Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2014 2:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Скъпи колеги, и приятели! След внимателно преценяване, взехме решение тазгодишният събор да се проведе всред красивата природа на Рила, над с. Говедарци . Много от вас са били там, така че, везните се наклониха в негова полза! Избраният хотел е " Св. Георги", датата е 6 и 7 СЕПТЕМВРИ /събота и неделя/.
При запазване на две нощувки /петък и събота/, цената е 20 лв. на човек. Ако не съберем достатъчно хора, цената ще бъде 25 лв. на човек. МОЛЯ резервациите да се направят до 15 ЮЛИ . Адресът на хотела, и сайтът му :http://www.govedartsi-hotel.com/reservation/ Мястото е добро, има игрище, подходящо за кастинг. ОЧАКВАЙТЕ ПРОГРАМАТА НА СЪБОРА- съвсем скоро .
Подчертавайте ИЗРИЧНО при резервацията, че сте за събора !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 12:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Скъпи колеги, и приятели ! Ето програмата на събора. Ако измислим нещо, винаги може да добавим ! ПРОГРАМА НА СЪБОРА
Ден първи ,6 септември.
10ч.-Откриване.
10-10,30 ч.- Въпроси и отговори, за всичко ,свързано с мухарството.
10,30-12.30- Муховръз- гост-Тео Атанасов
12,30-13,30- обяд.
14- 16,30- - СЪСТЕЗАНИЕ за далечина и точност. Ще се проведе със пръчка 9 фута, 5 кл. и шнур 5 кл. Всеки участва със своята въдица, шнур и макара . Въдицата трябва да е заводска, 9 фута, 5 кл. Шнур и макара-по избор.
16,30-18- „кастинг клиник”- с Тео Атанасов и Станислав Мънков
18,30- край на програмата .
Ден втори ,7 септември.
10-13,30 ч.- Муховръз-шоу. Ще бъдат избрани 2 модела мухи- ручейник, и еднодневка, които всеки желаещ трябва да донесе- според своите виждания-като материали, обем, и пропорция ! Отделно, майсторите ще разяснят отделните елементи, и ще дискутираме .
14-15ч.обяд
15 ч.-край на събора .

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 5:56 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Скъпи колеги ! Вече са уточнени регламентите, и наградите ! Състезанието ще се проведе за дистанция- като се зачита точката, в която е паднал маркерът. За точност ще има три мишени за целене-на 7,12,15 метра /обръчи/, и Y-образно препятствие, на 15 метра, върху което трябва да падне шнурът, или лидера. Времето за това е 3 минути, като за всяко попадение се зачита точка. Покриването на 4 -те препятствия е задължително. Дава се един час за тренировка. Преди това, Мънков ще направи демонстрация. Наградите са, както следва : 1 ва награда - шнур " Lee Wulff -Joan Wulff Signature" 6 WF http://www.mankovflyfishing.com/shop/bg/fly-lines/127-joan-wulff-signature-line.html от "Мънков флай фишинг" 2 -ра награда : шнур "Ridge Clear Airflo" 5 wt. WF http://bfcflyfishing.com/bg/airflo-ridge-clear-fly-line-wf5f-p-2236 от "БФЦ" 3 -та награда - шнур " Velocity" 5 wt. WF- http://bfcflyfishing.com/bg/airflo-velocity-floating-fly-line-wf5f-p-1200 от "БФЦ"
Муховръза, както бе уточнено , ще бъде на тема : "ручейници, еднодневки -вариации на крила" Всеки има право да донесе любимата си муха, вързана по неговият си начин, независимо дали е реалистична , или не . Ще се приемат образци, приложими в практиката. 1-ва награда : "Hends dubbing hare dispensser"-осигурен от "БФЦ" 2-ра награда: 50 броя глави МФФ -осигурени от "Мънков флай фишинг" 3-та награда: 5 фазанови пера, осигурени от "Мънков флай фишинг".

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 04, 2014 3:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Здравейте колеги, поради неприятното време и също толкова неприятните прогнози за предстоящите дни се отказах да идвам на събора с автобус. Та ако някои си търси компания за събота /отиване и връщане/ може да звънне или да ми пише на лично аз ще му звънна :wink:
Ники 0888 56 57 85

п.п. от София съм 8-[


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 4:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Басиму, от сутринта чак сега оправиха аварията с интернета....И бре, де бре, айде да поведеме орото с фотки от ежегодния мухарски сбор \:D/:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимка с Ченсълър Савов, Ново Работническо доле и Позив на БКП...??!! Безценно!!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те тука Бат Райка уекинко клъвна на Кабуто-то на Жорето Мугафчийски :D...:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мяткането протичаше под вещото ръководство и наставления от Бат Тео:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те ме те и мене в йекшъна....

Изображение

Изображение

Те го те и Левката...и он у йекшъна..:

Изображение

Изображение

Апарата ми се разфокусирал от тоя бюст.....

Изображение

Както винаги Док показваше някакви магии на менгемето...

Изображение

Изображение

Вълшебната кутишка на Румбата:

Изображение

Знаете, че Румен по принцип много обича да дълбае в темите....Вижте как е докарал бръмбаретата - като цвят, па и с очички....:

Изображение

Излишно е да коментирам скакалците му..:

Изображение

Времето беше милостиво - да не ви казвам като се качвах нагоре какъв порой се изля от Пасарел, та чак до Самоков, който спря като с магическа пръчка току пред Говедарци!! За съжаление ангажимент ми попречи да остана и днес, но съм сигурен, че събора е минал отлично...В заключение няма как да не отбележа, че активно в сбора участваха и ангелите на Геша:

Изображение

Изображение

и на Ицето:

Изображение

Изображение

Изображение

Нямаше как да не спра на връщане на "софийското море":

Изображение

Изображение

където ме чакаше една синеока / макар и с едното око / мома:

Изображение

Изображение

Толкоз от Бат ви Райка, молодци....Със сигурност съм пропуснал хора и весели моменти, за което моля най-искрено да бъда извинен!! Наздраве на всички сборяни и колеги!!! Както се казва - до година-до амина <occasion <occasion <occasion !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 6:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Добре сте си изкара ли:) <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 6:50 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Даа било е интересно, добре че има форум де се порадваме от растояние. \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 11:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Обичайните заподозрени, добре беше въпреки времето \:D/
----------------
Батка, тури мнение относно еуфорията при стъклеата секция :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 7:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, не щях да пълня сърцата на неприсъствалите с мъка !! Сега, на сбора се донесоха фибростъкла от вероятно най-добрите производители в света - Кабуто, МакФарланд и Стефен брадърс. Каквото и да кажа за пръчките, все ще е слабо...Просто при тези имена няма нищо случайно или недомислено!! Кабуто-то съм го поклащал преди време на една спирка, стори ми се доста стегната въдица, сега и метнах с него и отново мнението ми се затвърждава - Кабуто, поне в това си изпълнение на дължина и клас, се държи доста стегнато за фибростъклена въдица и би била чудесна опция за желаещите да преминат от карбона към стъклото / като изключим цената, разбира се :-s :wink: /. Определено по-новите бланки на МакФарланд са доста по-различни като поведение от стария вариант Спрус Крийк!! За съжаление в тарапаната не успях да помятам с "братята" :(, ма то от толкоз миндили няма дореждане \:D/ !!!
Кънчо и Пламен от Плевен бяха донесли няколко много прилични къстъм графита с бланки от среден ценови клас на "Хак енд Хекъл" и ИМ7. Пипнахме за късмет и Даймъндбек-а, с който Къната е извадил ония титан от Янтра / па а дано прифанем :wink: / /!!
Другото, което ми направи впечатление, бяха два шнура. И ако за единия е разбираемо високото качество на изпълнение, независимо от относително ниския му ценови клас / "Лефти Кре" на Сайнтифик /, то другия определено ме изненада - беше шнур на Гайдлайн, модел Форкаст, ако не се лъжа....Веднага уточнявам, че говоря само за усещането, което двата шнура ви дават "на сухо", при преминаването през пръстите ви и през водачите на пръчката, нямам представа как биха се държали "на вода"!! Та с това уточнение - и двата шнура имат доста тънък рънинг, излизат много добре през водачите и натоварваха отлично съответната пръчка и при малка дистанция. Между другото въпроса за изнизването на шнура през водачите е много интересен и ме заинтригува от известно време. За целта обаче трябва да имате база за сравнение, т.е. определен брой оснадени макари. Почвайки да мятате, ще останете учудени колко безпогрешно можете да направите разликата между възможностите на даден шнур да "върви добре" през водачите....Не бъдете скептични - навремето се чудех на разни приятели, които в захлас ми обясняваха как усещали разликите в автомобилните гуми, докато не "обух" един от старите си автомобили с качествен Мишлен...Най-вече бях шокиран от това колко "тихо" можеше да върви колата....
Ами за часовете, които присъствах това бяха основните нещица, които ме впечатлиха....Още веднъж - радвам се много, че се видяхме на живо с колегите и се надявам традицията да продължи и за в бъдеще!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 7:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Поздравления, момци! Страхотни сте!
За съжаление отново не успях да се включа в събитието и да имам щастието да се запозная лично с вас. Ще се наваксва! Благодаря и за репортажите, свързани с различни продукти - такава информация от първа ръка е безценна.

Поздрави и все така!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 9:06 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Мина и този събор.
Природата отново си поигра със нас, валеше си чудесно /което през тая година не е изненада изобщо /.
Хотелът беше на ниво. Хората от Северна България бяха дошли от вторник, и правеха екскурзии, и риболов във околността.
Аз отидох от петък, сутринта, напълно във стила на Хорхе Мухика , със маршрутката от автогара Юг. Веднага стана ясно, че стадионът на х-ла не става за кастинг, и със Кънчо и Краси от Плевен,окосихме една що-годе сносна площ. Въпреки подготовката, много хора предпочетоха да хвърлят направо отпред , на аранжираните полянки пред входа, което изнерви управителката , но се оправихме ..
Подготвената програма не предизвика никакъв интерес, желаещи за състезанието по кастинг не се появиха . Проведохме го възторжено-хаотично. Имаше доста нови въдици, къстъм изработка, на Пламен . Общо взето ,всеки получи информацията, от която се нуждаеше. Тео се раздаваше, както винаги, на сто посоки, и помагаше със грешките във кастинга.
Във муховръза показа няколко основни прийома, при работа със меко перо, и "екстендед бодито" на неговата голяма майска муха .. Безценен опит, за който му казвам едно голямо БЛАГОДАРЯ.
Въпреки лошото време, имаше доста хора. Вечерите минаха прекрасно .
Благодаря на всички, които дойдоха, въпреки кризата, за да се видим, поговорим, и се наиграем със играчките :D :D \:D/
https://www.youtube.com/watch?v=qOt0YLf3Ajg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=AKH3X90UL04&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=AKH3X90UL04&feature=youtu.be
- рибарникът на Говедарци беше отворен специално за нас, за да може да се направят хвърлянията със двуръчни пръти .
https://www.youtube.com/watch?v=IKpcUWi_rSY&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=rI2Uul_v8fE&feature=youtu.be
Имаше от всичко, по много-вицове, жени, деца ,закачки тенис на маса, домашна кайсиева, ром-на който, каквото му харесва ....
Пожелавам на клубът, организатор на следващият събор, да продължи традицията, и да направи нещата още по- интересни !!!
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Поздрави и от мен момчета.
Поради здравословни причини неможах да присъствам и лично да се запозная с Вас.
Познавам си само Бат Райко и Илия, но пък идва зима и искрено се надявам, че муховръзите и тази година ще бъдат актуални. Там ще имам удоволствието да се запозная с Вас.
Репортажите са страхотни и искрено Ви благодаря за прекараните чудесни мигове с тях.

Поздрави на всички


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 9:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, верно този гадлайн шнур ме впечатли, за който лови на дистанции си струва да се замисли!
Жалко, че в суматохата не успях да метна със sage one'а и този шнур.. :D

Освен невероятната изработка при къстъм прътите на Пламен и Кънчо, силно ме впечатли изработката на риълсита "плевенджър" от орехов приклад. Много се радвам , че има такива креативни и сръчни момчета като тях двамата!

А са стеффена не се кахъри, ако искаш ти го давам за няколко дена да защипеш некой клЯн с него, та да му усетиш пълното удоволствие \:D/

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 10:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Златни са им кунките, спор няма :D :D !! И бамбуковия държач го беа барнали като същински японци, мискините му с мискини \:D/ \:D/ !! Наздраве, Док!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 6:05 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Само да уточня, че" гайдлайн-а " беше 4 -и клас, а Лефти -5-ти. Ако сложим един до друг 4 кл. "Лефти", ще видите ,какво значи тънък шнур, точен клас. За да бъде вярно сравнението, тъй като "Форкаст" си е тежък шнур, за дистанция, трябва да сложим 4 кл. "Експерт дистанс".
И ще ви увиснат ченетата, агейн...
Много, ама много добро сравнение, е като напълниш макара с "някакакъв" шнур, след това развиваш до бекинга, и навиваш аналог на "СА". Резултата е най-често- наполовина празна макара.... ](*,) :-" =;
Та така. Шнурове се появиха по път, и над път- сЕкакви. Само се казват шнурове, най-често , обаче....
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов