Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: за нимфите?
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 4:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Здравейте,колеги!!
довечера,ще преглидам пак основно темите из форума,но все пак ако ме ограничава времето ще е добре тук да прочета някой съвет по кастинга с нимфа!Та ако утре съм на реката да съм подготвен!Всъщност само веднъж вързах една нимфа,но нещо не се получи,все цопваше на 4-5метра,а аз искам поне 8-10!Къде смятате,че бъркам!И ако пробвам мокра и нимфа,на какво разстояние една от друга да ги вържа?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: за нимфите?
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 6:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
vanio написа:
Здравейте,колеги!!
довечера,ще преглидам пак основно темите из форума,но все пак ако ме ограничава времето ще е добре тук да прочета някой съвет по кастинга с нимфа!Та ако утре съм на реката да съм подготвен!Всъщност само веднъж вързах една нимфа,но нещо не се получи,все цопваше на 4-5метра,а аз искам поне 8-10!Къде смятате,че бъркам!И ако пробвам мокра и нимфа,на какво разстояние една от друга да ги вържа?


Здрасти Ваньо,
да не те разочаровам но по отношение на кастинга каквото и да прочетеш няма да ти помогне. Практика му е майката. Ако пък има и някой опитен с теб да ти показва грешките бързо става. Аз лично тук срещнах доста добронамерени хора и благодарение на тях понапреднах, на пак казвам: Практика му е майката. Ако намериш може и някой филм да изгледаш...
Потърси някой съгражданин и с него действай :D иначе на книга е много лесно.

Поздрави
Ачо

П.П. Има ли стиковане между клас пръчка и шнур? За нимфите в доста случай е по-добре шнура да ти е модел WF /отпред с глава/.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ваньо каза:

"Всъщност само веднъж вързах една нимфа,но нещо не се получи,все цопваше на 4-5метра,а аз искам поне 8-10!Къде смятате,че бъркам!"

Според мен не бъркаш никъде. Правилно Ачо ти казва, че с течение на времето нещата ще се подобрят. Неведнъж съм посочвал, че винаги първите опити с нимфите са направо плачевни - мислим си, че теглото на нимфата ще спомага за хвърлянето, а всъщност е точно обратното - проста физика!! За стримерите да не говорим - нека Роската да каже, ама там според мен приключението е още по-страховито :lol: .
Нямам почти никакъв опит с нимфите - малко ми прилича на спининг цялата галимация и просто не ме влекат, но....защо са ти тия 8-10 метра - обикновено нимфата се пуска на "изтичане" и не изисква такива дистанции, също така работата е в контрола на линията с върха на пръчката, а ефективен такъв получаваш точно при постигнатите от теб 4-5 метра....Както и да е - не съм достатъчно компетентен, но рано или късно ще постигнеш тези метри, за които питаш - въпроса е да нагодиш стила на хвърлянето към тежестта на нимфата. Нека се изкажат разбиращите - сега се сещам, някой ми беше казал, че колегата "Flyz" е един от най-опитните мухари на нимфа. За съжаление, той отдавна не пише във форума, макар че от време на време виждам, че следи писаниятя ни. Поздрави и дано проблемът на Ваньо е достатъчен мотив да провокира разбиращите към усилие да драснат два-три реда!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Bate Raiko написа:
но....защо са ти тия 8-10 метра - обикновено нимфата се пуска на "изтичане" и не изисква такива дистанции, също така работата е в контрола на линията с върха на пръчката, а ефективен такъв получаваш точно при постигнатите от теб 4-5 метра...


да,но Тунджа е широка,особено към с.Срем,където мисля да отскоча утре,ако времето има милост към мухарите!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 8:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ваньо каза:

"да,но Тунджа е широка,особено към с.Срем,където мисля да отскоча утре..."

Мммм...даааа....сега пак се сещам, че Павката/ Симс / е майстор на огромните кленове от Марица на нимфа....ама пусто като не пише и той....Знам, че Док знае историйте около улавянето на тия чудовища, ако преразкаже нещо ще е интересно!! Приятелю, практика....няма друг начин!! Поздрави и стискам палци за утре!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Мерси,Бате Райко!!!Практиката,това е!!Няма да забравя,когато нагазих за пръв път през лятото в един вир на р.Луда Камчия и си помислих-тая няма да я бъде,този бръмбър няма как да го "метна" там....,но на шестия,седмия излет на р.Факия дойде и звяра над килограм,на един от тези бръмбари :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Здравей Ваньо,
За утре слагай мокрите мухи и дано богът на северния вятър Борей да бъде милостив към тебе.(А на Зимница ,що не пита за нимфата? За 15 минути щеше да се научиш!!!)
Поздрави и да се обличаш дебело :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
На Зимница бях концентриран в кастинга на участниците,а и за нимфи въобще не ми беше на акъла!Дано утре видиш някоя твоя муха в устата на някой кефал!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов