Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 21, 2013 11:54 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 10:40 am
Мнения: 4
Първо-привет колеги,това е първото ми мнение във форума,относно първата ми рибка на мухарка.Тя беше именно черна мренка на "някаква си нимфа" нещо като домашните мухи със златиста глава от стъклено манисто за дрехи.Вчера на Лесновската река пак пробвах,но без успех.Опитах и с джапанка-голяма оса над нимфата за да я води,а и като индикатор,но пак без успех.А относно аромата, много пъти мислех да натъркам осата с "размазани скакалци" като виждам едрите кленове как почти допират с уста мухата и се извръщат кат попарени и всичко това следвано от некленски спринт.......Та си мислех и за мренките,и за другите риби,няма ли някакви ароматизатори или наистина да си направя песто-смачканяк от бобулечки :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 21, 2013 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега здрасти!! Питането ти е донякъде риторично - щом си я закачил, значи е възможно :wink:...Все пак не разчитай на някакви чутовни подвизи с нимфата и черните мрени. По повод второто ти питане - няма смисъл да ароматизираш мухите. Бъди сигурен, че едрите кленове пак ще побутват по същия начин и "ароматизираната" муха....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 21, 2013 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Трудноста при риболова на черна мряна на нимфа идва от проводката- за да клъвне, ти трябва добра имитация на малка кука, която много трудно се сваля, и провежда естествено . Мисля, че добър риболов би станал със възможно най-дълъг, и лек такъм- 3,30, 0,10 типет-на места, където има такива риби, и са спокойни.
Относно ароматизирането- това си е вече извращение, според мен, а побутването просто се получава, защото кленовете не са активни, и имат време да разгледат добре мухата. Когато имат възможност, всички риби стават така проклети..
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 22, 2013 10:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Имал съм три, четири мренки досега... само че на мокри мушета, водата обаче при всичките случаи беше мътна... успеха беше само в бързеите, инцидетно най вероятно, или по скоро рибата не е имала възможност да подуши и разгледа добре мухата.. инак шансовете да се излъже са почти нулеви. :D
Срещал съм из форума снимки от колеги, дето са имали успех на нимфа.
Мряната си иска мръвката и толкоз. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 22, 2013 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
sote-full написа:
Мряната си иска мръвката и толкоз. :wink:


8) :D :D
Изображение

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов