Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
кажете как се лови с мокра муха, срещу течението ли се мята и се обира шнура или по течението се мята и се обира, просто нямам опит тука, не съм ловил никога на мокра и да ви питам с една или с няколко мокри се лови и как става свързването им на типета :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 23, 2010 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
никой ли не е ловил пъстърва с мокри мухи на река :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 23, 2010 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Свали си 6те филма на Оли Едуардс.
В тях има показано много добре как се водят мокри мухи и различните начини на риболов с тях, вкл и в комбинации със сухи, с нимфи и т.н.
Ето един линк: http://www.torrenthot.net/forum/viewtopic.php?t=2476
:!:
Приятно гледане!
П.С. Регистрацията в сайта е елементарна, и можеш да теглиш веднага след това. Акаунтът се активира почти моментално!
П.П.С. Не искам да прозвучи някак менторски, ама като напишеш wet fly fishing и Чичо Гошо веднага ти изкарва милион вариант, сайтове, видео и кво ли не!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 23, 2010 2:43 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 10:22 am
Мнения: 127
Местоположение: Стара Загора
Аз ,аз съм ловил пъстърва на река с мокри мухи,обаче нищо не хванах. :D .Що ти е да ги ловиш на мокра като гледам ,че чудесно се справяш на нимфа.Мога да кажа как не се хващаха при мен -хвърлях на 45 гр спрямо другия бряг по посока на течението и задържах като мухата изтича на ветрило докато дойде под мен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
бате мисля, че риболовът на мокра е коренно различен от този с нимфа, човек трябва да опита всички техники с мухарката и тогава да каже, че е мухар а не примерно като мене, ловил съм на нимфа на суха и да кажа че съм мухар е не съм бате има доста неща да се учи от хорете тука в този форум ,има доста добри мухари имат мн голям опит но те предимно не пишат тука, бих казал, че това е неправилно, нали трябва от тях да се учим :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 3:19 pm
Мнения: 138
Темата е стара, но ми харесва и ще драсна нещо. Ловя основно кефал. Когато го търся на мокра муха, използвам метода на svinyata-"хвърлях на 45 гр спрямо другия бряг по посока на течението и задържах като мухата изтича на ветрило ". Понякога хвърлям и напречно на течението, но никога срещу него, защото линията се контролира трудно. Когато течението изнесе шнура и линията стане успоредна (на течението), започвам да придърпвам мухата като обирам шнура (тук кошчето за шнура е безценно :) ). При този метод съм имал добри резултати, когато водата към отсрещния бряг е дебела и с по-бързо течение, а откъм нашия бряг изпличава и се успокоява. Ударите са предимно на границата между дълбокото и плиткото и в плиткото. Почти никога не съм имал кълване в дълбоката част. Другият вариант е когато на нашия бряг има надвиснали над водата дървета и храсти- тогава отново хвърлям косо на течението и когато линията стане успоредна на течението, започвам да облавям местата под храстите и дърветата. И при двата варианта ударите се усещат съвсем ясно, дори когато кефалът е дребен или пък е чаушан (уклей). Когато прибирам мухата плавно и равномерно, съм имал повече удари, отколкото когато я водя на тласъци. Използвам обикновени мокри мухи- като тези, с които се лови на булдо, предимно черни и кафеви. Тази година ще пробвам кефала и с мокри мухи от типа на march brown, въпреки че ги препоръчват за пъстърва. Ще се радвам да прочета и други мнения и споделен опит по темата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов