Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Суха муха/нимфа
МнениеПубликувано на: Вто Яну 11, 2005 3:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Здравейте колеги по препоръка на Акулата задавам следната тема,в която идеята ми е всеки от вас да сподели за своя опит за това с какви мухи лови,кога мисли че сухата муха е по подходяща от нимфата и обратното-сезони за едното и другото,особености при различните видове риболов!Уловисти модели за една или друга риба и така нататък!Надявам се да стане добра дискусия!
П.С.Д-р Мишо ме научи да връзвам МУХИ а не просто техни подобия,само чакам да литнат-Благодаря!!!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 11, 2005 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Здрасти младеж, първо браво за мерака дет го имаш. Д-р Мишо каза, че си се справял бъзо с връзването на мухите.
Лично за мен най-предпочитана суха муха е Комапара Дюна.
http://www.flyfishersparadise.com/artic ... sdcomp.htm
Най-важното е да мисли и рибата така, но опита ми показва, че и кефалите и пъстървите я тачат добре. Мисля, че на кука номер 14-ти е
много добро решене. Миналата година лових доста често с такавa и ми носеше успех. А бе класическа муха. Тази година продължавам с тестовете и нови разработки по нея. Правя тялото от пуешко перо и го рибвам с пауново перо.
Лично за мен е добре да се конкретизираш около няколко основни мухи и да работиш с тях. Всичко с времо то си.
За кефал е ясно два три размера бръмбара, Годарт седж и скакауеца.
Това за сега.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 11, 2005 11:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
....

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Съб Юни 23, 2007 7:02 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: съвет
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2005 1:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Браво Зайо,
Добре се справяш.Ако имаш желание и мъни отскочи до книжарница"Колибри" в София,близо е до Университета.Там ще намериш подходяща литература за флай фишинг и за връзване на мухи.Книгите са на английски и са пълни с подробни илюстрации.
Дерзай!
ВЕСКО


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2005 10:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 8:01 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ottawa, Canada
Бих ти препоръчал т. нар. `elk hair caddis`. Върши работа по цял свят.


Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: здрасти
МнениеПубликувано на: Вто Юни 27, 2006 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
мънков с док си говорихме докато бяхме на бяла много те хвали а и има защо друже.аз обаче искам да засегна един друг аспект на риболова или по точно кое е по удачен метод за риболов на суха муха или нимфа.мисля че и двата метода са удачни но каточели основната храна на рибите е под водата а не над нея,което ме навежда на мисълта че нимфата е по уловиста от сухата муха .от моя скромен опит и наблюдения съм си извадил заключение че на различните реки в различно време рибата излиза да похапва на повърхноста въпросът е да се уцели момента .това е според мен а за книги дай адрес ще ти пратя две книгина на диск мисля че ще ти харесат. :D и наслука колега продължавай да си все така навит :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 27, 2006 2:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Според мене и двата начина са удачни всичко зависи от самото място течение ниво на водата и т.н. Лично аз ловя 90% на суха муха много рядко връзвам нимфа или стример. Според мене риболова на суха муха е много по емоционален въпреки че на нимфа се ловято повече и по едри екземпляри. Но и това е относително тая неделя едно приятелче забоде 3 кефала по около 1,300 на суха муха те тва е голям кеф да видиш рибока как отнася мухата и след това да се поборите малко :)

Успехи на всички и поздрави :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2006 2:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
daniel написа:
Според мене и двата начина са удачни всичко зависи от самото място течение ниво на водата и т.н. Лично аз ловя 90% на суха муха много рядко връзвам нимфа или стример. Според мене риболова на суха муха е много по емоционален въпреки че на нимфа се ловято повече и по едри екземпляри. Но и това е относително тая неделя едно приятелче забоде 3 кефала по около 1,300 на суха муха те тва е голям кеф да видиш рибока как отнася мухата и след това да се поборите малко :)

Успехи на всички и поздрави :)



Дани наистина на суха муха си по-голям кеф,другото си е чист плувкарски риболов,па и "спинингов":)

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2006 2:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
daniel написа:
Лично аз ловя 90% на суха муха много рядко връзвам нимфа или стример. :)


Добре де, ама това те обрича на безрибие в доста голяма част от времето - примерно през февруари и март, че и през април даже сухата муха работи с много условности и шансът да се капотираш е огромен. За сметка на това нимфите бачкат много по-добре. Ся - има и изключение, примерно колегата Борооо миналата година в един снеговалеж ловеше на суха муха на Панега и хвана риби, но реката е с по-топла вода. Инак на нормалните реки през март например е доста трудно да излъжеш нещо на суха муха. Тъй че според мен употребата на примамките би трябвало да е адекватна на сезона и условията на риболов. Иначе си прав - на суа муа е много по-вълнуващо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2006 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
Колеги, моля некой да ме научи как се риболовства с нимфа.
Превоза от мене.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2006 6:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
Мани ги тия нимфи,звънни ми днеска да се разберем нещо за утре,да си начешаме крастата на Искъра до София.

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2006 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Мани ги тия нимфи,звънни ми днеска да се разберем нещо за утре,да си начешаме крастата на Искъра до София.

Не мога Владо, на събор съм, ше ходя да се угоявам с ярешко и пресна ракия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2006 12:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Бат Стан е така е ама аз и зимата не ходя много на риба а и съм си оставил някой друг процент за нимфи въпроса е че гледам рядко да ги ползвам :) има ли възможност за суха муха нимфа не връзвам :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2006 7:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
Аз затова съм и спинингист,като не е подходящо за суха муха,сменям на спининг:)

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 4:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 7:50 pm
Мнения: 125
Местоположение: СИМИТЛИ
Здрасти бре Готин :lol: във връска с темата мога да кажа,че екпериментирам общо 8 модела мухи на 3 реки на които ходя често.За мухите използвам пера от Яребица която за мен е направо универсална.В нея има 3 основни украски .Споделих с Владо на последниятни излет ,и му показах една муха типична за нашия раьон на която ако не хванеш риба ""Направо си троши въдичата ""и се прибирай :lol: :lol: :lol: Очаквам от него отговор, и естествено негова имитация.Техниката на риболов с нея е тиб"Удавена муха"и е много ефективна.Цитирам колегата "иван vp .Пауново перо и пера от яребича ,леко небрежно вързана и и и това е.местните рибари ги връзват на ръка и ги разбиват .Имам голямо желание да я покажа , а на Влади му показах и как лови Страхотна е. Чао за сега в неделя ще споделя с снимки \:D/ \:D/ \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов