Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 3:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Колеги я казвайте сега кви са основните материали за връзване на мухички и кво трябва да си купя,щото кат не мога да ловя риба през седмицата и като гледам мухите на Доктора и ме засърбяват ръцете,а мятането в студа по поляните не ми стига,та ми е мерак да се прибера и да вържа некоя муица!А и също ще помоля да ми разясните въпроса с куките,щото съм си взел едни мустадки ама на тях пише wet fly иаз предполагам че са само за wet fly мухички и не стават за сухи такива?!
А мерси предварително!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Ми материалите са общо взето следните:пера-в магазините продават скалпове с петльови пера.микропореста гума-около 8 лева струва но аз открих много по евтин и достъпен източник-в практикер в дружба продават едни чистачки за стъкла и познаи от какво е направена?пластмаса и микропореста гума.и струва само 3 лева.друг материал е чинил,пера от паун/от тях направих онея мухи дето ти ги показвах в пицарията на срещата/.Еленова козина-нещо доста полезно,от нея се правят прословутите седжове.Днес си взех от магазина на алем.Дори и вързах няколко седжа но незнам как да ги прата до форума за да ги видите а и нямам цифров фотоапарат за да ги снимам.Засега се сещам за тези материали........

П.С.Имам едно малко питане..Ще има ли среща скоро на мухарския клуб или не съм разбрал правилно?

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 8:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Днес влезнах в един магазин за строителни материали :lol: и си купих уплътнение,от което чудесно стават мухички-бръмбарчета.Това уплътнение е с невероятна ниска цена/Владо,ще ме подкрепиш,нали?/- 25 стинки за метър,като сечението е 5/7 милиметра.Реално за 1метър ще направиш поне 70-80 мухи,то си е евтиния и още повече че не се налага да го изрязваш,защото е готово.За тези колеги от Пловдив -говоря за магазин "Маркита" в Кючук Париж.Това уплътнение си е от каучук и става за всички /според мен,разбира се/ видове мухи.Успех!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 9:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 9:51 pm
Мнения: 153
Местоположение: София
Пичове попаднах на оплетка от пера от марабу. Сестра ми я купува на линеен метър за стотинки. Верно малко са смачкани обаче като се разплетат и подредят могат да се извадят доста свестни пера. Само, че още не съм се чул с нея да каже откъде ги купува. Като разбера венага ще пиша.
Другото което открих е едни чехлички на люлинския пазар за 1.50 лв. чифта.
Тъщата излезе много печена и ме снабди с огромно количество различни по цвят и вид прежди.
Търся перца от патка, ако някой има идеи да пише.

_________________
На никой не му прави впечатление колко високо си летял или колко голяма риба си хванал. Важно е да ти е кеф!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 10:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
дебели прежди ПАН и Мохер, както и камгарни прежди (мокетни) -от тях се правят телцата на мухите. Бялата пореста материя, от която се подлага под ламинирания паркет-плува отлично и може да се използва за елца на сухи мухи. Разплетен на влъканца чорапогащник-също е идеален материал - д-р Мишо ме осветли , да е жив и здрав!
И разбира се, подложки за компютърни мишки-незаменими за изработка на бръмбарчета:)

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2004 11:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:05 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2004 2:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Dок вземи в събота от онази скъпоцената гума дет Владо-Класика я изнамери за младежа Мънков. Мънков на спирката на Окръжна нали продавт джапанки. Една стара маретеница за червен конец и няква прежда и започваш първи урок от диска. Как да направим джапанка- за сега хакел/ венче/ от перо ти не требе. Я с това започни и за куките не му мисли.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2004 9:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
D-r Misho написа:
А за патката лафа е : намери някой ловец да ти удари една патка :D :D :D

Засега съм ви събрал само фазански пера - имате ли остра нужда или да изчакаме да почнем и патките и тогава да ви пратя? (има малко и от пъдпъдък)

Между другото според мен тази тема е много сериозна - нека Акулата или Доктор Мишо, ако имат някога време да ги систематизират по някакъв начин, а ние да добавяме - ще бъде много полезно за начинаещи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2004 10:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 10:33 am
Мнения: 263
Местоположение: Сф.
А такааа, виж каква хубава темичка стана! Значи дойдохме си на думата- НЕ КУПУВАЙ!! Повечето от нещата в рибарските магазини имат свой по-евтин аналог по пазарчета и кинкалерии. С конци, прежди и микропореста гума ще те снабдим , еленова и заешка кожа също не е нужно да пазариш. Скалповете за сега можеш да си купиш, щот още не сме развили добре индустрията с тях :lol: . Лошо е, че хакнаха фишинг манията там в Наръчника бях написал как може да се връзва като начало без да имаш менгеме и другите джиджавки. Като се видим мога да ти кажа, ако не си си ги купил. Хубаво е да направим и един муховръз за да видиш нагледно някои техники- тука Док е учителя :wink: .
Ако си нетърпелив и те сърбят ръцете може да почнеш както аз- отрязах гума от домашни чехли, прерових възглавницата за перушина , орязах китеника за дъбинг , клещи , конец прекаран през химикалка, пинцетете и лака на жената и напред :lol: :lol: !
Поздрави! И...

_________________
със шнур и мухички- обичайте се всички!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2004 2:48 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Росен написа:
Между другото според мен тази тема е много сериозна - нека Акулата или Доктор Мишо, ако имат някога време да ги систематизират по някакъв начин, а ние да добавяме - ще бъде много полезно за начинаещи.

Здрасти, Роска
Аз за сега мога това да предложа:
http://akulata.com/materials.html#a
Сайта се старая, до колкото ми е по силите, да го обновявам постоянно, така че може да му хфърляте по едно око от време на време.
В бързината успях да събера горе долу началната информация за начинаещ вържимухичковец, но лека полека ще се разраства.
Още много интересни неща предстоят да бъдат качени.
А виж за самия форум, може да се направи нещо по идеята, която даде. Може да се направи някоя важна темичка с материали за мухи. Тук определено могат да помогат много достойни вържимухичковци - форумци, няма да изреждам имена за да не пропусна някого.
Но идеята си я бива, определено.
Поздрави от София до Кулата на всички там по голямата река.
Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2004 4:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Благодаря на всички за изчерпателните отговори! Ще постъпя както каза Бат Владо ще събера квото имам и ще се опитам да вържа някоя джапанка а пък за менгемнеце имам едно много малко железарско ама кат за начало мисля че ще свърши работа!Благодаря и на akulata за това във форума много ми помогна да се ориентирам,само ще го помаля като постне нещо ново във форума да пише щото сичките неща са много готини ама като ни каже какво ово слага ще знам направо къде да ида-щото другите вече съм ги прочел!
Мерси още веднъж а пък на следващата среща може да донеса някое мое подобие на муха да се повеселите!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 17, 2004 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Станиславе и желазарското менгеме става, е почти. Но някоя и друга мухица можеш да сглобиш. Провери в магазините за 1 лев на Пиротска гледах едни евтини по 3-4 кинта, после постепено се оборудваш и така. И никой няма да смее, щот и на нас някой може да се посмее.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 17, 2004 10:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
akulata написа:
Аз за сега мога това да предложа:
http://akulata.com/materials.html#a

Радо, това е първото нещо, което всеки трябва да прочете преди да почне да прави мухи, и аз тръгвам с презюнкцията, че всички колеги са го чели. Въпросът е, че там не можеш да сложиш следното: "Отиваш в "Магазин за един лев" и си купуваш 2 паунови пера за левче и една английска азбука с размери 40х30 см в четири цвята от прекрасна микропореста гума само за 1.50 лв" и т.н. Спретнете една тема, където всеки може да допълва с евтини и полезни материали, на които е попадал (или начина, по който се е сдобил с тях - ето там Мунчо ще разкаже за бабичката с мокетите :) ) - ще бъде страшно полезна не само за начинаещите, като мен, а и за напредналите.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 17, 2004 11:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Има ли някакъв заместител на еленовата козина?Че малко скъпичка идва от магазина нещо.....аз си купих оня ден,купих и козина от сърна,тя става ли за мухи от родъ на седжа?

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 17, 2004 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Е ако успееш да уредиш козина-винпром "Етрополе-братя Цекови"ще се отблагодари подобаващо :wink:

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов