Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Малко промяна.Снимките са малко по-добри,че много ме дразни този факт.Та поетапно.Оформяне на телцето!
Изображение
Та тука е интересното.Пробиваме,поставяме корда с лепилце!
Изображение
Монтираме,като си определяме къде да бъде.Така се появява разликата между телцето и главогръда,а и дупето хубаво се вири :D
Така и е подвижно,по мекичко.Има и игра във водата!
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави!!!


Последна промяна bat_oc на Сря Ное 10, 2010 12:21 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Това с кордата е добро, 100 на 100 ще врътна няколко такива. Особено по-дребни и фини осички ще станат приказка. Мерси за поетапното :)

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Даже,ей сега ми дойде на ум,кордата може да се прекара изцяло,изтегля се повечко,и със запалката стопяваш малко.Така ще бъде като стоперче,за всеки случай!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 09, 2010 9:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Здравей Роска,

осичката ми се вижда направо уникална. Направо убиец ! Браво и на Зиги, браво и на теб ! При първа възможност ще се пробвам да я направя. Така, като я гледам направо ми иде аз да я лапна. Предполагам, че и кленчоците ще са на същото мнение.

Във всеки случай след като я пробваш на "бойното поле" докладвай тук, във форума. Ще бъде полезно за всички.

P.S. А, за снимките не се кахъри - достатъчно добри са, всичко си се вижда.

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 20, 2011 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
Супер е осичката. Само да попитам : крилата са сложени накрая; Как са закрепени, за да не се издърпат, извадят ? С лепило...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 20, 2011 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Да пич,с лепилце,като крилото първоначално е малко назад,слагаш моментно лепило,и изтегляш напред.И аз бях леко скептичен за този монтаж,но се оказа много здрав.Рибата е абсурд да ги откъсне.Белата става от нас при откачане,когато е налапала навътре.Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 20, 2011 11:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
Мерси. Определено ще пробвам тоя вариант.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Осата е супер!Аз се подсигурявам и с конец след като залепя крилете.
Поздрави
И искам да направя едно уточнение относно името на мухата!
Мисля,че пръв тази оса е показа Radoslav1951,a Zigi,сигурно я е видял от него!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 5:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Спор,абсолютно няма по въпроса.Това е осата на Бай Радо!Аз съм я пуснал поетапно,къде беше,пише осичката на Бай Радо!Но тоя вариант с кордата е идея на Зиги!Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 6:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравеѝте Иване,bat_oc.
Няма за какво да спорите.
Нито осата я е показал Баѝ Ради първи нито я е измислил тоѝ,а пък да не говорим,че идеята с влакното изобщо не е на Зиги.Ако Зиги е казал,че е негова ми се струва,че послъгва или пък не знае.
Идеята на Баѝ Ради беше вместо купешка замба да ползва направена от него такава мисля,че беше от пружинка или нещо такова.
С такива оси сърбите ни зареждаха нашите магазини доста отдавна.Разликата е,че те не рисуваха тогава осите си с маркери.
А за стопяването на края на влакното за по голяма здравина също не е нова идея!
Въпреки всичко искам да благодаря на bat_oc за поетапните снимки,защото знам какъв труд са подобни поетапни снимки.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здрасти Стояне!Далеч съм от мисълта да споря,само уточнявах!Понеже познавам,Бай Ради,който не пише в този форум реших да напиша това.А и за монтирането на крилете с лепило другаде не съм срещал до сега.Ако следиш неговият блог сигурно си видял и новият калъп за крачета ,дали има аналог другаде?
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Замбата е от антена,телескопична.Бай Ради ми показа както осата,така и замбичката.Разбира се,че може осата да идва и от дядо ми от времето.Както и страшно много мухи.То човек може ли да знае всичко.Имах предвид,че в нашенско общо взето си идват нещата от този,който я показва за първи път.Може и да е грешка наименованието на поста,но общо взето да се ръзбере,че са вкарани много нововъведения.А Зиги не е казвал,че е негово изобретение.Просто ми показа.А Зиги да излъже,никога.Както е коректен търговец(за разлика от много наши търговци,от които си изпатих),така си е във всичко.Разбира се,как смятате,дали лично аз ще потърся продукт от наш търговец.Това разбира се е друга тема.Така,че Стоянка,може и аз да съм виновен,че си разбрал погрешно!Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 22, 2011 12:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Привет,
Мисля, че всичко направено и показано от всеки от нас е полезно за хобито. Един така направил крилата, друг така изрязал тялото, трети врътнал незнам си как три косъма, четвърти направил удобно приспособление за нещо си, пети повчко прочел ... всичко това е част от уникалността в хобито ни и в частност муховръза като творчески процес.

Винаги се радвам на споделените идеи, на израстването на хора тръгнали съвсем сами , на взаимната помощ, на непредубеността и достъпността в общуването ни.


Специално за монтирането на крила чрез "прошиване" с игла през гумения торакс разбрах през есента на 2004 година.
Тогава Радо Кискинов ми беше на гости и върза по този начин точно тази оса която съм снимал тогава:
Изображение
снимката е автентична от нея вечер и в summary'то може да видите датата 03.10.2004/19.20
За мен това бе първата среща с тази техника за монтиране на крила.

Поздрави и с най-добри чувства към всички :)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 22, 2011 10:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
.А и за монтирането на крилете с лепило другаде не съм срещал до сега.Ако следиш неговият блог сигурно си видял и новият калъп за крачета ,дали има аналог другаде?

Здрасти Иване.
Е аз съм виждал в сръбските мухи затова и казах.А и не само аз.
А за калъпа не съм го срещал досега така,че от моя страна това си е изцяло негово решение за крачетата.За първи път видях и използването на иглата с последващо завързване и въпросното поставяне на крилата с лепило преди малко повече от петнаѝсет години.Братята от бивша Югославия ползват и горени перца за крила и връхчета на перца,както и секви други материали.
Цитат:
Но тоя вариант с кордата е идея на Зиги

Здрасти bat_oc
Ето заради това и написах горното за Зиги.
Създава се впечатление,че тоѝ го е измислил,а не е.
А за времето на дядото и дали човек може да знае всичко мисля,че няма нужда да казвам нещо предполагам?
Както и да е първия си пост а и този ги написах без никаква зла умисъл и не съм искал да обидя никоѝ.Така,че ако някоѝ се е обидил да приеме моѝте извинения.Това наѝ-вече се отнася за Иван коѝто за кратък период се случи да го апострофирам три пъти вече.
Разберете не го правя умишлено или с някаква лоша цел.



Поздрави и живи и здрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 22, 2011 11:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравей Стояне!И аз не съм искал да обидя никой!И не се чуствам обиден,не сме малки деца!Човек понякога се обърква и няма нищо лошо като му се докаже!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов