Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 5:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Здравейте всички,
Искам да ви споделя нещо!Една от причините да се смениме коренно начина си на работа и да започнем да търгуваме само и единствено с мухарски принадлежности беше , че "мухарите" имат далеч по ясна представа какво точно си купуват,защо го купуват и рядко правят компромиси с качеството.Всеки може да каже каква марка е първата
му пръчка или макара.Доста по лесно е за нас да комуникираме с хора , които имат жив интерес към хобито си и са "болни" на тема - риболов на муха.В тоя ред на мисли сме улеснени , но разбира се и страдаме от това ,защото всеки е на различен етап в развитието си , а на всичко отгоре има много тясна специализация дори в мухарския риболов - едни връзват мухи и по-малко ходят на риболов , други предимно ходят на риба / като мен / , а по-малко връзват мухи.
Важното в случая е да има диалогичност и толерантност между повечето от нас , защото така ще имаме повече време за риболов и връзване на мухи , което е най-важното :D
Ще вметна само - мисля , че назрява момента за създаването на някакво сдружение на мухарите от цялата страна.Докато си пишем по форумите бракониерите по всевъзможни начини унищожават последните останали риби.
Всички знаете какво стана с Панега и Искрецка - колко риби имаше преди 4-5 години , да не говориме въобще за преди преди 10-12 години.
Мисля , че тази тема не е за тук , но сигурно ще я прочетат доста хора.
Идеята за сдружение , което да стопанисва реки в България не е нова , но по някакъв начин трябва да я реализираме за да можем да си практикуваме хобито всяка седмица без да се налага да пътуваме до Босна или Сърбия 600 км 2-3 пъти за сезон в едната посока и да си гледаме снимките от там с "умиление" :(
Аз пак бих ходил там , защото отиването в друга страна и риболов на риби , които нямаме тук си е само по себе си тръпка.
Но никак няма да е зле да пътуваш 1 час и срещу 10-20 лв на ден , които така или иначе изхарчваш за какво ли не , хванеш няколко хубави риби :D
Темата е дълга и не става за интернет , трябва да се видиме на живо
ако имате желание разбира се :D
Благодаря на всички за подкрепата и хубавите думи.
Надяваме се да не Ви разочароваме.

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 7:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Здраво Ники,
най-после...
най-после да си дойдем на думата...лично не се познаваме, видяхме се на Орешак, т.е. аз те видях и запомних, ти също си ме видял и вероятно не си ме запомнил...нормално на галимацията... така..
(следват наблюденията на един плющек с две годишен flyfishing experience, ловящ си с първата мухарка formax flystar,която даже и успях да счупя, но приятел ми я залепи)...така...
Всичко е много гот, до момента на фишинга. Миналата година хванах далеч повече риби отколкото тази, интересно защо- вероятно далеч по-малко съм умеел в кастинг, за муховръз- какво да говорим, но ставаше. Тази година- казък, прочел съм много повече литература, гледам съм какви ли не филми и клипове, купувам си далеч по-качествени материали...и по-малко риби.... По-малко, защото ги няма, или се изчерпват (вярно и метеоролигията не е с нас). Та....... проблема е, че на Орешак никой не пожела да чуе инфорацията на Пенко, а беше се подготвило момчето, информация, която е важна...
Темата беше: (не е точен цитат) "Как да функционират клубовете и съвместно действие с ИАРА по отношение на зарибяване и стопанисване на водни обекти".
Не, че е станала драма, но мен този факт ме подразни... общите предпочитания бяха на ливадите и масите с муховръз.
И ето го момента.... време е общността да си потърси възможността...
Абсолютно те подкрепям, дали ще е сдружение, дали клуб.... няма значение как ще се казва, ако трябва да проведем нов събор, да го проведем, да поканим и отговорни кадри..(еехх как комсомолски прозвуча), но нещата трябва да се променят. Затова заставам изцяло зад твоя призив, винаги можеш да разчиташ на един "плющек"... зашото и аз си искам "моя" "Рибник" в съседство (защото ако за теб са 600 км, за мен стават 1000)... Не, че го нямаме при нас (Пенко, благодаря), ама искам всичко да е рибник... било за пастърва, било за кефал.... или шаран.... ДА БЪДЕ РИБНО!!!

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 9:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
За сдружение съм абсолютно за! Само да не стане като почти всички сдружения,които теглят всичко и всички към София \:D/ .За мен също важи фактора разстояние от свестни дестинации за риболов на шарени рибки.И в момента се зарибяват реки,къде легално,къде не съвсем,но нека си дадем сметка,кои хора ходят да мухарят на тези реки :roll: ???И с чии пари се зарибяват тези реки???Тва не са само мои въпроси,просто някои хора не смеят или не желаят да ги зададат. \:D/ Но май наистина е редно Радо да премести темата където реши.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Принципно и аз съм ТВЪРДО ЗА !...
За язовири - ясно - могат да се стопанисват от клубове,сдружения и т.н. Не знам обаче дали има законова уредба за същото,но свързано с реките.
В чужбина доколкото знам клубове стопанисват участъци от реки....То и не съм сигурен,че може да се стопанисва цяла река.... Т.е. ако ще е на участъци - не съм сигурен дали ще имаме капацитет да създадем толкова клубове,че да се "покрият" не една река,а повече - да речем в различни части от страната....
А ако говорим цялото мухарско братство да стопанисва една река - нещо не ми се връзва.... Тези,които са по-отдалече биха били повече гости,отколкото стопани....

Идеята е супер.Радващо е,че се повдига въпроса.Но си мисля,че ще е много трудно.Не казвам да не се направи.Просто всичко трябва да е много добре измислено и координирано.Както си мисля също,че без Държавата няма как да стане....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Крайно време е да се създаде такова сдружение, защото и без друго много сме изостанали в това отношение. Дано само ползите от сдружението да не се загубят в обичайното за нас мерене на атрибути и изясняване на въпроса кой е по-, по-, най-.
А иначе, Пачо, има уредба и за реките и именно едно национално сдружение (с поне 500 членове, както го изисква Наредбата) би било първата стъпка в тази насока. След това вече ще може да се мисли кои реки да се стопанисват - ясно е, че няма как да се развива мухарски риболов само с една река. Едно национално сдружение ще може чрез регионалните си секции, например Пловдив, Хасково, Сливен да се бори за стопанисването на реки в поне няколко области.
Обаче не трябва да си мислим, че целите на сдружението се изчерпват само с това да се вземат няколко реки - има много повече неща, които трябва да се свършат, като се почне от представителство на интересите на мухарите пред всички органи и институции в държавата и лобиране за инициативи за опазване на водите от всякакви хищници, участие в различни проекти за опазване и възстановяване на реките, организиране на състезания и формиране на национален отбор, ама истински, издаване на списания или вестници, а защо не и някоя книга.
Само казвайте за коя дата е насрочено учредителното събрание, че да мога овреме да си взема отпуска :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 14, 2010 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здравейте,

Напълно подкрепям идеята за сдружение, зарибяване на реки и зони за мухарски риболов. Готов съм да участвам и помогна с каквото мога. Струва ми се, че дори трябва да има и някакво издание (седмични или месечно) специално за мухарски риболов – било то вестник или списание. Мисля че по този начин бихме могли да променим голяма част от действителността в България.

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 7:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Здравейте всички,
Радвам се , че има доста хора подкрепящи идеята за организация на мухарите в България.
Според мен преди да стартираме каквото и да било трябва да измислиме име на сдружението и да конкретизираме цели на сдружението.Логото на организацията също е важно.
Тъй като сме далеч един от друг е добре преди да се направи някакво общо събрание - трябва да има какво да обсъждаме.
Предлагам ви да се изберат няколко имена и да се гласуват като анкета във форума.
Също така могат да се набележат най-важните цели и да се изберат
част от тях след гласуване и чак тогава да се видиме на живо , за да има какво да говориме конкретно.
Всичко става с пари , така че трябва и за това да се помисли - финансиране и всякакви други възможности.
Надявам се да не опорочиме идеята в зародиш - да не направиме поредната "българска работа" :D
Тия дни няма да имам много време да пиша , но ще чета при всяка възможност.

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 8:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Моето скромно мнение е, че тук, в България едва ли ще проработи английската, словенската, френската или която и да било друга, "вносна" схема. Просто, защото ние не сме нито англичани, нито словенци, нито французи.... ние сме си българи и си имаме свой собствени национални особености и характеристики, свой манталитет, своя ценностна система...

Истината е, че всяко правило трябва да бъде продиктувано и да "следва" местните нрави, обичаи и действителност и да бъде адаптирано към местния манталитет.

Правилата са вид обществен договор - т.е. всички страни трябва да са съгласни и да ги приемат (или поне болшинството). А, у нас обикновено импотентни нормотворци, правят безплодни интелектуални опити да измислят някакво недоносче, или пък да пренесат някакви готови, "вносни" правни норми, които да наложат насилствено на народ, който няма никаква вътрешна потребност от съответната правна норма. Затова у нас правила, норми и закони не работят. Няма и шанс да проработят !

В нормалния свят има работещи правила и закони, но да не забравяме, че там правилата следват нравите и обичаите, а не обратното.

Правилата трябва да бъдат съобразени с местните условия, с обичайните норми, с манталитета на хората: никой не може да пренесе афганистанските правни норми за носене на бурки, шамии или фереджета във Франция, например. Обратното също не е възможно: никой не може да пренесе френските правни норми в Афганистан и те да проработят там...

Опитите да се препише дадена правна уредба или сляпо да се пренесе от едно на друго място, обикновено са ялови или пък резултатите са извратени. ( И нигерийците са преписали британските закони, но в Нигерия, те не работят, и няма да проработят никога, защото английските закони са правени за англичани, за тяхната действителност, за техния манталитет, а не за нигерийци и за тяхната нигерийска действителност и манталитет. )

Ние 20 години се опитваме сляпо да взаимстваме някакви ( или всякакви ) правни норми, защото виждаш ли те някъде работели перфектно. 20 години се опитваме да се правим на такива, каквито не сме. За 20 години са написани и приети 1 милион закона, правилници и наредби, защото жалките ни пост-комунистическите душички просто изгарят за правила, правилници, регулациики и лиценционни режими ( единствения ефект от които е, че пълнят джобовете на една шайка мошенници по всички етажи на властта и бизнеса )

Ами просто... не получается !!! Правилата у нас не работят, освен частично и винаги насилствено ! Защото насилствено наложени правила могат да проработят (и то частично), по един единствен начин: насилствено !!! ( Е, какво като сме прекръстени насилствено ?!? Зер сме станали ревностни християни... ?!? )

Не съм против създаване на мухарско сдружение, но съм категорично против стопанисването на реките, защото съм убеден, че каквото и да се направи, то няма да бъде онова, за което е било представено... Защото съм убеден, че у нас зад всеки замисъл, зад всяка привидно добра идея се крие нещо много различно..., че едно се говори, друго се мисли, а трето и четвърто се върши на практика. Убеден съм, че под каквато и форма да започне, то ще бъде напълно опорочено и извратено, и че повечето мухари ще съжаляват, но ще бъде късно... Смятам, че ще стане това, което стана с арендованите язовири или с арендованите ловни стопанства !!! Е, мерси ! Аз съм ПРОТИВ !

Може и да дойде подходящ момент, но няма да е скоро...

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 10:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Здравей, Калояне :wink: ! Изчетох поста ти. Хареса ми опитът ти за национален психопортрет на българина, в частност - отношението му към обществените норми и тяхното спазване, НО от това не произлиза нищо :!: , и ще ти кажа защо :arrow: ако трябва да съблюдаваме ценностите, привичките и морала на българина в момента - НЯМА ДА ОПРЕМ ДО МУХАРСТВО ИЗООООБЩО :idea: Просто защото разложението е повсеместно! Ще се хванем за главите(както не един път съм го правил сам) и ще се разотидем!
Въпреки всичко това, аз виждам спасението в личния пример :!: За мен това е единствената надежда!
Не са важни онези 85-90% глупци , важни са другите , "незначителните" 10% , които искат промяната
Не са важни смачканите и озлобени хора(всички сме смачкани в някаква степен от този живот), важни са другите, "изключенията", които трябва да повлекат крак
Казано е - хубавите работи стават бавно! Така е ! И за това е крайно време да се започне отнякъде, защото най-бавно се променя мисленето на едно общество!
Личният пример на едни нищо и никакви си 500 чиляка да речем, може да е заразен! И всеки , който мисли по подобен начин е длъжен да опита!
Казваш, вносните закони нямат почва у нас :-s :?: Бих добавил - бих добавил, че никой закон няма почва у нас, просто защото 45+20 години двоен стандарт , безвъзвратно за ни измили вярата в него!
Но примерът, ахххх личният пример - това уникално същество! Нека се върнем на него за момент. Да вземем община Рибник да речем, да вземем коя да е община с такъв риболовен туризъм от бившите югорепублики! Дали тази община няма да стане еталон за околните общини, дали другите няма да гледат със завист на нея!? Защото тук говорим пари, приятели, за свежи чуждоземски парички, добити по правилен начин- чрез правилно отношение към природата, която имаме :!: :!: :!:
Да някой ще каже - ще стане пълен комерс навсякъде! Грешка! Ще стане пълен комерс Някъде! Но отношението към природата, то ще започне да се променя! Дали тогава ще продължим с погубването на природата, след като видим , че тя може да ни храни!? Дали ще си изхвърляме боклуците в реките , след като в съседната община привилича по 4-5 рейса на седмица чужди мухари, които си дават парите в нашата страна!? Дали ще продължим с тровенето на реките с помията от мандри и тем подобни стопанства!?
Е , извинете, но аз не мисля така :!:
Интересът е това , което клати феса(извинете за турцизъмчето :oops: )
Проблемът е , че ние не си знаем интересите!
Какво ще стане , ако има 7-8 реки в страната, стопанисвани от мухарски или други клубове, зарибявани, пазени от нарочно поставени хора?! Определени участъци от реки, дадени по смисъла на закона на хора, които да се грижат за тях!? Толкова ли ще е лошо :!: :-s :?:
Кала, даваш за пример арендованите язовири и ловни стопансва! Ок и тук опираме до нещо много важно - държавния контрол! Нима не страдаме всички от липсата на контрол в строителството!? Сульо и Пульо станаха строителни "предприемачи" :x и загробиха парите на сума ти народ :x
Ама не виновни те! Виновна е държава, защото не оказва контрол!
Нали не мислиш, че чиновниците са наясно , какво е необходимо да се направи, нали не си мислим, че на някой му е ясно ОТ-ДО какво е нужно!? Не. Истината са ражда в диалога, в спора!
Ще завърша с убеждението , че ако цената на успеха е комерсиалицията на хобито ни( за Бога, то по-комерсиално нз как би могло да е), то аз съм готов да я платя :!: :wink:
П.С. Кала , козината , която ми прати , без да ме познаваш дори, ми вдъхна надежда в този така забравен и овехтял български морал, върху който се плюнчим толкова време :wink: \:D/ :!:
Поздрави на всички!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 11:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
За мен всичко започва от парите и сериозното отношение на хората. Едни от първостепенните въпроси са как ще се финансират клубовете на националното сдружение по места и размера членските такси- те не трябва да са символични. Друг въпрос е създаването на информационен сайт с логото на националното сдружение, блог и подържането на PR. Всички съществуващи клубове досега трябва да бъдат добре дошли във сегашната си организационна форма, но със задължението да спазват и изпълняват минималните стандарти, определени в Устава от Управителния съвет на сдружението, в който да има изборни членове и членове по право (напр. председателите на клубовете). Взимането на река за стопанисване не е гарантирана работа, има важни фактори извън националното сдружение, и е задължително следването на определена стратегия, продиктувана от Наредбите по ЗРА.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 12:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Koлеги, за пореден път ще си кажем едно и също нещо с различни думи... и всички ще останем неразбрани. Най-страшния бич за българина е неговия манталитет. Едва ли има друго същество, което с такова настървение да реже клона, на който стои. Много вярно е, че българина разбира само от тояга, защото ако се държиш човешки с него, той ти се качва на главата. Тук не става дума за самобичуване и вадене на кирливи ризи, а за чисто изтъкване на факти. Защо у нас е необходимо всичко да става по "втория начин" и навсякъде да се търсят "вратички"? Добра или лоша, нормативнита база регулира отношенията между субектите в някаква степен(тук не коментираме чудовищните противоречия между законови и подзаконови нормативни актове), но главния проблем е, че у нас винаги основаната цел я тя да бъде заобиколена. И съвсем естествено, намират се сведующи люде, които ги подпомагат в тези им въжделения(с ръка на сърцето си признавам, че и аз от там ям хляб и салам) от което страда, да го кажем грубо, примерно приходната част на бюджета. И да си го кажем честно - компетентните люде не работят в държавните институции, за да се задоволяват с огризките там, а тъкмо напротив - дефакто те работят срещу Държавата и цялото общество индиректно, но което е най-лошо - затвърждават общоприетото мнение, че Законите са слаби и манипулируеми, а Държавата е абстрактно приказно същество, което всеки може да върти на малкия си пръст, понеже нейните органи са слаби. И са съвсем прави. И ще ви дам конкретен пример - за това смешно същество - българският бизнес, не е достатъчно примерно да не внася всеки месец в държавния бюджет омразния на всички ни ДДС(на събирането на който се явява само посредник) - не, той иска и да тегли. А от подобни постъпления, които Държавата преразпределя, се финансират всички пера на обществения живот, на това, което осмисля понятието "Държава", с претенцията да е европейска. Но какво да бъде преразпределено, при положение, че оскъдния ресурс не стига дори за чисто екзистенциални държавни пера? И нашите петостепенни проблеми?
Някой ще напомни за европейските фондове. И пак стигаме до частната инициатива, която е закърняла от съсредоточване на целия си потенциал в игра на котка и мишка с Държавата, както и до безхаберието на държавните чиновници(тези, дето работят за седмичното възнаграждение на един среден счетоводител, както се оплакват един на друг постоянно). И какво да чакаме от такъв порочен кръг?
Помните ли какво каза Дани Крилов преди време - "по-лошото е, че от риболовци се превръщаме в пъдари". До там я докарахме, че не ходим за риба заради удоволствието, а заради неприятните емоции, които си доставяме с настървение. Между другото, този същия май позаряза мухарлъка и мина на тролингов риболов... Чудя се има ли по-смешни недоразумения от този начин на практикуване на хобито и щекарстово? Надявам се, че Бат Райко си е оставил някой фидер...
Но все пак аз мисля, че има няккава надежда. Вече навсякъде има частни язовирчета, на които човек може да иде и да прекара смислен ден, уверявайки се рибата е нещо реално, а не приказно същество и аранжировка на щанда в супера... При това на съвсем поносима цена - с възможност за задържане на определен брой риби и така лелеяния рилийз. И в тази връзка на един гьол близо до града, след зарибяването охраната понаби някой и друг мераклия да лови безплатно или такъв, поскрил в торбата някой шаран. И о, чудо - след подобна оздравителна терапия всички чинно си плащат пет лева вход и никой не се опитва да мине откъм гората. Пак стигаме до това, как е свикнал българина да го третират и кога той "слушка". Нямам против подобни възпитателни мерки, стига да бъде третиран който трябва.
Мисля, че и с реките трябва да се случи същото. И ми е все едно дали нормалните условия за риболов ще ми ги осигури сдружение, организирана група рецидивисти, католическата църква или някоя гей организация. И все някога ще стане. Но тогава, когато бъдат третирани подобаващо достатъчен брой андрешковци, и когато който трябва се сети, че в тази работа има келепир. И когато бъдат изринати лайната, с които са пълни реките и тези, които ги замърсяват безхаберно. Не мисля, че ще се случи скоро обаче. И понеже не желая старостта да ме свари в стойка "Мислителят" от Мирон, мисля да си уплътнявам времето с плувчицата, а вие ми се смейте.
Е, мерси ! Аз съм ТВЪРДО ЗА!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Последна промяна Мунчо на Чет Юли 15, 2010 6:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Христо, мисля че не е редно само да чакаш някой да ти осигури нормални условия на риболов. Необходимо е клубовете в България да имат ясна стратегия за дейността си, за години напред, и да я следват, докато мухарската общност (доколкото в момента я има) не заприлича на нещо. Точно хора както теб трябва да намерят начин да помогнат.

ПП Очевидно организираните рецидивисти и католическата църква имат други интереси.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 2:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Ще се намери как да се финансира проекта.Интереси, реклама, спонсорство ... Ето ви пример -> преди години се занимавах сериозно с гейминг.Небезизвестната игра Counter-Strike набираше скорост и грабваше интереса на все повече геймърчета из страната.Почнаха да се сформират отбори, почнаха участия по турнири както в БГ така и в други държави.Днес, благодарение на инициативата и милионите фенове на про-гейминга, самия гейминг стана професия, от която се докарват доста пари.Има обособени лиги и турнири както е във футбола на професионално ниво.Правят се трансфери на играчи, самите те зимат заплати от сорта на 20000-30000 евро.Сами си правете изводите ... И това всичкото от играене на игри.
От къде са се взели парите за всичко това ли ? Реклама, реклама, реклама ! Сериозно отношение ! Наши отбори по Counter-Strike, War Craft, Star Craft и тн. се представят доста добре и поради това биват спонсорирани.Просто хората са отдадени на това, което има харесва да вършат и за това жънат успехи и са горди с постигнатото.

Знам, че про-гейминга няма нищо общо с риболова, но примера е повече от перфектен.Освен това при гейминга доста често става въпрос за дечурлига на по 14-15 години ! Да, малки са, но си гонят нещата и колкото и странно да звучи си намират спонсори, показват, че ги бива и ходат по състезания из цял свят 8)

Така, че дайте да се захващаме сериозно с това, което Ники е подметнал, защото времето си минава, а на мен ми се ще преди да си отида от този свят да съм видял реки с риби и доволни мухари и в тая наша България.Но ако ще се прави нещо - да се прави, ако ли не - да не се зафащаме въобще.

Подкрепям и ще допринасям с квото мога за благополучието на тази идея.

Поздрави !

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 15, 2010 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Пред успехите в живота приятели стои една бариера, влечугите минават под нея, хишниците я надскачат, а телетата чакат да се вдигне бариерата :wink:
Начинанието е чудесно, да помогнем, кой с каквото може, успех!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 16, 2010 8:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Привет!
Ники, наистина темата е дълга и не за Интернет. От друга страна, ако се видиме на ''маса'' започва едно дълго - Иху, аху и т.н.....
Пак не става. Според мен идеята трябва да има предварителна рамка и на срещата// на реката или в няква зала// да се обсъджат конкретни неща. Освен това при предварителна програма - всеки ще може да прецени дали би се включил на първа ръка. Защото се нареждат едни дълги постове . Ама то така, пък иначе и т.н. И като краен резултат - излишно драмтизиране и тревожене на ситуацията ....За пример>
Темата с панежския ВЕЦ.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов