Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Invasion of the Snakeheads!
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 6:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
Тази сутрин,докато си пиех кафето,видях обезпокоителен репортаж по NGC Wild,заснет във Великобритания ! Става въпрос за ето това : http://www.youtube.com/watch?v=nmU7etSYYqI&feature=fvw
Във Великобритания са доста обезпокоени - вече има случаи на уловени екземпляри във свободната природа - имайки в предвид мерките,които са взети в USA срещу тази риба ! Проверих и в родното пространство - има акваристи,които се хвалят,че имат възрастни екземпляри !!! Всъщност,дори не е проблем да си купиш малки - като аквариумен вид !!! Направо съм шокиран :shock:
Ето инфо и от wiki :
http://en.wikipedia.org/wiki/Snakehead_(fish)
P.S. Сега видях,че в замунда-та има филма на NGC Wild под заглавие Fishzilla: Snakehead Invasion

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 9:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Стефа мерси за филма.Ще го дръпна задължително,любопитен човек съм.
Наистина ще е много фрапиращо ако тази зла гад се развие в нашите реки,но това силно ме съмнява.Не вярвам някой неадекватен да зарибява с това нещо.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Това на руски се нарича змееголов. Оригиналният му произход е басейна на р.Амур. Във нашият тип екосистема ще измести щуката-вирее на съвсем мътни,обрасли и бедни на кислород води.Но, няма шанс срещу животното българин-ако се развъди, ще го ловиме, докато спре да мърда!! -Така, както стана с "голямата инвазия "на костура... Една-две години буркани, и по кой,колкото може да носи... Ще е същото, като скъсана садка на Доспат, вервайте ми.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
Осъзнавате ли за каква еко-бомба става въпрос ?!?

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стефак, здрасти!! "Запознат" съм със змиеглава индиректно още преди години, когато съм разглеждал негови снимки в книгите по акваристика. Това наистина е уникално приспособим дзвер и ако попадне в системата / което не е никак невъзможно, особено при типично нашенското безхаберие - спомнете си изхвърлените с лека ръка пирани / може да стане мазало...
П.С.: В интерес на истината у нас отдавна има хора, сериозно занимаващи се с внос-износ на екзотични риби / отрасъл съм на пустия подуенски пазар :oops: :oops: / и появата на такива потенциални екобомби съвсем не е нереална!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 10:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
И да попадне,и да стане бум,което е малко вероятно, ще последва съдбата на бума на белите риби на Батак-когато във целия окръг не останаха лъжички за кафе :shock: :!: ,а във заведенията лъжичките се проверяваха на входа! Ще последва съдбата на големите костури на Искъра ,със сига- пак там, със пеледа на Доспат.... мога да изброявам много. Сега в момента Дунав е пълен догоре със щукички- излавят се по 40 бройки :shock: \:D/ по 10-15 санта..На Жребчево картината е същата-удррии...
Единственото чудовище в света се казва българин пред нещо на келепир-държавно и безплатно....Ако трябва, кола на заем ще вземе "да прекара стоката". Бабалъка ще впрегне да чисти и пълни бурканите..
Във Англия имаше патици и лебеди-дойдоха поляците и нашенци и ги отървахме англичаните :D :shock: :D .
Не се притеснявайте- не се е появило нещо толкова много , и толкова страшно, че да запуши устата на тоя отвратителен, лаком и прост народ- ако тряаа, лами и змейове ша печем в чушкопека...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 10:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
Ха е щом американците са дигнали ръце от този уникален звяр... Река Дунав е с дължина 3500км(според уикипедия) , без да броим притоците и... Нашего брата,българина НЯМА да може да се справи - също както и не можа да се справи с костура навремето,та и до ден днешен !!! Бялата риба бе изместена именно от него ! Както и доста от останалите местни видове риби - костура "задуши" повечето от местните видове ! Дори и щуката не можа да се справи с него ! Според мен,въпрос на време е този TOP LEVEL PREDATOR да се настани и по нашите географски дължини...

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 12:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Човече, да не ти пука въобще за нек`фи ситам снейкхеди...
Нали се сещаш кой е TOP LEVEL PREDATOR :shock: по нашите ширини - Бай ти Ганя :!:
В този смисъл имаме далеч по-належащи и важни проблеми...
А ако твърдо си решил да пазиш притоците на река Дунав от снейкхеди, 1 съвет от мен - вземи си пушка, бомби и базука! Щот те наш`те снейкхеди не са като чуждите - имат не само зъби, ами и мрежи , и бомби , и вар, и ток, и комбайни и всичко останало :!: И ОГРОМНАТА ДОЗА наслаждение от бастисването на една или друга река...
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
Е,аз живея доста далеч от Дунав и притоците и ...
Просто ми попадна инфото за иначе чудесния хищник :) Атаката му из нашите ширини би била бърза и жестока !!!
Иначе,Бай Ганю не можа да се справи с костура - ФАКТ ! Бай Ганю се среща основно в България,а Дунав обхваща половина Европа !!! До тука е 2:0 за хищника !!!

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
Ето - за два дена в интернет,и се намериха супер лесно :

"...Не съм се мъчил да ги развъждам, взех ги от зоомагазин във ..... (P.S. не във София) , по 5-6 см и за две години станаха по 2,5 кг - изядоха поне 500 таранки и стотина други риби,включително и десетина хищника,просто не може да се гледат със други риби-изяждат ги!Гледах ги в 700 литров аквариум и им беше тясно,макар че бяха само два... , ...само пясък-камъни не може да се слагат,защото като преследват рибите и може без да искат да счупят стъклото на аквариума!Мен един разбирач ме излъга че ставало да се гледат със астронотуси - става ама докато има таранки, като нямаше зимата таранки и първо изядоха един индийски нож, после по дребния астронотус-около 20 см!" , " .... Здравей - по 15 лв за брой са... Михаил - 0885...... " !!!

Търсих точно Channa argus(Northern Sneakhead),която издържа и ниски температури,стига да има от къде да си взима въздух,понеже тази риба е с дробове,и й трябва достъп до повърхноста - иначе се задушава(и умира),дори и при много аерирана вода !

Е,господа,Хищника е пред вратата ни...

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов