Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2015 9:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
А здрасти. Относно методът ми за сухата, е базиран на прездневната ми практика и една мноооого мъдра мисъл на един наистина всеотдаен и вееееелик мухар. Идеята е че трябва да се ловят едрите риби, "за да се уплътнява тигана", а на дребните да се дава шанс да пораснат и след време и те в тигана. Тази идея може да се постигне от горепосоченото изречение по следните правила: 1-съобразяване с времето като ат. налягане, влажност на въздуха, облачност, вятър и температура на възбуха;2-сезон на годината;3-според който се търси следното:настоящата храна за търсещата от нас риба, която обуславя и местонахождението на желаният кулинарен обект;4-от всичкото това следва да се изработи съответната муха. С правилата до тук сме наясно. Следващото и индивидуалността която е променлива величина относно възможностите от всякакво естество: на любителя- риболовец, скиталец, преоткривател, експериментатор, природозащитник, идивидуалист/относно риболова/; пчелар, гъбар, спортист, кърски ебач/относно егото/ та ( та това всичко е моя милост) , се обуславя от личността. Та, като в заключение и като кулминация на поставения въпрос в темата, мога да пресъздам думите на Човекът/с главно Ч/ споделил опитът си с мен относно ловенето на големи кефалови риби. Кефалът е стадна риба. Неангажираща се с родството си. Всеядна. Мързелива. Топлолюбива. С голяма уста и меки устни. Това означава че стадото е на едно място, като според мухата се ловят и определените екземляри. В тоя ред на всичките мисли от началото до сега съм заключил следното: Винаги едрите риби основно се държат на дъното като в низходящ ред по еволюция индивидите са към повърхността на водата. За да се хване едрата риба от едно място на суха муха е следната тактика: с малка суха муха от едно и също място първо се излавят малките риби които са в близост до повърхността, същите се пускат по течението на реката за да не си върнат отново на мястото. Следва ред на средната вода и риби, които по горепосочения ред се елиминират и те с мокра муха. Та остана ред на кулинарните екземпляри. Те са уловими с голяма суха муха, или голям тежък бъзер и нимфа/тук е моята тайна какви по размер и модел са те/. По принцип тезата ми е: колкото е по-голяма примамката толкова е по-голяма рибата. Поздрави на всички от Великото Търново и природолюбителя Красимир. Неотделяйте стомаха от окото.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2015 11:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Краси, викаш голяма муха - голяма риба - това явно е за големите кефали, щото аз като еретик ловя шаренки според менюто на реката. Ето с 18 номер муха какво я прибра, като меринджей невъзвращаем кредит от ктб.

мухата и рибата

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 22, 2015 12:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Определено отговорът ми бе в насока за кефал,така както е зададена темата от съименика на масово ловящата от нас риба. И вярно хортуваш докторе- според манджата и десерта, но от време на време провокирам рибата с муха несъответстваща на сезона. Е, неможе да се очакват някакви грандиозни резултати, но за тръпката и иксперимента е задължително. Трябваше да почна с ..Привет.. ама другия път. Забравих.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов