Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2008 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравейте приятели.
Тъй като тия дни един колега искаше помощ от мен за закопуването на менгеме,при което той ми зададе доста интересен въпрос,а той беше.
Коя е водещата ръка при менгемето,тази с която връзваме мухи или тази с която боравим с него,или както е при мен аз работя с дясна ръка и оперирам с менгемето с лявата?
Считам този въпрос за важен тъй като ще е доста неприятно при покупката на менгемето да се получи някакво разминаване и вместо за дясна или лява ръка да си вземем менгеме за другата.
При това объркване когато завъртим менгемето към ръката с която искаме да работим регулиращите винтове на менгемето ще дойдат от другата му страна.
Повечето фирми продават менгемета на които пише за лява или дясна ръка(Left-hand или Right-hand).
Тука те имат в предвид ръката с която връзва мухи човека а не ръката която борави с менгемето.Така например аз връзвам с дясна ръка и ще си взема менгеме за дясна ръка а не за лява мислейки си,че тя ще е водеща понеже с нея боравя с менгемето.
Моя опит се базира на това,че навсякъде където съм питал за покупка на менгеме ме питаха с коя ръка връзвам мухи а не за ръката с която боравя с менгемето както и покупката ми на едно менгеме по интернет.Едва ли хората са ме питали за ръката с която връзвам мухи като в същото време са имали впредвид другата ръка.Както и аз лично смятам,че е правилно водещата ръка да е ръката с която връзваме мухи говоря за водеща при покупката на менгемето,така няма да се получават обърквания,а иначе всеки може за него си да определи коя е водеща и коя помощна.
При липса на въпроса за коя ръка,лява или дясна по принцип се приема,че менгемето е за дясна ръка или пък,че може да се пригоди и за двете ръце.
Ще е добре обаче и други колеги които са си купили менгеме да споделят какъв избор са направили,т.е.дали някъде считат за водеща ръката която борави с менгемето а не тази с която връзваме.До сега още не съм срещал такова нещо та ще ми е полезно а и не само на мен да разбера дали се среща и такова твърдение.

Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2008 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
... полезна информация :D

Благодаря!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 26, 2008 4:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Затова Ренцети са решили в новата версия на травъла си да няма такава объркваща опция-лява и дясна ръка. \:D/ Аз и мой приятел решихме да видим око в око как е новото менгеме и си поръчахме... :wink: При тоя курс на долара всякакви размисли и терзания са излишни. \:D/
Сега чакаме.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 15, 2008 5:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Менгеметата дойдоха! :D Чакайте снимки с новия Канон Ж9... :oops:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2008 11:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Чакайте снимки с новия Канон Ж9...

Ама на повечко Хасковски муици. :wink: Иначе менгемето е ясно. \:D/
Айде и със здраве да го ползваш Веско.


Поздрави и жив и здрав.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2008 1:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Абе не само на мушици.....тия зажЪднели очи искат и други убавини да виждат :lol: :lol: . Честито Веско, със здраве да ползвате убавините!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов