Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Апр 11, 2014 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Днес се проведе мащабната екоакция, организирана от заводът за цимент "Титан".
Времето на срещата беше определено на 8,15 сутринта, което наложи ранно ставане . Валеше отвратително, и бе студено . Никога не бях посещавал известният циментов завод, собственост на гръцка фирма в момента.
Малко е да се каже, че съм потресен ! На фона на непрекъснатите оплаквания, и мизерия, натрапвана ни от медиите, болшинството от нас при думата "завод" си представят едва ли не 9-тият кръг на ада. В случая, говорим за нещо средно между луксозен хотел, и аптека !! Всичко просто свети, няма никакъв пушек, или прах, а площите отпред, и между отделните цехове са - изумителни . Малко са комплексите по морето, които могат да се похвалят с подобни дворове !!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Чистотата е потресаваща, никъде няма един фас, и всичко е подредено под конец. Заводът се гордее с факта , че от 4 години няма трудова злополука . Условията за работниците са уникални - във стола цените са като във времето на соц-а, а храната се приготвя от ресторантите " Хепи" !! Навсякъде цари ред, обръща се внимание на най-малките детайли.
Мероприятието беше подготвено потресаващо . Дойдоха 40 деца от близкото училище, основали еко клуб, в помощ на реката . Свършили са много работа - направили са развъдник за широколистни дървесни видове-ясен, габър, които са типични за района , и ги засаждат, по култивираните терени . От завода са хвърлили огромни средства в пречиствателни станции, и модерна пещ за боклук, която ,освен че им осигурява ток, спомага за чистотата на целият район. Много работници от завода се отзоваха на поканата за акцията . От нас присъстваха хора от "Балканка", "Стари видри", " София 94" "Мухарски клуб стари видри"/извинявам се, ако съм изпуснал някой !!!/
И така, след брифинга, получихме ръкавици и чували, както и прекрасна закуска, и организирани като една малка армия , се отправихме към реката .
Количеството хора, и организацията си казаха думата . До 12 часа почистихме основно от Румянцево ,до краят на оградата на рибарника . Надолу също са чистили, но не видях, къде . Аз бях в горната част. Екипирани с гащеризони, ние, риболовците чистихме във самата река, а децата и работниците -по брега . Нивото , и самата река бяха - просто приказни .... Красотата ме изпълваше отвътре, до всяка клетка . Зеленина, все още не избуяла, песен на птички, изумрудена вода ..Беше рай. Нивото позволи да влезем, макар и до гърди, и да оберем така дразнещите ни найлони и бутилки . Огромна част от отпадъците бяха чувалите от храна на рибарника !!!
Реката :
Изображение
Изображение
Изображение
Голямата камара боклук, срещу рибарника, до която успях да стигна, почти с плуване :D :
Изображение
Изображение
Събраното количество боклук беше извозено ,както подобава, от голям самосвал, който се напълни :
Изображение
Изображение
Изображение
След мероприятието, времето се влоши с пълна сила -задуха, и заваля. Клегите Ники / "камбана"/ , и Георги Мутавджийски, сглобиха въдиците си, и похвърляха .Без резултат. Отидохме да хапнем дежурните кюфтета в "Ариана", и ,след това, времето се отпусна . Почна слабо люпене на БВО-та , и ручейници. Никога не съм ставал свидетел на подобно явление - чудо на природата . Един от тези сладури ,след кански мъки, не успя да излезе от пупата - направи го, когато го хванах, от топлината на ръката ми . Нямах с какво да го снимам, за съжаление ...
Георги хвана дежурните красавици на суха муха :
Изображение
Изображение
Изображение
И така, уморени, мокри, но радостни и щастливи, след ужасно каране в мокър сняг, и дъжд, се прибрахме в София ....
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 11, 2014 8:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Така е Бай Данчо,ако знаеш каква смрад беше преди години,мани,мани.
Хората що плочи изляха от прахта която се събираше по покривите,и що народ се разболя от какво ли не.
Днес имах работа в района и тайно се надявах да свърша по рано и да дойда,но неби.
Поклон пред свършеното от вас!
П.П.
Към 17 ч. на Румянцево валеше сняг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 11, 2014 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Няма какво да се лъжем-това беше една от най-големите екокатастрофи на соц-а.
Малко трябва, да станат нещата ...
Как да организираме охрана , сериозна ,денонощна -това е въпроса .. Със зарибяването, изглежда ,ще се справим. Двама сериозни пазачи да обикалят, цял ден - ще стане рай ,за две години ..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 12, 2014 10:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Браво Баѝ Данчо!



Поздрави на всички взели участие в мероприятието!

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 12, 2014 9:09 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Браво на всички :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Апр 13, 2014 11:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Евала !

Четейки горното се сетих за думите на Чърчил:
"Демокрацията е лоша, но другите форми на управление са по-лоши."

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 14, 2014 8:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Адмирации най-вече за Мънков и хората от завода :smt023

Извади се много боклук от реката, но има още много в самата река. Лятото като падне нивото ще е по-лесно да се извадят.
Зная, че има много хора, които не успяха да дойдат защото беше през седмицата или пък нямаха превоз.

Кой съм аз, че да давам съвети, но ето на... правя го! Другия път като отидете на риба си вземете един чувал, като свършите с риболова се наведете и съберете малко от боклюците наколо. Ако всеки го прави със сигурност няма да имаме нужда от подобни мащабни акции. Просто реката ще се чисти всекидневно докато не се стигне момента, в който няма да се замърсява.

На мухарските богове, които споделят мнението "Абе аре бе, ще им чистя боклуците на тия боклуци! Майната им!" ще им кажа... "Иване, не си прав" :wink:

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 14, 2014 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Жорка, не така, че сме много тука ВанчЕтата - да не стане сакатлък... :D

За мероприятието - браво! При по-удобно време на следващо такова смятам пак да се включа!

За Сашо Чакмаков се знае отдавна, че си движи бизнеса сериозно и гърците затова се спряха на него...

Помним наистина каква катастрофа бе тоя завод през соц-а! ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 15, 2014 7:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Mutavdzhiyski написа:
Другия път като отидете на риба си вземете един чувал, като свършите с риболова се наведете и съберете малко от боклюците наколо. Ако всеки го прави със сигурност няма да имаме нужда от подобни мащабни акции. Просто реката ще се чисти всекидневно докато не се стигне момента, в който няма да се замърсява.


Много точен и умен съвет... може да се впише в риболовният билет, като задължително условие по време на риболов... поне собствените боклуци да си събират. :smt038

Момента в който няма да се замърсява, скоро време е невъзможно да се види.
Плаче ми се като гледам как се изсипват всякакви отпадъци от каруци, бусове, камиони и ремаркета.. директно покрай коритото на реките и често в тях.
За да се спре тази безумна инвазия... пребиване със сопи, трошене на превозното средство на място.. и връзване насред площадо с табелка на гърдите, поне два дена те така за назидание, като в Китай.... тогава може и да дойде момента замърсяването да спре.

За акцията която сте провели, големи адмирации от мен. :smt038
Чистотата в завода ме изуми... за такива заводи медиите трябва да правят репортажи.

Поздрави на всички и ми простете че оспамих хубавата тема <occasion .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 15, 2014 8:03 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
=D> Поздравления за всички участвали в акцията! :))

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов