Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 10:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Наистина много ме учуди това им поведение...направо бях толкова ядосан и невероятната жега беше върха на всичко.А Бате ми Райко и аз това си помислих,че най-вероятно е от жегата.А другото,което ми мина през ума беше да не би да ми е от засичането,но си казах,че не може толкова много пропуски да направя.Но риба много имаше и много скачаха незнам по какво явно е било игра само.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Същата работа беше днес на Марица следобяда точно в жегата от 14 до 16,30часа, в интерес на истината риба имаше и то много, някой атакуваха мухата стръвно със скок, но засечките празни, други се спускаха бързо кам мухата , но без да я пипнат и я подминаваха:( !
Поздрави :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 6:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Наборе, здрасти!!! Последните няколко поста ме подсещат за нещо, което си мисля от известно време...Значи, следя принципно темите и в останалите форуми, имащи отношение към мухарството, и по-специално Мания-та. От известно време там е отворена тема, която изследва в най, най, ама най-дребните подробности поведението на рибите по време на излетите....Честно казано не съм привърженик на подобно "разнищване" на хобито и веднага ще поясня какво имам предвид.
Не съм против да се правят анализи и предположения преди, по време и след излета, но, както казват старите хора, една булка трябва да има все някаква пола, та да е интересно на мъжа какво точно има отдолу :wink: :wink: :lol: :lol: . Има една граница, която според мен не е нужно да прекрачваме, ако можем разбира се въобще да я достигнем....Ако винаги откриваме верните отговори на въпросите за това защо днес е взимало или не е взимало, то къде остава тръпката на неизвестността...Ако винаги отгатваме, че при температура на водата Х градуса, Х бара атмосферно налягане, северо-западен вятър и средно оцветяване на водата, рибата взима еди каква си муха с еди какъв си хакъл....къде отива тогава великото преживяване от неизвестността / Хемингуей прекрасно описва тая тръпка при отговора си на писанията на един ловец /....Знам, че веднага бихте опонирали - това също е вид преживяване, вид предизвикателство, своеобразен тест за възможностите на мухаря и неизменна характеристика на "мислещия риболовец" :wink: ......
Да, така е, но все пак си мисля, че трябва да оставим "полата върху момата" и да се въздържаме от разбулването на всички тайни!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Наборе точно така е прав си :D , но напоследак взехме малко професионално да гледаме на хобито, та от там идат всичките тези терзания и размисли!
Забележи така небрежно Бате, колко време дневно от мислите ти са заети с мухарлъка :D , щото се улавям, че доста временце му отделям последно време и не може да не ме човъркат :D разни еретични мисли защо така, а не така, къде греша,.................................! Днес например водата на Марица беше перфектна, ниво, бистрота................., но за капак на всичко хубаво духаше отвратителен вятар и в повечето случай мушето ми си рееше из простора волно, без въобще да му пука, къде и как искам аз точно да го боцна!
Поздрави :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Bate Raiko написа:
...Ако винаги отгатваме, че при температура на водата Х градуса, Х бара атмосферно налягане, северо-западен вятър и средно оцветяване на водата, рибата взима еди каква си муха с еди какъв си хакъл....къде отива тогава великото преживяване от неизвестността...


според мен при риболова на муха на онези големи подвоници(кефали) от кило нагоре,това "чувство от неизвестноста" няма как да изчезне!Аз това лято се изумих с тях!Веднъж подавш голям бръмбар и след като цопне-бягат,искали малък бръмбар!Друг път подаваш малки,те необръщат никаквво внимание-искали да цопне голям!Трети път сменям бръмбари като луд,той искал седж!Друг път пък съм нагазил леко-това се оказало фатално!Или пък винаги ще атакуват,когато нещо по лидера или типета не е в ред!Или пък цял ден няма да мръднат от сенките на отсрещния труден бряг(и Ангел ще ги гледа безпомощно и ще се чуди клко са големи :D )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 9:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Тия ядрени подводници ала Курск, Ваньо винаги са били така. Спомням си първият сблъсък с мухар преди 12-13 години (1995 г.) на гьоловете до Враждебна. Значи там инаше едни такива толупи дето на човек дъха му спира за минута++ . И гледам аз един мухар бърза към големите тупалки и аз след него, че интереса бе голям към този риболов още от време оно. Да ама мухаря прегази а аз цопнах по очи в едно ръкавче и докато се съвзема колегата го нямаше. Намерих тупалките на едни тръби пускащи водата от единия гьол в друг. И започнах каквото се сетиш. Щурци, скакаУци, мравки, бръмбари, оси, червеи, блесни и туистъри. Седят добичетата и се подиграват на хорското нещастие на около метър два от мен. Накрая лових, лових и като не хванах директно пресякох и реката и отидох на друг гьол поне да да не се дразня. Иначе да ти се похваля имам вече подходяща шибучица за Странджа. Живот и здраве ще я видиш някой ден :).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 6:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vanio написа:
Bate Raiko написа:
......(и Ангел ще ги гледа безпомощно и ще се чуди клко са големи :D )


Ще ти кажа аз на тебе мискинино!!! :)
Повече да не ме водиш по такива места, дето цяла седмица след това не мога да си възстановя психическото равновесие и затворя ли си очите да виждам червенопери "подводници". Да не говорим, че издрасканите ми крака още ме сърбят, а приетото перкутално желязо повиши с няколко килограма общото ми тегло :)

Ваньо, живот и здраве да са там, все ще ги "излъжем" някой път :wink: Всъщност, повече мислех (и мисля) и се чудех за това как да ги "излъжем", а не колко са големи, 'щото те така или иначе бяха огромни :) .
Пробвахме доста неща, направихме си доста изводи. Следващият път ще пробваме други и така.
'Щото, намерил ненамерил отговора, важно е да се правят изводи, за да не се тъпче на едно място. Така всеки неуспех, го приемаш като вид успех, а малкият или частичен успех ти носи много по-голямо задоволство.

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 7:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ваньо, Ангеле. Недейте така бе хора, че имам още едно ходено до морето да сменим с тъста колите и ще ме вкарате в "грях" :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Angel написа:
[Да не говорим, че издрасканите ми крака още ме сърбят, а приетото перкутално желязо повиши с няколко килограма общото ми тегло :)



хахааа,като се сетя как пристъпваше между копривата с къси гащи и маратонки :D
Иначе и аз доста мислих,особено за рязкия спад на кълването и на дребните,когато сложих 0.18типет!!!!Направо не е истина!А пък с 0.16 ако го излъжеш звяра в повечето случай си заминава с мухата...бахти историята :roll:

Драгомире,в грях си,трябва да покажеш новата сопа!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2008 2:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Драгомир написа:
Ваньо, Ангеле. Недейте така бе хора, че имам още едно ходено до морето да сменим с тъста колите и ще ме вкарате в "грях" :D


Драго, хич не се чуди, ами направо отпивай от чашата на греха.
Доволен ще останеш!!! :)
Ако не друго, то поне гледката си заслужава.
Ваньо ще ти покаже къде са най-много и от коя върба най-лесно се наблюдават :) Незнам дали е плачеща (върбата), ама след като цял час я прегръщах, може и да е станала :)

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2008 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ей, сатани такива, не изкушавайте человека праведен :lol: :lol: :lol: :lol: ...Драго, бате, като им чета приключенията на тия пичове.....не от чашата, ами направо от кацата с греховете почвам да льокам :lol: :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2008 6:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бе проблема ми единствено е, че ще се стане рано, ще се риболовства а после с неделните колони към София ще трябва да мина още 300 км докато се прибера :) . Ама върти ми се тука една четиридневна инвазия в Хасково-Кърджали за другата седмица та да видим :D . Дай боже да ви зарадвам с някоя хубава снимка. В петък най-късно ще се знае.

Съжалявам за офтопика.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2008 8:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Драгомир написа:
Бе проблема ми единствено е, че ще се стане рано, ще се риболовства а после с неделните колони към София ще трябва да мина още 300 км докато се прибера :) . Ама върти ми се тука една четиридневна инвазия в Хасково-Кърджали за другата седмица та да видим :D . Дай боже да ви зарадвам с някоя хубава снимка. В петък най-късно ще се знае.

Съжалявам за офтопика.


Драго, неделните колони не са това, което бяха :)
Вервай ми!!! Вече имам чувството, че живея на пътя София-Бургас.
А и, кво' толкова са 300 км?!

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов