скачат и през деня?Или по-точно има ли значение по кое време ги гониш?Защото от личния си опит(на рибка),бялата се хваща предимно вечер.А имам приятел,който влачи воблери с лодка през деня и има сериозни успехи.Та според мен би трябвало да няма значение дали е светло или тъмно,но да си попитам.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 12:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Де е тоз фрашкан язовир?Кълве на здрачаване до пълен мрак.Но аз съм хващал бяла на светла нимфа със златна глава или стример.Освен това ако търсиш дълбочина се ползват потъващи поводи/лидери/,най-малкото флуорокарбон.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Здрасти,Веско !
Става въпрос за един доста известен в региона платен язовир.Като кажа платен звучи малко стряскащо,но не е така - плаща се само на пръчка.Там през нощта съм ги попилявал белите риби на дъно с рибка.По- интересното ми е,обаче,да уловя бяла с мухарката.Защото не ми се занимава вече с дънни,плувки и т.н. - без да обиждам някого.Просто всеки си избира какъв риболов да практикува.Аз съм си избрал.
Та затова ме заинтересуваха постовете на колегата Любака.Но така като се позагледах,въпросната силиконка ми се вижда като най-обикновен туистер с метална главичка.
Айде със здраве ! ! !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2006 6:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 8:46 pm
Мнения: 18
Местоположение: Wisconsin Dells
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Намухарих във вятъра в петък от 1510 до 1630 лилава силиконова пиявица да ме прощават муарите за кощунството (и местните рибари с лодките дето се капотираха :twisted: ) за отбелязване освен че дръпнах във вълните 3 от 16 до 18 инча Бели че докато излизаха (само те) ги атакуваха с цел брак разни други риби :shock: това го наблюдавах оня ден докато борех едно малко щукле докато се виеше и един шаро се опита да го подпре изотзад много са потентни местните "мирни риби" :twisted: :!:

_________________
Любака не обича да чака.


Последна промяна Lyubaka на Чет Юни 08, 2006 4:09 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2006 7:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
Евала баце <bravo
Прекарал си си супер,ще пробвам и аз тази година на силиконка,с мухарката. <fishing_man

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2006 8:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:42 am
Мнения: 197
Местоположение: хралупата
no coment................... :(

_________________
Да спасим родните реки -без Бентове , Прагове, Вецове ит.н.............!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2006 11:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
barakudata написа:
no coment................... :(

Не те е срам, Любак, каква е тази профанизация на мухарството, какво е туй кощунство...! Как може да ловиш с мухарка риби различни от пъстърва(балканска, щот според някои капацитети дъговата ставала само за тиганя). И имаш очи тука да пускаш някакви си постове със нискорентабилни риби като смадоци, михалци, слънчаци - позор! И на туй отгоре ми ги ловиш на силиконови пиявици и прочие гадости, вместо да вържеш един емърджър на кука 20 номер, както правят истинските корифеи... :lol: :lol: :lol: Как не ти е неудобно-оня ден хвана мухарката, днеска размахваш някакви слузести и нестандартни видове...Па то да беше и някаква мухарка - дрЪво някакво, к`aт гледам...
Не само, че не си мухар 100%, ами не си и 5 % (отпускам ти 3-4 % мухарство, понеже ходиш на зимен риболов, както и някои други капацитети... :wink: ) :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2006 12:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:42 am
Мнения: 197
Местоположение: хралупата
Ей ама яко ви гонят комплексите по Габровско.......................... \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <ice-fishing <ice-fishing <ice-fishing <ice-fishing <ice-fishing <ice-fishing <golem-smeh <golem-smeh <golem-smeh <golem-smeh

_________________
Да спасим родните реки -без Бентове , Прагове, Вецове ит.н.............!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2006 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
Мунчо написа:
barakudata написа:
no coment................... :(

Не само, че не си мухар 100%, ами не си и 5 % (отпускам ти 3-4 % мухарство, понеже ходиш на зимен риболов, както и някои други капацитети... :wink: ) :lol: :lol: :lol:


бе и тва е ногу, ама щом габровец ги дава, ок, съгласих съ :D :D .... ама нито % повече, сичко си има граници!!!!
п.п.
ице, недей съ праиш толко ларж, щото авгус ше мина през габрово и ше ти изцуцам ракийката :D /то аз със коплексари не пия, ама ако е аванта - може :D :D /

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2006 1:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Цитат:
8. Моля ви, не показвайте снимки на умрели риби във форума, не е красиво и най-важното е в противовес с идеята "Catch and Release", за хващане и пускане на рибата, прокарана от Lee Wulff и стояща в основите на моралните норми на риболовците с муха и шнур в цял свят.


Цитат:
2. Не се толерират нападките, нецензурните думи, враждебно и подигравателно отношение към останалите потребители на форума.


без коментар


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов