Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 28, 2006 7:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 7:35 pm
Мнения: 37
Местоположение: жк Дружба2
Този уикенд ще бъда на язовир Широка поляна, който държи добра популация от кефал. Искам да попитам майсторите мухари, какви мухи ще ми препоръчате да ползвам основно, за да не губя време в експерименти. Естествено, говоря за сухи мухи или джапанки. Дали обикновените черни или зелени бръмбарчета от джапанка биха дали резултат по това време на родопския язовир? Скакалец, оса? Или пък да наблегна в правенето на бръмбарчетата? Надявам се да ми дадете съвет за най-успешните мухи в случая и за този сезон.

_________________
Винаги готов за мухарски риболов!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2006 3:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
DobreFF написа:
Този уикенд ще бъда на язовир Широка поляна, който държи добра популация от кефал. Искам да попитам майсторите мухари, какви мухи ще ми препоръчате да ползвам основно, за да не губя време в експерименти. Естествено, говоря за сухи мухи или джапанки. Дали обикновените черни или зелени бръмбарчета от джапанка биха дали резултат по това време на родопския язовир? Скакалец, оса? Или пък да наблегна в правенето на бръмбарчетата? Надявам се да ми дадете съвет за най-успешните мухи в случая и за този сезон.



Добриииииииии,баце,най-елементарното което можеш да направиш(и без да питаш),отиваш на водоема на който ще ловиш,и гледаш внимателно какви гадили лазат и летят:)
Иначе едно време Вулев много ги дрънкаше на оси :roll:


пп.Ма нали ще ти направя мухи бре,каквито ти направя такива:)Малко бръмбърчета малко майски,малко парашутчета.....

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2006 7:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Ами колега мойто съветче е вържи си по дребни бръмбарчета и мравки от 14 ка кука нагоре парашути с черно перо и комарци за там рибока кълве на по дребни гадини вържи си и черна гъсеничка с червена опашка ред таг само че с микропореста за тяло
И после да кажеш какво си направил ей :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 30, 2006 4:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 7:35 pm
Мнения: 37
Местоположение: жк Дружба2
Мерси! :wink:

_________________
Винаги готов за мухарски риболов!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 24, 2006 2:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Добри определено не казва нищо по въпроза с Широка Поляна и мухите и така темата взе че запустя :-s
Но в неделя няколкото средни кефала там ги хванах на седж на кука дванайска. Определено не беше силно представянето на рибата, но то за няколко часа около обяд не можеш да направиш чудеса, особено при постоянното присъствие на борова гора зад гърба си.
И все пак ще е хубаво Добри да завърши темата поне с кратко описание на условията за риболов като е бил там :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 3:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 10:04 am
Мнения: 70
Местоположение: Mariefred,Sodermanland
Колега,има голяма вероятност от понеделник / 14.08 / или вторник да се озова на Широка Поляна с всичките въдици в багажника,ама сега мухаренето ми е новата тръпка,та.....Принципно винаги пиша за походите си и споделям добри или лоши впечетления.Така че чакай включване след около 2 седмици!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 4:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Диматаааа, за Широка поляна си направи имитации на мравки. Значи на кука №12 или 14 се правят, виж в люре бг има няколко добри образци на д-р Мишо. Мравките са основна манджа на кефала там, тъй като около Широка поляна има много мравуняци. На някои им тури червено в тялото и ще имитираш червена горска мравка, а на други само черно и ще имитираш черна горска мравка. И лупай здраво.
Наслука и дай отчет като се прибереш


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 7:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 10:04 am
Мнения: 70
Местоположение: Mariefred,Sodermanland
Ха благодаря пак,Станиле,аз смятам да нося със себе си всички такъми,включително и менгемето с пера и прочии консумативи.А пък и наоколо нали има разни теки и малки язовирчета-все ще си направя удоволствието по един или друг начин.Успех на всички,дето ще отиват за
рибоци!Ще се чуем пак!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 14, 2006 1:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 7:35 pm
Мнения: 37
Местоположение: жк Дружба2
Чак сега имам възможност да пиша след излета ми там. Пробвах на какви ли не сухи гадинки. Определено мога да потвърдя думите на Станил, че мравките се оказаха най-уловисти. И то едни мои купешки мравки черни с някакво цветно фолио на гърба. На седжа взимаше много предпазливо. На мравката дори хванах балканка.

_________________
Винаги готов за мухарски риболов!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 2:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
DobreFF написа:
Чак сега имам възможност да пиша след излета ми там. Пробвах на какви ли не сухи гадинки. Определено мога да потвърдя думите на Станил, че мравките се оказаха най-уловисти. И то едни мои купешки мравки черни с някакво цветно фолио на гърба. На седжа взимаше много предпазливо. На мравката дори хванах балканка.


Ми радвам се, че съм дал правилна прогноза относно мравките.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов