Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2008 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Привет момчета.Имам едно допитване относно риболова на нимфа.То не му е времето нали ама ме глозга от вътре.От както се занимавам с мухарлъка постоянно чета някакви статии,книги и т.н. ако може да се попие нещо ново.Та то за вас не е ново ама за мен си е напулно непонятно.Живи и здрави от пролетта мисля да мина и на нимфи.И случайно прочетох,че може и да се лови на нимфа с плаващ шнур :?: :?: Как става това...поне аз си го обяанявам,че се използва потъващ лидер...?Друго нещо,което незнам е този runningline?
Много ще се радвам ако ми пообясните за този метод и дали е същият като ефикасност като с потъващия шнур.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2008 3:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ами обикновенно нимфите се утежняват с оловна тел, метална или волфрамова глава. Отделно самия типет се утежнява с едно или няколко топчета олово в зависимост от типа на водата, дълбока, плитка бърза или бавна. От тук на сетне следва да се прецени дълбочината на която ще се лови. Аз съм ловил на не по дълбоко от 2 метра където използвам един доста окъсял лидер и според терена добавям типета. Остава да си решиш и дали ще използваш индикатор или не. Първата си риба с мухарка хванах именно на нимфа използвайки индикатор. Малко прилича като риболов на плувка но когато рибите не взимат сухи мухи това е начина. В Тетевен на първия кръг от републиканското по муха видях и друг метод за който Мънков разказа, че масово се е използвал на световното в Нова Зеландия. Та за този метод на практика се лови само с лидер като шнура въобще не участва. Така линията става по чуствителна, използва се повече утежнение и малко се доближава до спининга. И остава вариянта да си ловиш със стандартната линия, без индикатор, като разчиташ единствено на това което виждаш като движения на шнура и усещаш по линията. Последния си излет пробвах да ловя така но от превъзбуда (тествах нова убавиня) забравих да си утежня линията в доста буйна вода. На място където поне 3 пъти бях хвърлял, пет минути след мен Пигов извади вече с утежнена линия доста хубава риба. Дано съм ти бил малко полезен, не съм много компетентен все пак ми е първи сезон с мухарка, ама поне досега така ги видях аз нещата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 23, 2008 9:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Цитат:
Дано съм ти бил малко полезен

Здравей Драго благодаря ти за отговора...наистина ми беше много полезен и от пролетта ще го пробвам,че тези нимфи са много предизвикателни.:D :D :D
Поздрави от мен

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 23, 2008 11:41 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Кристал, можеш да използваш само монофилна корда със сечение 0.20 вместо потъващ лидер. Повечето фирми за шнурове предлагат модели за "Nymph fishing". Тези специализирани шнурове имат тип " преден край", който е с увеличена плуваемост. Това позволява линията след шнура да се движи максимално отвесна. Така, че да не те притеснява нимфа + плуващ шнур.
Потъващ шнур е повече подходящ за стримери.
Поздрави!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 12:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:11 pm
Мнения: 43
не ли е малко трудно да се мята с индикатор


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 3:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Не е.По-скоро се внимава да не праснеш мухарката с тежката нимфа \:D/ .Особено когато има вятър.А ти Кристал не отлагай за пролетта нимфинга.И сега ,привечер на малки нимфи се ловят големи риби.Или след обилен дъжд.Доста е писано по въпроса, така че се поразрови в старите постове.Освен това ако не си прочел статиите в сайта го направи.Колкото и да изглежда невероятно доста хора влизащи редовно в сайта не са чели статиите?1?
Успех !
Веско
П.С.Забравих -рънинг лайн е тънката паралелна част след торпедото на ВФ-шнуровете.Понякога когато се риболовства с много финни такъми някои мухари използват такъв паралелен шнур или парче от стар ВФ/обезглавен/.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2008 7:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравейте тигри :P :D ,не съм писал от страшно много време поради студентският живот и честно не съм помухарствал от сумати време.Надявам се скоро време да поправя това,на едно нетипично място за риболов на пъстърва на яз. Върба-Радомирско.Сигурно повечето,които са от западна Б-я го знаят.Та ме интересува ако ги помъча на нимфа(заешка или нимфа на еднодневка) дали ще има резултат?В смисъл такъв,че не съм изучил поведението на пъстървите в затворени водоеми.
Поздрави момчета,всичко най-хубаво :) :) :)

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здрасти!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2008 11:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:11 pm
Мнения: 122
Местоположение: Sofia BULGARIA
Пробвай с черен wooly buger с червена опашка и ще разказваш после :D.

_________________
Boian Hristov Boianov
E-mail Bob_fish@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов