Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 4:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Здравейте колеги,от доста години съм много запалне по риболова. Предимно ловя на MATCH но от скоро много съм се запалил по мухарството. Баща ми отдавна практикува,но аз чак сега се запалих. Подариха ми мухарка MACKENZIE PRO 9'IM6 дълга 274см. До колкото разбрах трябва да си взема шнур който отговаря на надписа на пръчката-на нея пише DT4 WF5. Какъв шнур да си закупя и да ми дадете съвет за това какви мухи да си купя. Може ли да ме насочите къде мога да намеря материали и дори видео обучение да започна леко да се обучавам. Със нетърпение чакам да тръгна с мухарката по реките. Пожелавам много наслука на всички колеги през тази години.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 5:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Здрасти, Спасе! Добре дошъл във форума и в мухарските редици \:D/ Не разбрахме от къде си, за да те упътим по-добре към различни магазини за мухарски риболов , а също и не на последно място- за срещи с колеги за по-бързо навлизане в материята ! :wink:
Поздрави и наслука! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Добре дошъл ! Просто прочети форума-има всичко написано , по темите..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 6:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
от София съм колеги:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Добре дошъл и от мен.
Относно правенето на мухи както и за много други неща из и-нет има много информация.
За правенето на мухи просто напиши: fly tying step by step за видео влез в You Tube и напиши fly tying

Бих ти препоръчал да гледаш как правят мухи Оливър Едуардс, Игор Тяпкин и Роман Мозер. Гледай техни модели и най вече техниките с които връзват.

Поздрави,
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
А колеги,какъв модел мухи да си закупя за начало. Може би вид джапанка или въобще на какво да приличат най-вече. Преди време ловях доста на булдо и на имитация на пчела имах добър успех. Общо взето е знам кой знае колко и ми е интересно да разбера колкото се може по-вече. Чета доста във форума и тръпката става все по-голяма:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2012 7:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
spas aleksov написа:
А колеги,какъв модел мухи да си закупя за начало. Може би вид джапанка или въобще на какво да приличат най-вече. Преди време ловях доста на булдо и на имитация на пчела имах добър успех. Общо взето е знам кой знае колко и ми е интересно да разбера колкото се може по-вече. Чета доста във форума и тръпката става все по-голяма:)


Добре дошъл Спасе :smt038 .. май ти е влязла мухата в главата.. няма лошо но, да знаеш че няма излекуване нашата болест!!! :D
За мухите.. в началото и аз бях като теб.. започнах с оса.. постепенно преоткрих мравките, и всевъзможните сухи бръмбаретки.. естествено можеш да експериментираш със стримери, мокри мушета и нимфи.. но лично с нимфите хич мЪ няма!!! :D
По магазините спокойно можеш да си закупиш сухи мухи с които да започнеш.. има всякакви разновидности.. пък по натам ще свикнеш и сам да си ги правиш..
Но ти препоръчвам да си вземеш очила, защото пораженията точно при начинаещи не са изключения.. едно непремерено движение би ти донесло куп неприятности... случвало ми се е често мухата да ми лети към челото.. затова се обурудвай с очила!!!
За всичко останало можеш да питаш.
Поздрави и слука.. и да се похвалиш с някой излет във форума!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2012 8:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Благодаря колега за съвета за очила,а един съвет за бутуши,какви да си взема?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 1:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
spas aleksov написа:
а един съвет за бутуши,какви да си взема?


Това вече си е лично твой избор.. аз преди малко си взех ботуши на Корморан.. 60 кинта.. старите са ми същите.. близо три години не ме предадоха :D .. най добре са разходи по магазините и се спри на тези които най много ти допаднат.. поне сега има богат избор..
Можеш и на гащеризон да се спреш.. но лично ботушите за условията по Струма по ме устройват.. пък и както ни каза Данчо Савов на една от сбирките.. водата над топките да не минава.. :D .. но всеки сам избира оборудването си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2012 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Засега се чудя и аз дали гащеризон или ботуши,има време ще огледам и накрая ще закупя нещо. А колего,понеже написа р.Струма,ние тази седмица с колеги сме решили да ходим натам,ако е хубаво времето. Бих искал да те попитам,тази година ходил ли си на там и въобще става ли сега за мухарка там и ако да на какви мухи да ги търся кефалите. Знам че там сега е за скобари,но на мен този риболов с троиките не ми допада и даже мисля че това е голямо кощунство! Мерси предварително!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
За Струма ще почакаш някой и друг месец за смислен роболов.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 10, 2012 6:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
spas aleksov написа:

А колего,понеже написа р.Струма,ние тази седмица с колеги сме решили да ходим натам,ако е хубаво времето. Бих искал да те попитам,тази година ходил ли си на там и въобще става ли сега за мухарка там и ако да на какви мухи да ги търся кефалите. Знам че там сега е за скобари,но на мен този риболов с троиките не ми допада и даже мисля че това е голямо кощунство! Мерси предварително!


Привет... ходих няколко пъти по Струма тази година.. една пъстърва хванах само.. инак кефала все още никакъв го няма.. но аз ходя покрай Драговищица дето се влива в Струма.. но знам че надолу към Благоевград клена се е раздвижил.. като мухи този сезон стават мокрите.. заешките нимфи.. и евентуално някоя суха в по затворените пространства.. но си е мъка точно сега.. скобар с мухарката е трудна работа, но има колеги дето са имали успех... миналата година излезе и някоя мрена на мокро муше..но си е инцидентно.
От тройките по кощунствен риболов няма... чисто дране на живо, не знам какъв кеф изпитват тройкаджиите... но си е ужасно дране и кървища.
И последно, докато не опиташ сам на какво как и защо.. каквито и съвети да ти дават могат да са грешни.. на едно място вървят едни мухи..на друго съвсем различни.. според жалкият ми опит поне знам, че на различните места рибата има различни навици.. обикновенно се сменяват най различни мухи докато се намери вървежната.
Успех от мен. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 10, 2012 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
sote-full написа:
..не знам какъв кеф изпитват тройкаджиите... но си е ужасно дране и кървища.

тия с тройките не ловят за кеф, а да пълнят фризера..

сори за спама!
Поздрави,
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 10, 2012 11:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
Привет новобранец....то и аз не съм по напред от теб ...Мисля че форума ще ти се "услади" рисуването с шнур -още повече.Колегите са много дружелюбни- засега :D шегувам се естествено....рАзбрани са,винаги можеш да питаш ще ти се отзоват . Пожелавам ти много приятни емоции \:D/
sote-full написа:
.. но лично с нимфите хич мЪ няма!!!
<occasion

ше ти покажа ....стига рева :wink: :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 11, 2012 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Благодаря, колеги за поздравите и аз желая повече успехи през тазо сезон,за троикаджийте не ми се и коментира-колко риба умира раздрана и т.н. Нямам търпение да почне сезона на мухарския риболов:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов