Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 1:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Тука в тази тема предлагам да съберем Български мухици,мухици които са създадени от по-старите поколения български муховръзи:
Ето две мои предложения на такива мухи:
Муха за кефал от Дупнишкия регион:
Мухата е вързана на 6 номер кука и ми беше подарена от един приятел:
Изображение
Изображение
Изображение
Пъстървова муха от Банскалийската школа:
Създадена е да имитира тази муха:
Изображение
Мухата ми беше показана как се връзва от едно голямо приятелче Кирето от Банско.
Изображение
Изображение
Изображение
Ще се радвам ако и други колеги които са попадали на такива мухици ги споделят с нас.


Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Последна промяна stoyan filipov на Пон Май 12, 2008 4:11 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 1:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здрасти Стойне, като спомена стари мухи та се сетих и за една друга "банска" суха муха, също показана и вързана от Кирето

Изображение

Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 4:27 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
stoyan filipov написа:
Тука в тази тема предлагам да съберем Български мухици, мухици които са създадени от по-старите поколения български муховръзи:


Убре, дебре, юнаци!

Ехехеее, Стойне, брато, ехехеее, хаджи, абе, като зачетох така новата тема, "Мухи от по-старо време" и се сетих за "Българи от старо време" от Любен Каравелов:

Цитат:
"Хаджи Генчо е такъв един българин, какъвто се рядко ражда и на Еньовден: такъв човек ти не можеш намери ни в Ингелизко. Хаджи Генчо е твърде почтен човек, твърде добър, много учен и разумен; той всичко знае и на всичко е готов да ти отговори, защото е жива душа и пъргаво сърце. По всичко се види, че тоя човек не е напразно имал уши и очи и не е напразно гълтал просеника! Между българите такъв един човек е чисто злато: у другите българи небосклонът е не твърде обширен и това, щото тия знаят, знаят го в еднакъв смисъл, който е останал у тях от дядо и от баба, а хаджи Генчо не е такъв, той обработва своето знание и ако е майка му знаяла три, то той знае цели триесет. Когато ти попиташ някой други българин за нещо, то той ще да ти каже това, щото е чул от майка си, а хаджи Генчо ще да ти разкаже за всичко подробно, като по книга."


Та и ти така, брато, Хаджи Стойне, хехеее, хубави неща правиш, мухи показваш, на слепите очите отваряш, ехехееее.

Чекай и аз да добава тука в темата първата муха, която научих, преди още да знаех за мухарския риболов, една муха показана ми от Бай Иван от Сандански, дядо над седемдесет и пет годишен и още си ходи по реката и дърпа беляци на нея, да е жив и здрав.
Пуснах я наскоро, като най-простата муха, защото действително е така.

http://akulata.com/june06.html

Наздраве, брато, и ки прощаваш, ако има нещо, ехехеее!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2008 11:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 7:50 pm
Мнения: 125
Местоположение: СИМИТЛИ
Ей остареха ми кокалите... :lol: Стояне,Докторе............много ми размътихте главата вие ей.................. :lol: .Като гледам тия снимки ме налега носталгията.Покрай ти я модераций забравих ме старото....ЕЙ.А старото си е изпитана марка.......абе ....класика.

Размекнахте ми душичката......приятели :!:


П.С Немам време да умра ,а да правя муй ич........а какво ми се пийнува \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2008 12:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
pen4e написа:
Размекнахте ми душичката......приятели :!:


Все така да сме :D

Изображение
Изображение

Жив и здрав Киреее :D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2008 2:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравейте приятели.
Радвам се,че темата ви е допаднала.
Верно е Киреее старото си е старо,те тия новите муи на нищо не приличат бре,те я една нова муа глейте я само каква е,муа на косъм при това за Шарани,мани мани:
Изображение
Изображение
При това плува,само малце ако не ви е много добър кастинга разпрааат ората,че осуквала типето.Ке я пробвам летото да видим какви Шарани лови.Муата се казва Професоро какви имена им слагат вече на съвременните муи само начи.
Поздравявам ви с те тая песен приятели:
http://www.youtube.com/watch?v=VBMkUSjWS20

Поздрави и живи и здрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2008 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
ХЕ хе хе ще ме умориш бре Стояне :D :shock: .

Вземи му тури и един изплезен език ,така "шарко" още повече ще се настърви \:D/

Поздрави

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2008 11:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
ХЕ хе хе ще ме умориш бре Стояне smile_standard shock .

Аааа не ми е такава целта.Малко хумор да става.
Цитат:
Вземи му тури и един изплезен език ,така "шарко" още повече ще се настърви Dancing

Абе да ти кажа,мисля първо така да го пробвам,а за после ако не го долюбват сам му приготвил и едно златно зъбче.Може обаче като таен тригер после да му сложа и един изплезен език,така кат я придърпваме муата езика ще загребва водица и тя ще заиграе кат жива.Дано само при това движение не и пречи много носа.
Тъй като обаче муата е суха некой може ли да ми каже под какъв ъгъл да го сложа езика,че да заиграе правилно муицата?


Поздрави и жив и здрав Пламене.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 10:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Изображение
Eто една стара муха!Тази муха е подарена на баща ми от негов приятел от Смолян.Сигурно е на повече от 30 години.Имам останали само 4 броя.Те бяха повече,но през годините скъсах доста,ловейки с един руски телескоп.Слагах корда 0,40,връзвах директно мухата и се прикривах от брегът,топвайки мухата,стремейки се да имитира давещо насекомо.Излизаха много големи кефали.Даже един път един ми изправи кука номер 8,след като го вдигнах над водата.Беше над 2 килограма сигурно.
Ако има колеги от Смолян,които познават Здравко Делюнчев и Монката,ако може да се свържат с тях и да им снимат кутийте с мухи ще е много хубаво.Те ловяха с мухарки много отдавна,бил съм малък и си спомням,като идваха какво правеха тогава с мухарките.По-късно аз се пробвах само,че без мухарка,а с един спининг,чешка макара и зелен чешки шнур.Въпреки тежеста на въдицата издържах доста време и хващах риба.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега, Здравко е един от наистина първите български мухари, добър приятел на И.Иванов от София. Предай му много поздрави!
Относно мухата-това са хора ,които жадно попиваха и малкото информация, която имаше преди 40+ години!! Мухата е разбира се ,"Уикам`с Фенси"-задължителна за кутишката на всеки!!
Едно от нещата, които ни разказаха играта, е наистина прекалено лесното научаване на информация.Поднасянето на всичко наготово, ни направи неграмотни, прости, и по-малко хора....
Едно време да намериш списание със снимки на мухи, беше..Четяхме Щайнфорт на руски, и си го предавахме един на друг-като "История Славянобългарская" :D =;
Темата е наистина добра.Мухарството в България няма базата, която има Европа,даже тази, която имат съседните на нас балкански страни-и като история, и като природни дадености- но има своите самобитни творци, и своите български Дево, и Питър Рос....

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
И на мен ми харесва темата!От малък имах интерес към мухарския риболов.А баща ми ми разказва как навремето,като е имало много риба,един човек си е връзвал мухи с косми от тялото и е ловил.Друг е правил бръмбари от един материал,който се използва в строителството,"Мечо л....о".Ние пък си правихме мухи от сърнешка козина,но не си спомням как сме ги връзвали,но ловяха.А на времето в Смолян е имало отбор,по-кастинг за който ще потърся инфо и ще споделя.
Обезателно ще предам поздравите!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 11:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Става интересно, има какво да се види най -малкото от интерес към историята.
Но, бат'Данчо, стига с тоя мухарски патернализъм бе човек... то кой знае си има уважението към първопроходниците у нас, а който не знае и научава впоследствие, дай да не го анатемосвате :D

п.с показаната муха от ivanvater е интересна най-малкото с годините си, респект към човека който я вързал на времето, но не е уикамс фанси..сори.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 10:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Изображение
Това беше "убиеца" на кефала преди!На тези мухи,в цвят черно или кафяво нямаше празно.Сега си правя монтаж ,като за булдо,но куките, са разположени по-наблизо.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 11:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Това е мухата, мда... :D
Що не съм се сетил едно време, началото на 80'те, да снимам някои от моите произведения тогава. Местните ги гледаха с ужас, щото ги вързвах на 8 или 6 номер бели маруто като копирах цветовете на мухите при Попето. Хакъл не много, и коя с крило, коя без - как доде.
На един голям иглодържател захващах куката и после го закрепвах в най-горното чекмедже на бюрото, смех... ама ставаха екстра - черен конец с кафяво перо, жълт конец с черно перо, и вързан към метър и нещо повод 0.25/30. Ама тогаз имаше риби - като се окичеше поредния огостки кефал и джермината се сгъваше до дръжката :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 12:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Изображение
A тази муха,от къде е попаднала при мен,идея си нямам!Вързана е професионално.Перата мисля,че са от пуйка,за жалост се ронят.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов