Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ...отлично Жоре!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
Ей тва се казва упоритост - речено - сторено!..

Ей сега ще цитирам Бай Георги от Девин...дето е хванал не една риба пъстръмка...
Не го познавах , ама ме впечатли с желязната си логика..
.. коментирахме дребните мушици и ,че дръпнах една сериозно прилична балканка на "Безотказната" - сиреч много семпла и "тънка" муха... , а в нея намерих два бръмбара.. дебели и черни ... ,Това не е всичко... нищо друго нямаше !
Може и да се повтарям, ама е много показателно...
Бай-Георги- рече "..искала е нещо тънко..., ама няма.. :wink: , и затова е яла - каквото има!.." :wink: Ей на това му казвам желязна логика.и ориентация .... и нищо чудно да е истина..

В тази връзка .. не бива да се забравят основните постулати.. за намаляване на размера.. , а за цветовете... - нова тема!.. ,че има много да се пише.. Пак като жокер - Оригиналния "сръбски" парашут е с ярко жълта опашка и тъмно винено червено /точно така Иво!/ тяло.., а че лови ..то е ясно..
Ха сега де !

Поздрави,

Д-р Косьо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: 22 Септември
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 23, 2006 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
Здравейте , Вчера ( 22.9.06 ) след двудневен дъжд и по време на дъжд в мътна вода се вдигаха малки, големи и още по-големи риби \:D/ , тва ми се случва за първи път и тръпката беше невероятна , след 20 тата риба спрях да ги броя 8) . Значи излязох аз просто ей така за разходката щото знаех, че в мътна вода не се вдига за суха муха , пък и ронеше дъжд и почти бях сигурен ,че разходката ми е напразно , та по пътя на логиката в мътни води реших да сложа някоя др нимфа или стример .Пробвах по няколко пъти в 2,3 гиола , без удар както и си мислех :cry: , . И точно когато се увеличи дъжда видях вдигане :P , и си викам суха муха в дъжд в мътна вода дано някой не ме види и да ми се смеее.. , първо подаване РИБА :D , второ подаване РИБА , трето попдаване РИБАА.. ха кво стана си викам аз и докато се усетя вече се носех от щастие по гиол4етата и вадех по 2,3 балканки от там. Мухата ми беше една и съща , дори и нямах време да я сменя : микромухикан , подарен ми от ИВО. Та пожелавам на всеки муар да има късмета да лови РИБА В МЪТНА ВОДА , и най-ве4е да му се отдаде момента когато целия арсенал на реката се вдига за мухи.
Единственото нещо ,с което късмета не беше с мен е ,че фотото ми се повреди от дъжда и не можах да заснема няколко трофея :cry: .
Ще ги хвана пак \:D/

Някои от рибките отпътуваха с мен за вкъщи , та съм дал линк по- надолу с нещата, които са хапвали в 3 дневния СЕПТЕМВРИЙСКИ дъжд.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

МУА ТААА

Изображение

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Последна промяна pras на Пет Сеп 29, 2006 7:57 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: здрасти!
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 9:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:11 pm
Мнения: 122
Местоположение: Sofia BULGARIA
Здрасти,Жорка!Добри рибки си хванал!Ще взема най-накрая да си вържа от микромохикана,че та я видим тая пъстърва \:D/ !Моля колегите,които разпознават насекомите на снимката да споделят какви са.Поздрави и успехи!

_________________
Boian Hristov Boianov
E-mail Bob_fish@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 1:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Евалата Жоре старшен риболов си направил :wink: кефиш яко

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: 24 септември
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 8:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
И днес не пропуснахме да направим неделната разходка по реката .. Няма с кво да се похвалиме мноо , мноо но имаше леки вдигания тук там някоя друга рибка се хвана , но наи интересното от деня беше , че колегата Калин , ДРЪПНА ЕДНА ДОСТА ДОБРА БАБА . Та ква беше случката подава нимфат нешо се закачя и си заминава , скъса му типета :lol: , връзва нова нимфа подава и улови същата балканка от преди няколко минути с неговата си нимфа в неините уста.




Изображение

Изображение

Изображение

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Браво Калине, добра риба!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 10:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Браво Калине силен си бате чух че ще има пратка от САЩ:wink:

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
та да си дойдем на думата: мухите за септември..... мойте наблюдения показаха следното: ручейниците вече са се излюпили, всички "кутийки" под камъните, които обърнах бяха празни, имаше обаче от тези зелените ручейници, аз им викам зеленки, от тези които не се местят с къщите си../абе като тва в устата на рибата/.. нимфи на еднодневки - доста рядко.. люпещи се еднодневки - само през най топлата част на деня, малки сиви и белезникави, точно такива каквито си бех направил... нооо... в момента когато започна люпенето, и когато започноха вдиганията, макар и единични, и си помислих че е налице и рибата и мухата... се оказа че не е така...
и поради тази причина продължих на нимфа - принцове, зеленки, заешки.. когато ми скъса ловях с две нимфи /нещо което ми е неприятно по принцип и съм го правил само 2-3 пъти досега/ - зеленка и принц.. и понеже ми отнесе и двете нимфи не знаех на коя е зела.. и понеже имаше най-много зеленки под камъните сложих зеленка, по идея ако ми е скъсала женската да дръпна мъжкарчето... е, оказа се че обратно на очакванията ми съм набучил мъжкарчето още от първия път и е зел принца, но това не му попречи да земе и зеленката още на следващото подаване.... а тогава бех сложил вече дебелия типет..
п.п.
за втори път ми се случва да извадя риба с откъснатата си муха в устата, само че предния път мухата беше суха...
п.п.п.
Дани, доставката от УСА се отлага :( , жената каза че не иска повече да ядеме на кашон и се наложи да купувам маса /женски им работи/, така че шопинга се отлага за напролет.... иначе пътуват разни дреболии насам...не е зле да му пийнем по едно, ти имаш да разказваш доста :D

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:49 am
Мнения: 206
Цитат:
му пийнем по едно, ти имаш да разказваш доста

Калине винаги готов ако имаш възможност в сряда в Куката при бате Вальо ще се срещнам сички от отбора по муха на Видрите ела и ти ако не има състезание събота и неделя над Самоков запазил съм си една стайчка с жената в едно хотелче в Говедарци за събота вечерта

_________________
http://www.starividri.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 1:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Боян написа:
Цитат:
Моля колегите,които разпознават насекомите на снимката да споделят какви са

Здрасти Бояне ами ще се опитам да ти отговоря,въпреки,че снимките са малко лоши,пък и не съм чак такъв голям ентомолог.Повечето знания за насекомите са ми от реките.
Това което виждам аз е изключително многото възрастни каменарки:
Изображение
Виждам и:
Hydropsyche Larva
Изображение
Rhyacophila Larva
Изображение
Пупи на Cased Cadis
Изображение
Нимфи на майски мухи
Изображение
Нимфа на каменарка
Изображение
Възрастна Майска муха,въпреки,че може да бъде и от големите комари Daddy-Longlegs които присъстват масово по водоемите през Септември.
Изображение
Излюпваща се майска муха
Изображение
Тази мухичка ми прилича на едни които по шарки приличат на оси
Изображение
А тази тук ме затруднява
Изображение
Тук във форума обаче има доста ентомолози които също могат да си дадът тяхното мнение.
Така като гледам съдържанието на стомаха на рибата аз бих опитал първо с не много голяма имитация на възрастна каменарка и едва след това бих опитал на нимфа имитираща Hydropsyche Larva или Rhyacophila Larva но не бих пропуснал да сложа и една пупа на Cased Cadis.
Е толкова от мен.
ПС Джиивс добра рибка си хванал поздравления.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 3:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
jeeves написа:
за втори път ми се случва да извадя риба с откъснатата си муха в устата, само че предния път мухата беше суха...


ЕЕЕЕЕ комши , много арна таа риба па и снимката .... брау!

пп: намерил съм едно мазе ... идеално е за клум "младост" хаха
ппп:тия дни на тая баба и да извадиш на суха муха! :wink:

:lol: :lol: :lol: \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: без заглавие
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 8:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:11 pm
Мнения: 122
Местоположение: Sofia BULGARIA
Благодаря, на Стоян Филипов за изчерпателния отговор.По-подробен и не съм и очаквал \:D/ Поздрави! Калине браво,много гуема риба!За некви принцове говориш ако можеш обясни коя е мухата :oops: ?

_________________
Boian Hristov Boianov
E-mail Bob_fish@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Браво,Калине,наистина хубава риба си хванал,а това,че си я пуснал ти прави чест...Ама направо невероятно ми се струва една и съща риба да удари пак,сигурно е била лакомника на групата :lol: :lol: :lol: ;аз щях да се откажа да хвърлям пак на същото място.Сега винаги ще си имам едно на ум,очевидно човек всичко може да очаква,трябва да е готов.Поздрави на всички!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: без заглавие
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 10:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
БОЯН написа:
...За некви принцове говориш ако можеш обясни коя е мухата :oops: ?


http://forums.akulata.com/viewtopic.php?t=806

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 27, 2006 7:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:11 pm
Мнения: 122
Местоположение: Sofia BULGARIA
Тенкс,Роска! \:D/

_________________
Boian Hristov Boianov
E-mail Bob_fish@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов