Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 9:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
vesko написа:
Трудно се пълнят буркани с балканка Пачо.Изключително редки са случаите,в които достигаш нормата определена в закона.По-лошото е ,че тези хора много цапат след себе си... :shock:
Веско


Според мен вече са напълнени отдавна...И сега има,само,че за по-малки буркани - 'ко да пра'иш,то да не е мандра....
А за цапането - то е ясно.Според мен там работата е до манталитет.Но тия неща са говорени многократно...
Напоследък,обаче,се забелязва някакво подобрение на нещата.Дано да не е временно,а да има развитие във времето.Мисълта ми е не само за пъстървата,а за рибата като цяло.

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 10:15 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
никакво подобрение,според мен!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 10:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
През изминалия сезон от Самоков на горе не оставиха и едно рибе, всеки ден с раници ... и по ресторантите ИзображениеИзображениеИзображение

Положението никак не е розаво и по другите пъстървови реки.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 10:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Цитат:
Положението никак не е розаво и по другите пъстървови реки.


За голямо съжаление е точно така, въпреки всичко се надявам положението да се промени, по случая риба не взимам знам че това не е нищо но все се надявам и други да го правят. Доста често обаче съм забелязвал новата тенденция Кеч и Релииз в джоба на елека.

Поздрави

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 10:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Дани, шепа хора сме дето не взимаме риба ... като бели лястовички на черното небе от оскотели гарвани.
Простотията вече води и до душевна ригидност.

Мръсни реки с обезобразени брегове, нагли и безхаберни човечета по тях съсипват всичко, на никой не му пука за нищо...

На къде вървим , или си оставаме некви идеалисти да си чешем клавиатурите.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 11:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
D-r Misho написа:
Мръсни реки с обезобразени брегове, нагли и безхаберни човечета по тях съсипват всичко, на никой не му пука за нищо...



Да това ми напомня за преди две години,когато скобара се беше набил от тунджа в устието на една рекичка!Та там отиваш и късаш поне 15пъти,щото е(беше) много диво,драки,върби...,сега трудно ще скъсаш кука!!!Тогава първо слагаха брадвата и триона в колата и тогава въдицата!!!!!Общо взето за никакъв ... неставаме!!!А ИАРА пият ракия в гаража и чакат техните приятели да им донесат един голям сом да хапнат!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 12:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Момчета, здрасти!! В далечните 1978 - 1979г., когато се учих да ловя риба на Враждебна, Богров и Негован, по споменатите места рядко можеше да се види риболовец през седмицата, освен десетина световно известни на цяла София пенсионери :lol: / имаше и една жена /, които бяха постоянното присъствие. Събота и неделя бреговете се пооживяваха, но скромно, твърде скромно в сравнение с днешното безумие от "риболовци".
Наред с това хората бяха приветливи, не те загърбваха като те видеха, че ги наближаваш, не се криеха живарниците, не се лъжеше за ползваната стръв, нямаше го това озверяване......Чета написаното от Ваньо, препрочитам го и някак си не мога да си обясня това с друга дума освен - безумие!!! Как по друг начин ще си обясните брадвите, резачките и т.н......това упражняване на хобито ли е, или тежък физически труд....Вероятно тия скотове / щото за мен няма друго определение/, не можеш ги накара грам работа да свършат, ама тука нарамили сечивата и действат ли действат.....
Озверяхме и това си е....жалко че това се пренася почти във всичко, което правим....Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 1:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Аз взимам кефали да! Но само в нормата и от места, където е чиста рибата. Все пак семействoтo ми яде риба, въпреки че аз не ям, и предпочитам да ядат прясна и чиста риба, отколкото боклуците в магазините! Относно балканките, обещал съм си, че като почна да ходя на риболов за пъстърва, няма да взимам никаква риба! Но съм преценил, че кленове мога да взимам и го правя! Не смятам, че съм бракониер!

Поздрави :)

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Eстествено,Пешинка!!!!Закона ти позволява,платил си си билета и т.н.!!!А за тези които обичат да хапват рибка,няма по-хубаво от прясната рибка,уловена от някое чисто местенце!!!Аз като искам да си опържа риба,ще си хвана,няма да дам сумати пари за гадни,мазни,протеинови шарани!!!Въпрос на вкус!!!!Обаче няма да тръгна с желанието да пълня чували и да я раздавам из блока!!!!И проблема е не в това,че ще си вземеш кило,две риба,проблема е в едни други ,дето смятат в тонове,и в едни които не обикалят да праскат актове наред!!!!
Бате Райко,това което става през зимния риболов и чудо на чудесата-няма описване картинката!!!!Добре поне,че лятото с мухарката си ловя на спокойствие,щото селянията е другаде!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 5:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Ваньо, аз да ти кажа лятотo на село, какви изцепки съм виждал!
Ловя си аз с мухарката, а до мене 2-ма плувкари. И по едно време виждаме в далечината едни със серкме. Тия плувкарите кат' ги запсуваха едно хубаво... :D аз отидох при тях и им казах: "Добре де, момчета, за к'во са обирате дребосъка и ни лишавате от правото след време да ловим хубави риби?" При което от другата страна получих:"Абе майка ти деее*а бегай си махай тука с пръчката и не ни се обяснявай!"
Това за мене беше много голяма изцепка! Така, че проблеме си е в нас! Даже и от ИАРА да минават да проверяват, шанса да ги хванат е минимален, тъй като за 30 минути те са напълнили вече 50 пликчета дребосък за фризера!

Поздрави :)

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 5:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
прост народ-слаба държава!!!!А БГ не е сред водещите,така че....Лови си риба и не се занимавай с нещастници!А за ИАРА няма кво да говорим,там нещата са други,много сериозни!!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 7:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:21 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
peshinka написа:
Цитат:
Относно балканките, обещал съм си, че като почна да ходя на риболов за пъстърва, няма да взимам никаква риба!


Според мен не е въпроса дали си го обещаваш,а дали ти е на сърце да пуснеш рибата или го правиш защото така си си обещал :wink: .Това не е чак толко важно де,аз пускам всичката риба, защото от вътре не ми е приятно да отнема живота на рибата, която ми е доставила удоволсвтие и, която уважам.Относо пичовете със срекметата,токовете и тротилките...не мисля че има смисъл да се говори...доста обсъждана тема, в която според мен човек не може да каже нещо по-различно от БОКЛУЦИ, поради ред причини.Ако не се направи нещо глобално по въпроса,решение няма да има,поне за голямите и известни реки.За щастие обаче са останали някои местенца, където природата е почти непокътната, и плуват митични красавици!Поздрави!

_________________
www.starividri.org
Trout bum!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Ицо написа:
...Според мен не е въпроса дали си го обещаваш,а дали ти е на сърце да пуснеш рибата или го правиш защото така си си обещал :wink: ...


Човек държащ на себе си, е човек, който си изпълнява обещанията! А и с теб много пъти съм я обсъждал тая тема! :wink:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 10:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Тая тема дета я захващате е много...шантава.ЗАЩО???
Защото без да искаме се изживяваме като някакви нероновци,които казват кое не и кое да и то без изобщо да се замислят имат ли някакво право да налагат норми на поведение и живот на останалите.
Защо не се замислим ние самите какви сме и как се вписваме сред останалите ??? :roll: Някой може и да не ни понася за това,че пушим и тровим другите ей така без даже и да ги питаме дали са съгласни,за това че сме много охранени и ядем ,за да .ерем повече и заемаме много място или сме кльоштави и имаме лош дъх, мазна коса ,много сме дълги,къси или имаме скапан кастинг...,а защо не и тъпи мухи,които са грозни и направени с евтинджоси-матриали... или са скъпи и готини...
Списъкът е безкраен. \:D/
Когато някой от нас стане законотворец и допринесе за това или онова,тогава евалла,трибуната е негова!
Иначе съм се наслушал на разни от сорта- аз риби не прибирам,аз ям риби само от магазина/в него рибите са хванати безболезнено и по план?!??/И същия човек се оказва,че не яде риби щот не можел да се справи с многото кости или щот просто е расъл на дърво.
Навремето когато баща ми ме водеше по риби всички риболовци пребираха целия си улов/често 10-20 кг,три-четири шарана щото бяха големи/ и реките и язовирите гъмжаха от риба.А в планината след успешен улов на кофа пъстърва,същата се е хвърляла на раците,които се оказват по-вкусни и по-атрактивни.А бракониери са били единствено срекмеджиите и майсторите на даула,които и гъзъ да си скъсат не биха могли да обезрибят местната река.
Накрая бих казал-всеки е СВОБОДЕН да прави това,което е решил стига да не пречи на останалите и да не нарушава законите.
Веско
П.С.С риск да обидя въздържателите си признавам,че току що изпих три малки,домашни/наистина/ и после един син туборг с филе пушена сьомга./не съм я ловил аз,макар че много бих искал/
Пушената риба е много вредно нещо! \:D/ Ако нещо съм обидил някой,да знаете,че съм пиян... :oops: :oops: :oops:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2008 12:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Ей, прави ли ви впечатление накъде тръгнаха коментарите, след като темата беше започната със снимка на една рекордно-голяма риба?!
Не се ядосвайте момчета, и у нас винаги е имало и ще има големи риби. Колеги от форума описаха по-горе конкретни случки. Ако и в България бъдат въведени някои правни форми за стопанисване на водите от самите риболовци, ще имаме места с по-гъсти популации пъстърва и т.н. Обаче въпросът не е в това, а в промяната на начина на мислене на масовия риболовец. В тази връзка, нека имаме в предвид: Ние не можем да променим света, но можем да променим себе си и с това да променим света. Фокусирайте се върху себе си, за да не изпадате в безтегловен и безполезен гняв. Истинската промяна идва бавно. Тя е процес на съграждане на едно позитивно индивидуално съзнание, което след дълги години, характеризира една държава като цяло. Аз гледам към бъдещето с оптимизъм.

Методика за бракониерите:
Най-добрия начин да накараш някой да направи нещо, е да го накараш да поиска да го направи.

Веско, харесва ми твоята гледна точка. На шантава тема- шантава провокация.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов