Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2008 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Ето какво видях днес:
http://www.czechnymphs.com/FFC/ffc_2007_009.html

Като й гледам "телосложението", явно след определени килограми между пъстървата и шарана няма голяма разлика.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2008 11:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Тази пъстърва по нашите мерки тежи 21.001 кг.(двадесет и един килограма и един грам). Сега целта за 2008г. ми е напълно ясна: да отида на Доспат с шарената нимфа и потъващ шнур и да хвана една от двадесет и един килограма и два грама, за да подобря световния рекорд. После да ви пусна снимката отдолу. Няма да се даваме я!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 8:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ники, това прилича на сестрата на Неси...бахти дзверо :lol: :lol: . Владо, не ми остава нищо друго, освен да ти пожелая успех в начинанието....не се майтапя....между другото Доспат е достатъчно голям и стар язовир, дали някъде в дълбините не се спотайва такава талпа?? Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 6:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Преди 6-7 години,есента с група приятели бяхме на пъстървов риболов.Привечер отидохме на устието на близкия язовир и видяхме няколко кръга на около 20-на метра от нас.Тъй като целия ден прекарахме по реката,ловейки на съвсем близки дистанции мухарките ни бяха къси и ниски класове.Въпреки това един от нас набързо успя да хване мъжки липан,който обля ръцете му в мляко.Другите риби не се смутиха и продължиха да мухуват.Аз бях с гащиризон,но на голо и щом нагазих веднага усетих ледената вода.В този момент един приятел,който се беше отказал да лови и се беше покачил нависоко отстрани ми помаха с ръце.Погледнах и видях,че ми сочи малко вляво от кръговете и разперва ръце?!?С леко недоверие нагазих още малко и успях да видя огромна пъстърва/балканка/,която беше заобиколена от 5-6 по-дребни риби!!!Направо ми премаля-рибата,вероятно женска,заобиколена от мъжкари беше около 90-100 см и дебелина като на див шаран с този размер!!! :shock: :shock: :shock: Колко тежеше само можем да гадаем.
С разтреперени ръце успях да сменя типета с 3Х/0,20/,нямах по-дебело влакно и вързах един Фейзън Тейл номер 12/нямах по-големи нимфи :oops: /.После с помощта на моя приятел,който остана отгоре и ме направляваше,започнах да разпъвам,за да достигна рибата.Тя беше доста далече,но когато реших да се приближа ме усети и се премести с 3-4 по-навътре и пак застина.Дълбочината беше не повече от 1,2-1,5 и цялото устие беше осеяно с млади заляти дръвчета.Скоро успях да прехвърля с нимфата рибата и бавно на тласъци я прекарах покрай нея.Нула внимание!Така продължих да подавам около четвърт час,но без никакъв успех.Рибата не искаше да пробва какво е това животно,което нарушава спокойствието на групата.От време на време се местеше с няколко метра вляво или вдясно и мъжкарите я следваха като дрогирани.
Съвсем мръкна и аз се отказах.Явно когато сексът е на дневен ред никаква храна не може да изкуши участниците в акта.
Не мога да си представя какво би станало,ако тази красавица беше клъвнала?
А вие? \:D/
Не е за вярване,че такива риби са останали по нашите опоскани водоеми,но е факт!И то с много честен свидетел.
Пожелавам всекиму поне веднъж да срещне подобна красавица.Дори и без свидетели!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 6:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Охх.......то на мене ми прималя, четейки случката, представям си какво ти е било Веско.....През живота си човек забравя какво ли не, но ето такива историй се запомнят докато си с разсъдъка си!!
Имал съм подобни преживелици с едни "лоши" кленове на летището :lol: :lol: , дето точно тъй се правеха на недостъпни....останаха си такива де :-s :-s , ама иде нов сезон :lol: !!! Поздрави на всички и дано всеки тази година поне види митичната/митичния!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Веско, представи си тази балканка каква майка е и колко хайвер ще има! :wink:

Поздрави :)

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Аз съм чувал за поне 2-3 риби, балканки и американки, уловени в наши язовири с тегло 11-12 кг., което е доста над официалните рекорди за България. Едната риба е хваната в язовир в района, за който говори Веско (ако правилно съм се ориентирал от разказа му). Така че в това, което той е видял, няма нищо случайно и в крайна сметка Владо може и да успее да намери такава в "Доспат"??? Дано!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 8:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Сигурен съм,че се сещаш Ники, кое е мястото. \:D/ Не конкретизирам,защото има едни хора дето само това чакат...
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 9:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
vesko написа:
Сигурен съм,че се сещаш Ники, кое е мястото. \:D/ Не конкретизирам,защото има едни хора дето само това чакат...
Веско


....и са много лоши.....и пълнят бурканите......за трепане са ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 8:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
За такима "митични" риби са ми разправяли "местните бракониери" още през миналия век,когато бях в командировка на яз.Белмекен.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 6:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Вероятно всеки голям водоем си има своите легенди, митове и митични....Няма да забравя, преди 3 или 4 години, когато за пръв път отидох на Жребчево / тогава и за пръв път размахах мухарката :lol: /, преди да се настаним в "Белия дом" / горещо препоръчвам на всички тази база /, със сина се разходихме по стената. Мамка му, пред очите ми е картината, като че ли беше вчера....страшна жега към 12.00-12.30 и три огромни клена, ама огромни - поне към 60-70 см. :shock: :shock: , седят като препарирани на десет санта под повърхността....Да ви казвам ли, че забравих и жега и всичко, гледах хайванчетата десетина минути, докато в един момент като по команда просто потънаха бавно и авторитетно в дълбините на язовира......През останалите три дни не видях повече въпросните риби, независимо, че винаги се връщах от риболов в станцията през стената и се взирах внимателно в синьо-зелените води.......Дано още да са си там.......и да ме очакват, защото - за вас лъжа, за мен истина - от време на време ги сънувам....... Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 7:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Трудно се пълнят буркани с балканка Пачо.Изключително редки са случаите,в които достигаш нормата определена в закона.По-лошото е ,че тези хора много цапат след себе си... :shock:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
да,при срещата с големите зверове адреналина идва в повече!И аз помня преди две,три години на един вир на Луда Камчия как се гледахме с един клен,който определено беше най-големия който съм срещал!Мисля,че беше поне 2.5кг(представям си в язовира какви има)!!!А съвсем скоро разбрах,че наблизо в един малък гьол имало кленове по три,четири кила!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2008 6:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Веско, опасявам се, че може би грешиш за това колко е трудно да се пълнят буркани с балканка - има си специалисти в тази област, за съжаление.
Преди време раказах във форума тази история, от която още ме втриса, като се сетя за нея:
http://www.forums.akulata.com/viewtopic ... ight=#3848
Тези хорица бяха осигирули мат'риал за няколко буркана и явно това им беше професия. Може би и по тази причина всички говорим за такива големи риби в минало време.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2008 12:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Николай Енчев написа:
Веско, опасявам се, че може би грешиш за това колко е трудно да се пълнят буркани с балканка - има си специалисти в тази област, за съжаление.
Преди време раказах във форума тази история, от която още ме втриса, като се сетя за нея:
http://www.forums.akulata.com/viewtopic ... ight=#3848
Тези хорица бяха осигирули мат'риал за няколко буркана и явно това им беше професия. Може би и по тази причина всички говорим за такива големи риби в минало време.


здравейте, аз може би съм най новия участник във форума но въпроса за
хвани и пусни ме вълнува отдавна.Още когато въртях булдото в Самоковско около с.Говедарци разбрах нещо много важно, там не беше важно колко ще хванеш а дали ще донесеш повече от комшията.
И когато аз пусках мойте рибета на ония им ставаше лошо.
Не можах да им обясня че не съм гладен та да прибирам рибата а всичко е само за удоволствие. Изградил съм си една философия че мойте риби никой не може да хване и ако сме трима на реката знам че единия ще пусне рибата.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов