Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:34 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 6:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Здравейте!

Пиша това за тези, които още се чудят, дали да започнат да ловят риба с мухарка!!! - в България
Когато аз се чудех дали да почна с мухарката знаех, че се ловят кефали и пъстърви. Като започнах да чета във форума, се оказа, че се ловят също така и костур, щука, разпер, мъздруга и мряна...може би дори ще пропусна некоя риба, но вие ще ме допълните..., но...вчера гледам Френския риболовен канал и както едно рибарче си ловеше едни басове с мухарката и познайте какво му удари....????

Аз лично направо се същисах, беше сом около 2 кг.!!!! :? :? :?
И през ум не ми е минавало, че и сом може да удари, на някаква нимфа беще, до колкото видях...па и пустия му френски нищо не им разбирам...

Мисля си, че е важно, хората които се занимават с този вид риболов да бъдат все-повече, заради хуманото отношение към рибите, пускането им обратно и убеждението ми, че повече хора биха имали по-голям шанс да променят нещо в скапаната ни държавица...

Спирам тука, щото ще вземат да захвърлят въдиците си по-лабилните психически:D

Впрочем, някой интересувал ли се е дали и как може да се зариби някой гьол с Блак Бас ( Черен костур ). Вероятно трябва да бъде внесен от чужбинско, но не съм наясно. Всички са виждали поне по телевизията за каква риба става въпрос. Може би, не биха и понесли климатичните условия у нас иначе не мога да си обясня, защо все още я няма тука?!


Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
Ето го този дзвер :D Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
waterman написа:
Аз лично направо се същисах, беше сом около 2 кг.!!!! :? :? :?
И през ум не ми е минавало, че и сом може да удари


Веднъж гледах как един пич с мухарка си ловеше сом след сом и щука след щука на някаква огромна имитация на нещо,може би мишка :roll:
Иначе за баса,те и нашите раирани басове са си идеални,но и те както всички други видове одавна са разредени из водоемите!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
....бяла риба,шаран,каракуда,бабушка,червеноперка,морунаж...
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Цитат:
Впрочем, някой интересувал ли се е дали и как може да се зариби някой гьол с Блак Бас ( Черен костур ). Вероятно трябва да бъде внесен от чужбинско, но не съм наясно. Всички са виждали поне по телевизията за каква риба става въпрос. Може би, не биха и понесли климатичните условия у нас иначе не мога да си обясня, защо все още я няма тука?!

Най-близко я има в Сърбия. В някои държави е забранена за развъждане. Дори в Русия. Ако ти се лови Бас на муха, това става най-добре в Испания. Имам приятел, който им сцепва джуките там. Страхотен боец и не винаги лесен за улавяне. Тази година живот и здраве съм му на гости, но е още рано.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2008 7:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Най-близко я има в Сърбия. В някои държави е забранена за развъждане. Дори в Русия. Ако ти се лови Бас на муха, това става най-добре в Испания. Имам приятел, който им сцепва джуките там. Страхотен боец и не винаги лесен за улавяне. Тази година живот и здраве съм му на гости, но е още рано.[/quote]

Блазе ти

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2008 10:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Миналата година за малко му се размина на сома. Ма сега като си направя спея (#10/11) и съм вкарал новата си (стара естествено) лодка на док да се пооправи ... \:D/

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2008 8:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Весо, здрасти!! Малко късно се включвам, ама бях по едни командировки....Бас-а е интересна риба, но сравнително малко страни са решили да го интродуцират - все пак е опасен хищник и не се знае как ще се отрази на съответната екосистема. При нас е повече от ясно какво ще се получи - при така сринатата ни водна екосистема той ще излапа и малкото останали риби, талибаните ще го ловят като за световно, докато накрая се получи т.нар. нанизъм и водоема осъмне един ден с милиарди полово зрели и възрастни бас-чета от по десет-петнадесет санта, талибаните пак ще пълнят пликовете и ще си спомнят какви риби е имало едно време......Абе...по-добре да не го вкарват!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов