Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:16 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Ботевград
Изображение

Тези са на поне 15-тина години :D Тогава някъде се сдобих с първата мухарка и така си останаха забутани из шкафа.Сега се чудя как съм ги връзвал без менгеме и щипка :-k ](*,)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 10:36 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Здравйте,колеги.Видях показаната от Jvanvater муха,много прилича на тези от Попето.Разликата е в по дългите власинки на гърба и отвесно пуснато перо от главогръда с дължина два пьти по голяма от извивката на куката.Формата му е като на крило на оса.Цветове всякакви, вкл. и розови.Вързани на 2 см повод три през 25 см дължина имат перфектна игра в повърхностния филм и много хващат.Че са имитация на ММ е ясно,но стадия не ми е ясен.Може би е емърджър,моля специалистите за мнение.Бъдете здрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 1:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Последната показана муха от ivanvater e Muddler Minnow
....

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 3:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Извинявай за неточността,Док.Имах предвид първата ,убиеца на кефали.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 4:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравей Краси!Тази муха за която пишеш си е баш от оригинал на Попето,мисля,че се вижда надписа на картончето.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Видох, ама късно..и не мога да се коригирам. Няма проблем :D

Първата - да, класическа мокра муха от бг школата в края на миналия век :D
Нападаха ги и при браздене в течението само с по една след булдото...ама тогаз навсякъде имаше истински риби.


Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 4:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
За протокола мухите от Попето ,са купувани 1973 година,тази на снимката е работила доста.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 4:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Значи човека си пази традииците,
Респект :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Благодаря за инфото.Сега ще питам друго,по повод старата школа.За първи път видях мухарене на живо през далечната 1970-1971 г.Дестинация р. Блато преди каптирането на извора и за питейна вода за гр.Сливница.Та тогава имаше доста вода в реката,местните влизаха до гърди да ловят с ръце и вилици.Възрастен колега подаваше муха,която още е пред очите ми,досега никъде несъм виждал такава-кръгла като сфера,оранжево червеникава,въртяща се във водата.Няма да казвам какви дебелаци извади.Но в интерес на истината само три, после каза берекет-версин и си тръгна.От сегашното ми мировидение тази муха е вид атрактор.Док,моля за коментар.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Привет Краси,
Общо известно е, че червенооранжевите цветове ги обича клена, поне това съм запомнил и от скромния ми стаж.. Колкото до въпросната муха, да не е имитирала некъв плод - череша, джанка, черница, знам ли. А, че е атрактор е разбираемо, така да го наречем няма да сме в грешка.
По-интересното е кои години още се е замятало с шнур у нас!

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
На муха у нас се замята , от времето на барон Хирш-овата железница, и К. Иречек, като минем през цар Борис...
Лошото е, че народа от това е прихванал толкова, колкото в Афганистан- и там е добро за муха..ма се сади мак, основно..
Има държави, които стават за бели хора, и такива като нашата, които май, по-добре да са вилает..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Даньо, щем не щем с теб сме тук, и сега. Поне от нас няма грижи обществото, но пък ние сме и потърпевшите, затова те разбирам..
Но все ми е на езика, а не мога да затрая, при толкоз негативитет що до сега не си емигрирал :D
И на себе си задавах този въпрос със задна дата, но ... :D

Жив и здрав,
Наздраве!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
Но все ми е на езика, а не мога да затрая, при толкоз негативитет що до сега не си емигрирал

Веднага ти отговарям,Док- преди не бях въобще толкова депресиран.Видях веднъж една обява на американското посолство, ма знае ли човек..После настъпиха едни събития в личен план...дето..ги знаеш.Та оттам негативитета.Съжалявам, ако ви звуча така.
Сега ,разбира се, е безмислено на тия години да емигрирам.Водата тече-ще видим, какво ще стане напред...
Колкото до мухарството у нас-не случайно споменах барон Хирш.Една от "прекрасните" черти на нац.характер е да забравяме, кой ни е направил хора,и европейци.Без усилията на чехите и австрийците, които напълно самопожертвувателно идват тук след Освобождението, и на практика построяват България като една европейска страна, като и дават основа във всяка една област на живота, и я приемат за своя втора родина-като оставят костите си тук, даже и по бойното поле на Сливница-щяхме да сме едно гнило племе,неитересуващо се от нищо,на светлинни години от цивилизацията! Чехи са учители в Сливен, чех/Шкорпил/ открива столицата Плиска, чех е първият капелмайстор,лесничей, чехи построяват първата фабрика за тухли, Орлов и Лъвов мост, и всичко, със което Русе заслужено се гордее! Те докарват Европа у нас.Списъкът е много дълъг.
Във Уикипедия ,за х.Мальовица, излиза информация, че е построена от тур.дружество "Голо Бърдо", от Перник, основано 1902 г.
Прекрасно! Нито дума за това, кой кара перничани-това определение за виц, да станат туристи, и организира построяването на хижата! Сякаш те априори са си ходели по Рила, и са викали "ойларио-о -о", и са се поздравявали със сваляне на шапка ,закичена с перце!!
Няма толкова самодоволно-просташка, и самовеличаеща се паплач, като нас.Толкова съвършенна във горепосоченото, че дори приемането ни в Европейският съюз не успя да направи нищо.
Днес гледаме турски сериали, и във захлас повтаряме турски имена-явно мили, и благозвучни на сърцето ни,за разлика от тези на братята-славяни, измъкнали ни от цървулите,и построили навсякъде по едно късче от Европа...
Днес, по това късче, постлано със жълти павета-от Бохемия, се разхождат радостно съвременните ненадерталци-половината от които-роми със мюсюлманско самосъзнание, и през оная им работа е , кой е направил тези жълти сгради, и що е природонаучен музей...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ех, Данчо, толкова познато, знам, но и моята е на изтичане вече.
Дано младите се опитат да изкоренят това приматско семе дето последните две десетилетия намери разстеж у нас, уви, ама надали..

А за чехите, сега се сетих за твоя крилат израз, щото като се роди един чех и двама евреи плачат :D

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Не очаквах, че от един мой мил спомен от миналото ще се кажат толкова истински неща от истински българи.И аз съм на изтичане,абсолютно сем съгласен с вижданията ви,благодаря за споделеното.Бъдете здрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов