Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Дек 27, 2004 10:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Интересно ми е, някой опитвал ли е корка като материал за мухи. Имаше една тема в Мухарския форум на Фишинг Мания и ставаше дума за "горен корк", но нямам спомени да имаше примери за мухи. След малка играчка ето какво се получи (поне знам, че никога няма да потъне, защото цялото тяло е от корк):
Изображение

Изображение

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: здрасти
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Роска, от корк стават перфектни мухи за кефал, ама не съм виждал такива като твоите. Правят се от опушен корк в овална форма, сцепен от едната страна, за да се надене на куката, и завързан отгоре с 5-6 намотки. Отпред на тва нещо усукваш едно перце от петел, лакираш и си готов. Алемите правят такива и са много резултатни.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Съб Юни 23, 2007 7:09 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Имаше такава тема преди време, а и аз имам един лист корк и реших да си поиграя. Т.е. Алемите правят бръмбарче, но не с микропореста гума, а с горен корк (а знаеш ли как го пърлят). Мисля си, че горния седж ще заслужи внимание от страна на кефала (дано не се лъжа) - догодина ще се разбере.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Здавеи,Росене аз правя мухите от корк по следния начин;
Взимам коркови тапи " тези които са от цели парчета не слепени" нарязвам ги на кубчета с правоъгълна форма в зависимост от големината на мухата , след това ги набучвам на едно шило и ги запалвам.С въртеливо движение на шилото се стремя овъгляването да стане равномерно след което гася и стривам в пръститеси корка.Получава се форма наподобаваща костилка от маслина която е цепиш по дължина и мушкаш куката можеш да лакираш с безцветен лак,перушини и т.н.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 10:30 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Росен написа:
Интересно ми е, някой опитвал ли е корка като материал за мухи. Имаше една тема в Мухарския форум на Фишинг Мания и ставаше дума за "горен корк", но нямам спомени да имаше примери за мухи.

Здрасти, Роска,
Темата, за която се чудиш, беше от Чепето, нещо като "Горещ ветер и гоерн корк", ако не ме лъже паметта, той ще го поясни.
В нея с известна доза хумор, бях обеснил как още преди да започнем всички тук да ловим на муха Бай Иван от Сандански, човек на 75 год в момента, лови от младините си с муите, които описа Контрич.
Контрата написа:
Здавеи,Росене аз правя мухите от корк по следния начин;
Взимам коркови тапи " тези които са от цели парчета не слепени" нарязвам ги на кубчета с правоъгълна форма в зависимост от големината на мухата , след това ги набучвам на едно шило и ги запалвам.С въртеливо движение на шилото се стремя овъгляването да стане равномерно след което гася и стривам в пръститеси корка.Получава се форма наподобаваща костилка от маслина която е цепиш по дължина и мушкаш куката можеш да лакираш с безцветен лак,перушини и т.н.

Евала Контрич, нямам какво да добавя тук, освен, че всяка допълнителна добавка, след набучване на "костилката" на малката тройка(аз ги правя обикновено на 10), е по-скоро за удоволствие на вържимухичковеца, отколкото на беляка.
От Бай Иван съм научил за тези мухи, че всичко се дължи на моментната реакция на беляка. Тук такъма е и доста опростен. Една бамбукова пръчка около метър и полвина, влакно дебело, поне 20, няколко метра и макара тип "Магаренце" - най-често от алуминиева тел. Като всичко става за секунди, шип - шип, едно хвърляш, две изваждаш.
П.С. Контрич, дигни чашата, е сложи вино де, сложи де, а така, наздравица имаш от всички гюбрета от към Кулата.
Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 10:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Бях писал,че свърши сега съм на друго.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2005 11:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
От Пловдив един приятел ми прати една такава муха-представлява корково парченце с какпковидна форма върху оста на куката с венче от кокоше перо в предната част до ухото. Не съм ловил с нея, но ще си направя и аз за проба. Според мен тези мух ще са доста твърди.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 10, 2005 12:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
че става корка става, нали и тои плува,но както казва Д-р Мищо трудно се обработва


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ха
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2005 9:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 7:36 pm
Мнения: 65
Ами аз лично имам няколко екземпляра на мухи правени от горян корк обаче и са доста добри и активни....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 2:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
Абе пичове, като чета тук и се питам дали нама да успея да направя добро бръмбърче от балсовото дърво с което си изработвам воблерчетата?

Какво е вашето мнение, то не е ронливо като корка, плува идеално и е също толкова лесно за обработване


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 2:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:42 am
Мнения: 197
Местоположение: хралупата
Питайте експерта! :D
За корка всичко е вярно , но има една подробност и тя е ,че се гори със свещ и после като се оформи с пръсти телцето се маже с разтопен восък или парафин зависи от свеща ,преди да се монтира на куката.
Тези мухи ги ползвах докато ловях кленове и съм ги видял от Иванов а тои от някакъв пра мухар...................

_________________
Да спасим родните реки -без Бентове , Прагове, Вецове ит.н.............!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 2:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ей, толкоз време да не видя, че става въпрос за моята любов :lol: :lol: . Знаете, че нямам никаква тръпка към муховръза, ама за корковата 14-ка направо " памятник нерукотворнъй" бих вдигнал!!! Толкова резултатна муха за клен в тиха вода не съм виждал!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 2:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
Сега ако някой пусне и няколко снимцичи да ги видиме тез мухички.........ехееее, може и да вържа някоя


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ако някой не ме изпревари :lol: , в понеделник обещавам да сложа любимия корк!! Уточнявам, че мухата си я купувам от магазинчето на Окръжна болница и нямам представа кой и е "връзвача"!! В началото на сезона си поръчвам 20-тина и малко по малко си ги изкупувам.

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов