Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 12:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Здравейте,
интервюто е с еднакви въпроси за всички.
Представил съм го без изменения по реда,
по който съм го взимал от колегите.

Изображение
Ицо
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Не мога да очаквам нищо хубаво в близките 5-6 години докато не започнат всички хора да се грижат като цяло за природата, не говоря за реките. Много ясно че ще ходиме за роба, ще хванеме по някоя друга риба, няма да е това, което искаме ние, за да хванеме рибите, които искаме трябва да си платим, което е нормално, което трябва да стане и тук- рано или късно, това трябва да се случи.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да, с удоволствие. И не заради рибите- за разнообразие, за да се видиш със приятели, да общуваш с хората. Това е много важно нещо.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Преди малко казах- когато всички допринасят за това нещо. Т.е. хващат се рибите и се пускат обратно и се зарибява всяка година.
4.Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата няма да направи нищо според мен. И клубовете не могат да направят нищо. Това е моето мнение.
5. А как смяташ, че обикновения риболовец може да направи нещо да се подобри?
Когато мисли като мене- това трябва да е в тебе, в душата ти.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да си хванат най-големите риби в живота.
------------------
Изображение
Калоян
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Нищо не очаквам, не съм риболовец- ходя за забавлението покрай риболовците.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
За купона- да.
3. Как смяташ че риболова в България може да се подобри?
Нямам идея.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Не знам : )
5. А как смяташ, че обикновения риболовец може да допринесе нещо да стане по-добре?
Като се опазва околната среда най-вече, останалото е въпрос на избор , но опазването е абсолютно задължително за всеки за да е чисто и приятно.
6. Твоето пожелание към риболовците тая година?
Да се забавляват повече- много се взимат насериозно с това ловене на риби- повече забавление да има.
------------------------
Изображение
Светльо
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
По-малко бракониерства и повече риби, повече риболов.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Бих, да.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Като институциите започнат да си вършат работата.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Да им пука малко повече- и на държавата, и на клубовете.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Като е по –отговорен, като спазва законите.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Повече риби, най вече здраве, да са по-добри.
-----------------------------

Изображение
Богдан
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Повече риби, по-големи риби и да се самоусъвършенстваме.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
С контрол- повече контрол и изпълнение на функциите на контролните органи. И безкомпромисност повече- не може да се подминава...
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата трябва да позволи на клубовете да развиват риболова- според мен това е важното.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Повече съвестност, повече етика към рибите и да спазват закона.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Много слука и много риби- върнати, живи риби.
---------------------------

Изображение
Георги
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да хвана повече риба от преди и да ходя на повече реки.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да, с най- голямо удоволствие. Черна Гора и Босна, най-вероятно.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Много труден въпрос, голяма част от хората трябва да ги изселим ( смее се)...шегувам се, ще се подобри тогава, когато глобите за бракониерски риболов се увеличат драстично и се провеждат повече Кампании, които да обясняват колко е важно рибната популация да се запази в България.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво трабва да направят риболовните клубовете според теб?
Най-вече риболовните клубове трябва да се превърнат в институции, а не това което са във момента- кръчмарски сбирки, за да може техния глас да се чува. Между самите риболовни клубове трябва да се разбере, че винаги ще има различни мнения и не се ли цени мнението на колегата до тебе нищо няма да се случи. Тогава може да се мисли за сътрудничество с държавата и за подобряване на рибното богатство, така да го кажем.
5. Каква е ролята на обикновения риболовец ?
Ами много малка защото ти не можеш да промениш бракониери, ловили 30 години по един и същ начин. Въпроса е, че със подрастващото поколение може да се работи- които все още не са обременени- но това е работа на абсолютно всички.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Бъдете живи и здрави!
----------------------------

Изображение
(моля за извинение за нефокусираната снимка)
Данчо Савов
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
От новия риболовен сезон очаквам колегите да са по-съзнателни, съгласно новите правила за риболова, които се приеха и предстоят да се приемат, река Искрецка и река Панега са вече защитени реки- може да се ходи и през седмицата, не само събота и неделя, но рибата балканска пъстърва трябва да се върща задължително обратно във реката, независимо кога е хваната.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Бих отишъл на риболов във чужбина, все още, но разбира се, съкровената ми мечта е чужбина да стане у нас.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
С отпускане на риболовните клубове да могат да стопанисват реките.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Клубовете трябва да атакуват държавата в момента, защото ние сме единствената държава в Европа в която клубовете нямат право да стопанисват реки.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Като бъде по-активен.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да имат все-повече риболовни успехи защото това е нещото което ни обединява. Да пазят рибите в реката защото всяка една пусната риба става по-голяма.
-----------------------------

Изображение
Атанас Куртев
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
От новия риболовен сезон очаквам повече старание, отношение към природата и към колегите риболовци- всеки да прояви това, което чувства и да бъде винаги на линия когато трябва да бъдем на едно место всички- най- вече клуба.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Във чужбина бих отишъл, както ходя през последните десет години, но никога не трябва да подценяваме и риболова в България, който претърпява развитие и за това развитие е добре да участва всеки един от нас.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Както казах и преди това, риболова у нас би могъл да се подобри със отношението на всеки един.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата, както всички нормални държави по света, е добре да ни отвърже ръцете за да може ние клубовете, хората, които сме се грижили през годините за отношението, зарибяването и природата като цяло да се грижим за отделни участъци от реки и реки като водни обекти и за да може риболова като спорт да продължи нормалното си развитие.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Какво да ти кажа, обикновения риболовец е добре да гледа примера на хората преди него, да положи едно минимално старание и да има отношение към рибите- да ги връща обратно, да взима толкова, колкото може да изяде(ако обича да яде риба) и най-вече да бъде съмишленик с останалите, които показват как трябва да изглеждат нещата.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да са живи и здрави- това е на първо място; да имат все-повече излети сред природата и да усещат риболова като спорт, удоволствие и почивка в свободното време винаги всред добра компания.
----------------------

Изображение
Ангел- Ачо
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
За съжаление това, което беше преди 5-6 години вече е по-различно- рибите в реката са все по-малко и все по-дребни. Надявам се да има нещо по-хубаво за тая година.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
На тоя етап все още съм със резерви- засега риболова ми преминава предимно в България.
3. Как смяташ че риболова в България може да се подобри?
Все още не е подписана новата заповед, но във проекта има две много важни неща- едното: забрана за прибирането на пъстърви от определени реки и другото: че много от реките вече са освободени- това дава по-широки хоризонти за риболов от една страна, а от друга- аз съм убеден, че колкото повече риболовци има на една река толкова по-малко бракониери има на нея.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата трябва да работи във по-близко сътрудничество с риболовците- във момента все още има дистанция между риболовци и държава и нямаме допирни точки.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Стига само да спазваме правилата- това е напълно достатъчно.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Иска ми се да бъде по-добра от предишната. Иска ми се да станат нещата както преди години- реки с повече вода, с повече риби и по-съвестни риболовци.
--------------------------

Изображение
Орфи
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да е по- добре от миналата година, със сигурност. То, ако стане по-зле няма да има риболовен сезон.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Ако имам средства, бих отишъл, да. По-скоро, нямаме средства за чужбина- затова искаме да си риболовстваме в България, вместо да ходиме във чужди реки да наливаме средства.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Ами съвестните риболовци трябва да се стегнат малко и да направят нещо самите те- примерно, да се обаждаме на ИАРА като видиме бракониер. Друг е въпроса дали ще дойде някой да направи проверка. Трябва да правиме нещо, а не само да обсъждаме по форумите и да пасуваме. То по принцип цялата ни държава е такава, че като има митинг, като има нещо да се направи физически- никой няма. Обаче, по форумите всички говориме.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Ами държавата мисля, че много трябва да направи за тия пари, които ги събира от риболовните билети. Аз вече от тридесет години съм рибар, със друг вид риболов съм се занимавал, и досега никой не ми е проверявал билета! Значи мисля, че трябва някой да започне да проверява! Да не говориме за нощно време!
Има много клубове в различните части на България- трябва по райони да си гледат тяхното място и да имат някакви връзки директно със ИАРА- като видят някакви по-големи нарушители да идват веднага.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Примерно като отидеш на риба, виждам как има поне двама-трима, които хващат маломерки- трябва да се прави нещо.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Много слука да има!
--------------------------

Изображение
Мартин
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да се представя- Мартин Колев се казвам, еми очаквам повече риби- на дали (смее се) и дано да има по-хубави риболови в България и по- малко бракониери.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Винаги, стига да има финанси.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
По-човечни хора да има.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Трябва да работят съвместно и всичко трябва да е в полза на рибите за да има по-хубави риболови и за да има за какво да отидем на реката.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Да спазва законите- най- вече. Спазват ли се законите, всичко ще бъде наред. Като има риби, ще има риболов и всички ще са доволни- независимо дали са те мухари, стървари- какъвто и вид риболов да са.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да са живи и здрави и да хващат много риби!
-----------------------

Изображение
Недялко
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Ами нищо по-различно от миналата година, не предполагам, че рибите ще са повече, но важното е да се ходи на риба, да сме всред природата и да се радваме на хобито си.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
От това, което съм чувал от познати, които са ходили- с удоволствие, само че въпросът е свързан с финансите. Значи, ако имаш възможност- звучи добре!
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
За да се подобри трябва да се увеличи количеството на рибите в язовирите и в реките. Трябва строг контрол- закони има, но не се прилагат. Всеки, който отиде и прави нещо нередно на реката или язовира трябва да знае, че носи последствия и ще си ги изтърпи. Със сладки приказки за добра воля, за съзнание- няма да стане. Докато няма строг контрол и наказания на тези, които нарушават нещата нищо няма да се оправи в България.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете, според теб?
За държавата не мога точно да кажа. Може би трябва да се разреши както е във близките до нас държави да се аредноват реки, да се зарибят реките, но нямам точна представа какви са функциите на държавата в това нещо- това е нещо което ми е непонятно- като цяло трябва да се тръгне натам, да се дадат реки под аренда.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Това със времето се изгражда- ако успее да се преодолее това желание да се събират рибите и да се ядат- айде да кажеш някой иска да си вземе, но си вземе две-три риби- по-хубави, по-големи, но да не е непременно „Хванал съм днес 50 риби- всичките ще ги взема и ще ги занеса да се похваля“. Това е което могат да го направят лично- отиваш на реката и ловиш риба, и ги пускаш обратно. Това е. Иначе няма да се увеличат рибите в България.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да имат много положителни емоции, да имат хубави риболови, да се виждаме, да се срещаме по реката, да си кажем по едно „Здравей –Здрасти“, да седнеме, да изпушиме по цигарка. Да са живи и здрави и да се чувстват добре с това хоби, което имат.
------------------------------

Изображение
Борислав Петров
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
От новия риболовен сезон очаквам по-сериозна рестрикция от страна на държавата във смисъл- опазване на природа, сериозни санкции за хора които замърсяват околната среда,които бракониерстват за да можем да опазим и малкото, което е останало.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да, категорично. По простата причина че съседките около нас са се научили как да опазват природата си и може би трябва да черпим от добрите практики и опита от тях за да си оправим нещата тук. Определено бих отишъл в чужбина на риболов.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Със отдаване на организации с нестопанска цел на райони, които са със сравнителни предимства да се развива риболова- на концесия, чрез някакви правни форми да можеме да стопанисваме като народ това нещо, а не да го съсипваме.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Може би да се съкрати част от администрацията и да остане финансов ресурс с цел инвестиране в природа. Тази ненужна администрация фактически изяжда блага, които могат да бъдат реално създадени за да има какво да видят тези след нас.
Клубовете са си достатъчно активни- зависи до каква степен им се позволява да действат- докъде самата бюрокрация им създава възможност и докъде ги спира и им връзва ръцете.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Да не се прибира риба- специално за балканска пъстърва от конкретни реки. Да има ефективни присъди за бракониери- ток, бомби- зловещо наказание за да не може да му мине през акъла да повтори.
6. Твоето пожелание към колегите за тая година?
Да не се отърват от здраве!
---------------------------

Изображение
Васил Човалинов
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да не хванеме риба, какво да ти кажа (смее се)
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Нямам пари. Бих отишъл, ако имам пари.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Когато горските не взимат пари( подкупи), тогава.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Клубовете трябва да си държат някакви гьолчета и да се ходи само там или примерно на тая река да се вкарва риба. И трябва горските да са тук.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Всеки дава 25 лв. За билет и тия 500 000лв. трябва да се влагат в риболов, но те отиват на друго място, нали знаеш?!
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Всеки да хване един сом по 190 кила, еле па Ники!
---------------------

Изображение
Владо Тazz ( контра-интервю от Калоян)
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Очаквам да сме по-позитивни и да постигнем повече.
2. Защо държиш да вземеш интервю от всички участници?
За да може да се види какво мислят колегите.
3. Какво ще стане с тези интервюта, които взе?
Ще бъдат пуснати във форума на Акулата, барабар със снимки.
4. И с какво ние ще променим цялата ситуация?
Просто ще се разбере, какво мислим. И че ни има.
5. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да.
6. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Като се взима пример от тия страни, в които риболова вече е подобрен.
7. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата трябва да даде възможност на клубовете да направят това, което имат като инициатива.
8. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
С минимално необходимото - да спазва закона. След това идва участието в клуб и т.н.
9. Твоето пожелание към колегите тая година?
Много здраве, риболов и по-малко грижи!
---------------------------

Изображение
Николай (камбаната)
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да има повече риба от миналата година.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
За сега, не. Не съм се замислял.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
С повече контрол и от наша страна да се обаждаме повече на ИАРА.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Не знам, не съм се задълбавал толкова.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Най-вече да пускат малките риби, предимно малките. Виждал съм много хора които си пържат...все едно цаца.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Много риби естествено!
-----------------------

Изображение
Доктор Мишо
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Дано- по-малко бракониери, повече рибари по реките, повече контрол. Зарибяването си го правиме всичките клубове регулярно, но да се опазват рибите защото- проблем...
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Предимно там ходя, за съжаление, защото там са истинските риби- у нас все още няма. Бракониерството ни гони от тука. Това е истината.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Да се подобри? Единствено със голяма намеса на държавата. Държавата е най-голямата сила във всяка една страна- без държава, без законодателство и със подопечните й изпълнителни органи нищо няма да се получи. Само с ентусиазма и идеализма, който вече ни измори толкова години, няма да стане.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата за начало може да обособи зони, дадени реки, или част от тях най-вече (не цяла река), където да започне този вид дейност, на екологично чист район с риби, с catch and release, с хващане и пускане, със спортен риболов, без контра, само на муха. Съответно, и такса някаква трябва да има, за да се финансира нейното опазване в този участък, т.е. това е модел, който на всякъде в света го има- ние не можеме да откриеме нов модел. Вече, ако това се разпространи и клубове местни в селищата по реките направят сдружения и те пазят тези части- най –добре! Това е бъдещето, но кога ще стане не знам...
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
В България риболовците са много, от тях аз обикновени не знам какво значи...лошото е, че масовият спорт е, да се пълнят кофите и раниците- специално нашите спортни ангажименти като риболов на муха- клубовете, които сме тука- тук малцина прибират риби, всичките зарибяват, искат да е хубаво- тука нямаме проблем с тези хора. Средностатистическия риболовец според мен не е дорасъл още, съзнанието му не е израсло. Съзнанието е много трудно нещо. За да се формира едно съзнание трябва здрав закон и силна санкция- тогава съзнанието става правилно и добро. Немеца за да го научат да не хвърля фаса си на улицата са минали пет поколения глобяване, глобяване, гловяване и сега малкото германче знае, че това не се прави просто. Така трябва да стане у нас със всичко. За да има държава.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Първо да са живи, защото много здрави- не могат да ходят на риба някой път ( смее се) и нека да имат време, нека да имат възможност и най-вече да имат работа, да имат финанси за да могат да отидат и във чужбина- за да видят реално нещата как стоят. Защото когато повече хора знаят и са го видели, и са го осъзнали, тогава вярват, че би трябвало да стане и тук. Които не са ходили, живеят във скрит един живот и си внушават, че всичко е ОК. Да, нищо лошо няма- България е страшно красива държава, но те са във грешка за рибите и за начина на риболов, който трябва да се случи. Това не се случва тук както трябва да бъде, както искаме да бъде. Това е.
-------------------------

Изображение
Владо Кондов
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Успехи, добри моменти около реката, готини преживявания, много рибки хванати-всичките пуснати- това е : )
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Разбира се, хората умеят да тачат природата си и със удоволствие бих си дал парите за някакво качествено преживяване със риболов, вкусно ядене, хубави гледки, чисти реки.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Когато започне да се работи с децата и на тях им се обяснява че не трябва да чакаме на ловно-рибарския съюз или клубовете да зарибяват, а самите те трябва да пазят рибата за да може тя да се възпроизвежда и съответно да има много, много риба след 5, 6 или 10 години.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
На държавата е ролята е ясна- тя криво-ляво зарибява и така нататък. Клубовете всъщност трябва да ограмотяват, евентуално на трето-четвърто място да зарибяват, но преди това да се опитат да опазват реките от бракониери.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
С личен пример, с контрол, с адекватна реакция на реката когато открие някакво нарушение. Ако всеки от нас пусне по пет риби, трябва да има огромно количество риби в тая река.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Успехи, много хубави моменти по реките, споделени с приятели и на маса и да се видиме догодина пак!
------------------------

Изображение
Нилолай (ник 75)

1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да имам повече време за риболов.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да, разбира се, ако мога да си го позволя, и пак- ако имам свободно време.
3. Как смяташ че риболова в нас може да бъде подобрен?
Чрез създаване на нови клубове, чрез популяризирането на този начин на риболов и хората да могат да осъзнаят какво целят клубовете и да задържат по малко риба.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Вървят ръка за ръка- колкото повече клубовете имат иницативност, толкова повече държавата ще вземе участие. Има ли повече популярност сред хората, толкова повече държавата ще се включи.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Обикновения риболовец е в основата на нещата. Съзнанието на обикновения риболовец определя как ще върви нанатък риболова.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Много успехи, много здраве, много късмет!
---------------------

Изображение
Левката
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Очаквам труден риболов поради безрибието по нашите реки и водоеми.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Разбира се, винаги, ако имам възможност.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Със спазване на законите, които има в момента. И контрол. И глоба.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Ролята на държавата е да контролира риболовците и да спазва законите, а на клубовете...
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Пак: като спазва законите.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Успешен сезон, да има повече риби, да ходят по-често на риба!
--------------------------

Изображение
Ния, 10 г.
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
По- добър успех и повече риба.
2. Би ли отишла на риболов във чужбина?
Естествено!
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Като се повишат глобите за нарушения.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
...
5. С какво може да допринесат обикновените риболовци ?
Да направят клубове, за да защитят рибите.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Добър успех и да са живи и здрави!
------------------------

Изображение
(моля за извинение за нефокусираната снимка)
Иван Иванов
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Хубаво време, само това- хубаво време.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Ами да, аз ходя.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Като се подобри контрола и като се намали бракониерството. Това е основното- те са супер прости работите.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държавата трябва да си влезе във ролята на държава, защото тя не си седи в ролята. Тази изпълнителна агенция нищо не прави. Преди нямаше Агенция ( ИАРА) обаче горското стопанство извършваше контрол заедно с Ловно-Рибарския съюз и беше навсякъде пълно с проверяващи . Държавата е разградена и това е положението- няма какво друго да се случи. Когато се оправи държавата, ще се оправи и това. Риби има във всички държави, които не са „разграден двор“.
За клубовете- в цял свят реките се държат от клубовете. В цял свят всичко се управлява от риболовни дружества, от хора които имат интерес към риболова- затова нещата вървят. Когато се управляват от едни хора- безхаберни, никога няма да вървят. Това е.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Трябва да спазва закона- нищо повече не му трябва.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Успехи. Да хващат големи риби, ако намерят къде и да има повече време за риба.
-----------------------

Изображение
Радо (Анубис)
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Надявам се да имам повече време и да има повече риби (които пускаме ние).
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Естествено, задължително.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Дълга тема, дълга тема. Като за начало трябва да се забрани взимането на риби от реката.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Клубовете трябва да участват активно. Да сигнализиратна служителите на ИАРА, да познават законите и да карат другите да ги спазват.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Всички сме обикновени риболовци. Да си почиства, да не руши да не унищожава...Елементарно.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Да им бъде рибно и да са живи и здрави!
-----------------------

Изображение
Николай
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Какво да очакваш- тука много бракониери- няма риба.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Да, бих. В Англия, и във Франция също ( смее се).
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Трябва да има повече контрол. Да спрат бракониерите. Това е най-важното.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Според мен, държавата трябва да подкрепя риболовните клубове.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Трябва да си извадят билети, да влезнат в клубове- всичко трябва да е едно и също.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Късмет и наслука!
------------------------

Изображение
Александър
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Очаквам много риба, приятни изживявания и много напивания с верни приятели!
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Разбира се, с най-голямо удоволствие.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Може да бъде подобрен със създаването на такива великолепни клубове като вашия, със организирането на много повече мероприятия, а не само едно в годината- всеки трябва да доведе сина си, дъщеря си тук- млади последователи, и както вече казахме, Бойко Борисов да пререже лентата на още поне 3,4, 5, 6-10 рибарника в България.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Какво да направи държавата? Да спре да не прави нищо.
Клубовете да започват да рекламират дейността си, да събират хора около себе си.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Не трябва да се отказва, постоянно да е тука и да действа.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Пожелавам на всички да са живи и здрави, да не пропускат сгоден случай да дойдат с въдиците и наслука на всички!
---------------------------

Изображение
Д-р Косьо
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Да ловиме риби. Да има риби и да ходиме да ги хващаме.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
При добри условия и когато някой се върне от там, без да е хванал риба.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Възпитание от малки, иначе нищо не става. Проверено е.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Държава няма, категорично. Клубовете- всеки трябва да си изкопае собствената градина. Всеки трябва да си работи на неговата си почва и да си напише на един голям лист всичките неща,които ги вълнува конкретния клуб, за конкретното място, конкретните риби.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Всеки ходи на риба по различни поводи и трябва да се направи пълен анализ за това, кой за какво ходи на риба, и от там ще излезнат нещата. Нашия риболов е много специфичен и е много далече от останалите видове риболови и като мотивация, и като краен резултат, и като усещане, и като всичко. Източните народи имат една поговорка, че когато вървиш по погрешен път, никога не е късно да се върнеш, и да започнеш по правия.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Всеки да напредне във собствената си градина- това, което не знае да си го научи. Повече четене, повече отношение към риболова, към местата.

Изображение
Данчо (Йори)
1. Какво очакваш от новия риболовен сезон?
Очакванията ми са да е по-добър от предишния ми риболовен сезон, защото предишния беше много зле откъм риболовни излети. Нямахме толкова време за риба.
2. Би ли отишъл на риболов във чужбина?
Бих, но сигурно няма да имам възможност.
3. Как смяташ че риболова в нас може да се подобри?
Много трудно, почти невъзможно. Той риболова си е добре, обаче условията са зле.
4. Какво трябва да направи държавата, и какво- клубовете според теб?
Първо да се оправи цялата държава, пък риболова и опазването на реките ще се оправят с нея.
5. С какво може да допринесе обикновения риболовец ?
Трябва да се грижат повече за природата и да не мислят какво ще хванат и ще приберат за вкъщи. И повече хора да пускат рибите. Да пазят чисто.
6. Твоето пожелание към колегите тая година?
Само големи риби и повече риболов!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 8:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Страхотно се е получило, големи адмирации за идеята и положения труд! =D> =D> =D>


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 9:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво, вече си имаме "разследващ журналист"! :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 2:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Много ми хареса! Браво на журналиста \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Охооо...нестандартни подходи, интервюта \:D/ \:D/ ....Владо, адмирации за идеята и отделеното време за найното "писмено" оформяне на страниците на форума <occasion <occasion !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 3:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Много хубава идея. :smt023 Браво <bravo
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 8:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Браво Владо ! =D>

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2013 11:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Още като гледах как пишеш въпросите на салфетка ми се струваше, че ще се получи нещо добро, но определено не очаквах да е толкова добро:) Поздравления за положените усилия:)

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2013 11:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Владо, <occasion !!!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 06, 2013 1:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Мерси, всички трябва да се поздравим- колкото пъти чета отговорите, толкова повече ми се нареждат основните моменти. Наистина излезе хубаво.
От нещо малко се започва.

Наздраве! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов