Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 18, 2007 11:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
S.Mankov написа:
... За едно Роската е прав трябват по големи стримери ...


Борислав написа:
.. отука нагоре ..7,8 ,9 пръчките за големи риби и мисля че няма смисъл...е ако ще лови в България де...


Борка, тук не мога да се съглася - уффф, в тая тема нещо много несъгласен взех да ставам - ще прощавате, приятели ...

Точно ми пристигна едно нещо, т.е. много неща, но за всичките по-нататък - това се вписва добре в темата:

тук са отдолу нагоре - 5-ти клас ... 8-ми клас ... ?! клас ...

Изображение

Изображение

И с макаре 8-ми клас:

Изображение

... и с 5- ти клас макаре:

Изображение

и част от подробностите вече:

Изображение

Догодина ще е интересно ... :wink:

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 18, 2007 11:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
А, и като стана въпрос тази вечер да не се съгласявам ... не съм съгласен, че и ако прекараш стримера близко и щуката е твоя - прекарвал съм доста пъти стример покрай стояща на място щука - никакъв интерес - докосвах я чак със стримера - ако исках можех на търмък да я извадя ... веднъж и една доста прилична щука я гледах внимателно и й разхождах стримера пред устата (тя не ме виждаше) - е, накрая избяга от него ... голям резил ... в този ред на мисли, не мисля, че и Мънков ще може да ги дърпа когато поиска, така че успехът му според мен е сериозен. Стани, има доста материали в нет-а за риболов на щука с мухарка - има и такива клубове мисля, че в Ингилизко. Във "Fly Fishing & Fly Tying Magazine" има раздел наречен "Pike Corner" - ако ги нямаш списанията вземи ги от Стоян и ги разгледай - материалите са интересни. Като цяло моето мнение е, че наистина трябва да се познава живота и навиците на щуката и оттам риболовът й вече не е толкова труден.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 18, 2007 11:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Росене, много си завъртял бланките на снимката .

Ей, големи потайности .... :D :D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 12:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Естествено, че ще ги кажа, Док, искаше ми се просто като Бате Райко да им направя по-хубави снимки (не съм ги въртял нарочно :oops: ), че горните са гола вода и ще ги пусна отделно, че предимно за распер съм ги взел, не за щука - Кроа - SC" Graphite, 15' #10/11, макародържач Forecast на Batson Ent, водачи H&H (големия е 20) ...

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 1:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Роската яко се подготвя за яки риби.. :wink:
Струва ми се,обаче,че по-големият клас мухарка тука е почти задължителен.И не толкова заради това,че ще хващаме кой знае какви щуки - сигурен съм,че 2-3кг. щука,което е една прилична риба,може да се извади с 6-ти клас мухарка - а заради нуждата да се изхвърлят по-големи и съответно по-тежки стримери.
Аз,обаче,засега няма да се впускам в горните класове.Мисля да пробвам с по-малки стримери и 6-ти клас мухарка да излъжа някое щукле :lol: .Все пак си мисля,обаче,че мястото,на което ще се търси зъбатката,трябва да има популация от нея.То не е само до нея(щуката) или до начина да се хваща щука с мухарка,а това се отнася и за другите видове риби.

Мисля си,обаче,още нещо.Според мен е важно и по кое време на годината ще се гони щуката със стример.Не че съм голям специалист по този въпрос(всичко на всичко в цялата си скромна рибарска кариера имам май 4-5 уловени щуки на жива рибка).Но доколкото знам,когато е студено,т.е. по това време на годината,щуката не е твърде активна и не гони плячка.Затова трябва добре да познаваме водоема и евентуалните укрития на хищника :lol: ,за да се опитаме да "минем" с примамката близо до нея.От друга страна,когато щуката е активна и гони,мисля,че имаме по-голям шанс да я излъжем.

Едно е сигурно,обаче,ще се пробва...

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 3:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Роската пак е адси прав не знам кой кого ще учи ама от Росен може мноог да се научи за щуките . Моите впечатления са същите ако не иска не иска ако обаче и дойде мерака напада и от далеч. Стримера трябва да е голям и да се води бавно и ве трябва да се ходи без кеп да се е... в тъпата глава още ме е яд не мога да заспя !!!!

Бат Ради да зема и аз да се наредя на опашката за белите зайци :lol:

Поздрави !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 8:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
И аз се съгласявам с Роската - щуката е уникален "чешит" - и аз съм имал случаи / великия канал при Долни Цибър/, когато по десет пъти съм прекарвал пред нея какво ли не, докато накрая се ядосвам и я целя самата нея - изчезва със светлинна скорост :lol: !! Роска, ще стане страхотна пръчка!! Стани, пионерско и комсомолско поръчение в най-близко време да хванеш "митичната" :lol: и да ни я покажеш!!! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 9:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Пачо, хващал съм щука и с 5-ти клас и без метален повод - така, че ще имаш успех - само не утежнявай прекалено стримерите - ползвай предимно големи пера от скалп за опашки и от тази козина, която ще ти пратя, слагай и бързопотъващ лидер. И не е вярно, че сега щуките не гонят - сега е времето, особено на хубавите риби.

Мънков, да не съм те чул повече да се ядосваш за някаква си риба - достатъчно е, че си успял да я излъжеш да ти вземе перушината и козината. Дали си я извадил от водата или не - кво значение има. Е, ся, някоя снимка ще е добре да има, но рибите са твои - няма къде да ти избягат ...

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 12:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Док написа
Цитат:
Ради, бях забравил - ако може да ми запазиш кожата на едно две крачетата от белите зайци. Запази си и за тебе -ще ти кажа после защо

Док и на другите колеги ще е интересно да научат за козинката от заешките крачка.Ама къв съм наблюдателен веднга скивах за споменаването на крачетата.:D

Поздрави и жив и здрав Док.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Росен е прав, сега започва риболова на щука и си върви цяла зима, стига да не замръзне водоема или канала, по края на саза и брега, да има малко лед не е проблем! Винаги сме я ловили от края на октомври до края на март!
С Поздрави Делчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 2:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
S.Mankov написа:
Роската пак е адси прав не знам кой кого ще учи ама от Росен може мноог да се научи за щуките . Моите впечатления са същите ако не иска не иска ако обаче и дойде мерака напада и от далеч. Стримера трябва да е голям и да се води бавно и ве трябва да се ходи без кеп да се е... в тъпата глава още ме е яд не мога да заспя !!!!

Бат Ради да зема и аз да се наредя на опашката за белите зайци :lol:

Поздрави !


Нямаш проблем- само кажи и дай адрес!!!

:wink: :wink: :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: За щуката
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Здравейте колеги!Гледам я обсъждате темата за щуката,та да се вкюча и аз с с едно мнение.Та с всичко до тук си е почти така.Има много тайни и особегости.Според мен и опита ми има важни особености.А те бистротата на водата-да е по бистра,активноста на хищника-зависеща от сезон и време.За стримера-по голям,по-добре.Цвят и плаваепост също са от значение.За такъмите,пръчката е хубаво да е 7-8 клас,шнура може и плаващ.Повода е въпрос но лична преценка.Аз предпочитам вофрамовите или плетените влакна.И когато се отиде на водоема да се съобразяваш с особеностите му.Основно смятам че трябва да прецениш мястото на засадата и.Тя има любими местенца и растения с които се слива.По каналите и паднали дънери под които се крие.Разбизасе че има изключения и изненади :wink: За мен тя ми е любима риба.Агресивна с мощни атаки.Е в общи линии това мисля. Поздрави на всички!! :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 11:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Юлиане,ти имаш вече опит с щуките и твоите мнения по въпроса смятам,че ще са много полезни.
И колко добре си описал самата "картинка"... :D

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 20, 2007 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Въпроса ми е за цвета на стримера, черен или по-тъмен да е за тая пуста щука??


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 20, 2007 11:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Аз имам афинитет към по-светлите стримери - щуки съм ловил с бели и бели с комбинация с червено и оранжево и някви флашове. Имам удар (но не я закачих, поради концептуална грешка) на мишката, която е кафява. Според мен е добре човек да има по-богат набор от стримери - то това важи и за други мухи и риби де.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов