Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2008 10:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Аз незнам дали е правилно да се върне или не но расъждавам така: ако я изядеш ще си я хванал само веднъж :wink: ,ако я пуснеш може да я хванеш още един или два пъти :wink: ...е ако някой друг не я изяде :D .Ей, не приемайте нещата лично :D важно е да се говори така може и да се стигне до истината :wink:

Поздрави на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2008 10:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:21 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Съгласен съм с Илиян.Пък до една степен то е и до отношение към рибата."Ако" Ангел е прав това е доказателсво колко важно е понякога да знаеш нещо и за рибата, а не само за това, което я хваща :wink: .Поздрави!

_________________
www.starividri.org
Trout bum!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2008 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
vesko написа:
Впрочем какво мислите по следния въпрос?
Кое е правилно?Да пуснем тази "кака"от снимката обратно в реката/уловена е в река/ или да я задържим? \:D/

Всеки сам решава какво да направи. Аз бих взел показаната от Веско риба. Тя е рекордна, освен това наистина се храни с по- малките. Важното обаче е да можеш и да я пуснеш. Една такава постъпка може да се окаже решаващ пример за много колеги. Спомням си как една снимка с голяма пъстърва, която С. Мънков връща във водата, ми направи огромно впечатление. Ако не се лъжа Радо Акулата тогава написа: Господ вижда.


Последна промяна Tazz на Сря Яну 30, 2008 11:33 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2008 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Bate Raiko написа:
...Въпросът е да го правим с мярка, показвайки, че освен топ хищници сме и същества, надарени с разум...


ilian05 написа:
Аз незнам дали е правилно да се върне или не но расъждавам така: ако я изядеш ще си я хванал само веднъж ,ако я пуснеш може да я хванеш още един или два пъти ...е ако някой друг не я изяде .Ей, не приемайте нещата лично важно е да се говори така може и да се стигне до истината


Съгласен съм и с двамата колеги, който взима нека е с мярка и в рамките на позволеното. Ако всеки го правеше реки, езера , язовири и др. нямаше да са в това състояние. Жалкото е това че сега ако в една река има една единствена риба и ако някой я улови и пусне след него има други десет които ще я вземат без да се замислят.

Смятам че първите промени трябва да са в закона за лова и риболова и по-строг контрол по водоемите.

Поздрави

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 31, 2008 4:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здравей Ангел,
Обръщението"кака" не визира конкретен пол на рибата.Поне в моя случай-употребяваме го по Хасковско обикновено за големи хитри риби.И тъй като риба е от женски род... Иначе съм отлично запознат с вторичните полови белези при мъжкарите/пъстървичоци/. :D
Колкото до това дали този мъжкар може да оплоди хайвера на подобни американки-досега това не се е случвало в река у нас.Такива са преките наблюдения на заинтересованите органи и любителски клубове.Брат Райко се опита да насочи разсъжденията в посока,която е доста реалистична,но всеки е свободен сам да решава кое е правилно и кое не. \:D/
Лично аз с ужас установявам,че на реки ,в които се въди чудесна балканка/в смисъл-добре расте,съразмерна е и на 3години достига 25-30см/ някой разбирач е пуснал ялови американки,които за един сезон разсипват реката,като си похапват с пресно излюпеното поколение на дивите им братя и сестри.А да не говорим за езерата по планините... :oops:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 31, 2008 6:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=19755


това е полужението!!!хората правят по 6-7кг риба,в същото време и риболовните правят проверки :roll: пародия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 31, 2008 11:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Веско, сериозна американица. Обещал съм на Стефан най-скоро да го водя при една таква. Дано е там, че нещо взеха много да и се спускат. :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов