Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 04, 2006 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Аз съм си простосмъртен и като такъв не ровя по дъното, а проверявам с какво се хранят рибите.Това от дясно е животинче от вида Isopoda(Sawbugs) и явно съм го намирал в корема на някоя английска пъстърва.Миналата пролет, някъде края на март, началото на април бях за пъстърва на ....които точно се бяха освободили от леда.Под повърхността още се виждаха зеленикавите вълма на водораслите които растат под леда.Там хванах две пъстърви които бяха яли само някакви рачета.За разлика от гамарусите те не бяха странично, а гръбно-коремно сплеснати,черни и свити на колело.Много приличат на мокрици.Може би се развиват във водораслите под леда.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Вто Апр 04, 2006 10:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Стоимене, ако си чел внимателно, нямаше да пишеш такива неща за английската пъстърва. Никъде не съм казал, че е невъзможно, а че се среща мноооого, ама много по-рядко, отколкото плекоптера, и че това вдясно много повече прилича на плекоптер, и съответно вероятността е много по-голяма, да не говорим, че на снимката съвпада напълно. Ти гледаш тази снимка, но влез в галерията, разгледай останалите и тогава се изказвай като последна инстанция. ОК - напълно възможно е да си хванал такава пъстърва, но понеже тази храна е голяма рядкост, ти дори си запомнил мястото и времето, в което си я хванал.
П.С. - заядливичък си станал спрямо мен. Карай по-кротко, не се впрягай толкова, като се видим ще черпя.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 05, 2006 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Просто моето мнение е различно от твоето и не виждам заяждане тук.Това е спор. За черпенето нямаш проблеми.[/img]http://tolweb.org/tree/ToLimages/plecoptera.jpgТова е стоунфлай.A това е бръмбаретката дето бяха яли рибките, или нещо подобно.http://www.cals.ncsu.edu/course/ent525/soil/soilpix/images/isopoda_jpg.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов